Utropspris
   Varor pr. sida   11 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Brillantring af 18 kt. hvidguld med sommerfugle
Brillantring af 18 kt. hvidguld front med med tre større og mindre sommerfugle prydet med 17 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.17 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 3,4 g. Front B. 1,1 cm. Ringstr. 53,5/17. Brugsspor på hvidguld.

Varunr: 6219106
SEK 5 638 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
19:29
SEK 3 946
Hans Brasen. 'Sen sommeraften ved fjorden'
Hans Ole Brasen (1849-1930). 'Sen sommeraften ved fjorden', olie på lærred. Parti fra Roskilde fjord. Signeret 1922 H. Brasen 1924. Betitlet på bagside. 77 x 95 cm (95 x 113 cm). Fremstår med lille afskalning, motivet forlænget i bunden på et tilføjet stykke træ (antageligt i 1924). Udstillet på...

Varunr: 6227911
SEK 42 282 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
SEK 29 597
Samling div. mønter og sedler bla. nogle sølvmønter
3 stk. 200 kroner sølv. 8 danske erindringsmønter af sølv. Div. pengesedler. Pose med div. pins og medaljer. Pose med div. blandede mønter.

Varunr: 6229985
SEK 2 114 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
20:01
SEK 1 691
Bing & Grøndahl og Royal Copenhagen. Dele til forskellige stel af porcelæn, nogle evt. privatmalede (68)
Dele til forskellige stel af porcelæn: Kaffestel fra Bing & Grøndahl med blå blomst, muligvis privatmalet, 'Erantis' underkopper og smørasietter fra Bing & Grøndahl, 'Mågestel' underkopper m.m. fra Bing & Grøndahl, Seks kagetallerkener fra Royal Copenhagen med blomsterdekorationer, muligvis ...

Varunr: 6224232
SEK 1 128 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
17:24
SEK 423
Sommerfuglevedhæng med brillanter + kæde (2)
Vedhæng i form af sommerfugl udført i hvidguldsrhodineret sterlingsølv prydet med tre brillantslebne diamanter på tilsammen 0.06 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: Si. Højde: ca. 34 mm. Medfølges af ankerkæde på 56 cm. ligeledes i sterlingsølv. Vægt: 13.1 gram. (29

Varunr: 6198929

SEK 4 792 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
17:24
SEK 3 664
Dansk Møbelsnedker Skønvirke spisestue i massivt eg (16)
Dansk Møbelsnedker Skønvirke spisestue i massivt eg bestående af: Spisebord med udtræksplader L 160 (302) cm H 77 cm B 95 cm Med spejlskåret plade på to balusterformede søjler. 12 spisestole betrukket med grønt stribet uld. med balusterformede ben H 86 cm B 49 cm. Lav skænk med to fyldningslåger ...

Varunr: 6228798
SEK 11 275 DK, Aalborg, Nibevej 30-06-2022
18:06
SEK 2 819
Sigma zoomobjektiv til Nikon AFD

Varunr: 6091267
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 01-07-2022
18:44
SEK 423
BREVE. Diverse breve med bl.a. en del Tyskland og set en del fra Spanien, også nogen FDC fra Sverige mv.

Varunr: 6171857
SEK 1 128 DK, Vejle, Dandyvej 02-07-2022
11:19
SEK 423
Carl Malmsten: Hvidmalet spisestue (11)
Carl Malmsten: Hvidmalet spisestue bestående af syv stole hvoraf to armstole H 84 cm, SH 45 cm, rundt spisebord H 75 cm, Ø 115 cm og to plader á 55 + 35 cm skænk H 185 cm, D 39 cm, B 101 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med brugsspor. (11)

Varunr: 6223990
SEK 4 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
18:25
SEK 2 819

Varunr: 6091266
SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 02-07-2022
20:31
SEK 423
Bing & Grøndahl.'Sommerfuglestellet' servicedele(31)
Bing & Grøndahl.'Sommerfuglestellet' servicedele bestående af: Ovalt fad L. 25 cm. Småkagefad nr. 101. Lille fad L. 7,5 cm. Syv kaffekopper nr. 102. Tolv underkopper nr. 102. En sidetallerken Ø. 17 cm. Otte frokosttallerkener Ø. 21,5 cm. (Heraf fire med brændingsfejl.) Fortrinsvis i 1. sort. (31)

Varunr: 6231945
SEK 1 409 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-07-2022
20:56
SEK 423