Tukan figur samt krukke / peberbøsse, bl.a. Kastrup-Holmegaard Palet, 1900-tallets 2. halvdel (3)

Varenummer: 5392259
Hammerslagspris: DKK 450
Vurdering: DKK < 1.000

Tukan figur af flerfarvet glas H. 33 cm samt Kastrup-Holmegaard Michael Bang Palet krukke & peberbøsse m/ korkprop(enkelte afstød), begge dele af orange / hvidt opalglas, H. 8,5-10 cm, 20. Årh. 2. halvdel. Brugsspor. (3)
Auktionen afsluttes:  20-08-2019 17:50:00