Utropspris
12345...368»   Varor pr. sida   11037 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Afteroom Studio for menu. Spisebordsstole. Model Afteroom Dining Chair Plus (2)
Afteroom Studio for menu. Spisebordsstole. Model Afteroom Dining Chair Plus. Sort pulverlakeret stål. Ryg af valnøddefiner. Sæde betrukket med læder. Mål: H 77, B 38, SH 46 cm. Udstillingsmodeller. (2) Vejledende udslagspris pr stol: 4.500 dkk

Varunr: 6199225

SEK 6 101 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-05-2022
17:42
SEK 3 882
Hans J. Wegner. Tre-pers. 'Cigaren' sofa, model GE-240/3
Hans J. Wegner. Tre-pers. 'Cigaren' sofa med stel af massiv bøgetræ, løse originale springhynder betrukket med lyst møbelstof. Formgivet i 1955. Fremstillet hos Getama, model GE-240/3, mærkat herfra. L. 175 cm. SH. 40 cm. Fremstår med brugsspor, senere slebet, lettere åbne samlinger ved topstykke...

Varunr: 6176476
SEK 22 185 DK, Kolding, Platinvej 19-05-2022
17:43
SEK 15 252
Hyndesæt til Ole Wanschers Colonial Chair, model PJ 149, cognac læder (2)
Et sæt hynder til Ole Wanschers Colonial Chair, model PJ 149. Udført i cognac læder. (2)

Varunr: 6072527

SEK 2 773 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-05-2022
17:43
SEK 1 941
Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, sort læder
Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, af sort skind. Stropper i kernelæder. Med dansk produceret skum: 4 cm 50kg/m3 i sæde og 3 cm 30kg/ m3 i ryg. Modelfoto. Fremstår med knapper, se billed 3 for korrekt model. Gyngestol medfølger ikke.

Varunr: 6031851

17:44
SEK 2 080
Halskæde med vedhæng med 10 single-cut diamanter, 14 kt.
Halskæde med integreret V-formet vedhæng udført i 14 kt. guld og hvidguld, prydet med 10 små singlecut diamanter. Lukke er forsynet med sikkerheds hasp. Længde ca. 44 cm. Vægt ca. 7,1 gram. Er stemplet 585 samt Gbr.

Varunr: 6189704
SEK 4 160 DK, Odense, Kratholmvej 19-05-2022
17:45
SEK 2 773
Flemming lassen spisebordsstol. Model Lassen Chair Fiord
Flemming lassen spisebordsstol. Model Lassen Chair Fiord. Betrukket med tekstil i remix 612 med sort pulverlakeret stel. Mål: H 88, L 60, B 58 cm cm. Udstillingsmodel. Vejledende udslagspris: 5.149 dkk dkk

Varunr: 6193693

SEK 4 437 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-05-2022
17:45
SEK 2 496
Bordlamper, model Marala, hvid med otte-kantet skærm (2)
Bordlampe, model Marala, m/ lysegrå otte-kantede skærme, stamme af hvidlakeret og forkromet metal. H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emballage. (2)

Varunr: 6099041

SEK 3 882 DK, Odense, Kratholmvej 19-05-2022
17:45
SEK 1 803
Entremøbel, cremefarvet i bemalet træ
Entremøbel med låger bag hvilke en hylde, fremstillet i bemalet træ i farven råhvid. Måler: L. 90 cm, B. 40 cm, H. 67 cm. Fremstår med brugsspor herunder krakeleringer og ridser.

Varunr: 6199150
SEK 1 109 DK, Kolding, Platinvej 19-05-2022
17:46
SEK 416
Afteroom Studio for menu. Spisebordsstol. Model Afteroom Dining Chair Plus (2)
Afteroom Studio for menu. 2 Spisebordsstole. Model Afteroom Dining Chair Plus. Sort pulverlakeret stål. Ryg af valnøddefiner. Sædde betrukket med velour. Mål: H 77, B 38, SH 46 cm. Udstillingsmodel. (2) Vejledende udslagspris pr stol: 4.500 dkk

Varunr: 6199214

17:46
SEK 3 882
Frimærkesamling Danmark, USA mm (2)
Frimærkesamling Danmark, USA mm i rødt springbind samt papkasse med Danmarkssamling 1851-1995 i springbind med skilling og bogtryk i blandet kvalitet, derudover mindre samlinger Sverige, Norge, Finland, Island, England (med Victoriamærker), lidt engelske kolonier, Frankrig, Liechtenstein samt ...

Varunr: 6205041
SEK 1 387 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-05-2022
17:47
SEK 832
Hyndesæt til Ole Wanschers Colonial Chair, model PJ 149, sort læder (2)
Et sæt hynder til Ole Wanschers Colonial Chair, model PJ 149. Udført i sort læder. (2)

Varunr: 6005167

17:47
SEK 1 941
Dansk møbelproducent. Sofabord af palisander.
Dansk møbelproducent. Sofabord af fineret palisander, monteret med firkantede, tilspidsede ben.I Fritz Henningensen stil. Pladen med profileret, rund kant. H. 53 cm. B. 53 cm. L. 119 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 5999888
SEK 6 933 DK, Kolding, Platinvej 19-05-2022
17:48
SEK 5 546
Hyndesæt til Wegners GE-290A (3)
Hyndesæt til Wegners GE-290A. Sæde, ryg samt nakkehynde med skumfyld fra, betræk af sort læder. Modelfoto. Stol medfølger ikke. (3)

Varunr: 6031859

SEK 4 160 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-05-2022
17:48
SEK 2 773
Bruunmunch. Spisestol model Play Chair, cognac læder.
Bruunmunch. Spisestol med dreje funktion, skal i formspændt krydsfinér overpolstret med cognacfarvet læder. Stel af mat sort lakeret stålrør. Model Play Chair. Sh. ca. 46,5 cm. Udstillingsmodel med minimale brugsspor

Varunr: 6136931

SEK 3 605 DK, Kolding, Platinvej 19-05-2022
17:49
SEK 2 080
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)

Varunr: 6031813

17:49
SEK 4 714
Allan Bo Jensen, skulpturværkstedet, gulvfad af elm, 90 x 110 cm.
Allan Bo Jensen, skulpturværkstedet, Fyn: Gulvfad af elm, 90 x 110 cm. Udført af gl. elmetræ fra Assens Skovpavillon. Brugsspor.

