Utropspris
12345...251»   Varor pr. sida   7514 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Hans J. Wegner. Kinastol, model PP66
Hans J. Wegner (1914-2007). Kinastol med stel af massivt valnød, sæde med flettet papirgarnr. Sh. 43 cm. Formgivet i 1944. Fremstillet hos PP-Møbler, model PP66.Minimale brugsspor. Litteratur: 'Hans J. Wegner - En stolemager' gengivet og omtalt s. 6-7.

Varunr: 6060056
SEK 8 158 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:02
SEK 11 150
Lis Zwick, komposition (cd)
Lis Zwick f. 1942, komposition, indrammet akvarel, sign. i bly Lis Zwick-1992, 19x28 cm. (39x46 cm).

Varunr: 6061467
SEK 2 040 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2021
15:02
SEK 3 263
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegners GE-290A (3)
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegners GE-290A. Sæde, ryg samt nakkehynde med skumfyld fra, betræk af sort læder. Modelfoto. Stol medfølger ikke. (3)

Varunr: 6031864

SEK 4 079 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2021
15:03
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegner's armstol model 1788 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegner's armstol model 1788. Sort knapsyet læder. (2)

Varunr: 6039693

SEK 3 263 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:03
SEK 408
Tom Krøjer, Pierre Alechinsky mfl. Div. kompositioner (7)
Tom Krøjer, Pierre Alechinsky, Salon De Nai mfl., div. kompositioner, div. litografier, tryk, plakater, litografier med sign. og nummerering i bly. Mål på største og mindste 60x76 cm. 61x39 cm. Fremstår med håndteringsmærker. U.R. (7)

Varunr: 6051260
SEK 1 632 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2021
15:03
SEK 1 292
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (8)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6039583

SEK 3 807 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:04
SEK 476
Charles Eames. Model EA119 armstol.

Varunr: 6059997
SEK 19 036 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:05
SEK 2 448
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole, sæt på 6 stk. (6)
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semi anilin læder, indvendigt med skum (pu). Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)

Varunr: 6039250

SEK 4 895 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:05
SEK 408
NOVO. Par spisebordsstole (2)
NOVO. Par spisebordsstole fra AYTM er til udendørs brug. Stel i sort bemalet metal sæde i plast. mål H 74,5 cm. B 53,9 cm. Fremstår i original emballage. Vejledende udsalgspris 2.499,00 kr per stk. første tre billeder er model foto.

Varunr: 6013985
SEK 2 719 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-07-2021
15:06
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegner's armstol model 1788, cognac (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegner's armstol model 1788. Cognac knapsyet læder. (2)

Varunr: 6039953

15:06
SEK 408
Holmegaard. Karaffel af glas i form af penis
Holmegaard. Stor karaffel af klart og mangan farvet glas i form af en penis. L. 53 cm, uden prop.

Varunr: 6060952
SEK 1 088 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2021
15:06
SEK 476
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Sort (4)
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Brede 57 cm. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. Modelfoto. (4)

Varunr: 6040891

SEK 5 167 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:07
SEK 408
Vedhæng i 14kt med en brillantsleben diamant 0.35ct
Vedhæng i 14kt hvidguld med en brillantsleben diamant 0.35ct Farve: (I) Topkrystal Klarhed: SI Kædelængde: 40cm

Varunr: 5809651

SEK 9 624 BE, Antwerpen 28-07-2021
15:08
SEK 4 812
Halskæde med vedhæng med grå månesten, 14 kt. guld
Halskæde med vedhæng udført i 14 kt. guld, prydet med en rund cabochonsleben grå månesten. Længde på kæden er justerbar på 42 og 5 cm. Vægt ca. 5,4 gram. Vejl. pris er 5.995,-.

Varunr: 6034765

SEK 4 895 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2021
15:08
SEK 680
Dezine Talks. Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Dezine Talks. Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med cognacfarvet læder, knapper af lysere cognacfarvet læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, to ryghynder. Bemærk: Sofaen samt læder stropper medfølger ikke. Modelfoto. (5)

Varunr: 6039101

SEK 6 255 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:08
SEK 476
Merete Barker, komposition
Merete Barker f. 1944, komposition, indrammet litografi, sign. og nummeret i bly, nr. 166/400, Merete Barker-90, 70x49 cm. (84x62 cm).

Varunr: 6059175
SEK 1 088 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2021
15:09
SEK 476
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegners gyngestol, model J16, sort læder
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegners gyngestol, model J16, af sort skind. Stropper i kernelæder. Med dansk produceret skum: 4 cm 50kg/m3 i sæde og 3 cm 30kg/ m3 i ryg. Modelfoto. Sidste foto er modelfoto er hynde uden knapper, denne model er med knapper.

