Utropspris

12345...22»   Varor pr. sida   648 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Louis Vuitton. Skuldertaske model Louise MM
Louis Vuitton, skuldertaske model Louise MM udført af sort vernislæder med logo og kæde af forgyldt metal. Indvendigt med et rum samt sidelommer heraf et med lynlås. H. 14, B. 21, D. 5 cm. Kopi af kvittering. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6081012
SEK 13 732 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:17
SEK 10 985
Omega Constellation damearmbåndsur
Omega Constellation damearmbåndsur med urkasse af stål og guld. Ø. 23 mm. Hvid urskive med logo, stregindex og to visere. Quartz urværk. Cal. 1465. Lænke ca. 17 cm. Kommer med to bokse. Uret gik på vurderingstidspunktet men Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6082961
SEK 10 985 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:24
SEK 8 239
Dyrlund. Skænk af elmetræ
Dyrlund. Skænk af massivt og fineret elmetræ, jalousilåger, udtræksbakker og skuffer, runde tilspidsede ben. H. 95, B. 195, D. 48 cm, Fremstår med almindelige brugsspor og mærker.

Varunr: 6083293
SEK 19 224 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:30
SEK 10 985
Bred guld armlænke af 14 kt. guld, 47,6 g.
Bred guld armlænke af 14 kt. guld, L. 19,0 cm. B. 1,7 cm. Udført med kasselås og dobbelt sikkerhedshaspe. vægt 47,6 g.

Varunr: 6080963
08:32
SEK 13 182
Ole Lynggaard. 'Eventyr' ring med akvamariner og brillant af 18 kt. guld
Ole Lynggaard. 'Eventyr' ring udført af 18 kt. satineret guld prydet med to cabochonslebne akvamariner samt en brillant på 0.07 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1. Ringstr. 53, Ø 17 mm. Vægt: 14,5 gr. Formgivet af Charlotte Lynggaard. Fremstår som ny.

Varunr: 6061554
SEK 16 478 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:44
SEK 13 457
Tag Heuer Aquaracer 500 m. Herrearmbåndsur i stål
Herrearmbåndsur fra Tag Heuer. Model Aquaracer 500 m, ref. nr. WAJ 2111. Urkasse i stål, roterbár lynette med arabertal, safirglas, sølvfarvet rillet skive med stregindeks, datovisning, riflet krone med logo, bagkasse med glas, mekanisk urværk med automatisk optræk, cal. 5, monteret på original ...

Varunr: 6086123
SEK 17 164 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:53
SEK 13 732
Breitling Datora Chronograph. Herrearmbåndsur i stål
Herrearmbåndsur fra Breitling. Model Datora Chronograph, ref. nr. 785, år 1951. Urkasse i stål, sølvfarvet skive med arabertal, stregindeks, subdials, kalenderviser med rød spids, dag og månedsvisning, riflet krone, pushers, mekanisk urværk med manuelt optræk, formentlig cal. Venus 191 (se ...

Varunr: 6086131
SEK 35 702 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:58
SEK 27 463
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH 3½ - 2½ standerlampe.
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH 3½ - 2½ standerlampe i kobber, Limited edition. Overskærm af kobber, mellem og nederste skærm af mundblæst hvidt opalglas, skærmholder af kobberbelagt støbt messing, stander af kobber. Der medfølger en hvid overskærm af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Ø. ...

Varunr: 6084694
SEK 20 597 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
08:59
SEK 15 105
Georg Jensen Delta Classic Chronograph. Herrerarmbåndsur i stål
Herrearmbåndsur fra Georg Jensen. Model Delta Classic Chronograph, ref. nr. S42-ST71, limited edition nr. 078/250, Urkasse i stål, sort skive med arabertal, stregindeks, tachymeter, subdials, datovisning, krone med logo, pushers, bagkasse med glas, mekanisk urværk med automatisk optræk og ...

Varunr: 6084848
09:01
SEK 13 182
Arne Jacobsen for Fritz Hansen. Model 3316 / Ægget. Lænestol
Arne Jacobsen (1902-1971) for Fritz Hansen. Model 3316. Lænestol betrukket med cognac farvet læder, helstøbt profileret drejelig stamme med firpasfod af aluminium. Tidlig model, serienummer 0465. Formgivet i 1958-59 som en del af totalindretningen i Hotel Royal København. Fremstillet hos Fritz ...

