Utropspris

12345...24»   Varor pr. sida   706 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Stauning Traditional 1st Edition Peated Reserve Danish Single Malt Whisky
Stauning Traditional 1st Edition Peated Reserve Danish Single Malt Whisky Dest. 2009. bottl. 2012. 50 cl. 62,8% Flaske nr. 59. Stand A. Fremstår i original æske. Ejerbevis udstedt af Stauning Whisky medfølger.

Varunr: 6106086
SEK 13 517 DK, Aalborg, Nibevej 28-11-2021
10:20
SEK 6 758
Kristian von Hornsleth, cd. 'Younger', 100 x 100 cm
Kristian von Hornsleth f. 1963. 'Younger'. Akryl og posca på lærred. Sign. og dat. Hornsleth, 2003. 100 x 100 cm. UR. Medfølgende købs- og ægthedscertifikat fra Kristian von Hornsleth.

Varunr: 6109785
SEK 54 067 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
11:15
SEK 43 254
PK52A Students table.
PK52A Students table med stel af pulverlakeret stål bordplade af olieret ask. 140 X 85 H.70 cm. vejl-udsalgspris 20.999,-

Varunr: 6117877
SEK 20 275 DK, Herlev, Dynamovej 28-11-2021
11:23
SEK 10 813
Pontus Kjerrman. 'Effert Commun' skulptur af keramik. (cd)
Pontus Kjerrman (f. 1954). 'Effert Commun'. Skulptur af glaseret keramik i grønne, gyldne og blå farver. Sign. Pontus Kj 08 samt Effert Commun'. H. 66 cm. B. 47 cm. D. 32 cm.

Varunr: 6083316
SEK 67 584 DK, Vejle, Dandyvej 28-11-2021
11:44
SEK 54 067
Ole Aakjær. 'Mighty woman talk to me' (cd)
Ole Aakjær (f. 1962). 'Mighty woman talk to me'. Modifikation, mixed media på litografisk tryk. Sign. O. Aakjær. Lysmål: 51 x 116 (55 x 120) cm. Fremstår med lille kantrevne. Denne vare er en del af en eksklusiv temaauktion over moderne og ældre kunst i november. Se og byd på alle værkerne ...

Varunr: 6107703
SEK 17 572 DK, Vejle, Dandyvej 28-11-2021
11:47
SEK 13 517
Brillant solitairevedhæng, 14 kt hvidguld, 1.70 ct
Italiensk brillant solitaire-vedhæng udført i 14 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 1.70 ct. Farve: Top Cape (K). Klarhed: SI2. Leveres med hvidguldhalskæde i 14 kt hvidguld, L. 41,5 cm, stemplet Italy/ 585/ N.Y. Leveres i smykkeetui med certifikat. Ingen/ minimalt brugspræg.

Varunr: 6103375
SEK 48 660 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
11:55
SEK 37 847
Eternity. Diamantring, 18 kt guld, 1.60 ct
Eternity diamantring udført af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.60 ct. i VVS-SI klarhed og Top Wesselton (F-G) farve. Ringstr. ca. 17,5 mm/ 55. Vægt ca. 2,3 gram. Leveres i smykkeæske. Udstillingsmodel.

Varunr: 6101558
SEK 17 572 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
12:03
SEK 13 517
Diamantvedhæng, 14 kt hvidguld, Fancy Intens Yellow, 0.60 ct.
Diamantvedhæng udført af 14 kt. hvidguld prydet med sjælden Asscher slebet naturlig 'Fancy Intens Yellow' diamant på ca. 0.60 ct i VVS2 klarhed.H. ca. 5 mm, fin italiensk halskæde i 14 kt hvidguld, L. 46 cm medfølger.. italiensk hvidguldhalskæde, L. cm. Ny/ ubrugt. Leveres i gaveæske med ...

Varunr: 6057512
SEK 24 330 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
12:11
SEK 16 220
Knud Nielsen.'Turkis og sort' (cd)
Knud Nielsen (1916-2008).'Turkis og sort', akryl på lærred, sign. Knud N. 46 x 38 cm. (49 x 42).

Varunr: 6083276
SEK 18 923 DK, Vejle, Dandyvej 28-11-2021
12:43
SEK 13 517
Le Corbusier for Cassina. Chaiselong, model LC4
Le Corbusier for Cassina. Chaiselong, model LC4 med stel af sortlakeret stål, vugge af sortlakeret stål, hynde af sort læder, nakkepude af sort læder. Fremstillet hos Cassina med stemplet på stel LC4 10073. Formgivet af Le Corbusier, Pierre Jeanneret and Charlotte Perriand i 1928. L. ca. 160 cm. ...

