Urna, mörk- och rödpatinerad brons, Meji, Japan, omkring 1900, höjd 71 cm.

Varunummer: 3658308
Auktionen är avslutad
Klubbslag: SEK 1 050
Utropspris: SEK 3 000
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och provision.

Urna, tredelad med lock. Riklig dekor av lotusblommor, blad, samurajer, drake, lock krönt av figur. Mörk- och rödpatinerad brons. Signerad. Höjd 71 cm, bredd inkl hänklar 31 cm. Meji, Japan, omkring år 1900. Minimalt slitage.

Auktionen avslutas:  2014-12-18 21:00:00
Showroom:

Ropat in en vara? - Se transportmöjligheter när du betalar för din vara
763115 2014-12-18 20:57:45 SEK 1050
1337159 2014-12-18 19:23:26 SEK 1000
269950 2014-12-17 20:11:16 SEK 975
1337159 2014-12-18 16:12:24 SEK 975
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 950
1183052 2014-12-15 19:11:34 SEK 925
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 900
1183052 2014-12-15 19:11:34 SEK 875
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 850
1183052 2014-12-15 19:11:34 SEK 825
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 800
1183052 2014-12-15 19:11:34 SEK 775
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 750
1183052 2014-12-15 19:11:34 SEK 725
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 700
1183052 2014-12-15 18:58:12 SEK 675
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 650
1183052 2014-12-15 18:58:12 SEK 625
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 600
1183052 2014-12-15 18:58:12 SEK 575
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 550
1183052 2014-12-15 18:58:12 SEK 525
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 500
1183052 2014-12-15 18:58:12 SEK 475
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 450
1183052 2014-12-15 18:58:12 SEK 425
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 400
1183052 2014-12-15 18:58:12 SEK 375
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 350
634867 2014-12-11 22:29:24 SEK 325
269950 2014-12-11 17:53:51 SEK 300