Utropspris
12345...393»   Varor pr. sida   11788 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid  Nästa bud
Vibeke Skov. 'Fugleflugt'
Vibeke Skov (f. 1954). 'Fugleflugt', akryl på lærred, sign. V. Skov -93. 185 x 180 cm (187 x 182 cm). Fremstår med små pletter. Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6142045
SEK 11 297 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2022
09:03
SEK 7 060
Vibeke Skov. Komposition med tyr, tusch på papir
Vibeke Skov (f. 1954). Komposition med tyr, tusch på papir, sign. med stempelsignatur, bagpå rammen sign. V. Skov 2008. Lysmål: 35 x 50 cm (48 x 61 cm). Værket er udført under et ophold i Japan, hvor kunstneren fik lavet sit personlige signaturstempel efter japansk forbillede. Læs ...

Varunr: 6142044
SEK 2 824 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2022
09:08
SEK 1 412
Vibeke Skov. 'Hovsa', skulptur af glaseret stentøj
Vibeke Skov (f. 1954). 'Hovsa', skulptur af glaseret stentøj i form af kvinde, under bunden sign. V. Skov 2021. H. 34 cm. Fremstår med brændingsrevne på siden af hovedet. Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6142080
09:13
SEK 7 060
Vibeke Skov. Figurkomposition, mixed media på papir
Vibeke Skov (f. 1954). Figurkomposition, mixed media på papir, bagpå rammen sign. V. Skov 2008. Lysmål: 36 x 26 cm (49 x 37 cm). Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6142058
09:18
SEK 1 412
Vibeke Skov. Hoved, skulptur af keramik og glas

Varunr: 6142085
SEK 4 801 DK, Vejle, Dandyvej 29-09-2022
09:23
SEK 3 671
Par ørestikker af 8 kt. guld
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, prydet medvedhæng. L. 18 mm. Vægt ca. 2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6277845

SEK 1 412 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
09:38
SEK 1 059
Par ørelokker af 8 kt. guld
Par ørelokker udført i 8 kt. guld, prydet med ovalt vedhæng. L. 2,5 cm. Vægt ca. 2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6277850

09:47
SEK 1 059
Par ørestikker med cubic zirkonia af 8 kt. guld
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, hver i bladform med 3 rørfattede cubic zirkonia. Vægt ca. 2,8 gram. Vejl. pris er 2.695,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6260444

SEK 1 977 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
09:57
SEK 1 341
Par ørestikker af 8 kt. hvidguld, hjerte med diamant
Par ørestikker udført i 8 kt. hvidguld, hver i form af et hjerte prydet med en lille diamant. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6260531

09:58
SEK 847
Par ørestikker med ferskvands kulturperle og brillanter, 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med hvid ferskvands kulturperle samt 2 brillanter. Samlet ca. 0.02 ct. Samlet vægt ca. 2,4 gram. Perlediam. Ø 7,4 mm. Vejl. pris er 4.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6270725

SEK 3 107 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
09:59
SEK 2 401
Ring med diamanter, 14 kt. hvidguld, str. 54
Ring udført i 14 kt. hvidguld prydet med diamanter. Samlet ca. 0.03 ct. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vejl. pris er 3.595,-. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6274572

10:00
SEK 1 977
Ring med smaragdsleben ametyst, str. 52
Ring udført i 8 kt. prydet med en smaragdsleben ametyst. Ringstr. 52. Vægt ca, 2,4 gram.Vejl. pris er 2.795,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6277865

10:01
SEK 1 200
Ring med cubic zirkonia, str. 56
Ring udført i 8 kt. prydet med facetslebne cubic zirkonia, str. 56. Vægt ca. 1 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6275266

10:01
SEK 635
Ring med cabochonsleben månesten af 8 kt. rosa guld, str. 56
Ring udført i 8 kt. rosa guld, prydet med en cabochonsleben månesten. Ringstr. 56. Vægt ca. 2.6 gram. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6277859

SEK 2 118 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
10:02
SEK 1 412
Ring af 14 kt. hvidguld, str. 54
Ring udført i 14 kt. hvidguld,, poleret "kantet" ringskinne. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6274579

SEK 1 836 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
10:02
SEK 1 271
Ring med rubin og brillant, str. 54
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med en cabochonsleben rubin samt en rørfattet brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vejl. pris er 4.995,-. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6274591

10:03
SEK 1 836
Ring af 8 kt. guld, str. 56
Ring udført i 8 kt. gennembrudt front, prydet et hjerte, ringstr. 56. Vægt ca. 5,3 gram. Vejl. pris er 2.595,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6276276

10:04
SEK 1 694
Venezia halskæde af 14 kt. guld
Venezia halskæde udført i 14 kt. guld. Længde 36 cm. Vægt ca. 3,4 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6273666

SEK 3 671 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
10:04
SEK 2 683
Ring med hvid keramik, 8 kt. guld, str. 52
Ring af 8 kt. guld, hvid keramik og prydet med kæde. Ringstr. 52. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6274611

SEK 1 130 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
10:05
SEK 706
Ring med Rutil Quarts, 8 kt. guld, str. 56
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med en cabochonsleben Rutil Quarts. Ringstr. 56. Vægt ca. 4,9 gram. Vejl. pris er 3.595,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6277872

SEK 2 683 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
10:06
SEK 1 977
Vedhæng i form af kors med sort emalje af 8 kt. guld, Dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng i form af kors udført i 8 kt. guld, prydet med sort emalje og cubic zirkonia. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm.

Varunr: 6274617

10:06
SEK 706
Par ørestikker af 8 kt. guld
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, satineret overflade, hver med 7 facetslebne cubic zirkonia. Diam. ø 12 mm. Vægt ca. 2,6 gram. Vejl. pris er 2.395,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6261389

10:07
SEK 1 341
Par ørestikker af 8 kt. hvidguld med cubic zirkonia
Par ørestikker udført i 8 kt. hvidguld, hver prydet med facetsleben cubic zirkonia. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6260532

10:08
SEK 777
Stjernetegns vedhæng, Skytten med turkis af 8 kt. guld
Stjernetegns vedhæng udført i 8 kt. guld, prydet med en cabochonsleben turkis, dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6274623

10:09
SEK 635
Ring af 8 kt. guld, str. 52
Ring udført i 8 kt. guld, moderne design, "uendelighedsknude" Ringstr. 52. Vægt ca 2.9 gram. Vejl. pris 3.595,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6277877

SEK 2 542 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
10:10
SEK 1 412
2 ringe af 8 kt. guld (2)
2 forskellige ringe udført i 8 kt. guld, ene prydet med cubic zirkonia. Ringstr. Ø 15,75 mm. = str. 49. samt ring 3 gram. i skulpturel form. str. 15,50 = str. 48. Samlet vægt ca. 2,8 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6211678

10:10
SEK 1 553
Vedhæng af 8 kt. guld, dertil en lang kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng af 8 kt. guld, dertil en lang halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 70 cm. Vægt ca. 4,9 gram. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6260168

SEK 3 389 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
10:11
SEK 2 542
Ørestikker med månesten af 8 kt. guld
Ørestikker udført i 8 kt. guld, hver prydet med en cabochonsleben dråbeformet månesten Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6257713

SEK 1 553 DK, Odense, Kratholmvej 29-09-2022
10:12
SEK 847
Ring med cubic zirkonia, 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetsleben cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 1,3 gram. Denne vare hidrører fra en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6243940

10:13
SEK 847
Ring med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med 5 rækker facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 4,4 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6277882

10:14
SEK 2 118
12345...393»