Formentlig Paul Herrmann, maleri, ’Dr. Martin Heydrich in Uniform'

Varenummer: 5043019
Hammerslagspris: EUR 475
DKK 3.539
Vurdering: EUR 550
DKK 4.098

Formentlig Paul Herrmann (1864-1940), maleri, olie på lærred, ’Dr. Martin Heydrich in Uniform', forestiller en mand i en grå uniform med hue, foran grå baggrund, signeret nederst til højre i billedet, indrammet, billedmål 102 x 58 cm, mål i alt 112 x 68 cm, fremstår med aldersrelaterede slitagespor.
Auktionen afsluttes:  22-07-2018 20:00:00