Utropspris
12345...323»   Varor pr. sida   9675 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld og hvidguld (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld og hvidguld, massive ringskinner. Bredde ca. 6 mm. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53 og 19,75 mm. = str. 62. Samlet vægt ca. 17,6 gram. (2)

Varunr: 5573587

SEK 12 098 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2020
14:27
SEK 492
Mandolin Banjo
MANDOLIN-BANJO, tidigt 1900-tal, märtk BJ, originalskinn, flertalet träslag, medföljer original-hardcase, längd ca 60 cm

Varunr: 5707651
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 06-07-2020
14:28
Se mer
Maxxum, herrecykel, aluminium 7100 serie.
Maxxum herrecykel, matsort lakeret med 24 gear, håndbremser. Stelnr. WIH2990C. Fremstår med brugspor, og let smuds samt flade dæk . Cyklen er aflåst, der medfølger ikke nøgle. Dækstr. 26. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den ...

Varunr: 5704279
SEK 1 688 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2020
14:28
SEK 1 125
Batavus, herrecykel. 5956
Herrecykel fra Batavus med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på skruer og kæde. Stel nr. WTVS588882V Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Varunr: 5704114
SEK 1 125 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:30
SEK 774
Sekretär
SEKRETÄR 1800-talets första del, gustaviansk, mahognyfanér, lådinredning bakom skrivklaff, höjd 107 cm, 65x57 cm

Varunr: 5707652
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 06-07-2020
14:30
Se mer
Persisk Kelim, 150x247 cm
Persisk Kelim, uld på bomuld. Nyvasket. 150x247 cm.

Varunr: 5654370
SEK 3 376 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:31
SEK 563
Ib Thaning cd. Akvarel.
Akvarel af Illustrator og tegner Ib Thaning (1916-2007) 'familien kikker i ugebladet fra Aller' h. 39 x 29 cm (61x49) sign. Thaning.

Varunr: 5699672
SEK 1 407 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-07-2020
14:32
SEK 563
Tod's loafers i svart skinn med vita stickningar
TOD'S, loafers i svart skinn med vita stickningar och spänne i vitmetall, IT storlek 38

Varunr: 5707653
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 06-07-2020
14:32
Se mer
Earrings with brilliant cut diamonds 0.44ct
Earrings in 14kt yellow gold with brilliant cut diamonds 0.44ct Colour: (K) Top Cape Clarity: P

Varunr: 5674051

SEK 8 384 BE, Antwerpen 06-07-2020
14:33
SEK 576
Frukostservis
TESERVIS, 25 dlr, Copeland Spode's Italian England, bestående av 6 tekoppar med 6 tefat, 6 assietter, gräddsnipa, sockerskål med lock, 4 tallrikar samt fat

Varunr: 5707654
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 06-07-2020
14:34
Se mer
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole, sæt på 4 stk. (4)
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole (model 3107), 4 stk. Betrækkene er udført af sort semi anilin læder, indvendigt med skum (pu). Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 5540997

14:35
SEK 492
Sofabord i massiv genbrugs cedertræ
Sofabord i massiv genbrugs cedertræ med metal nitter. Stående på savbukke stel. Bordpladen er voksbehandlet. L. 110 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Modelfoto. DIA287NN

Varunr: 5519145

SEK 1 547 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:35
SEK 422
To loftspendler, model Anina (2)
2 pendler af metal med nikkel finish. Model Anina. H. 25 cm. Fremstår ubrugte & i org. emb. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. HD-21

Varunr: 5665589

SEK 2 251 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2020
14:36
SEK 422
18k gold earrings with diamonds 0.95ct
Earrings in 18k white gold with brilliant cut diamonds 0.07ct and Pink Shapires 0.88ctDiamond Clarity: VVSColour: (F-G) Top Wesselton L:10mm

Varunr: 5554907
SEK 7 860 BE, Antwerpen 06-07-2020
14:36
SEK 419
Ring af 14 kt. guld, 4,3 g
Ring af 14 kt. guld. Ringstr. 57 ø18,1 mm. Vægt 4,3 g

Varunr: 5684368
SEK 1 407 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:36
SEK 1 336
Jesper Ståhl Ritz Ire soffbord
JESPER STÅHL, "Ritz", soffbord, för Ire, samtida, stomme i vitpigmenterad ask, höjd ca 52 cm

Varunr: 5707655
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 06-07-2020
14:36
Se mer
Smykkesæt af sterlingsølv med guld og brillanter (3)
Smykkesæt af sterlingsølv med detaljer af guld og brillanter bestående af vedhæng af 14 kt. hvidguld prydet med en grå Tahiti saltvandskulturperle og en brillant på ca. 0.02 ct. ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Vedhæng er testet til 14 kt. hvidguld. Perlemål: 8,2 mm. To-radet halskæde af...

