Utropspris
12345...35»   Varor pr. sida   1047 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Solitairering med brillant på ca. 0.35 ct. 14 kt. guld
Solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.35 ct. Farve: Crystal/J. Klarhed: SI. Ringstr. 17 mm. = str. 53. Vægt ca. 3,4 gram.

Varunr: 5853005

SEK 7 415 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
08:05
SEK 4 119
Ring med ferskvands kulturperle, 14 kt. guld
Ring udført i 14 kt. guld, massiv rund ringskinne, prydet med en hvid ferskvands kulturperle. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. Vægt ca. 6,1 gram.

Varunr: 5800279

SEK 4 669 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
08:15
SEK 893
Smykkesæt med røgkvarts, 8 kt. guld
Smykkesæt udført i 8 kt. guld, bestående af vedhæng samt matchende ørestikker, hver prydet med en dråbeformet briolettesleben røgkvarts. Samlet vægt ca. 2,8 gram. Ligger i gaveæske.

Varunr: 5818157

SEK 3 570 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
08:25
SEK 481
Sæt vielsesringe af 14 kt. rosa guld, damering med brillanter (2)
Sæt vielsesringe af 14 kt. rosa guld, massive ringskinner, damering er prydet med 12 brillanter. Samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Bredde ca. 5 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54 og 20 mm. = str. 63. Samlet vægt ca. 13 gram. (2)

Varunr: 5573752

SEK 11 260 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
10:32
SEK 824
2 Bordlamper, model Peppercorn (2)
2 bordlamper af bemalet metal, sort indvendigt med guld, model Peppercorn. H. 35 cm. Ø. 25 cm. Dertil beige plisseret skærm.

Varunr: 5727749

SEK 1 099 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
10:40
SEK 412
Kurt Nielsen, halskæde med KNDK46, vedhæng i form af Lup / forstørrelsesglas
Kurt Nielsen, halskæde med KNDK46 vedhæng i form af Lup / forstørrelsesglas udført i sterling sølv. Længde på halskæden er 67 cm. Men er justerbar. Mål på forstørrelsesglas er ca. 10x4,7 cm.

Varunr: 5859651

SEK 1 785 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
10:40
SEK 1 099
Storm P, Svikmøllen & Storm P bog, m.m. (7)
Storm P. hæfte fra 1919. Svikmøllen fra 1916. Vore herrer fra 1919. Blæksprutte fra 1903-1918 & 1919 samt bog: Robert Storm Petersen, Smil & lune fra 1952. Blandet stand, flere med defekter. (7)

Varunr: 5851476
11:21
SEK 481
6 store bind med Fyens Stiftstidende-forsider fra 2. Verdenskrig (6)
6 store bind med Fyens Stiftstidende-forsider fra 2. Verdenskrig / krigsårene. Sælgers familie har selv indbundet siderne. Aldersrelateret stand. (6)

Varunr: 5840358
12:11
SEK 687
Vedhæng i form af kors med emalje og cubic zirkonia af 8 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Vedhæng i form af kors udført i 8 kt. guld, prydet med sort emalje og cubic zirkonia. Dertil en halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca. 45 cm.

Varunr: 5803362

12:22
SEK 412
2 Mathilde bordlamper med skærme, silver, 33 cm. (2)
2 Mathilde bordlamper, sølvlakeret metal med afbryder og monteret med skærme. Højde på basen uden skærm ca. 33 cm. Højde incl. skærm er ca. 54 cm. ( bemærk at skærmene der følger med er sølvfarvede inden i, og ikke guldfarvede som vist på foto).(2)

Varunr: 5863356

SEK 1 922 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
12:23
SEK 412
William Hansen, fuglemotiv / landskab (2)
William Hansen (1908-1991), fuglemotiv / landskab, indrammet tryk / olie på plade, begge sign. i monogram, 42,5x51 cm. (48x56 cm). 24x33 cm. (31,5x40 cm). Fremstår med krakeleringer & pletter. (2)

Varunr: 5858579
12:24
SEK 481
2 ringe af sterling sølv, med Forgyldt/gulddetalje, ene med brillant (2)
2 ringe af sterling sølv, ene med forgyldt rørfatning, af 14 kt. guld prydet med brillant på ca. 0.02 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53. Samt ring med forgyldt kugle. Ringstr. Ø 17,25 mm. Samlet vægt ca. 21,3 gram. Udstillingsmodeller. (2)

Varunr: 5802911

12:43
SEK 412
Achton Friis, De jyders Land m.m. (5)
Achon Friis, 3 bøger: De jyders land, bind 1 & 2 fra 1932-1933 & Danmarks store øer, bind 1 fra 1936. Bogen om vor konge Christian X samt Axel Pontoppidan, billeder af fædrelandets historie. Aldersrelateret stand. (5)

Varunr: 5832754
12:46
SEK 412
Kurt Nielsen, Dew ring af sterling sølv, str.
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk ring udført i sterling sølv, model " KNDK 39" Ringstr. 49. Vægt ca. 17,5 gram. Ligger i gaveæske fra Kurt Nielsen.

Varunr: 5859902

12:49
SEK 481
Armlænke af 8 kt. guld med cubic zirkonia
Armlænke af 8 kt. guld, ultra tynd lænke med vedhæng prydet med cubic zirkonia. Længde er justerbar på 16, 17½ og 19 cm.