Varunr: 6122011
SEK 10 813 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-11-2021
13:05
SEK 6 488
Mats Theselius, Källemo 'Star', monteret m/ let patineret læder - nummeret eksemplar
Mats Theselius: Källemo 'Star'. Lænestol, monteret m/ let patineret sort læder. Rørstel og lister af forkromet metal. Sider & ryg med 'marmoreret' kunstmateriale. Nummereret eksemplar, monteret med skilt, produceret 2009, nr. 248/360. Forsvindende små / minimale brugsspor. H. 82, B. 61, Sædeh. ...

Varunr: 6095320
SEK 75 694 DK, Odense, Kratholmvej 28-11-2021
13:49
SEK 40 550
Diamantbroche, 18 kt rhod. guld, 2.00 ct
Diamantbroche udført af 18 kt, rhodineret guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på ca. 2.00 ct i blomsterform. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: SI, (to små brillanter P1). Stemplet Gia/ 750. Længde ca. 6,5 cm, bredde ca. 2,5 cm. Vægt 13,6 gram. Sikkerhedslås ved nål. Leveres i ...

Varunr: 6032276
SEK 18 923 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
14:43
SEK 13 517
Knud Nielsen. Komposition med mand og solsikker, 1944 (cd)
Knud Nielsen (1916-2008). Komposition med mand og solsikker. Olie på lærred. Sign. Knud N 44. 83 x 83 cm (89 x 89 cm). Fremstår med enkelte små krakeleringer. På bagsiden rester af udstillingsmærkat.

Varunr: 6083085
SEK 40 550 DK, Vejle, Dandyvej 28-11-2021
14:45
SEK 27 034
Leddelt armbånd, 18 kt guld, 36,6 gram
Vintage, leddelt armbånd udført i 18 kt guld med detaljer i 18 kt hvidguld, L. 20 cm, B.13 mm monteret med integreret lås samt sikkerhedshaspe. Mindre brugspræg. Vægt ca. 36,6 gram.

Varunr: 6107222
SEK 16 220 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
16:00
SEK 12 976
Robert Jacobsen, cd. Olie på lærred, 60 x 80 cm
Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition. Olie på lærred. Mål: 60 x 80 cm. Uden ramme. Fremstår usigneret, certificat medfølger. Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens atelier/private samling. Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6082080
SEK 37 847 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
16:04
SEK 27 034
Copenhagen Fur. Mink i Supreme Quality, str. 38/40
Copenhagen Fur. Burgundy mink. Pels af supreme quality skind by Olsson, str. 38/40. Fremstår med stor krave samt slidser i siden. To lommer samt knap ved krave og hægtelukning, 4 stk. Længde ca. 104 cm, ærmelængde ca. 61 cm plus opslag på ca. 6 cm. Brystvidde ca 102 cm. Let og glansfulde skind. ...

Varunr: 6114863
16:06
SEK 12 165
Murstens Armbånd, 14 kt guld, 41,2 gram
Bredt 'Murstens' armbånd udført i 14 kt guld monteret med integreret lås med to sikkerhedshasper, L. 19,3 cm, B. 13 mm. Stemplet 585 / EWK for Erik Walther Krohn (1956-1973). Vægt ca. 41,2 gram. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6106961
16:30
SEK 12 165
Eternity Diamantring, 18 kt guld, 1.80 ct.
Eternity diamantring udført af 18 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.80 ct. VVS-SI klarhed (enkelt diamant P1) og Top Wesselton (F-G) farve. Ringstr. ca. 18,25/ 51. Vægt ca. 2,4 gram. Leveres i smykkeæske. Fremstår med minimalt/ ingen brugsspor. ...

Varunr: 6101540
16:35
SEK 14 868
Hovedmonteret isbjørneskind, Grønland, L. 210 cm. Cites medfølger.
Hovedmonteret grønlandsk isbjørneskind 'Ursus maritimus' med alle klør er intakte. Kraftig vinterpels med gullig tone, L. ca. 210 cm, forben til forben ca.197 cm. Fremstår med vatteretmbagmonteing samt øskner til vægophæng. Cites erklæring medfølger af 16 feb. 2021, nr 2020-69863. ...

Varunr: 6107332
SEK 27 034 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
16:43
SEK 20 275
Hans J. Wegner. Højrygget lænestol, model GE-375, egetræ
Hans J. Wegner (1914-2007). Højrygget lænestol, model GE-375, stel af massivt røget egetræ. Løse hynder betrukket med lyst uld. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Getama, Gedsted. H. 95 cm, sædehøjde ca. 40 cm. Fremstår med få brugsspor, taget alder i betragtning.

Varunr: 6110742
SEK 12 165 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
16:58
SEK 9 462
Jaime Hayón. Lænestol model 'Fri', Fritz Hansen
Lænestol model 'Fri' designet af Jaime Hayón, fremstillet hos Fritz Hansen. Betrukket med Designers Selection knapsyet rosa uldstol, ben i børstet aluminium. H. 80. B. 90,5. SH. 43 cm. Medfølges af nummerbevis. Fremstår med enkelte små pletter.

