Utropspris
12345...367»   Varor pr. sida   11006 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Loose emerald, approx. 12.92 ct
Natural emerald, cut: Oval Mixed Cut, weight: approx. 12.92 ct, colour: green, dimensions: approx. 18.48 x 14.49 x 6.81 mm. Certificate: IGI, Nr. 380977338.

Varunr: 5639657
SEK 119 460 DE, Hamburg, Große Elbstraße 29-05-2020
22:59
SEK 60 816
Tahiti- kulturperle- og diamantring af platin
Tahiti- kulturperle- og diamantring af platin prydet med større Tahiti- saltvandskulturperle flankeret af to enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.04 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 4,9 g. Perle Ø ca. 9,2 mm. Ringstr. 16/50. Fremstår med aldersrelateret ...

Varunr: 5671864
SEK 4 956 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
08:00
SEK 510
Chat Board Classic. Opslagstavler/Glas / board (2)
Chat Board Classic. Opslagstavler/Glas / board. Tavlerne er produceret i metal som derefter er beklædt med orange glas. H. 89 x B. 120 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 5662263
SEK 1 166 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-05-2020
08:59
SEK 437
Morter m/ pistil samt engelsk koks-/kulspand. Messing (2)
Morter m/ pistil samt engelsk koks-/kulspand. Messing. Alder ubekendt. Koksspand med metalindsats. Morter antageligt nyere støbning efter ældre model. Låg knækket af hængslerne. Stedvise brugs- og alderspræg. H. 33 x 31 x 30 cm. Morter: H. 17-18 cm. Ø 19 cm. (2)

Varunr: 5671491
SEK 1 458 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2020
09:20
SEK 510
Robert McLean . 'junglemotiv med elefanter'.cd
Robert McLean. født 1952 cd. 'junglemotiv med elefanter'. Olie på lærred. Sign R. McLean 98. 107 x 120 cm. ( 111 x 125 cm. )

Varunr: 5675604
SEK 4 373 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2020
09:53
SEK 1 312
Charles & Ray Eames "Aluminium Chair"
CHARLES & RAY EAMES, "Aluminium Chair", kontorsstol / konferensstol, Herman Miller, tillverkad 2008, modell formgiven 1958, stomme och fot i aluminium, sits av textilklädsel, vridbar, sitshöjd 46/42 cm

Varunr: 5675217
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 30-05-2020
10:00
Se mer
Kandelabrar ett par Louis XVI stil
KANDELABRAR, ett par, Louis XVI-stil, omkring 1900, för 4 levande ljus, höjd ca 70 cm

Varunr: 5675218
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 30-05-2020
10:04
Se mer
Nils Emil Lundström
NILS EMIL LUNDSTRÖM (1865-1960), skål, Rörstrand 1900-talets början, jugend, stengods, genombruten dekor, monogramsignerad NEL, höjd ca 11 cm, diam 23

Varunr: 5675219
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 30-05-2020
10:08
Se mer
Jean-Frédéric Hennig/Ludewig Schmidt, Bodianus Boenack
Jean-Frédéric Hennig (1778-?) /Ludewig Schmidt, Bodianus Boenack, Der Boenack, altkolorierter Kupferstich, im Druckträger bezeichnet, Tafel CCXXVL, wohl aus Marcus Elias Bloch, Allgemeine Naturkunde der Fische. Berlin 1782-1795, ca. 19 x 35 cm, hinter Glas gerahmt, mit Rahmen ca. 35 x 52 cm.

Varunr: 5642581
SEK 1 086 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2020
10:12
SEK 434
Vitrinskåp 1900-tal
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-tal, fanerat med mahogny och inläggningar av intarsia, välvda glas, beslag och listverk av mässing, 2 lösa hyllplan, höjd ca 143, 72x34 cm
Nyckel finns

Varunr: 5675220
10:12
Se mer
Globus/ barskab på stand af bejdset træ
Globus/ barskab på stand af bejdset træ, oplukkeligt låg, hvorunder rum samt holdere til flasker. H. 102 cm Ø 70 cm. Fremstår med alm. brugsmærker.

Varunr: 5674411
SEK 1 166 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2020
10:12
SEK 875
Takarmatur Kartell
FERRUCCIO LAVIANI, "FL/Y", takarmatur, för Kartell, Italien, transparent metakrylat, höjd ca 33, diameter 52 cm

Varunr: 5675221
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 30-05-2020
10:16
Se mer
Erdmute Prautzsch, 'Meisenknödel (mit Hase)'
Erdmute Prautzsch (f. 1969), 'Meisenknödel (mit Hase)', akryl på lærred, 2002, med signatur, datering og titel på bagsiden, ca. 140 x 200 cm.

