Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 354  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Emhætte væghængt i stål
Emhætte væghængt i stål. Suge effekt 800 m³/t., intern motor 220/240 volt. med 3 hastigheder. Model 8810-13G. 155 W motor, 2x1,5 w LED lys. 56 DB. Vægt ca 20 kg. Emhætten måler (HxBxD) 68 x 60 x 49 cm., skjuler til afgangsrør måler (HxBxD) 40 x 28 x 28 cm. Der medfølger diverse tilbehør. ...
Varunr: 4597577

SEK 2 823 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2019
08:22:00
SEK 962
Arne Jacobsen. Oxford armstol 'Red Label' , læder
Arne Jacobsen (1902-1971). Oxford lavrygget armstol, 'Red Label, stel og armlæn af aluminium, fempasfod med bendupper, fast sædehøjde med drej, skal af lamineret formpresset træ, original betrukket med læder. Fremstillet hos Fritz Hansen 2007 Red label. H. 91/46 cm. Fremstår med mindre brugsspor...
Varunr: 5291798
SEK 7 699 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2019
08:58:00
SEK 3 850
Uptown reol i grå højglans
Uptown reol med 2 låger og hylder. Bredde 120 cm, højde 205 cm i hvid, grå højglans. MDF hvid, Grå Pantone 431C højglans. Softclose. Hul til kabler. Specialmål : Øverste rum åben med 1 løs hylde: Indvendig mål bredde 77,5 cm / højde 64 cm / dybde 31 cm Øverste låge med 1 løs ...
Varunr: 5169689

SEK 1 283 DK, Kolding, Trianglen 22-05-2019
09:10:00
SEK 385
Nordvest Persisk Kelim. 185 x 160 cm.
Nordvest Persisk Kelim. Uld på uld. Fremstår med brugsspor. Nyvasket. 185 x 160 cm.
Varunr: 5272664
SEK 1 412 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2019
09:15:00
SEK 577
Burberry håndtaske i Nova Check
Burberry, håndtasket i klassisk Nova check mønster. Tasken er i vinyl kanvas. Hardware af forkromet metal, håndtag af sort læder. Indvendigt med 1 stort rum, samt sidelomme med lynlås. Dustbag medfølger. H. ca. 18 cm, B. ca. 29 cm. D. ca. 10 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5324796
SEK 3 593 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2019
09:20:49
SEK 1 412
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (6)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på seks hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Stol medfølger ikke. (6)
Varunr: 5331402

SEK 3 080 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2019
09:21:12
SEK 706
Sandvig Havn Hotel. ligger ved kajen på Sandvig Havn på Nordbornholm.. 2 personer i tidsrummet 1.9.2019 til 31.10.2019. I dobbeltværelse med 2 overnatninger incl. morgenbufet i frivalgt ugedage.
Sandvig Havn Hotel ligger på kajen af Sandvig Havn på Nordbornholm.Minutters gang til strand og klipper.Hammershus - Hammerknuden - Sænehavn (Hammerhavn) er lige om hjørnet!Fri Parkering.Når auktioner er vundet og betalt kan Sandvig Havn Hotel kontaktes for ønskede datoer.info@sandvighavn.dkRent ...
Varunr: 5324094

SEK 2 053 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-05-2019
09:28:00
SEK 1 091
Samling grafik. Tre kompositioner(3)
Samling grafik af div. kunstnere. Tre kompositioner. sign. Variable mål 37 x 52 cm. - 62 x 85 cm. Fremstår med håndteringsspor.(3)
Varunr: 5317331
SEK 1 027 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2019
09:31:26
SEK 385
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu) Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)
Varunr: 5331373

SEK 4 620 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2019
09:38:00
SEK 3 336
Svejsehjelm, solcellestyring, justerbar (2)
Svejsehjelme, i to designs, en med flammer samt en med en ørn, velegnet til alle former for svejsning, med trinløs regulering efter hoved størrelse. Justerbar både for højre og venstrehåndet svejser. (2)
Varunr: 5329119

SEK 1 540 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-05-2019
09:49:00
SEK 385
Brillantarmbånd af 14 kt. hvidguld med satineret sløjfe
Brillantarmbånd af 14 kt. hvidguld front prydet med satineret sløjfe sat med brillant på ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Flankeret af med 46 brillantslebne diamanter på tilsammen 0.82 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Monteret med sikkerhedshasp og kæde. Vægt ca. 10,3 g. ...
Varunr: 5305205
SEK 12 832 DK, Vejle, Dandyvej 22-05-2019
09:55:00
SEK 6 416
Lounge havesæt, model Cayenne - Light Grey
Varunr: 4726246

