Utropspris
   Varor pr. sida   23 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hiromichi Konno CHAT Pouf-Softline
Hiromichi Konno CHAT Pouf-Softline Design 2008 3 x 120 cm höjd 42 cm Grön avtagbar klädsel Nyskick

Varunr: 5660453
SEK 8 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 02-06-2020
16:53
SEK 600
Jasper Morrison Cappellini ´Hi Pad Stool´ (2)
Jasper Morrison Cappellini ´Hi Pad Stool´ Italy Höjd 80 cm mörkbrunt läder Batch Id nr 9437. Smärre bruksslitage (2)

Varunr: 5670749
SEK 14 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 02-06-2020
17:10
SEK 400
Bengt Berglund keramik flaskor för Gustavsberg (2)
Bengt Berglund flaskor keramik, Gustavsberg retro 1960-70-tal, ´Tobacconist,´ Höjd ca 20 cm. Gott skick (2)

Varunr: 5642509
SEK < 1,000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 02-06-2020
20:46
SEK 300
Mynt, brons, Kina, 2000-tal (4)
Mynt, brons, Kina, 2000-tal. Diameter 43 mm och 50 x 33 mm (4)

Varunr: 5661680
20:47
SEK 350
Vas, porslin, Kina.
Vas, porslin, Kina. Höjd 7,5 cm. Bruksslitage.

Varunr: 5670109
SEK 4 400 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 02-06-2020
20:47
SEK 350
Marantz stereo/radiodelar (3)
Marantz stereo/radiodelar Skivspelare model TT 1200 Serienr 811015190 Kassetspelare model SD 25 Serienr 10N070327 Förstärkare SD 25 Serienr1SW020614 Bruksslitage ingen garanti lämnas

Varunr: 5644601
SEK 1 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 02-06-2020
20:47
SEK 650
Hörnvitrin, 1900-talets senare del.
Hörnvitrin 1900-talets senare del. Höjd 179 bredd ca 94 cm Nycklel finns Bruksslitage, en dörrlist behöver limmas på.

Varunr: 5644506
20:48
SEK 300
LP skivor blandad musik (150)
LP skivor blandad musik Jazz Klassisk Pop ca 150 st. Ej fullständigt genomgångna (150)

Varunr: 5644570
20:48
SEK 300
Baljsoffa, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Baljsoffa, rokokostil, 1900-talets första hälft.Ny specialtillverkad klädsel, 5 prydnadskuddar ingår Höjd 93 sitthöjd 42 djup 55 längd 175 cm. Helt nyrenoverad i mycket gott skick

Varunr: 5673059
SEK 12 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 03-06-2020
14:04
SEK 450
Omega, Seamaster 30, herrklocka, manuell, ca. 1962.
Omega, Seamaster 30, herrklocka, manuell, ca. 1962. Referensnummer: 125.003-62. Boettmaterial: Stål. Armband Material: Läder. Originallåda. Diameter: 35 mm. Ej vattentät. Glas: plexiglas Urtavla: Champagnefärgad. Siffror: Arabiska urtavla. Fungerade vid katalogisering. Ingen ...

Varunr: 5637140
SEK 18 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 03-06-2020
14:25
SEK 2 200
Porträtt 1850-talet monogramsignerat.
Porträtt 1850-talet monogramsignerat ILM 13,5 x 10,5 cm Otydliga anteckningar baksida ´dansk konstnär´ Inga anmärkningar.

Varunr: 5649966
SEK 1 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 03-06-2020
20:48
SEK 300
Josef Frank, Firma Svenskt Tenn Bordstabletter (8)
Josef Frank, Firma Svenskt Tenn Bordstabletter. ´Vegetable tree´ Bruksslitage (8)

Varunr: 5643526
20:48
SEK 300
Pelarbord med glaskiva, NK.
Pelarbord med glaskiva, NK, märkt plåtskylt NK R44056 C 3 12 49. Höd 51, Ø 80 cm. Bruksslitage.

Varunr: 5619307
20:49
SEK 300
Stina Bäckman Komposition Gicleetryck (BUS)
Stina Bäckman Komposition Gicleetryck på papper 190 gr W Turner nr 17/30 Signerat 25 x 25 cm Inga anmärkningar

Varunr: 5655760
SEK 1 500 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 03-06-2020
20:59
SEK 300
Anita Paulsson ´Omtanke ´ Gicleetryck (BUS)
Anita Paulsson (f 1942) ´Omtanke ´ Gicleetryck på papper nr 16/100 signerat 28 x 38 cm Inga anmärkningar.

Varunr: 5655803
SEK 2 400 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 03-06-2020
20:59
SEK 300
Anita Paulsson ´Dansen ´ Gicleetryck (BUS)
Anita Paulsson (f 1942) ´Dansen ´ Gicleetryck på papper nr 6/50 signerat 28 x 38 cm Inga anmärkningar.

Varunr: 5655806
20:59
SEK 300
Anita Paulsson ´Vallmo ´ Gicleetryck (BUS)
Anita Paulsson (f 1942)´Vallmo ´ Gicleetryck på papper nr 12/50 signerat 28 x 38 cm Inga anmärkningar

Varunr: 5655819
20:59
SEK 300
Josef Frank, Firma Svenskt Tenn Bordstabletter (9)
Josef Frank, Firma Svenskt Tenn Bordstabletter ´Svart tulpan´ Ovala (5) Rektangulära (4) Bruksslitage, två hörn vikta (9)

Varunr: 5643539
SEK 1 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 04-06-2020
20:47
SEK 300
Bengt Bengtsson ´Tomb´ Gicleetryc (BUS)
Bengt Bengtsson ´Tomb´ Gicleetryc på Capaskiva Nr 40/100 30 x 43 cm Signerad Övre högra hörn kantstött i övrigt i gott skick.

Varunr: 5655750
SEK 2 800 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 04-06-2020
20:59
SEK 300
Anita Paulsson ´Längtan´ Gicleetryck (BUS)
Anita Paulsson (f 1942) ´Längtan´ Gicleetryck på papper nr 13/30 signerat 27 x 39 cm Inga anmärkningar.

Varunr: 5655764
20:59
SEK 300
Fåtölj, tresits Carl Malmsten 1950-tal.
Fåtölj, tresits Carl Malmsten 1950-tal. Bredd 85, sitthöjd ca 40 cm. Grön ylleklädsel. Smärre bruksslitage.

Varunr: 5619285
SEK 2 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 05-06-2020
20:47
SEK 300
Anita Paulsson ´Prima Ballerina´ Gicleetryck (BUS)
Anita Paulsson (f 1942) ´Prima Ballerina´ Gicleetryck på papper nr 6/30 signerat 27 x 39 cm Inga anmärkningar.

Varunr: 5655766
SEK 2 800 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 05-06-2020
20:58
SEK 300
Daniel Vandinja Figurkoposition Gicleetryck (BUS)
Daniel Vandinja (f 1973) Figurkoposition Gicleetryck på papper nr 57/100 Signerat 28 x 38 cm Inga anmärkningar

Varunr: 5655833
SEK 2 400 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 05-06-2020
20:59
SEK 300