Tre vintage herrearmbåndsure (3)

Varenummer: 3742734
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000

Edox vintage herrearmbåndsur. Urkasse af forgyldt stål, champagne farvet urskive med gyldne timemarkeringer, arabertal samt gyldne visere samt datoangivelse, mekanisk værk med manuelt optræk. Ø 33 mm eksklusiv krone. Monteret med flexrem.
Etawa vintage herrearmbåndsur. Urkasse af forgyldt stål, champagne farvet urskive med gyldne arabertal samt gyldne visere, mekanisk værk med manuelt optræk. Ø 31 mm eksklusiv krone. Monteret med flexrem. Fremstår med kraftig slitage på glas.
Restawa vintage herrearmbåndsur. Urkasse af forgyldt stål, champagne farvet urskive med gyldne timemarkeringer, arabertal, gyldne visere samt datoangivelse, mekanisk værk med manuelt optræk. Ø 35 mm eksklusiv krone. Monteret med flexrem.

Alle ure med brugsspor. (3)

Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Auktionen afsluttes:  12-03-2015 20:21:00

857963 11-03-2015 06:09:13 DKK 300