Varunr: 6082722
SEK 54 926 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
09:19
SEK 34 329
Arne Jacobsen. Svanen hvilestol model 3320, mokka skai.
Arne Jacobsen. Svanen hvilestol model 3320 betrukket med mokka skai, drejelig firpasfod af aluminium. SH. ca. 39 cm. Fremstillet ved Fritz Hansen, 2007 mærkat herfra. Fremstår med brugsspor, slid og hul i betræk.

Varunr: 6073997
14:15
SEK 15 791
Hans J. Wegner. Armstol model JH 713
Hans J. Wegner 1914-2007. Armstol med stel af lakeret eg, betrukket med sort læder. H. 90 cm. B. 64 cm. SH. 42 cm. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Johannes Hansen, model JH-713. Fremstår med brugsspor, mærker på armlæn.

Varunr: 6032478
14:18
SEK 10 985

Varunr: 6032484
14:19
SEK 10 985
Børge Mogensen. Tremmesofa, model 1789
Børge Mogensen (1914-1972). Tremmesofa, model 1789 med stel af bøgetræ, hynder ternet uld, læderstropper. Formgivet i 1945. H. 85 cm, L. 164 cm, D. 70 cm. SH. ca. 39 cm. Fremstår med brugsspor .

Varunr: 6080408
SEK 34 329 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
14:32
SEK 27 463
Charles Eames. Model EA119 armstol.

Varunr: 6060017
14:42
SEK 14 418
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH-3/2 bordlampe, stemplet PAT. APPL
Poul Henningsen, 1894-1967. PH Bordlampe. Trebensstel monteret med 3/2 skærmsæt af kobber og et lags opalglas. Bruneret stel, afbryderhus og topdæksel. Gennemgående afbryderknap af bakelit. H. 44 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen. Stemplet PAT. APPL. H. 44 cm. Litteratur: Jørstian, m.fl.: Tænd!, ...

Varunr: 6086055
SEK 87 882 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
14:43
SEK 68 658
Arne Jacobsen. Lænestol, 'Svanen' model 3320, mørkebrunt læder
Arne Jacobsen (1902-1971). Lænestol model 3320 'Svanen', betrukket med originalt mørkebrunt læder, drejelig stamme og firpasfod af aluminium. SH. ca. 40 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 2007. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6032983
SEK 32 956 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
14:45
SEK 24 717
Poul Kjærholm. Par PK-22 lænestole, peddigrør (2)
Poul Kjærholm 1929-1980. Par PK22 lounge / lænestole med stel af matforkromet fjederstål, sæde og ryg af flettet peddigrør. Formgivet i 1957. Fremstillet hos Fritz Hansen 1999 med mærkat herfra. Fremstår med brugsspor og defekt flet.

Varunr: 6085990
SEK 21 970 DK, Herlev, Dynamovej 28-09-2021
15:43
SEK 17 164
Brillantring - ca. 0.65 ct.
Brillantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet med en brillantslebet diamant på ca. 0.65 ct. Farve. Top Wesselton (G), Klarhed: SI2. Ringstr. 55/Ø17,5 mm. Vægt: 12,5 g.

Varunr: 6062491
SEK 13 732 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28-09-2021
15:50
SEK 9 612
Ole Wanscher. To-pers. sofa model model OW149/2 'Colonial', sæbebehandlet eg
Ole Wanscher 1903-1985. To-pers. sofa model OW149/2 'Colonial' med stel af sæbebehandlet eg, sæde og ryg med løse hynder betrukket med sort læder. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn. L. 124 cm. Litteratur: Noritsugu Oda Danish chairs, tilsvarende hvilestol omtalt og gengivet. Udstillingsmodel. ...

Varunr: 6070534
SEK 21 970 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
16:03
SEK 16 478
Arne Jacobsen. Svanen. Lounge stol, model 3320
Arne Jacobsen (1902-1971). 'Svanen', model 3320. Lænestol betrukket med sort Tonus uld fra Kvadrat drejelig firpasfod af aluminium. Formgivet 1957-1958 som del af totalindretningen på hotel Royal i København. Fremstillet hos Fritz Hansen, Brown Label 2010 mærkat herfra. Fremstår med brugsspor, ...

Varunr: 6070017
SEK 18 538 DK, Aalborg, Nibevej 28-09-2021
18:26
SEK 13 732
Kähler unika gulvase sign.
Kähler unika amforaformet gulvase devist med transparent okkerfarvet glasur. sign med ubekendt kunstnermonogram. 1930'erne. H 47 cm.

