Utropspris
12345...34»   Varor pr. sida   999 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Øresmykker med ferskvands kulturperle af 8 kt. guld
Øresmykker udført i 8 kt. guld, ene som en bøjle med 2 hvide ferskvands kulturperler, anden med en enkelt. Samlet vægt ca. 1.9 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230496

SEK 1 409 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
11:04
SEK 987
Oxyderet armring af sterling sølv.
Oxyderet armring af sterling sølv - "grenformet". Omkreds. 17 cm. Vægt 9 g. Lukke er forsynet med en sikkerheds hasp. Vejl. pris er 1.895,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6227396

11:26
SEK 705
Par ørestikker med diamanter, 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med 12 diamanter. Samlet ca. 0.05 ct. Samlet vægt ca. 1 gram. Vejl. pris er 3.295,- Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6229875

SEK 2 396 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
12:25
SEK 1 691
Hans J. Wegner, Mikael Lausen, Århus. Skænk af eg
Hans J. Wegner. Sjælden udbudt, skænk af egetræ, fronter med to låger, prydet med udskæringer i form af bladranker, bag hvilket hylder i midten fire skuffer med greb af messing. Fremstillet hos Mikael Laursen, Århus. Vist på Købestævnet i 1942. Litteratur: Nyt Tidsskrift for Kunstindustri 1942 s....

Varunr: 6216200
SEK 70 470 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
12:46
SEK 16 913
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 55
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr.55. Vægt ca. 1.7 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230504

12:47
SEK 916
Par ørestikker med ferskvands kulturperle, 8 kt.
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, hver prydet med en hvid ferskvands kulturperle. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6226441

SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
12:47
SEK 493
Ring med cubic zirkonia, af 8 kt. guld, str. 54
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med facetslebne cubic zirkonia. Ringstr. 54. Vægt ca. 2.4 gram. Vejl. pris er 3.295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230505

SEK 2 114 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
12:51
SEK 1 268
Anders Bundgaard, figurkompositioner (2)
Anders Bundgaard f. 1977, figurkompositioner, akryl på plader, sign., 75x64 cm. 61,5x61,5 cm. Enkelte afskalninger på den mindste, U.R. (2)

Varunr: 6212928
12:51
SEK 423
Bordlamper af messing, metal og fajance (4)
Bordlamper af messing, metal og fajance. Heraf eet par af messing i barokstil, samt en Heiberg lampe af fajance. Stedvise brugs- og aldersspor, herunder enkelte småbuler. H. 23, 42, 37 cm. incl. fatninger (4)

Varunr: 6229202
12:55
SEK 423
Solitairering med brillant på ca. 0.02 ct. 14 kt. hvidguld
Klassisk solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54.

Varunr: 6164572
12:56
SEK 987
Par ørestikker udført i 8 kt. guld, hver prydet med en hvid ferskvands kulturperle. Samlet vægt ca.1.2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6226451

12:56
SEK 634
Georg Jensen. Johan Rohde. Dronning / Acanthus. Diverse bestik, sterling / sølv (4)
Georg Jensen. Johan Rohde. Dronning / Acanthus. Diverse bestik af sterling & sølv, bestående af: 1 gaffelske af sølv fra 1915-30 & m/ gravering L. 14 cm 1 spade af sterlingsølv fra efter 1945 L. 20 cm 2 serveringsskeer af sterlingsølv fra efter 1945 L. 19,5-23 cm. Fremstår m/ brugsspor. ...

Varunr: 6203346
13:01
SEK 1 409
Ring med cubic zirkonia af 8 kt. guld, str. 53½
Ring udført i 8 kt. guld, prydet med cubic zirkonia. Ringstr. 53½. Vægt ca. 2.1 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230508

SEK 1 691 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:04
SEK 1 128
Ring af 8 kt. guld, str. 55
Ring udført i 8 kt. guld, moderne design, Ringstr. 55. Vægt ca. 1.5 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6226467

13:05
SEK 916
Par ørestikker med topas, diamant og kulturperle, 14 kt. guld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med hvid Akoya Saltvands Kulturperle, lille single-cut diamant, samt cabochonsleben topas. L. 2,5 cm. Vægt ca. 5,8 gram.

