Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Just Andersen. To fade af bronze (2)
Just Andersen (1884-1943). Fad af patineret bronze, nr. 1773, Ø 31,5 cm. Fad af patineret bronze, nr. BX4, Ø 19 cm. Fremstår med brugsslitage og ridser; begge med inskription på underside. (2)
Varunr: 5434767
SEK 1 151 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
20:12:00
SEK 504
Just Andersen. Jardiniere.
Just Andersen. Jardiniere af tin, dessin nr. 1752. Logo i bund: Just- Danmark -1752. H. 12 L. 32 cm. Fremstår med brugsspor og overfladiske ridser.
Varunr: 5441527
SEK 2 158 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
17:42:00
SEK 1 007
Just Andersen, bordlampe, diskometal, dessin nr. 1859
Just Andersen, bordlampe af diskometal Just Andersen, bordlampe af diskometal på firsidet fodstykke, kanneleret korpus. Stemplet monogram Just samt Denmark, dessin nr. 1859. Første halvdel 1900-tallet. H. 35-37 cm. Fremstår med brugsspor og slitage på brunering.
Varunr: 5441538
SEK 2 878 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:37:00
SEK 791
Just Andersen. Bordlampe af diskometal, nr. 1856
Just Andersen 1884-1943. Bordlampe af diskometal, rillet korpus, nr. 1656, H. 32 cm inkl fatning. Fremstår med brugsspor og slitage på brunering.
Varunr: 5441531
20:40:00
SEK 935
Just Andersen m. fl. En samling div. tin. (13)
Just Andersen. En samling div. tin, bestående af: Kaffekande med hjertteformet låg og bastomviklet hank, nr. 2272. H. 16 cm. Et par trearmede kandelabre, nr. 1351. H. 22 cm. Vase, nr. 1281. H. 12 cm. Et par lysestager, nr. 1126. Oval bakke, nr. 1559. L. 23,5 cm. Samt diverse skåle, vase mm. af ...
Varunr: 5438707
SEK 2 158 DK, Kolding, Trianglen 24-09-2019
13:44:00
SEK 504
Just Andersen. Figur af patineret discometal, nr. 1871
Just Andersen. Figur af patineret diskometal, i form af siddende ung kvinde. Sign. Just A nr. D1871. H. 22,5 cm. Fremstår med enkelte ridser.
Varunr: 5443737
SEK 1 439 DK, Kolding, Trianglen 25-09-2019
19:56:00
SEK 432