Toalettväska, ljusbrunt skinn, Holland, tidigt 1940-tal

Varunummer: 2883831
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 650
Utropspris: SEK 1 000
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Väska, portföljmodell, i ljusbrunt skinn, inredd med toalettset bestående av bl.a. borstar, parfymflaskor och glasburkar. Holland, 1940-talets första del. Väskan har ett yttre skydd av tyg. L 45 b 31, h 13 cm. Framstår med åldersrelaterat slitage.

Auktionen avslutas:  2013-02-20 20:01:00
Showroom:

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
32644 2013-02-20 19:23:04 SEK 650
298378 2013-02-20 12:56:32 SEK 625
1091220 2013-02-19 20:14:09 SEK 600
314948 2013-02-13 22:32:23 SEK 575
1091220 2013-02-19 20:14:05 SEK 575
314948 2013-02-13 22:32:23 SEK 550
1091220 2013-02-19 20:13:18 SEK 525
314948 2013-02-13 22:32:23 SEK 500
1091220 2013-02-19 20:13:09 SEK 475
314948 2013-02-13 22:32:23 SEK 450
1091220 2013-02-19 20:12:56 SEK 425
314948 2013-02-13 22:32:23 SEK 400
1091220 2013-02-19 20:12:35 SEK 375
314948 2013-02-13 22:29:40 SEK 350
378370 2013-02-13 20:25:38 SEK 325
1082100 2013-02-13 13:10:35 SEK 300