Ulla Bille

Varunummer: 2693703
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 950
SEK 1 304
Utropspris: DKK 1 200
SEK 1 648
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Ulla Bille født 1946. 'Høns'. Olie på papir. Sign. 24 x 32 cm (39 x 46).
Litteratur om Ulla Bille: Poul Blak: Portætkunstneren Ulla Billes billedunivers 95 s Hovedland 07 Weilbachs Kunstnerleksikon – Lise Svanholms portrætbog og Piotr Topperzers ”Portrættører”. Blandt de personer, som Ulla Bille har portrætteret er: Skuespilleren Lisbeth Lundquist, landstræner Sepp Piontek, amtsborgmester Ib Frederiksen, professor Ejnar Hovesen, borgmester Jørgen Brøgger og tv-vært Clement Kjersgaard.

Dette værk er en del af velgørenhedsauktionen i forbindelse med Stafet for Livet i Rønde. Overskuddet går til Kræftens Bekæmpelse og Lauritz.com donerer både køber- og sælgersalæret.

Auktionen avslutas:  2012-09-04 19:10:32
Showroom:  Aarhus

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
149640 2012-09-04 19:08:32 DKK 950
154654 2012-09-04 19:07:44 DKK 925
149640 2012-09-04 19:08:14 DKK 900
154654 2012-09-04 19:07:44 DKK 875
149640 2012-09-04 19:06:30 DKK 850
154654 2012-09-04 19:07:44 DKK 825
149640 2012-09-04 19:06:30 DKK 800
154654 2012-09-04 19:07:44 DKK 775
149640 2012-09-04 19:06:30 DKK 750
1035630 2012-09-04 19:06:20 DKK 725
154654 2012-09-04 19:05:24 DKK 700
149640 2012-09-04 19:06:11 DKK 700
154654 2012-09-04 19:03:44 DKK 675
1035630 2012-09-04 19:04:45 DKK 650
154654 2012-09-04 19:03:44 DKK 625
1035630 2012-09-04 07:53:20 DKK 600
1021818 2012-09-03 06:33:04 DKK 575
149640 2012-08-28 21:46:03 DKK 550
1021818 2012-09-03 06:32:56 DKK 525
149640 2012-08-28 21:46:03 DKK 500
1021818 2012-09-03 06:32:53 DKK 475
149640 2012-08-28 21:46:03 DKK 450
1021818 2012-09-03 06:32:49 DKK 425
149640 2012-08-28 21:46:03 DKK 400
554582 2012-09-01 12:08:23 DKK 375
149640 2012-08-28 21:46:03 DKK 350
1021818 2012-08-27 13:36:56 DKK 325
149640 2012-08-26 03:46:55 DKK 300