Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Glas, porcelæn og keramik
Spisestel, kaffestel
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Tillinge keramik 1900-talets början. (4)
:
2508030
Hammerslagspris
:
SEK
300
191
Vurdering
:
SEK
< 1.000
< 1.000
Tillinge keramik 1900-talets början. Tillverkade av Tillinge Fajansfabrik, skål med lock i fajans med pålagd reliefdekor i form av blommor. Höjd 11 cm. 2 st kannor med pålagd reliefdekor i form av tuppar, blommor samt bockar. Höjd 29/32 cm. Lockask i fajans. Höjd 10 cm. Skål med avslag på fot, en kanna med lagning på pip. Lockask saknar glasyr på en fläck på undersidan. (4)
Transportbyrån erbjuder transport av denna vara till närmaste Lauritz.com auktionshus i Sverige. Se mer om kostnad i transportmöjligheter nedan.
JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av DKK 375 till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark.
17-02-2012 18:29:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
731020
17-02-2012
17:55:22
SEK
300
Til toppen