Ulla Bille

Varunummer: 2693709
Auktionen är avslutad
Klubbslag: DKK 975
SEK 1 339
Utropspris: DKK 1 200
SEK 1 648
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Ulla Bille født 1946. 'Høns'. Olie på papir. Sign. 32 x 24 cm (47 x 37).
Litteratur om Ulla Bille: Poul Blak: Portætkunstneren Ulla Billes billedunivers 95 s Hovedland 07 Weilbachs Kunstnerleksikon – Lise Svanholms portrætbog og Piotr Topperzers ”Portrættører”. Blandt de personer, som Ulla Bille har portrætteret er: Skuespilleren Lisbeth Lundquist, landstræner Sepp Piontek, amtsborgmester Ib Frederiksen, professor Ejnar Hovesen, borgmester Jørgen Brøgger og tv-vært Clement Kjersgaard.

Dette værk er en del af velgørenhedsauktionen i forbindelse med Stafet for Livet i Rønde. Overskuddet går til Kræftens Bekæmpelse og Lauritz.com donerer både køber- og sælgersalæret.

Auktionen avslutas:  2012-09-05 19:20:00
Showroom:  Aarhus

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
780910 2012-09-05 19:08:23 DKK 975
154654 2012-09-04 19:13:07 DKK 950
149640 2012-09-02 18:01:46 DKK 925
154654 2012-09-04 19:13:07 DKK 900
149640 2012-09-02 18:01:46 DKK 875
154654 2012-09-04 19:13:07 DKK 850
149640 2012-09-02 18:01:46 DKK 825
924675 2012-08-30 21:27:35 DKK 800
149640 2012-09-02 18:01:46 DKK 775
924675 2012-08-30 21:27:35 DKK 750
149640 2012-09-02 18:01:46 DKK 725
924675 2012-08-30 21:27:35 DKK 700
149640 2012-09-02 18:01:46 DKK 675
924675 2012-08-30 21:27:35 DKK 650
149640 2012-09-02 18:01:46 DKK 625
924675 2012-08-30 21:27:35 DKK 600
149640 2012-09-02 18:01:46 DKK 575
924675 2012-08-30 21:27:35 DKK 550
149640 2012-09-02 18:01:46 DKK 525
924675 2012-08-30 21:27:35 DKK 500
149640 2012-09-02 18:01:46 DKK 475
924675 2012-08-30 21:27:35 DKK 450
149640 2012-08-31 19:20:38 DKK 425
924675 2012-08-30 21:27:35 DKK 400
149640 2012-08-31 19:20:38 DKK 375
924675 2012-08-30 21:27:35 DKK 350
149640 2012-08-26 03:56:34 DKK 325
370009 2012-08-23 23:08:06 DKK 300