Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 253  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole, sæt på 6 stk. (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum. (6)
Varunr: 5331367

SEK 5 316 DK, Herlev, Dynamovej 16-07-2019
06:12:00
SEK 2 532
Bordlamper, model Indore (2)
Bordlamper, model Indore m/ skærme, metal, H. ca. 94 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varunr: 5342314

SEK 2 532 DK, Kolding, Trianglen 16-07-2019
08:18:00
SEK 443
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Rubin" B. 27 cm. H. 15 cm.
Varunr: 5368063

08:19:00
SEK 380
Bronzeskulptur, ballerina
Bronzeskulptur, ballerina i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 29 cm. B. 19 cm.
Varunr: 5344474

08:22:00
SEK 570
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 19 cm. B. 13 cm.
Varunr: 5368666

08:22:00
SEK 1 392
Bronzeskulptur, abstrakt nøgen kvinde
Bronzeskulptur, abstrakt nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. B. 50 cm. H. 34 cm.
Varunr: 5356729

SEK 3 797 DK, Kolding, Trianglen 16-07-2019
08:25:00
SEK 696
To par pendler med silver finish på hammerslået metal, model Reno, Ø 24 og 32 cm. (4)
To par pendler med silver finish på hammerslået metal, model Reno. 2 stk Ø 24 cm. og 2 stk. Ø 32 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (4)
Varunr: 5337045

SEK 1 772 DK, Kolding, Trianglen 16-07-2019
08:29:55
SEK 506
Hay, fire Cabi-U Cabinets, reolmoduler (4)
Hay Cabi-U, 4 reolmoduler af pulverlakeret stål i farven sort. H. 40 cm., L. 106 cm., D. 41 cm. Monteret med indadgående vippelåge. to modul er monteret med ben. Fremstår med brugsspor i form af ridser og mærker. Mål ca. L. 107 cm. D. ca. 42 cm. H. 61/40 cm. (4) Modelfotos, små variationer i ...
Varunr: 5355604

SEK 4 304 DK, Odense, Kratholmvej 16-07-2019
09:00:00
SEK 3 291
Aagaard Kranz & Ziegler Eternerty solitairering med brillant på ca. 0.10 ct. 14 kt. guld
Aagaard Kranz & Ziegler Eternerty solitairering udført i 14 kt. guld, prydet med brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Ringstr. Ø 17,25 mm. Vægt ca. 2 gram.
Varunr: 5344417

SEK 3 797 DK, Odense, Kratholmvej 16-07-2019
09:08:42
SEK 1 202
Pendler, model Lucy Woodlike (2)
Par pendler, model Lucy Woodlike, metal, sortlakeret og lakering i imiteret træ, H. 42 cm. Ø. 18 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses ...
Varunr: 5220466

SEK 1 772 DK, Odense, Kratholmvej 16-07-2019
09:17:00
SEK 506
Diamant-solitairering af 18 kt. hvidguld på 0.32 ct
Diamant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med diamant på ca. 0.32 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Vægt ca. 2,5 g. B. 0,5 cm. Ringstr. 51/16,2.
Varunr: 5354426
SEK 4 810 DK, Vejle, Dandyvej 16-07-2019
09:30:00
SEK 2 532
Badekar, fritstående, model Bolignio
Fritstående badekar, model Bolignio i hvid farveægte sanitetakryl. Ovalt med indbygget overløb, push-open bundventil samt vandlås. L. 170 cm. B. 80 cm. H. 73 cm. Fremstår i original emballage. Modelfoto. Armatur medfølger ikke!
Varunr: 5308042