Varunr: 6111253
SEK 14 193 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
17:18
SEK 10 813
Bente Jepsen/ BenJep. Komposition m/ afrikansk kvinde, 130 x 100 cm
Bente Jepsen/ BenJep, f. 1952 / ZoombeeArt. Komposition med afrikansk kvinde. Akryl på lærred. Signeret BenJep. Mål: 130 x 100 cm, UR. Seneste udstillinger: Galleri Knud Grothe, okt. 2021, Art Fair, Lokomotivværkstedet København, okt. 2020 og 2021, Kunsthal Varte.

Varunr: 6110229
SEK 13 517 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-11-2021
17:22
SEK 9 462
Breitling Wings Lady, damearmbåndsur
Breitling Wings Lady, ref. B67350, damearmbåndsur i urkasse af stål med mørk urskive med logo, arabertal, minutmarkeringer, tre visere samt datoangivelse. Uret har drejelig lynette med detaljer af guld, COSC-certificeret quartzværk samt integreret Breitling lænke af stål med detaljer af guld samt...

Varunr: 6113295
SEK 13 517 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-11-2021
17:35
SEK 9 462
GamFratesi for Fredericia Furniture, 3-personers sofa model Haiku
GamFratesi for Fredericia Furniture, 3-personers sofa model Haiku. Betrukket med stof fra kvadrat. Ben af sortfarvet metal. H. 104 cm. L. 228 cm. D. 88. Sædehøjde 44,5 cm. GamFratesi blev med Haiku sofaen kåret til 'Årets Danske Designer' ved Boligmagasinets Design Awards 2012. Fremstår med alm. ...

Varunr: 6103424
SEK 16 220 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 28-11-2021
17:44
SEK 8 380
Harald Slott-Møller. Komposition, olie på lærred
Harald Slott-Møller (1864-1937). Aftenstemning. Olie på lærred. Sign. Harald Slott-Møller. 49 x 74cm (65 x 89cm).

Varunr: 6118900
SEK 16 220 DK, Aalborg, Nibevej 28-11-2021
18:38
SEK 10 813
Paul Fischer. Olie på plade. Gadeparti med Aarhus domkirke
Paul Fischer (1860-1934), olie på plade. Gadeparti med Aarhus Domkirke i baggrunden. Sign. Paul Fischer. 39 x 32 cm (48 x 41 cm).

Varunr: 6118897
SEK 67 584 DK, Aalborg, Nibevej 28-11-2021
18:40
SEK 47 309
Warm Nordic, Spisebord model Be My Guest, designet af Charlotte Høncke
Warm Nordic. Spisebord model Be My Guest, designet af Charlotte Høncke. Bordet er produceret massiv sort olieret egetræ, med Forest Green kakler. Stel er produceret i sort lakeret stål farve Black Noir. L. 220 x D. 100 x H. 74 cm. Udstillingsmodel som fremstår med meget få brugsspor

Varunr: 6042393
SEK 20 275 DK, Aalborg, Nibevej 28-11-2021
18:42
SEK 13 517
Pomellato. Leddelt brillantring i 18 kt. guld, i alt ca. 0.20 ct
Pomellato. Leddelt brillantring i 18 kt. guld frontled prydet med 8 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H) samt enkelt brillant Light Champagne. Klarhed: VS. Stemplet på siden Pomellato samt 750 og italiensk Milano gold Hallmark. Vægt ca. 12,5 g. B. 0,68 cm. Ringstr. ...

Varunr: 6100493
SEK 14 193 DK, Vejle, Dandyvej 28-11-2021
18:48
SEK 11 354
Brillantring af 18 kt. hvidguld, 0.93 ct.
Ring af 18 kt. hvidguld prydet med 5 brillantslebne diamanter på front, i alt ca. 0.93 ct. Farve: Wesselton-Top Crystal (H-I), klarhed: VVS-VS. Ringstr. 54,5/17,3. Vægt 4,2 g. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 6100773
SEK 21 627 DK, Vejle, Dandyvej 28-11-2021
18:54
SEK 16 896
Retro broche af 18 kt. guld i form af kat med turkiser og rubiner
Retro broche af 18 kt. guld i form af kat øjne i form af små turkisperler og halsbånd prydet med fem runde facetslebne rubiner. Utydeligt stemplet på nålen. Vægt ca. 10,9 g. 2,5 x 3,7 cm. 1900-tallets anden halvdel. Aldersrelateret brugsspor.

Varunr: 6117153
SEK 10 273 DK, Vejle, Dandyvej 28-11-2021
18:58
SEK 8 110
12345...24»