Varunr: 6187775
17:50
SEK 2 773
Emil Lagoni Valbak for 2UP, sofa med chaiselongue, model Float,
Emil Lagoni Valbak for 2UP, sofa med chaiselongue, model Float .Trepersoners sofa sammensat af tre moduler, betrukket med gult fløjl og gule knapper i ryg. Designer Emil Lagoni Valbak, har vundet flere priser, bl.a. Danish Entrepreneurship Award - DesignTalent 2015. Emil, udtaler bl.a. følgende ...

Varunr: 6198744

SEK 11 093 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-05-2022
17:50
SEK 8 319
To pers.sofa, model Vera.
To-personers sofa model Vera, betrukket med Vega Sand Dune. Ben af sæbebehandlet eg. H. 78, B. 168, Sh. 43 cm Udstillingsmodel.

Varunr: 6198445

17:51
SEK 2 080
12 fl. Il Cellese 2018 ' Albino' hvidvin (12)
12 fl. Il Cellese 2018 ' Albino' hvidvin . 100% Sangiovese. Bianco Toscana IGT. I æsker af 6 fl. (12)

Varunr: 6134699

SEK 2 773 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-05-2022
17:51
SEK 2 219
Brillantring af 18 kt guld, 0.25 ct
Brillantring i V-form udført af 18 kt guld prydet med 11 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.25 ct, Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS-SI. Ringstr. ca. 18,75 mm/ 59. Stemplet 750 mm. Vægt ca. 4 gram. Leveres i smykkeæske.

Varunr: 6191091
SEK 5 546 DK, Kolding, Platinvej 19-05-2022
17:52
SEK 4 437
Solitaire brillantring med brillant på ca. 0.10 ct. 8 kt. guld og hvidguld, str. 55
Solitaire ring udført i 8 kt. guld, massiv ringskinne, punslet overflade med fatning af 8 kt. hvidguld, fattet med brillant på ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed. P. Ringstr. Ø 17,50 mm. = str. 55. Vægt ca. 7,6 gram.

Varunr: 5718054

SEK 5 824 DK, Odense, Kratholmvej 19-05-2022
17:52
SEK 4 437
Afteroom Studio for Menu. Stol. Model Afteroom Stools Counter (2)
Afteroom Studio for Menu. Stol. Model Afteroom Stools Counter. Stel af sort pulverlakeret stål. Mål: H: 63,5 cm, B: 45,4 cm, D: 45,4 cm, SH: 65 cm.Udstillingsmodeller. (2) Vejledende udsalgspris pr stol: 1.560 dkk

Varunr: 6199251

17:52
SEK 1 387
Afteroom Studio for menu. Barstol. Model Afteroom Bar Chair Plus
Afteroom Studio for menu. Barstol. Model Afteroom Bar Chair Plus. Stel af sort pulverlakeret stål. Betrukket med tekstil. Mål: H 98, SH 65, B 40 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris: 4.000 dkk

Varunr: 6199279

SEK 3 605 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-05-2022
17:53
SEK 1 941
Ole Wanscher. Armstol af mahogni, model PJ 412
Ole Wanscher. Armstol med stel af mahogni, sæde og ryg betrukket med cognac læder. Fremstillet hos P. Jeppesen, model PJ412. H. 86, SH. 45 cm. Træpropper mangler samt brugsspor på stel. Fremstår nybetrukket hos møbelpolster med Italiensk Basic læder fra Marchetto Pellami

Varunr: 6068440
17:54
SEK 3 882
Sofamodul model Dane
Sofamodul betrukket med Maya Warm Grey. Model Dane. Mål. H. 71 B. 97 D. 193 Sh. 42 cm. Udstillingsmodel

Varunr: 6198976

17:54
SEK 2 773
Sofabord. Antik hvidbemalet.
Sofabord udført i antik hvidbemalet træ. Skuffe med greb af patineret messing. Avishylde. H. 49 cm. B. 76 cm. L. 135 cm. Modelfoto. Bordet fremstår usamlet.

Varunr: 6198320

17:55
SEK 693
Walt Disney & Gyldendal. 'Fader Noahs Ark' & 'Mikkel Mus paa skattejagt', bøger (2)
Walt Disney & Gyldendal. 'Fader Noahs Ark' copyright 1933 oplag 10000 13 x 17 cm & 'Mikkel Mus paa skattejagt' copyright 1935 oplag 10000 11 x 10 cm, bøger. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder riv og folder langs kanter, enkelte billeder tegnet m/ farveblyant, begge m/ åben ryg & ...

Varunr: 6182175
SEK 1 387 DK, Odense, Kratholmvej 19-05-2022
17:55
SEK 416
Hyndesæt til Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder
Hyndesæt til Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder. Modelfotos. Stol medfølger ikke. Modelfoto.

Varunr: 6005189

17:55
SEK 1 941
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 6 stk. (6)
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)

Varunr: 6198882

SEK 4 992 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-05-2022
17:56
SEK 3 605
Excel 2.0, udendørs bruser i rustfrit stål.

Varunr: 6201902

SEK 1 803 DK, Roskilde, Store Hedevej 19-05-2022
17:57
SEK 901
12345...368»