Utropspris
12345...338»   Varor pr. sida   10123 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Valdemar Irminger. Komposition
Valdemar Irminger (1850-1938). Komposition, tusch på papir, sign. V. Irminger. 18x27 cm (33,5x41,5 cm). Gulnet. Indrammet bag glas.

Varunr: 6192433
SEK 1 109 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-05-2022
07:52
SEK 416
Arne Jacobsen. Seks syverstole model 3107, cognacfarvet anilinlæder (6)
Arne Jacobsen. 6 stole model 3107 "Syveren" af formbøjet krydsfiner og forkromede ben af stål. Fremstillet hos Fritz Hansen. Sædehøjde ca. 44 cm. Nybetrukket med cognacfarvet anilinlæder, dette ej udført hos Fritz Hansen, men hos professionel dansk møbelpolstrer. Anilinlæder med naturlig ...

Varunr: 6188527
SEK 26 345 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:00
SEK 20 105
Bertil Fridhagen. Fire stole af palisander (4)
Bertil Fridhagen. Fire stole af massiv palisander, sæder betrukket med brun læder, sædehøjde ca. 45 cm. Udført hos Bodafors, 1900-tallets anden halvdel. Fremstår nybetrukket med brun vintage anilin læder ved dansk møbelpolster i Danmark. (4) Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler ...

Varunr: 5949423
SEK 8 874 DK, Kolding, Platinvej 29-05-2022
08:00
SEK 6 933
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107), 4 stk.. Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 6071070

SEK 3 605 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2022
08:00
SEK 2 773
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds by Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med mindre brillanter. Ringstr. 56 Ø17,8 mm. Vægt 2,2 g.

Varunr: 5948749

SEK 3 328 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:01
SEK 2 496
Wendelbo. 132 chair. Mørkegrå
Wendelbo. 132 chair. Pulverlakeret firepas fod i stål med drejefunktion. Stol og hynde er betrukket med mørkegråt møbelstof 'Ella col.4' H. 80. Sh. 41. D. 80 B. 79 cm. Nedpakket i original brudt emballage. Modelfoto.

Varunr: 6061143

SEK 4 160 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2022
08:01
SEK 2 080
Christine Bukkehavring med 2 diamanter, sterling sølv, str. 60
Christine Bukkehave ring udfært i sterling sølv, prydet med 2 diamanter. Samlet ca. 0.01 ct. Ringstr. ca. 19,10 mm. Ø = str. 60. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6211211

SEK 1 387 DK, Odense, Kratholmvej 29-05-2022
08:02
SEK 832
Jensen Vivianna serveringssæt (5 sæt)
Georg Jensen. 5 stk. serveringssæt, model Vivienna, bestående af serveringsske og gaffel, i rustfrit mat stål. Designet af Vivianna Torum Bülow-Hübe. Designår 1996. I originale æsker. (5 sæt)

Varunr: 6088780

SEK 2 219 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:02
SEK 1 664
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (2)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på to hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6039600

SEK 1 664 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2022
08:02
SEK 1 109
Persisk Nomade-Kelim, 310x150 cm
Persisk Nomade-Kelim, uld og bomuld på bomuld. Fremstår med plet / skjold. 310x150 cm

Varunr: 6045347
SEK 2 773 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:03
SEK 1 387
Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Cognacfarvet læder (2)
Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i cognacfarvet dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Varunr: 6172905

SEK 4 992 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2022
08:03
SEK 3 882
Cartier 'Santos Ronde'. Dameur i 18 kt. guld og stål med hvid skive
Damearmbåndsur fra Cartier, model 'Santos Ronde'. Serienummer 8191318878. Urkasse af 18 kt. guld og stål, lys skive med romertal, oktagonal optrækskrone med cabochonsleben safir, safirglas, monteret med lænke af 18 kt. guld og stål med foldelukke, quartz urværk. Ø. 27 mm.Der medfølger inder- og ...

Varunr: 6205573
SEK 22 185 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:04
SEK 16 639
Dansk Møbelarkitekt. Sofabord af massivt teak
Dansk Møbelarkitekt. Sofabord af massivt teak, prydet med indlægninger samt sko af palisander, H: 53 L. 167 B: 63 cm. Fremstår med minimale brugsspor, alder taget i betragtning.Vær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved ...

Varunr: 6096860
08:04
SEK 6 933
Café bord, Menu, Afteroom hvid.
Café bord, fra Menu designet af ‘Afteroom’ Stel af hvid pulverlakeret stål. Plade af hvid laminat på MDF. H. 102 Ø 68 cm. Udstillingsmodel med håndteringsspor.

