Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Ubekendt maler, 1800-tallet, Landskabsparti med kirke Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 5037392

Varunummer: 5028382
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 300
SEK 430
Utropspris: DKK 1 200
SEK 1 719
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Ubekendt maler, 1800-tallet. Landskabsparti med kirke. Sign. monogram OH 1876. Olie på lærred. 27 x 33 cm. (41 x 47) cm. Medfølgende brev fra Jørgen Haslund, der vurderer maleriet som ægte. Fremstår med krakeleringer og enkelte mindre afskalninger.

Tekst ændret

Auktionen avslutas:  2018-06-19 18:00:00
Showroom:  DK, Aalborg, Nibevej

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara

9498 2018-06-13 21:08:04 DKK 300