Varunr: 6039968

SEK 2 719 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:09
SEK 408
Deszine Talks. Læderhynder til 'Grand Prix' model 3130 (6)
Deszine Talks. Læderhynder til 'Grand Prix' model 3130, betrukket med cognac læder. Indvendigt med skum. (6)

Varunr: 6045655

SEK 2 040 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:10
SEK 408
Air France. Retro kalender, midt 1900-tallet.
Air France retro kalender. Front af glas med motiver fra Air France destinationer, dag, dato og månedkalender. Udført hos A. Ferrer S.A. MulHouse, Frankrig. 36 x 24. D. 3 cm. Midten af 1900-tallet. Fremstå med enkelte små afslag på kant.

Varunr: 6042189
15:11
SEK 4 351
Par Samsung Galaxy J5 Prime mobiltelefoner 'Hvid'. (2)
Par Samsung Galaxy J5 Prime mobiltelefoner. Model SM-G570F 'Hvid'. Fremstår i original emballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)

Varunr: 6050290

SEK 1 088 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:12
SEK 408
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (2)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på to hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6039597

SEK 1 632 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:12
SEK 408
House of Amber. Vedhæng af sterling sølv, zirkonia sten og ravperle, ca. 2,3 g
House of Amber. Vedhæng af sterling sølv i form af blomst dekoreret med zirkonia sten og hængende perle af cognacrav. Ø ca. 1,1 H. ca. 3,3 cm. Vægt ca. 2,3 g. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 1.445 DKK. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House...

Varunr: 5956807

SEK 1 088 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2021
15:13
SEK 408
Diamonds By Frisenholm. Solitaire brillantring af 9 kt hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Solitaire brillantring af 9 kt. hvidguld prydet meden brillantsleben diamant på ca. 0.04 ct. Ringstr. 52, Ø 16,5 mm. Vægt 0,5 g. Modelfoto

Varunr: 6041518

15:13
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (8)
Deszine Talks. Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på otte hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (8)

Varunr: 6039719

SEK 4 079 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:14
SEK 408
Kina og Japan. Røgelseskar og vaser af messing og bronze.
Kina og Japan. Røgelseskar og vaser af messing og bronze prydet med ornamentik. H. 10 - 24 cm. (9)

Varunr: 6059814
SEK 2 719 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28-07-2021
15:15
SEK 884
Jacqueline Schäfer. ' Cactus' serien (cd)(4)
Jacqueline Schäfer (f. 1961). Serie bestående af fire 'Cactus' figurer af akryl, 287/375, 124/375, 138/375 og 164/375. Sign. J. Schäfer. H. 21 cm. Alle i originalemballage. (4)Varen er en del af temaauktionen "Art World ApS under konkurs" med i alt 108 auktioner med "Pop Kunst", primært udført af...

Varunr: 6044479
SEK 2 719 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2021
15:15
SEK 612
Deszine Talks. Daybed med sort læder
Deszine Talks. Daybed polstret med knapsyet sort læder, runde tilspidsede ben af træ. H. 38, L. 178, D. 71 cm. Modelfoto.

Varunr: 6039870

SEK 6 799 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:15
SEK 952
Halskæde med vedhæng med månesten og cubic zirkonia, 14 kt. guld
Halskæde med vedhæng udført i 14 kt. guld, vedhæng er prydet med en dråbeformet månesten og cubic zirkonia. Dertil en halskæde af 14 kt. guld. Længde er justerbar på 42 og 45 cm. Vægt ca. 4,9 gram.

Varunr: 5739927

SEK 6 799 DK, Odense, Kratholmvej 28-07-2021
15:15
SEK 612
House of Amber. Vedhæng af 18 kt. guld med mexikansk blåt rav og brillanter. 2,9 g.
House of Amber. Vedhæng af 18 kt. guld med mexikansk blåt rav og brillanter, i alt 0,139 ct. Farve I. Klarhed SI. Vægt 2,9 g. L.2,4 cm. Vejl. udsalgspris 18.500 DKK/2.466 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs...

Varunr: 5808975

SEK 6 527 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:16
SEK 2 040
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. hvidguld med prydet med brillantslebne diamanter udført i tre rækker, ialt ca. 0.17 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed SI. Ringstr. 56 Ø 17,8 mm. Vægt 0,9 g. Modelfoto

Varunr: 6041788

15:16
SEK 408
12345...251»