Varunr: 6093623

SEK 2 496 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2022
08:04
SEK 1 387
Diamonds by Frisenholm. Et par creoler øreringe med brillanter af 9 kt. hvidguld (2)
Diamonds by Frisenholm. Et par creoler øreringe med brillanter af 9 kt. hvidguld, ialt ca. 0.36 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. H. 1,8 cm. Samlet vægt ca. 3,8 g. (2)

Varunr: 5948959

SEK 5 546 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:05
SEK 4 160
Hanne Hermann. Kompositioner (2)
Hanne Hermann f. 1960. Kompositioner, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 50 B: 50 cm. (2)

Varunr: 6142067
SEK 6 656 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2022
08:05
SEK 4 437
Persisk Yallameh tæppe, 192 x 157 cm
Persisk Yallameh tæppe, uld på uld. Fremstår med brugsspor. 192 x 157 cm

Varunr: 6200343
SEK 4 714 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:06
SEK 3 328
Hübsch Samling boliginteriør(11)
Hübsch Samling boliginteriør, bestående af vase af rosa farvet glas H. 18 cm. To fyrfadsstager af rosa farvet glas. To fyrfadsstager af blommefarvet porcelæn. Brevpresser af glas med ponk dekoration. Bordlampe af sortlakeret metal med røgtonet kuppel H. 51 cm. Knagerække med spejl af rødlakeret ...

Varunr: 5859885

08:06
SEK 832
Persisk Kashmar tæppe, 292 x 395 cm.
Persisk Kashmar tæppe, uld på bomuld. 292 x 395 cm.

Varunr: 6155548

SEK 6 933 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:07
SEK 4 160
Ole Lynggaard. My Little World armbånd af guld med charms
Ole Lynggaard. My Little World armbånd af 18 kt. guld prydet med 24 charms med klassisk bidsellås. Længde: ca 18 cm Vægt: ca 52 g. Om My Little World: Et univers der rummer elementer fra familievirksomhedens historie gennem tiden. Tidløse kendinge fra tidligere kollektioner er blevet skabt påny ...

Varunr: 6191571
SEK 130 338 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2022
08:07
SEK 99 834
Christine Bukkehave ring med lapis lazuli, sterling sølv
Christine Bukkehave ring udført i sterling sølv, prydet med lapis lazuli. Ringstr. ca. 16,50 mm. Ø = str. 52. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6211208

08:08
SEK 763
Nordvest persisk kelim 425x130 cm.
Nordvest persisk kelim, 1900-tallets første halvdel. Uld på uld. 425x130 cm.

Varunr: 5070518
SEK 8 319 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:08
SEK 4 714
Arne Jacobsen. 'Syveren', spisestol model 3107, sort
Arne Jacobsen. 'Syveren' spisestol med skal af formspændt krydsfinér, ben af senere sortlakeret stål. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3107. Sh. 44,5 cm. Fremstår nybetrukket med sort anilin læder ved anden professionel møbelpolster, lettere blød ryg.

Varunr: 6156724
SEK 3 605 DK, Kolding, Platinvej 29-05-2022
08:08
SEK 2 773
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann f. 1960. Komposition, akryl på lærred, Signeret på bagsiden. H. Hermann. H: 50 B: 50 cm.

Varunr: 6142062
08:08
SEK 2 496
Diamonds by Frisenholm. Ørestikker af 9 kt guld med brillanter (2)
Diamonds by Frisenholm. Et par ørestikker af 9 kt guld prydet med brillanter, i alt ca. 0.18 ct. H. ca. 1,7 cm. Samlet vægt ca. 2,88 g. (2)

Varunr: 6066969

SEK 3 882 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:09
SEK 3 050
Thomas Bentzen for Muuto. Et par 'Loft Bar Stool', barstole (2)
Thomas Bentzen for Muuto Par barstole, model Loft Bar Stool. Sortlakeret stel af metal, ryg og sæde af egetræfiner, . H. 108 B. 43 D. 49 SH. 75 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto. (2)

Varunr: 6115258

08:09
SEK 2 080
Persisk Keshan tæppe, 350x245 cm.
Persisk Keshan tæppe, uld på bomuld. Nyvasket. 350x245 cm.

Varunr: 6102856
SEK 11 093 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:10
SEK 7 488
DC Shoes, Globe. Fem par sko. Str. EUR 34 og 35 (5)
DC Shoes, Globe. Fem par sko. Str. EUR 34 og 35. Alle i ubrugt original emballage Vejl. udsalgspris samlet ca. 2.995 DKK. (5) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive varer fra BNA Boardshop Aps under konkurs. Varelageret består af ca. 5000 effekter, der sælges på auktioner hos ...

Varunr: 6194977

SEK 1 387 DK, Herlev, Dynamovej 29-05-2022
08:10
SEK 1 109
Overpolstret bananformet sofa betrukket med lammeuld
Overpolstret bananformet sofa betrukket med lammeuld, 1900-tallets midte. L 175 cm. Fremstår nybetrukket hos professionel møbelpolster i Danmark.

Varunr: 6186633
SEK 24 958 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-05-2022
08:11
SEK 19 412
Fallen, Vans, DC og Etnies. Fem par sko. Str. EUR 42 (5)
Fallen, Vans, DC og Etnies. Fem par sko. Str. EUR 42. Alle i ubrugt original emballage Vejl. udsalgspris samlet ca. 2.995 DKK. (5) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive varer fra BNA Boardshop Aps under konkurs. Varelageret består af ca. 5000 effekter, der sælges på auktioner ...

Varunr: 6204958

08:11
SEK 1 179
12345...338»