Ulysse Nardin - Locle & Genéve. Lommeur af 14 kt guld

Varenummer: 5060324
Hammerslagspris: DKK 3.400
Vurdering: DKK 3.600

Ulysse Nardin - Locle & Genéve. Lommeur af 14 kt. guld, gylden urskive med arabertal og separat sekundviser, guldet stemplet Ulysse Nardin, 14K, 585, nr. 378698 samt med schweiziske guldstempler, støvkapsel ligeledes af guld 14K. Ø 50 mm. Vægt 58 gram. Uret virker ved optræk. fremstår med almindelig brugsspor.
Auktionen afsluttes:  31-07-2018 19:00:00