Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
På grund av copyright avgift på varan kan
bilderna inte visas.

Wohl Rudolf Schramm-Zittau, Gemälde, 'Enten auf einem Teich'

Varunummer: 5050588
Auktionen är avslutad
Utropspris: EUR 4 100
SEK 43 747
Till det angivna priset tillkommer klubbslagsavgift och  22,5% i provision.
Wohl Rudolf Schramm-Zittau (1874-1950), Gemälde, Öl auf Leinwand, 'Enten auf einem Teich', Darstellung einer Gruppe von Enten auf einem Teich, gerahmt, Abbildungsmaß 62x99cm, Gesamtmaß 77x116cm, altersgemäße Reibespuren, rückseitig Restaurationsspuren.

Auktionen avslutas:  2018-08-31 21:40:00
Showroom:  DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr