Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 313  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Kronaby, Nord A1000 - 0712, Herreur
Kronaby Sweden. herrearmbåndsur (smartwatch), Model Nord A1000 - 0712,. Urkasse af Rustfrit stål, krone med logo, Sølv/hvid urskive, Safirbelagt mineralglas, 38mm, monteret med brun læderrem. Original Kasse medfølger.
Varunr: 5405781

SEK 2 878 DK, Aalborg, Nibevej 23-09-2019
08:00:00
SEK 1 079
Pendler, model Chili, kobber, str. L (2)
Pendler, model Chili, dråbeformet, kobber lakeret metal & indvendigt kobber lakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varunr: 5424054

SEK 1 727 DK, Kolding, Trianglen 23-09-2019
08:32:19
SEK 504
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende nøgen kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Rubin" B. 27 cm. H. 15 cm.
Varunr: 5368063

SEK 2 878 DK, Kolding, Trianglen 23-09-2019
08:33:38
SEK 432
Nordlux. Stor pendel
Nordlux. Stor pendel med skærm af gråt stof, 5 fatninger. Ø 118, H. 30 cm. Fremstår med trykmærke.
Varunr: 5432370
SEK 2 158 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:02:47
SEK 432
Wolf, wok
WOLF wok, wok. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5429671
SEK 6 331 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:02:51
SEK 935
Bordlampe fra Frandsen Lighting, Model Plain.
Bordlampe fra Frandsen Lighting, Model Plain. Konstruktion af metal og stof skærm. H: 46,5 cm, Skærmdiameter: 24 cm, Lyskilde: E27(medfølger ikke), Fatning: E27, Ledning: Sort. Udstillingsmodel.
Varunr: 5417338

SEK 1 151 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:05:07
SEK 432
Devon & Devon væglamper (2)
Devon & Devon væglamper. En tilhørende lampeskærme i originale æske. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (2)
Varunr: 5435711
SEK 4 605 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:06:45
SEK 863
Pendel fra Frandsen Lightning, model CAST
Pendel fra Frandsen Lightning, model Cast i Beton. Ø: 24 cm. Farve: Concrete/Black/White, Materiale: Concrete, Lyskilde: E27 (medfølger ikke), Fatning: E27, Ledning: Hvid . Leveres i original emballge og usamlet.
Varunr: 5407305

09:07:04
SEK 432
Eichholtz. Chandelier Bernardi
Eichholtz. Lysekrone med stel af patineret bronze behængt med talrige prismer. Model Chandelier Bernardi. Ø 90, H. 116 cm. Fremstår usamlet.
Varunr: 5430228
SEK 25 901 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:07:19
SEK 8 921
Arne Jacobsen. Sofabord, palisander, Ø 60 cm.
Arne Jacobsen. Sofabord med plade af fineret palisander, firpasfod af forkromet metal og aluminium. Ø 60 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1972. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5431906
SEK 14 389 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:10:35
SEK 1 871
Arne Jacobsen. 7'er lav barstol, sort anilin læder
Arne Jacobsen. 7'er lav barstol med formspændt skal betrukket med sort anilin læder, stel af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. Formgivet 1955. H. 101, sæddehøjde ca. 66 cm. Fremstår nybetrukket hos dansk professionel møbelpolster med sort læder. læder fremstår med naturlige ar og ...
Varunr: 5426342
SEK 8 346 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:10:47
SEK 1 007
Panton 1926 - 1998. Hvilestol / spisebordsstol, model system 123,
Verner Panton. Spisestol, overpolstret med blåt stof. Monteret på drejelig trompetfod af støbt aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen, model system 123. SH. 43 cm. Fremstår med brugsslitage på stof.
Varunr: 5407178
SEK 2 878 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:10:59
SEK 576
Copenhagen Classic Group. Erotisk komposition, foto
Copenhagen Classic Group. Erotisk komposition med kvinde siddende i Poul Kjærholms PK20, fra serien 'The Danish Beauty', foto, num. 08/100 samt sign. Certifikat med Hahnemühle FineArt hologram medfølger. 54 x 39 (79 x 58) cm.
Varunr: 5407165
SEK 4 029 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:11:09
SEK 719
Dansk møbelproducent. Sybord, palisander
Dansk møbelproducent. Sybord af fineret palisander, topplade med klap, front med skuffe inddelt med små rum, samt trådrulle holdere, herunder garnkurv, tilspidsede ben. 1960'erne. H. 52 L. 61-91 D. 45 cm. Fremstår med mindre brugsspor, en manglende trådholder.
Varunr: 5407123
SEK 5 756 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:11:24
SEK 791
Mogens Koch. Reolmodul, asketræ
Mogens Koch. reolmodul af massivt tapsamlet asketræ, front med seks rum, huller med messingring til styretapper. H. 76 B. 76 D. 27,5 cm. Formgivet i 1932. Fremstillet hos Rud Rasmussen snedkerier, med mærkat herfra. Fremstår med slitage, ridser, små huller på bagbeklædning og afslag.
Varunr: 5422281
SEK 7 195 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:11:34
SEK 791
Hans J. Wegner. Tre-pers. sofa, model GE-290/3
H. J. Wegner. Tre-pers. sofa med stel af massivt egetræ, løse hynder betrukket med original brunt læder. H. 74 B. 180 sædehøjde 40 cm. Formgivet i 1953. Fremstillet hos Getama, model GE-290/3 i 2014. Fremstår med få brugsspor.
Varunr: 5417218
SEK 37 412 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:11:46
SEK 6 619
Overgaard & Dyrman. Sofabord, udstillingsmodel
Overgaard & Dyrman. Sofabord med trådstel af satin forkromet metal, cirkulær plade af massivt olieret egetræ. Fremstillet hos Overgaard & Dyrman. H. 44 Ø 75 cm. Udstillingsmodel med minimal brugsspor.
Varunr: 5415924
SEK 11 511 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:12:07
SEK 8 346
Omega Seamaster Professional Chronometer
Omega Seamaster Professional Chronometer armbåndsur af stål med safirglas. Sort udskive med streginddeling, time-, minut og sekundvisere samt datoangivelse. Justerbar lynette. Vandtæt 300 m. Integreret leddelt stållænke med foldelås. Ø: ca. 37 mm. Æske, manual samt ekstra led til lænke medfølger....
Varunr: 5432462
SEK 17 267 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:12:54
SEK 11 511
Dansk møbelproducent. Sofabord, palisander
Dansk møbelproducent. Sofabord af fineret palisander, rektangulær plade med profilkant, tilspidsede ben. 1950'erne. H. 54 L. 150 B. 52 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varunr: 5390410
09:14:10
SEK 576
Kai Winding. Skænk, teaktræ
Kai Winding. Skænk af fineret teaktræ, fronten med to låger bag hvilke hylder samt fem skuffer, afsluttet på sokkel. 1960'erne. H. 68 L. 164 B. 40 cm. Fremstår med nuanceforskel på topplade samt enkelte plet og ridser.
Varunr: 5419981
SEK 25 181 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:14:29
SEK 4 892
Piero Lissoni. Par Lounge lænestole, model PL200 (2)
Piero Lissoni. Lounge hvilestole, model PL200 med stel af satinpoleret støbt aluminium, sortlaseret asketræ, forsidepolstret med sort læder. Fremstillet hos Fritz Hansen 2006. Fremstår med enkelte små trykmærker på læder.
Varunr: 5407074
SEK 21 584 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:14:45
SEK 1 583
Piet Hein. Skrivebord / køkkenbord
Piet Hein. Skrivebord / køkkenbord med rektangulær plade af hvidt laminat, kantliste af børstet stål, monteret med spændben af matforkromet stål. H. 71 L. 120 B. 80 cm. Formgivet 1968. Fremstillet hos Fritz Hansen i 2001. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5411162
09:14:57
SEK 1 367
Jon Gislason (f. 1955). På vandet'
Jon Gislason (f. 1955). 'På vandet', olie og akryl på lærred, sign. J.G. samt på bagsiden sign. og dateret 2019. 60 x 60 cm. Uden ramme.
Varunr: 5425344
SEK 6 619 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:16:13
SEK 719
Stort figurspejl, hvid ramme
Stort figurspejl i ramme af udskåret hvidlakeret træ. 178 x 95 cm. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5434197
SEK 1 727 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:16:27
SEK 432
Sæt på seks hynder til Charles Eames skalstole
C hynder til Charles Eames skalstole, model DSW, af cognac farvet læder, bagside med skridsikker gummi. (6)
Varunr: 5432430

SEK 3 453 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:16:38
SEK 648
Børge Mogensen. Lænestol, model 2421, cognacfarvet læder
Børge Mogensen. Lænestol betrukket med let patineret cognacfarvet læder, ben af egetræ, model 2421. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik.
Varunr: 5424369
SEK 13 526 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:16:47
SEK 863
Poul Kjærholm. Arbejdsstol / armstol, model PK11, ask og stål
Poul Kjærholm 1929-1980. PK11 armstol med kopstykker af lakeret asketræ, tre-benet stel af rustfrit stål, sæde betrukket med originalt sort skind. Formgivet 1957. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1987. H. 65,5 cm. B. 64 cm. SH. 41 cm. Fremstår med brugsspor og mindre kanthak på kopstykke.
Varunr: 5390357
SEK 24 462 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:16:58
SEK 6 043
Arne Jacobsen. Svanen. Lænestol, model 3320
Arne Jacobsen. Svanen. Lænestol betrukket med originalt sort læder, drejelig midtersøjle på firpasfod af aluminium og forkromet metal. H. 75, B. 75 sædehøjde 40 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen 2005. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5408928
SEK 38 851 DK, Aarhus, Egå Havvej 23-09-2019
09:17:24
SEK 27 340
Devon og Devon. Sofabord / sidebord, sortlakeret
Devon og Devon. Sofabord / sidebord af sortlakeret pianolak på træ, cirkulær topplade af røgfarvet glas, herunder hylde. H. 40 Ø 60 cm. Fremstår med få brugsspor.
Varunr: 5434258
09:17:38
SEK 432
Georg Jensen. Bloom. (4)
Helle Damkjær for Georg Jensen. Bloom skål af børstet stål. Ø. 34 cm. Georg ensen Skål, formet i "svunget" trekant , L: ca 22 cm. Georg Jensen lysestager. Bloom. H. 8 cm. (4). Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5424396
09:17:48
SEK 576
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 313  >>