Varunr: 6216016
SEK 4 228 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:06
SEK 3 101
Solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. hvidguld, str. 54
Solitairering udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 2,7 gram. Vejl. pris er 3.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6229236

SEK 3 946 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:10
SEK 2 396
2 vintage halskæder med ravperler (2)
2 vintage halskæder med polerede ravperler, ene med nuancemix i forløb. Længde ca. 70 cm. Vægt ca. 129 gram. Samt halskæde med polerede let transperante ravperler i forløb. Længde ca. 80 cm. Vægt ca. 57 gram. (2)

Varunr: 6192200
SEK 1 832 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:11
SEK 987
Ring med diamanter, ca. 0.16 ct., 14 kt. guld, str. 54
Ring udført i 14 kt. guld, prydet med talrige diamanter. samlet ca. 0.16 ct. Ringstr. 17,25 mm. Ø = str. 54. Vægt ca. 2,4 gram. Vejl. pris er 5.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6223751

SEK 5 638 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:14
SEK 3 946
Armbånd med 4 rækker kulturperler, og 18 kt. guld
Armbånd med 4 rækker kulturperler, monterte med mellemled, lille tag og lås af 18 kt. guld. Lille tag er stemplet 750 og Schoetiel, Lås er stemplet 750 og Jka19 cm. Brede ca. 2,5 cm.

Varunr: 6209995
SEK 7 611 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:16
SEK 5 074
2 halskæder med kolosalvedhæng. (2)
2 halskæder med kolosalvedhæng af sterling sølv, ene halkæde med vedhæng prydet med indsats af vamrbehendlet rav. Mål ca. 5x4,5 cm. Længde på kæden er 60 cm. Samt en halkæde med vedhæng prydet med tigerøje, mål ca. 5x3,3 cm. Længde på halskæden er 41 cm. (2)

Varunr: 6199691
13:21
SEK 987
5 halskæder med ametyster og ferskvands kulturperler, 100 cm. (5)
5 halskæder med ametyster og ferskvands kulturperler, monteret med lukke af oxideret sterling sølv. Længde 100 cmDette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt smykkebutik som lægges på auktion i Odense den næste tid.

Varunr: 6229923

13:22
SEK 423
Par solitaire brillant ørestikker, ca. 0.20 ct. 14 kt. guld
Par solitaire ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med en lille hvidguldshjerte og en brillant på 0.10 ct. samlet ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 0.06 gram. Vejl. pris er 6.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230087

SEK 4 792 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:22
SEK 3 383
Vedhæng i form af kors af 14 kt. hvidguld, dertil en kæde af sterling sølv
Vedhæng i form af kors udført i 14 kt. hvidguld, prydet med diamanter. Samlet ca. 0.029 ct. Dertil en halskæde af sterling sølv. Længde ca. 45 cm. Vejl. pris er 1.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6223515

13:23
SEK 987
Herman Siersbøl vintagering med cubic zirkonia, 8 kt. guld
Herman Siersbøl vintagering med cubic zirkonia, udført i 8 kt. guld. Ringstr. Ø 16½ mm. = str. 52. Vægt ca. 1 gram. Fremstår nypoleret.

Varunr: 6216410
13:26
SEK 634
Solitairering med brillant på ca. 0.05 ct. 14 kt. guld, str. 54
Solitairering udført i 14 kt. guld. prydet med brillant på ca. 0.05 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: Si. Ringstr. 54. Vægt ca. 2,3 gram. Vejl. pris er 3.995. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230097

13:28
SEK 2 819
Brandi Living, seks polstret spisebordsstole (6)
Brandi Living, seks polstret spisebordsstole, model NC7820 polstret samt med løst overtræk. H. 85/50 cm. B. 60 cm. D. 62 cm. Armlæn 68 cm. Fremstår med alm. brugsspor samt enkelte pletter hist og her samt lettere farveforskelle på enkle af stolene. Nyt overræk i mange variationer kan købes ved ...

Varunr: 6223372
SEK 21 141 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:31
SEK 8 456
Ring af 14 kt. guld, str. 54
Moderne ring udført i 14 kt. guld, Ringstr. 54. Bredde ca. 9 mm. ( målt det bredeste sted). Vægt ca. 3,7 gram.

Varunr: 6222311

13:32
SEK 2 819
Par creoler med ferskvands kulturperle af 8 kt. guld
Par creoler udført i 8 kt. guld, hver prydet med en hvid ferskvands kulturperle. Diam. Ø 6 mm. Vægt ca. 5.2 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230492

13:34
SEK 2 678
LEGO. Sæt salt / peberbøsser, hvid / rød / sort plast (4)
Lego. To sæt salt / peber bøsser i farverne hvid / sort / rød, plast, designet i anledning af fodboldt VM 1986 i Mexico, den røde bøsse er kun lavet i et begrænset oplag på 6 eksemplarer, H. 4,3 cm. Fremstår m/ enkelte håndteringsspor i form af linier. (4)

Varunr: 6211375
SEK 2 819 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
13:36
SEK 2 114
Rektangulært sofabord af egetræ
Rektangulært sofabord af fineret egetræ, H. 49 cm. L. 160 cm. B. 60 cm. Fremstår med brugsspor samt ridser.

Varunr: 6225280
13:41
SEK 423
12345...34»