SEK 12 832 DK, Odense, Kratholmvej 22-05-2019
10:00:00
SEK 5 133
Persisk tæppe, uld på bomuld, figuralt motiv med dyr mm.
Persisk tæppe med figuralt motiv med dyr, blomster, personer og arkitektur, uld på bomuld. 190 x 124 cm. Fremstår med brugsspor, frynser mangler.
Varunr: 5323258
SEK 3 850 DK, Helsingør, Støberivej 22-05-2019
10:00:00
SEK 1 925
Däckstol med rotting klädsel
DÄCKSTOL, 1900-talets första del, klädsel i rotting, längd ca 150 cm
Varunr: 5334949
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2019
10:00:00
Se mer
Nils G Stenqvist blandteknik
NILS G. STENQVIST (1934-2005): "Fossilt avtryck" signerad och daterad 1987, blandteknik, ca 90x61 cm
Varunr: 5334950
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2019
10:03:00
Se mer
Golvlampa
GOLVLAMPA, 1950-tal, på tripodbenställning, plastlindad skärm, höjd ca 86 cm
Varunr: 5334951
10:06:00
Se mer
Piedestal
PIEDESTAL, 1800-talets andra hälft, betsat mahogny, med vriden dekor på kolumner, höjd ca 86, 39.5x39.5 cm
Varunr: 5334952
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 22-05-2019
10:09:00
Se mer
Couchtisch mit Marmorplatte
Couchtisch mit Marmorplatte auf Metallgestell. Maße: ca. H. 52 cm, Dm. 70 cm. Alters- und Gebrauchsspuren.
Varunr: 5304367
SEK 1 434 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-05-2019
10:09:50
SEK 430
Louis Vuitton, mappe i Damier Ebene
Louis Vuitton, mappe i Damier Ebene. Model, Altona Business. Udført i Damier Ebene kanvas, besætninger af mørkebrunt læder samt hardware af forgyldt metal. Tasken er med håndtag, baglomme samt stiklås og flaplukning. Interiør i brunt alcantara, samt med 2 rum samt en sidelomme. Fremstillet i ...
Varunr: 5290222
SEK 7 956 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2019
10:12:00
SEK 5 646
Delar till servis ca 40 dlr
CHINESE MARINE Opaque China, delar till servis, ca 40 dlr, 1800-tal; 1 stort stekfat (ca 43x53 cm), 2 skålar, 1 uppsatsskål på fot med underfat, 1 såsbåt med underfat samt sked, 9 sopptallrikar, 14 mattallrikar, 3 förrättstallrikar, 11 små sopptallrikar, 1 liten skål . . PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
Varunr: 5334953
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 22-05-2019
10:12:00
Se mer
Äldre veterinärmedicin
ÄLDRE VETERINÄRMEDICIN. RYSS, AUGUST / TIDÉN, LARS (övers.). Materia medica veterinaria. Handbok öfwer werkan, dosis och bruket af de för husdjurens sjukdomar anwändbaraste läkemedel, af dr. August Ryss, medicinalråd och professor. Öfwersättning efter andra och förbättrade upplagan, af L. Tidén. Strängnäs, hos Carl Erik Ekmarck, 1820.. 8:o. 184 x 104 mm. XVI, 22, (2) s.. Sammanbunden med: Veterinaire pharmacopoee, författad af professorerne vid Veterinair-Inrättningen i Stockholm, samt, efter föregången granskning hos Kongl. Sundehets-Collegium, på nådig befallning til trycket befordrad. Stockholm, Henric Fougt, kongl. boktryckare, 1832.. 8:o. 184 x 104 mm. 51, (1) s. Interfolierad.. Samt, mellan bägge föregående: Recept-Bok. Af C. L. Dannström med tillägg af Wirsén [handskrift.]. U. o. o. å.. 184 x 104 mm. (71) s. Handskriven med bläck på blåtonat papper.. Nött samtida halvfranskt band med guld- (oxiderat) och blindornerad rygg med nött brandgul etikett, marmorerade pärmpapper och sp
Varunr: 5334954
10:15:00
Se mer
Dalahästar
DALAHÄSTAR, 2 st, 1900-talets första hälft, bägge skurna i trä med röd bemålning och polykroma detaljer, höjd ca 16 respektive 41 cm
Varunr: 5334955
10:18:00
Se mer
Zwei Konsolentische / runder Tisch (2)
Zwei Konsolentische / runder Tisch. Kunststoff / Hochglanz. Zwei halbrunde Konsolen auch als Tisch zu verwenden. Maße: je ca. H. 70 cm, B. 111 cm, T. 44,5 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 5298665
SEK 2 390 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-05-2019
10:18:56
SEK 382
Persisk Harsin Kelim tæppe 295x130 cm.
Persisk Harsin Kelim tæppe 295x130 cm. Uld på bomuld. Tæppet er håndknyttet og efterfølgende vasket og behandlet for at opnå et antikt look
Varunr: 5316056
SEK 1 797 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2019
10:19:00
SEK 385
Reinhold Ljunggren litografi
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), "Värdträdet" signerad samt, litografi, ca 47x32 cm
Varunr: 5334956
10:21:00
Se mer
Kista Dalarna 1800-tal
KISTA, med läddika, Dalarna, Lima, 1800-tal, polykromt bemålad, höjd 37, 69x42 cm
Varunr: 5334957
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2019
10:24:00
Se mer
Chanel axelbandsväska Mini Single Flap i svart
CHANEL, axelbandsväska Mini Single Flap i svart quiltad rips med monogramprytt lås och länkar i blank gulmetall med tvinnat skinnband, 9,5 x 13 x 4 cm, axelband 54 cm, tillhörande dustbag i original
Varunr: 5334958
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 22-05-2019
10:27:00
Se mer
Moderne tæppe, model Verona. 240 x 170 cm.
Moderne tæppe, model Verona. Viscose, 240 x 170 cm. Modelfoto.
Varunr: 5329623

SEK 3 336 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2019
10:28:00
SEK 706
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Sort (4)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Betrukket med sort læder. Komplet bestående af fire dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (4)
Varunr: 5330847

SEK 4 876 DK, Herlev, Dynamovej 22-05-2019
10:28:00
SEK 2 438
Stol sengustaviansk
STOL, omkring år 1800, sengustaviansk, skuren dekor, genombruten ryggbricka, bemålad i cremevitt, sitthöjd ca 45 cm
Varunr: 5334959
10:30:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 354  >>