Varunr: 5596123
SEK 8 688 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2020
10:16
SEK 543
Byrå jugend
BYRÅ, 1900-talets början, jugend, ek, tenninfattat glas, beslag i mässing, höjd ca 35, 129x110 cm
Nyckel finns.

Varunr: 5675222
10:20
Se mer
Matta slätväv
MATTA, slätväv, ca 288x248 cm

Varunr: 5675223
10:24
Se mer
Erdmute Prautzsch, 'Rankhilfe (Pink I)'
Erdmute Prautzsch (f. 1969), 'Rankhilfe (Pink I)', akryl på lærred, 2007, med signatur, monogram, datering og titel på bagsiden, ca. 105 x 130 cm.

Varunr: 5596126
SEK 6 516 DE, Hamburg, Große Elbstraße 30-05-2020
10:27
SEK 434
Alvar Aalto modell 45
ALVAR AALTO, 2 karmstolar, modell 45, Artek, stommar i bok, sitsar av sadelgjord, armlän med rotting, 1 stol med stämpelmärkning, sitshöjd 42/40 cm

Varunr: 5675224
10:28
Se mer
Brillantring af 14 kt. af delvis sortrhodineret hvidguld, i alt ca. 0.45 ct
Brillantring af 14 kt. af delvis sortrhodineret hvidguld prydet med 63 små cognacfarvede og hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.45 ct. Stemplet 585 med israelsk lyre. Vægt ca. 4,8 g. Front B. 0,8 cm. Ringstr. 58/18,5.

Varunr: 5677600
SEK 8 163 DK, Vejle, Dandyvej 30-05-2020
10:30
SEK 583
Par ovale rødlakerede borde (2)
Par ovale rødlakerede borde. men stel med tilspidsede ben. Løse bakker som plader. H. 65 cm. B. 76 cm. D. 60 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 5675718
10:30
SEK 510
Persisk Hamadan løber, 105 x 335 cm.
Persisk Hamadan løber, uld på bomuld. 105 x 335 cm.

Varunr: 5616320

SEK 2 915 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2020
10:32
SEK 2 187
Hanne Hermann. Komposition
Hanne Hermann (f. 1960). Komposition, akryl på lærred, usign. 120x150 cm. UR.

Varunr: 5606919
10:32
SEK 1 895
Kelim Ghashghai semiantik 238x157
ORIENTMATTA, Kelim Ghashgai, semiantik, hand spunnen natur ull, ca 238x157 cm

Varunr: 5675225
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 30-05-2020
10:32
Se mer
Hanne Hermann. Komposition

Varunr: 5667887
SEK 2 624 DK, Herlev, Dynamovej 30-05-2020
10:33
SEK 437
Nanna Ditzel "Trinidad"
NANNA DITZEL, 4 karmstolar, "Trinidad", A/S Fredericia Furniture, modellen formgiven 1992, stommar i satinkromad metall och björk, skinnklädda fasta dunor, sitshöjd 45/42 cm

Varunr: 5675226
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 30-05-2020
10:36
Se mer
To sorte islandske lammeskind
2 sorte bøde tykke langhårede islandske lammeskind. Mål ca. 76 x 50 og 77 x 56 cm.

Varunr: 5128030

SEK 1 603 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 30-05-2020
10:40
SEK 510
Matta nytillverkad 294x247
MATTA, slätvävd, Kurdistan, nytillverkad, 2000-tal, naturfärgad, hand spunnen natur ull, ca 294x247 cm

Varunr: 5675227
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 30-05-2020
10:40
Se mer
A Enevold Jensen
A ENEVOLD JENSEN (samtida); akvarell, flicka med bohusdräkt, signerad, daterad -56, dagmått 39x30,5 cm

Varunr: 5675228
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 30-05-2020
10:44
Se mer
CHARLES & RAY EAMES, "Aluminium Chair", kontorsstol / konferensstol på hjul, Herman Miller, modell formgiven 1958, stomme och fot i aluminium, sits av textilklädsel, vridbar, vipp-funktion, omärkt, sitshöjd ca 48/45 cm

Varunr: 5675229
10:48
Se mer
Et par pendler af metal med lakering i imiteret træ, model Lucy. Ø 30 cm. (2)
Et par pendler af metal med lakering i imiteret træ, model Lucy. Ø. 30 cm. Fremstår nye og i ubrudt emballage. Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. (2)

Varunr: 5677151

SEK 2 624 DK, Kolding, Trianglen 30-05-2020
10:55
SEK 510
2 melerede lammeskind (2)
2 europæiske lammeskind, brun melerede. 98 x 63 cm. og 93 x 69 cm. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte, efter lovgivningen om beskyttelse og bevaring af naturen. Bemærk at stole medfølger ikke (2)

Varunr: 5654706

SEK 2 041 DK, Odense, Kratholmvej 30-05-2020
10:56
SEK 510
12345...367»