Vinkande art nouveau-stil, 900 sølv

Varenummer: 2678704
Hammerslagspris: EUR 725
DKK 5.401
Vurdering: EUR 1.100
DKK 8.195

Vinkande art nouveau-stil, 900 sølv. Korpus i n spindelform med godroneret væg, hals, hank og hængslet låg med reliefdekor, stemplet 'Ringiliz' og '900' i bunden. H. 23cm, vægt 709g. Fremstår med lette alders- og brugsspor.
Auktionen afsluttes:  15-08-2012 20:55:00

999996 15-08-2012 13:31:40 EUR 725