Varunr: 5838966

12:53
SEK 412
Sæt vielsesring af 14 kt. guld, damering med brillant
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld, massive ringskinner, damering prydet med brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54 og 19½ mm. = str. 61. Samlet vægt ca. 11,6 gram. (2)

Varunr: 5574346

SEK 9 612 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
12:54
SEK 549
SCO City, herrecykel, stelh. 57 cm. 500/177
SCO City, herrecykel, matsort lakeret stel, 3 gear, smt én håndbremse. Stelh. 57 cm. Fremstår med brugsspor, små stedvise spor af rust. Cyklen er monteret med lås, men nøgle medfølger ikke. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den ...

Varunr: 5857167
13:00
SEK 481
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld, rillet front med en bredde på ca. 8,5 mm. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53 og 20 mm. = str. 63. Samlet vægt ca. 13,3 gram. (2)

Varunr: 5573172

SEK 8 239 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
13:03
SEK 618
Sæt vielsesringe af 14 kt hvidguld, damering med 5 brillanter (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt hvidguld, massive ringskinner, damering er prydet med 5 brillanter. Samlet ca. 0.075 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Bredde ca. 6,5 mm. Ringstr. Ø 17,25 mm. = str. 54. og 20 mm. = str. 63. Samlet vægt ca. 16,1 gram. (2)

Varunr: 5573655

SEK 10 985 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
13:06
SEK 481
Taarnby Bella, pigecykel, str. str. 46 cm. 500/178
Tårnby Bella, pigecykel, hvidlakeret stel med lav indstigning, 3 gear samt én håndbremse. Stelh. 46 cm. Fremstår med brugsspor og smuds. Cyklen er aflåst, der medfølger ingen nøgle. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste ...

Varunr: 5857168
13:10
SEK 412
Chatol af egetræ, 1800-tallet. 2-delt
Chatol af egetræ, 1800-tallet. 2-delt. Vitrineoverskab. Barokpræget ornamentik i form af svanehals-svungen top, udskæringer, hjørner med drejede søjler, let svungen front,m.m. Beslag/greb af messing. Bag skriveklap små skuffer. Stedvise små afslag, brugsspor og alderspatina. Enkelte løse dele må ...

Varunr: 5838788
SEK 2 746 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
13:12
SEK 412
Par ørestikker med brillanter ca. 0.36 ct, 14 kt. guld og hvidguld
Par ørestikker udført i 14 kt. guld og hvidguld, hver prydet med brillant, samlet ca. 0.36 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS/SI. H. 17 mm. Vægt ca. 4,6 gram.,

Varunr: 5771711
SEK 5 493 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
13:13
SEK 1 510
Johannes Larsen, motiv med fugl
Johannes Larsen (1867-1961), motiv med fugl, indrammet træsnit på japanpapir, tryksign. Johannes Larsen, 22,5x26 cm. (25x29 cm). Fremstår med folder og pletter.

Varunr: 5858580
13:17
SEK 961
Sæt vielsesringe af 14 kt. hvidguld, damering med drys af brillanter
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. hvidguld, satinerede ringskinner, damering med drys af brillanter. Samlet ca. 0.07 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS/SI. Bredde ca. 7 mm. Ringstr. Ø 17 mm. str. 53 og 19,75 mm. 0 str. 62. Samlet vægt ca. 14,2 gram. (2)

Varunr: 5607735

SEK 12 358 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
13:18
SEK 412
Ring af 14 kt. guld, massiv glat ringskinne
Ring udført i 14 kt. guld, massiv glat ringskinne, bredde ca. 5 mm. Ringstr. Ø 20 mm. = str. 63. Vægt ca. 6,7 gram.

Varunr: 5659053

SEK 4 394 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
13:19
SEK 549
SCO Fusion, herrecykel, 500/179
SCO Fusion , herrecykel, sortlakeret stel, 21 gear samt 2 håndbremser. Stelh. 55 cm. Fremstår med brugsspor stedvis hul i sadel. Cyklen er monteret med lås, men er ulåst, og nøgle medfølger ikke. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende...

Varunr: 5857169
13:20
SEK 618
To pendler, model Olive, nikkel finish (2)
2 Pendler, model Olive, hammerslået metal med nikkel finish, Ø 21 cm. Ligger i org. emb. (2)

Varunr: 5849999

SEK 1 373 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
13:21
SEK 412
Pendler, model Olive, kobber (2)
Pendler, model Olive, hammerslået kobber lakeret, Ø 21 cm. Fremstår i org. emb. (2)

Varunr: 5850005

13:23
SEK 549
Brillantvedhæng, ca. 0.10 ct. 14 kt. hvidguld
Brillantvedhæng, udført i 14 kt. hvidguld, prydet med en brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Top Crystal/I. Klarhed: SI. Bemærk at halskæde medfølger ikke.

Varunr: 5824358

SEK 3 296 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2020
13:23
SEK 481
2 par ørestikker med vedhæng, 8 kt. guld
2 Par ørestikker, udført i 8 kt. guld, ene par med hjerte og cubic zirkonia, andet par med cubic zirkonia og facetsleben dråbeformet jade.

Varunr: 5818887

13:29
SEK 412
12345...35»