Utropspris
   Varor pr. sida   16 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Karmstolar, Offecct Interiör ab (6)
Karmstolar, Offecct Interiör ab, etikettmärkta Offecct Interiör ab, svart sadelgjord. Mindre märken och bruksslitage (6)

Varunr: 5746737
SEK 4 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 19-09-2020
11:32
SEK 300
Byrå, Gustaviansk stil, 1800-tal.
Byrå, 3-lådig gustaviansk stil, 1800-tal. Höjd 74 bredd 80 djup 44 cm. Nyckel finns Bruksslitage.

Varunr: 5698912
SEK 2 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 19-09-2020
11:32
SEK 650
Bordspendyl, marmor och brons, 1900-tal.
Bordspendyl, marmor och brons, 1900-tal. Krönt med urna i förgyllt brons. Pendel finns inte. Nyckel saknas. Höjd ca 43 cm.

Varunr: 5757208
15:49
SEK 1 000
Penselvätt, porslin, Kina.
Penselvätt, porslin, Kina. Diameter 14,5, höjd 4,5 cm. Bruksslitage.

Varunr: 5756472
SEK 6 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 20-09-2020
15:48
SEK 350
Ring, 18k guld med diamanter och safirer.
Ring, 18k guld med 4 briljantslipade diamanter ca. 0,2 ct. H, VS2, samt 5 safirer ca. 0,5 ct. Vikt ca 3,8 gram. Ringstorlek ca. 21/61. Bruksslitage.

Varunr: 5753025
SEK 8 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 22-09-2020
15:49
SEK 1 200
Ring, 18k guld med 7 diamanter, totalt ca 0,50 ct.
Ring, 18k guld med en briljantslipade diamant ca. 0,20 ct. H, VS1, samt 6 briljantslipade diamanter totalt ca 0,30 ct, I, VS2. Vikt ca 4,4 gram. Ringstorlek ca. 22/62. Bruksslitage.

Varunr: 5754869
15:49
SEK 1 100
Ring, 18k guld med 7 briljantslipade diamanter ca. 0,6 ct.
Ring, 18k guld med 7 briljantslipade diamanter ca. 0,6 ct. H, VS2. Vikt ca 3,6 gram. Ringstorlek ca. 22/62. Bruksslitage.

Varunr: 5754921
15:49
SEK 400
Hiromichi Konno CHAT Pouf-Softline
Hiromichi Konno CHAT Pouf-Softline Design 2008 3 x 120 cm höjd 42 cm Grön avtagbar klädsel Nyskick

Varunr: 5660453
SEK 8 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 23-09-2020
13:05
SEK 350
Tavla, snäckskal.
Tavla, Kina, snäckskal, 1900-tal. Snäckskal monterade som landskap. Mått hela tavlan 50x90 cm. Lös del i tavlan. Baksida släppt något i övre kant.

Varunr: 5745335
SEK 2 600 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 25-09-2020
23:26
SEK 300
Frankenthal, figuriner, Dresden Art, porslin, Tyskland.
Frankenthal, figuriner, Dresden Art, porslin, Tyskland, 1900-tal. Höjd ca 16 cm. Bruksslitage. Små skador och nagg.

Varunr: 5750466
SEK 1 200 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 25-09-2020
23:27
SEK 300
Carl Malmsten. Fåtölj ´Husmor´.
Carl Malmsten (1888–1972). Fåtölj ´Husmor´ Rygghöjd 81cm Bruksslitage, sliten klädsel, fuktfläckar.

Varunr: 5662870
SEK 1 800 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 26-09-2020
23:25
SEK 300
Carl Malmsten Fåtölj ´ Husmor´.

Varunr: 5662871
23:25
SEK 300
Väggskåp, allmoge, Österrike, 1800-tal.
Väggskåp, allmoge, Österrike, 1800-tal. Måleri med datering 1884.Höjd 72,5 bredd 61 djup 27 cm Nyckel finns men låset kärvar. Bruksslitage.

Varunr: 5689409
SEK 2 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 26-09-2020
23:26
SEK 300
Stekfat, porslin, Kina.
Stekfat, porslin, Kina, 1900-tal. Dekor i underglasyrblått mått 30x 38 cm. Åldersrelaterat slitage, nagg i en kant.

Varunr: 5699715
SEK 3 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 27-09-2020
23:27
SEK 300
Ring, 18k vit guld med diamont 0,5 ct.
18k vit guld ring med en briljantslipad diamant ca 0,5 ct. Totalvikt ca. 3,78 g. Färg: Top Wesselton(G). Klarhet: SI1. Ringstorlek: ca.15/55. Bruksslitage.

Varunr: 5753026
SEK 12 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 28-09-2020
23:26
SEK 300
Terrin, porslin, Kina.
Terrin, porslin, Kina, 1900-tal. Höjd inkl lock 21cm. Mått 22 x 30 cm. Åldersrelaterat slitage.

Varunr: 5699721
SEK 5 000 SE, Täby Auktionsbyrå, Kemistvägen 28-09-2020
23:26
SEK 300