Varunr: 5701723
SEK 2 532 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:36
SEK 563
Herrecykel, stelstr. 56 cm
Herrecykel, måske centurion, grønlakeret stel. 7 gear, samt håndbremse. Stelnr. WBK574719D. Fremstår med brugsspor, samt smuds. Cyklen er aflåst der medfølger ikke nøgle. Str. 56 cm. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid...

Varunr: 5704242
SEK 1 125 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2020
14:38
SEK 563
Oskar Dahl Rörstrand
OSKAR DAHL, vas, Rörstrand, stengods, motiv från Stockholms tingsrätt samt konserthuset Stockholm, signerad Oskar Dahl och daterad 47, höjd ca 29 cm

Varunr: 5707656
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 06-07-2020
14:38
Se mer
Stort sofabord med top af genbrugs træ
Stort sofabord med top af genbrugs træ, stående på guldfarvet metal stel. L. 122 cm. B 69 cm. H 42 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. Modelfoto. KFH10615NG

Varunr: 5518822

SEK 2 251 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:39
SEK 422
Matbord ek
MATBORD, omkring 2000, ek, höjd ca 75, 130x89 cm

Varunr: 5707657
14:40
Se mer
Halskæde af 14 kt. guld med grøn turkis
Halskæde af 14 kt. guld med grønne turkiser. Længde 45 cm. Vægt 16 g.

Varunr: 5700820
14:40
SEK 2 532
Ludwig Mies van der Rohe. Et par frisvinger stole, model BRNO, Knoll International (2)
Ludwig Mies van der Rohe (1886-1969), Et par frisvinger stole, stel af forkromet fladstål, betræk og armovertræk af sandfarvet læder. Fremstillet hos Knoll International, model BRNO, Formgivet i 1929/30. H. 78/44 cm. Fremstår med lette brugsspor og mærker. (2)

Varunr: 5700358
SEK 7 034 DK, Vejle, Dandyvej 06-07-2020
14:42
SEK 985
Von Backhaus, damecykel
Von Backhaus damecykel, sortlakeret stel, med 7 gear og håndbremse. Stelnr. WVBA10086F. Fremstår med brugsspor, anelse rust samt flade dæk. Der er ingen lås. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den næste tid blive lagt mange ...

Varunr: 5704289
14:42
SEK 492
Tag Heuer modell Link
Tag Heuer modell Link. Rörelse: Automatisk. Kaliber 6. Fodral: Rostfritt stål. Ø 40mm Silver urtavla med lysande silvertonade händer Funktioner: Datum, Timme, Minut, Second Original Rostfritt stålarmband med Deployment lås. L 18 cm Vattentålig: 100 meter / 330 fot Artikelnummer: ...

Varunr: 5258582

SEK 28 820 BE, Antwerpen 06-07-2020
14:42
SEK 6 288
En samling 'gypsy'-smykker af sterlingsølv med emalje (10)
En samling 'gypsy'-smykker af sterlingsølv prydet med 'rør' hvori rød, hvid og sort emalje. Omfatter 6 armringe og 4 vedhæng. En enlig ørestikke medfølger. Samlet vægt ca. 194 g. Fremstår med lettere brugsspor. (10)

Varunr: 5705679
SEK 1 969 DK, Vejle, Dandyvej 06-07-2020
14:43
SEK 1 547
Samling asiatiske effekter, 1900-tallet (4)
Samling asiatiske effekter bl.a. bestående af, to vaser H. 20-23,5 cm. To krus af porcelæn H. 6,5 cm. Ø. 6,5 cm. i æske. m.m. Fremstår med brugsspor. (4)

Varunr: 5704610
14:45
SEK 422
Vægt.Salter
Vægt Salter. Pakkevægt 0-25 Kg. H 58 cm..

Varunr: 5690292
SEK 1 125 DK, Helsingør, Støberivej 06-07-2020
14:47
SEK 422
Martin Bigum, september (cd)
Martin Bigum (f. 1966), september, litografi 146/175. Signeret og dateret Martin Bigum 19. 50 x 35 cm. UR.

Varunr: 5700543
14:48
SEK 3 657
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med cognacfarvet læder. Ca. 2,5 cm i tykkelse. Modelfotos. (6)

Varunr: 5583738

SEK 2 813 DK, Vejle, Dandyvej 06-07-2020
14:49
SEK 2 110
12345...323»