SEK 10 126 DK, Odense, Kratholmvej 16-07-2019
10:00:00
SEK 3 544
Silverbestick Rosenholm
BESTICK, 59 dlr, silver, "Rosenholm", smörgåsbestick, 29 knivar, 24 gafflar samt 6 kaffeskedar, vikt ca 566 g + knivar med stålblad ca 1265 g
Varunr: 5385230
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 16-07-2019
10:00:00
Se mer
Gösta Gierow oljemålning
GÖSTA GIEROW (född 1931): Öga, signerad Gierow -65, olja på duk, ca 112x135 cm
Varunr: 5385231
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-07-2019
10:02:00
Se mer
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, samtida, Madame Stoltz, stomme i kromat stål, hyllplan i delvis svärtat spegelglas, höjd ca 77 cm
Varunr: 5385232
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-07-2019
10:04:00
Se mer
Granatring af 18 kt. hvidguld
Moderne granatring af 18 kt. hvidguld, prydet med større facetsleben granat. Stemplet med Birmingham import gold Hallmarks. Vægt ca. 5,4 g. Front B 1,2 cm. Ringstr. 49/15,6.
Varunr: 5386201
SEK 3 797 DK, Vejle, Dandyvej 16-07-2019
10:05:00
SEK 1 076
Bengt Nordenberg oljemålning
BENGT NORDENBERG (1822-1902), tillskriven: Kvinnor i samspråk, bär påskrift på ram a tergo "Bengt Nordenberg", olja på duk, ca 56x42 cm
Varunr: 5385233
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-07-2019
10:06:00
Se mer
Örhängen 1 par
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k vitguld, 2 briljanter ca 0,23 ct/st, kvalité TCr-Cr(I-J)/I, total vikt ca 1 g
Varunr: 5385234
SEK 9 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-07-2019
10:08:00
Se mer
Barskåp 1950/60-tal
BARSKÅP, 1950/60-tal, etikettmärkt, H.Sundling AB Tranås, stomme fanerad med teak, mörkbetsad benställning, detaljer i mässing, invändigt med utfällbart hyllplan, höjd 62, 75x40 cm
Varunr: 5385235
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16-07-2019
10:10:00
Se mer
Figurin Ipsen
FIGURINER (2) föreställande Pomona eller möjligen Eris, samt Jean D'Arc, den förra märkt i godset P Ipsen, Köpenhamn, Eneret, 371, lergods, höjd ca 22 samt 38 cm
Varunr: 5385236
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 16-07-2019
10:12:00
Se mer
Bengt Fransson oljemålning
BENGT FRANSSON (född 1935): "Flanörer i staden", signerad Bengt Fransson, olja på duk, 33x24 cm
Varunr: 5385237
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-07-2019
10:14:00
Se mer
Gunilla Lagerhem-Ullberg matta
GUNILLA LAGERHEM-ULLBERG, matta, för Kasthall, ca 200x80 cm
Varunr: 5385238
10:16:00
Se mer
Ring 14 k guld ametist
RING, 14 k guld, fasettslipad oval ametist, 4 små åttkantslipade diamanter, ringstorlek ca 17 mm, 2,5 g
Varunr: 5385239
10:18:00
Se mer
Curt Hillfon
CURT HILLFON (född 1943): Geometrisk komposition, signerad, olja på duk, ca 41x33 cm
Varunr: 5385240
10:20:00
Se mer
Brillant-rosetring af 9 kt. guld og hvidguld
Brillant-rosetring af 9 kt. guld og hvidguld prydet med 19 små enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.19 ct. Farve: Top Cape-Cape (K-M). Klarhed: SI -P1. Stemplet GO med Birmingham gold import Hallmarks. Vægt ca. 4 g. B. 1,3 cm. Ringstr. 56/17,75.
Varunr: 5366645
SEK 2 532 DK, Vejle, Dandyvej 16-07-2019
10:20:52
SEK 823
GUNILLA LAGERHEM-ULLBERG, matta, för Kasthall, ca 130x120 cm
Varunr: 5385241
10:22:00
Se mer
Brillant-solitairering af 14 kt. hvidguld på 0.52 ct
Brillant-solitairering af 14 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.52 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: P2. Vægt ca. 2,8 g. Front Ø inkl montering 0,51 cm. Ringstr. 50,5/16. Stemplet med London gold Hallmarks 2019. Fremstår med lette brugsspor på hvidguld.
Varunr: 5377567
SEK 7 595 DK, Vejle, Dandyvej 16-07-2019
10:22:31
SEK 4 050
Olof Arborelius oljemålning
OLOF ARBORELIUS (1842-1915): Motiv från Dalarna, signerad O Arborelius, olja på duk, ca 32x60 cm
Varunr: 5385242
10:24:00
Se mer
Skåp 1700-tal
SKÅP, 1700-tal, 2-delat, fanerat i mahogny och valnöt, överdelens liksom nederdelens lådor öppnas med dold låsmekanism, höjd ca 206, 114x66 cm. . Nyckel finns
Varunr: 5385243
SEK 7 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 16-07-2019
10:26:00
Se mer
Layered bomullsmatta
LAYERED "Medallion Grey Garden matta, samtida, bomull, ca 270x180 cm
Varunr: 5385244
10:28:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 253  >>