Kategori  Utropspris
12345...319» ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kristensen&Kristensen. Spisebord i massiv eg, incl to tillægsplader. (3)
Kristensen&Kristensen. Spisebord udført i massiv stavlimet og hvidolieret eg. Incl. to tillægsplader fineret med laminat - imiteret metal. H. 75. L. 240/340. B. 100 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgpris 14.999 kr. (3)
Varunr: 5524039

SEK 10 549 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-12-2019
21:15:00
SEK 3 421
Rörstrand Gubben Grön
RÖRSTRAND, "Gubben Grön", rökelsebrännare, 1800-talets mitt, flintgods, polykromt glaserad, undertill märkt Rörstrand, höjd ca 30 cm. . Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman's Auction
Varunr: 5530806
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-12-2019
21:15:00
Se mer
1 Fl. Port Ellen 2nd Release, 1978 24 years
Varunr: 5510360
SEK 21 383 DK, Vejle, Dandyvej 15-12-2019
21:15:00
SEK 8 838
Zwei Jagdtrophäen / Tierpräparate / Schädel, Muffelwidder (2)
Zwei Jagdtrophäen / Tierpräparate / Schädel, Muffelwidder. Schädel mit Gehörn von zwei Muffelwiddern, auf einer Holzplinthe montiert, ein Präparat mit goldfarbener Medaille, je: H.46cm, B.53cm, T.33cm, Hörner partiell mit Bestoßungen. (2)
Varunr: 5516749
SEK 1 487 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 15-12-2019
21:15:00
SEK 1 062
Georgij Sverchkov, karibu i Zarskoe Selo ved Skt. Petersborg
Georgij Sverchkov (1872-1957), karibu i Zarskoe Selo ved Skt. Petersborg, gouache på papir, 1940, signeret og dateret, ca. 45 x 64 cm, indrammet bag glas (med ramme ca. 62 x 81 cm.
Varunr: 5479585
SEK 7 434 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-12-2019
21:15:00
SEK 425
Hans J. Wegner. Fire-pers. sofa, model GE-236/4
Hans J. Wegner. Fire-pers. sofa, med stel af egetræ, løse springhynder betrukket med blå/sort nistret stof, H. 80 B. 232 sædehøjde ca. 40 cm. Fremstillet hos Getama, model GE-236. Fremstår med brugsspor på betræk samt en lille reparation på den ene ben
Varunr: 5361380
SEK 25 659 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-12-2019
21:15:00
SEK 3 421
Royal Copenhagen / Kgl. P. Knud Kyhn. Abe m/ skildpadde, stentøj, nr. 21342 1. sort
Royal Copenhagen / Kongeligt Porcelæn. Knud Kyhn (1880-1969). Abe m/ skildpadde, stentøj, nr. 21342 1. sort., H. 24 cm, B. 26 cm. Brugsspor. Hidrører fra Albani Bryggeriets administrationskontor
Varunr: 5527745
SEK 4 277 DK, Odense, Kratholmvej 15-12-2019
21:15:00
SEK 6 272
Bruichladdich Blacker Still 1986 islay single malt whisky
Bruichladdich Blacker Still 1986 islay single malt whisky, bottle 1839 of 2840, signeret flaske, original metal æske.
Varunr: 5510372
SEK 11 404 DK, Vejle, Dandyvej 15-12-2019
21:15:00
SEK 1 140
Arne Vodder. Spisebord, palisander
Arne Vodder. Spisebord af fineret palisander, cirkulær plade med udtræk, to tillægsplader med sarg medfølger, runde tilspidsede ben. Fremstillet hos Sibast. 1960'erne. H. 73 L. 120-220 cm. Nyrenoveret med minimal brugsspor.
Varunr: 5454561
SEK 14 255 DK, Aarhus, Egå Havvej 15-12-2019
21:15:00
SEK 6 557
Sitzbank
Sitzbank. Gebeizter Holzrahmen, im Rücken mit figurativer Schnitzerei. StrebenSitzfläche mit Leder. Maße: ca. H. 102 cm, B. 180 cm, Sh. 47 cm, T. 51 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, etwas wackelig, ein Streben fehlt.