Varunr: 6090979
SEK 13 732 DK, Aalborg, Nibevej 28-09-2021
18:38
SEK 10 985
Panerai Luminor Base. Herreur af stål ref. PAM00112, årgang 2004
Herrearmbåndsur fra Panerai, model Luminor Base PAM00112, serienummer BB1109270 OP6568. Urkasse af stål, sort skive med arabertal og stregindeks, safirglas, 'åben' bagkasse, monteret med gummirem med Panerai spænde. Ø. 44 mm. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Nummer G0423/1200. Der medfølger...

Varunr: 6084868
SEK 42 568 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-09-2021
19:00
SEK 32 956
Martin Braun 'Grand Blue CP'. Herreur i stål med hvid skive, 2010'erne
Limiteret herrearmbåndsur fra Martin Braun, model Grand Blue CP (Crown Position), ref.nr.: MB705CP, cal. ETA 6498, produceret i kun 100 nummererede eksemplarer, i urkasse af stål, hvid skive med arabertal og stregindeks, separat sekundviser, optrækskrone indikator, safirglas, monteret med ...

Varunr: 6077970
SEK 13 732 DK, Vejle, Dandyvej 28-09-2021
19:01
SEK 10 985
TAG Heuer 'Aquaracer 41'. Automatisk herreur i delvist forgyldt stål med blå skive, ca. 2019/20
Herrearmbåndsur fra TAG Heuer, model Aquaracer Calibre 5, ref.nr.: WBD2120, i urkasse og med tilhørende lænke af delvist forgyldt stål, mørkeblå skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynetter med arabertal, safirglas, automatisk urværk. Ø. 41 mm. Indvendig L. ca. 18 cm. ...

Varunr: 6086652
SEK 26 777 DK, Vejle, Dandyvej 28-09-2021
19:03
SEK 20 597
Tudor Heritage Black Bay damearmbåndsur af stål årgang 2018
Tudor Heritage Black Bay damearmbåndsur af stål, ref. 79580, serienummer I760756.Urkasse og lænke af stål, sort urskive med 3 visere og runde indeks samt logo, safirglas. Automatisk urværk, Ø 32 mm.Der medfølger inder- og yderboks, certifikat stemplet i Tyskland 2018, manualer og hang tag.Uret ...

Varunr: 6084900
SEK 21 970 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-09-2021
19:04
SEK 15 791
Wilkens & Söhne, Bremen. Jugend alterstage, forsølvet.
Jugend alterstage af forsølvet metal, tripod stamme på rundt fodstykke på tre fødder, prydede med blomster. Stemplet: Wilkens. Omkr. 1900. H. 35 cm. Udfyldt. Én flamme på stammen mangler.

Varunr: 6046729
SEK 2 746 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-09-2021
19:05
SEK 1 373
Svend Skipper. Lænestol / øreklapstol, model 91 (2)
Svend Skipper. Øreklapstol med ben af massivt teaktræ og negle af palisander. Betrukket med gult møbelstof, Tilhørende skammel medfølger. Formgivet 1961. Fremstillet hos Skipper møbler, model 91. H. 100 cm. B. 81 cm. D.87 cm. Sæde H. 44 cm. Fremstår med lettere / få brugsspor. (2)

Varunr: 6082262
19:08
SEK 15 105
Georg Jensen. 'Halo' dobbeltring, 18 kt guld m/ diamanter, 0.39 ct
Georg Jensen. Brillantring fra 'Halo' kollektionen. Solitairering er fremstillet af 18 karat guld prydet med centerdiamant på ca. 20 ct. Farve: Top Wesseltopn (G). Klarhed: VS samt sidediamanter på tilsammen ca. 0.19 ct. Ringstr. ca. 147,5 mm/ 55. Stemplet 750/ 55/ GJ. Vægt ca. 6,4 gram. Leveres...

Varunr: 6080393
SEK 26 090 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-09-2021
19:08
SEK 20 597
Breitling 'Pluton Navitimer'. Herreur i stål med sort skive, ca. 1990
Herrearmbåndsur fra Breitling, model Navitimer Pluton 3100, ref.nr.: 80191, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, digitalt display ved 6" position, stopursfunktion, justerbar lynette, riflet optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med senere rem med original stålspænde, quartz ...

Varunr: 6082838
SEK 12 358 DK, Vejle, Dandyvej 28-09-2021
19:09
SEK 10 161
12345...22»