Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa

Vladimir Aleksandrovich Korostelev, Tanz

Varunummer: 5368271
Auktionen utlöper om:
dagar
timmar
minuter

Nästa bud: EUR 110
SEK 1 179
Utropspris: EUR 1 200
SEK 12 864
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Vladimir Aleksandrovich Korostelev (1925-2001), Tanz, 1972, Öl auf Leinwand, links oben signiert und datiert, rückseitig mit altem Austellungsetikett, 107 x 148 cm.
Verdienter Künstler der Sowjetunion seit 1973. Korostelev studierte in Simferopol auf der Krim und war Mitglied im Verband ukrainischer Künstler.
PROVENIENZ: Privatsammlung Italien.

Ge bud på varan

Läs mer om budgivning här

Auktionen avslutas:  2019-09-18 19:37:00
Showroom:  DE, Hamburg, Große Elbstraße

1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 100
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 95
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 90
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 85
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 80
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 75
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 70
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 65
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 60
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 55
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 50
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 45
1726272 2019-09-15 14:24:28 EUR 40