Varunr: 5524920
SEK 1 062 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-12-2019
21:16:00
SEK 425
Omega De Ville herrarmbandsur i 18 k vitguld
OMEGA, armbandsur, De Ville, 18 k vitguld, ca 1966, automatisk, plexiglas, boettnr. 161.024, verknr. 23159754, cal 771, originalläderband samt spänne i stål, diameter 33,5 mm, omegabox. . Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman's Auction
Varunr: 5530807
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-12-2019
21:16:00
Se mer
Christoph R. Siebrasse, chair / arm chair / cantilever chair, 'Modell Sensilla', steel, granite and felt, Cologne, 1988
Christoph R. Siebrasse (b. 1944), chair / arm chair / cantilever, 'Modell Sensilla', Cologne, 1988. Structure of steel with a seat of granite and a grey, detachable seat top of felt, seat top fastened with steel ropes and swinging, H 76cm, seat height: 44cm, W 54cm, D 54.5cm, wear and scuffing ...
Varunr: 5504231
SEK 10 089 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 15-12-2019
21:16:00
SEK 637
ELOA Unique Lights. Haumea Amorph. Pendant lamp.
ELOA Unique Lights. Haumea Amorph. Silver smoke. Large pendant 'XL' of mouth-blown glass. Colour painted in Silver Smoke. Approx. dimension: 38 x 43 x 38 cm. New. ELOA Unique Lights creates individual lamps that levitate in the space. Each name is therefore derived from a star or constellation....
Varunr: 5479560

SEK 19 116 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-12-2019
21:16:00
SEK 3 452
Loose sapphire, approx. 3.48 ct
Natural sapphire, cut: Oval Mixed Cut, weight: approx. 3.48 ct, colour: blue, dimensions: approx. 10.77 x 8.99 x 3.87 mm. Certificate: IGI, Nr. 270787813.
Varunr: 5442545
SEK 10 620 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-12-2019
21:16:07
SEK 796
Børge Mogensen, bord/sofabord, model 5217, egetræ, fremstillet hos Fredericia Furniture, 1980'erne
Børge Mogensen, bord/sofabord, model 5217, egetræ, fremstillet hos Fredericia Furniture, 1980'erne. Kvadratisk bordplade med let afrundede hjørner, bordbenene forbundet vha. stivere, med producentetiket på undersiden, H. 54 cm, B. 90 cm, D. 89 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og ...
Varunr: 5526192
SEK 7 434 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 15-12-2019
21:16:26
SEK 4 248
Holland & Holland rengöringskit
HOLLAND & HOLLAND, rengöringskit för hagelgevär, schatull i svart präglat skinn med mässingsbeslag, invändigt klädd med grön filt, tillbehör så som borstar, mejslar, klickpatroner mm, ca 40,5x24 cm. . Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman's Auction
Varunr: 5530808
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-12-2019
21:17:00
Se mer
Stouby. Sofa, sort læder
Stouby. Sofa betrukket med patineret sort læder, H. 84 B. 192 sædehøjde 43 cm. Fremstår med brugspor.
Varunr: 5512203
SEK 2 138 DK, Roskilde, Store Hedevej 15-12-2019
21:17:00
SEK 428
2 Fl. Whisky, Compass Box, The Spice Tree, The Double Single. (2)
2 Fl. Whisky, Compass Box, The Spice Tree, The Double Single, 10th Anniversary Limited Edition, no. of bottles 876, i original æske af klar akryl. (2)
Varunr: 5510469
SEK 7 128 DK, Vejle, Dandyvej 15-12-2019
21:17:00
SEK 855
Lothar Klute, bord/sofabord/sidebord, bronze/blykrystal, 1990'erne
Lothar Klute (f. 1946), bord/sofabord/sidebord, bronze/blykrystal, 1990'erne. Bord med bronzestel og kvadratisk bordplade bestående af to blykrystal-glasplader, H. 45 cm, B. 75 cm, D. 75 cm, fremstår med aldersrelaterede brugs- og slitagespor, delvist med kraftig patina på bronzen.
Varunr: 5516744
SEK 3 717 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 15-12-2019
21:17:00
SEK 3 186
Behälter / Schale, Vogelform mit Muschel
Behälter / Schale, Vogelform. Korpus aus einer Kunststoffmuschel, Fuß und Kopf aus Metall, H.26cm, B.9,5cm, T.17cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partiell kleine Kratzer.
Varunr: 5370158
SEK 2 018 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 15-12-2019
21:17:00
SEK 425
Nikolaj Dorfeevich Gorshkov, maleri, Lenin i sit arbejdsværelse
Nikolaj Dorfeevich Gorshkov (1923-2009), maleri, Lenin i sit arbejdsværelse, olie på lærred, 1985, signeret og dateret, med smal ramme, ca. 152 x 101 cm. Proveniens: Italiensk privatsamling.
Varunr: 5487075
SEK 9 558 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-12-2019
21:17:00
SEK 1 487
De Sede Exclusiv. Fritstående modul-sofa, model DS 76 med sovesofa funktion. (2)
De Sede Exclusiv. Fritstående modul-sofa, model DS 76, best. af to moduler, hver med sovesofa funktion, betrukket med mørk brunt læder. Fremstillet hos de Sede. Switzerland. H. 68/36. B. 92. D. 92 cm. Udslået som sovemodul Hver H. 17. L. 217. D. 92 cm. Fremstår med patina.
Varunr: 5458278
SEK 21 383 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-12-2019
21:17:00
SEK 1 711
Salomé, Bride (bk)
Salomé (b. 1954; real name Wolfgang Ludwig Cihlarz), Bride, portrait of Daniela Debus (from the series 'Frauen'), 2000, acrylic on canvas, signed and dated, signature, date and title on reverse side, as well as work number 'A-11-2000-107', approx. 220 x 180 cm. (bk)
Varunr: 5482718
SEK 95 580 DE, Hamburg, Große Elbstraße 15-12-2019
21:17:00
SEK 46 728
Omega De Ville herrarmbandsur
OMEGA, armbandsur, De Ville, gulddoublé, quartz, mineralglas, boettnr. 1332, läderarmband med spänne i gulddoublé (ej original), diameter 33 mm. . Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman's Auction
Varunr: 5530809
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-12-2019
21:18:00
Se mer
Niels O. Møller. Seks stole i palisander, model 65
Niels O. Møller 1920 - 1982. Seks stole med stel af palisander, sæde og ryg originalt betrukket med cognacfarvet læder, sædehøjde 45 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos J.L. Møllers Møbelfabrik, model 65. Fremstår med alm. lette brugsspor. (6)
Varunr: 5363916
21:18:00
SEK 5 417
F. Fuchs, maleri, stilleben
F. Fuchs, maleri, stilleben, olie på lærred. Stilleben med hare og agerhøns, signeret nederst til højre, betegnet på rammen, 57 x 35 cm (81 x 59,5 cm).
Varunr: 5479498
SEK 5 310 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 15-12-2019
21:18:00
SEK 584
Samling ældre Sverige, Finland, Island samt Norge.
Samling ældre Sverige, Finland, Island samt Norge. Bestående af: 6 plancher Island med mærker fra perioden 1875 - 1907. 11 plancher med Finland med mærker fra perioden 1875 - 1925, samt rød lagerbog. 24 plancher med Sverige med forskellige mærker fra perioden1858 - 1911, samt grøn lagermappe. 8 ...
Varunr: 5507795
SEK 5 132 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-12-2019
21:18:00
SEK 1 283
Ray Atelier
RAY ATELIER, antikiserande skulptur, framtagen i samarbete med Tiger of Sweden, 2019, frigolit, spackel, färg, i form av hand med pekande finger, höjd ca 140 , bredd 80 cm . . Säljaren skänker oavkortat pengarna från försäljningen till Glasrikets skatter, en ideel förening som värnar om Orrefors kulturarv. . . Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman's Auction
Varunr: 5530810
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-12-2019
21:19:00
Se mer
To væghængte vitrineskabe. Sort bemalet. (2)
Par væghængte vitriner, sortmalet. Front med glaslåge bag hvilke hylde. Indvendig hvidmalet. H. 60 cm. B. 50 cm. D. 22 cm. Modelfoto.(2)
Varunr: 5319362

SEK 2 138 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-12-2019
21:19:00
SEK 1 212
Charles Eames. Soft Pad armstole, Model EA-208 .(6)
Charles Eames. Soft Pad. seks armstole, Model EA-208. Sæde og ryg med betræk af blåt læder, drejestel med firpasfod. Stel og armlæn af forkromet aluminium, sædehøjde ca. 53 cm. Formgivet i 1969. Fremstillet hos Vitra for Herman Miller. Fremstår med brugsspor samt krakeleringer (6)
Varunr: 5381482
SEK 59 871 DK, Esbjerg, Oddesundvej 15-12-2019
21:19:00
SEK 29 936
12345...319»