Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
På grund av copyright avgift på varan kan
bilderna inte visas.

Troels Lund, olie Olie på papir opklæbet på plade

Varunummer: 5214770
Auktionen är avslutad
Utropspris: DKK 3 000
SEK 4 297
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Professor Troels Lund (1802-1868). Parti med fiskerhus ved standkant. Olie opklæbet på papir. Troels Lund var medlem af Det Kongelige Kunstakademi og havde ansvaret for kulisserne på Det Kongelige teater. 33x26 cm. (44x37 cm). Fremstår med tværgående tørrerevne i papiret samt nyere forgyldt ramme.

Auktionen avslutas:  2019-03-15 16:43:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej