Utropspris
   Varor pr. sida   11 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Just Andersen. Moderne stage af sterlingsølv, dessin nr. 2623
Just Andersen. Moderne stage af sterlingsølv, dessin nr. 2623. Ikke udfyldt. H. 12,5 cm. Vægt ca. 128 g. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5774266
SEK 1 661 DK, Vejle, Dandyvej 20-09-2020
20:27
SEK 623
Svend Aage Lindstrøm for Just Andersen. Fodboldspiller, figur nr. D1739
Svend Aage Lindstrøm (1902-1997) for Just Andersen. Fodboldspiller, figur af discometal, model nr. D1739. H. 21 cm.

Varunr: 5761369
SEK 2 076 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2020
19:59
SEK 484
Just Andersen. Lille funkis skål af sterlingsølv, dessin nr. 2215
Just Andersen. Lille funkis skål af sterlingsølv med glat, firsidet korpus med afrundede hjørner og to snoede hanke, dessin nr. 2215. L. 13,5. B. 10 cm. Vægt ca. 96 g. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5775357
SEK 1 384 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2020
20:16
SEK 484
Just Andersen Diskometal figurer mm. (4)
Just Andersen Diskometal figurer, Havbarn med delfin nr. 1697 H. 10,5 cm, Baby nr. 2323 H. 21 cm. (begge med ridser og mærker) samt to bægre nr. 159 H. 11,5 cm. og nr. 2337 H. 13 cm. Alt med brugsspor. (4)

Varunr: 5772720
SEK 1 384 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2020
20:32
SEK 969
Just Andersen. Skål af sterlingsølv, dessin nr. 95
Just Andersen. Moderne skål af sterlingsølv med glat korpus, dessin nr. 95. H. 5. Ø 15 cm. Vægt ca. 188 g. Fremstår med brugsspor, små mærker på kanten.

Varunr: 5773896
SEK 2 491 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2020
20:33
SEK 415
Just Andersen. Lav skål af sølv, dessin nr. 135
Just Andersen. Lav skål af sølv på rund fod, fane graveret med stiliseret ornamentik, dessin nr. 135. H. 3. Ø 17,5 cm. Vægt ca. 186 g. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5775446
20:38
SEK 1 315
Just Andersen. Pibeholder af discometal, dessin nr. D2346
Just Andersen. Pibeholder af discometal med plads til tre piber. Stemplet monogram. Dessin nr. D2346. B. 12 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5760106
20:44
SEK 415
Just Andersen. Rundt fad af bronze, dessin nr. 1735
Just Andersen (1884-1943). Rundt fad af bronze, bred fane med geometrisk ornamentik, lav fod, dessin nr. 1735. Ø 34 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5775520
SEK 2 768 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2020
20:52
SEK 484
Elna Borch for Just Andersen cd.
Elna Borch for Just Andersen cd. Skulptur af diskometal Elna Borch 1869-1950 for Just Andersen i form af knælende pige. H. 17 cm.

Varunr: 5777206
SEK 1 384 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2020
12:13
SEK 415
Just Andersen, Jardiniere i tin.
Just Andersen. Jardiniere af tin, dessin nr. 1279. Stemplet i bund, Just- Danmark. H. 14, L. 31 cm.

Varunr: 5777428
SEK 1 661 DK, Herlev, Dynamovej 23-09-2020
20:05
SEK 415
Just Andersen. Dyb barnetallerken af sterlingsølv, dessin nr. 2213
Just Andersen. Dyb barnetallerken af sterlingsølv, dessin nr. 2213. H. 2,5. Ø 12 cm. Vægt ca. 114 g. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5767636
SEK 1 661 DK, Vejle, Dandyvej 23-09-2020
20:43
SEK 415