Utropspris
Mina sökmotorer   Spara lista   Upprätta sökmotor

12345...32»   Varor pr. sida   936 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Safir- og brillantring af platin, i alt ca. 4.88 ct
Safir- og brillantring af platin, prydet med større oval facetsleben violblå safir på ca. 2.69 ct. Måler ca. 9,89 x 7,60 x 4,40 mm., omkranset og flankeret af 120 små hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.48 ct. Vægt ca. 4 g. Rosetmål 1,23 x 1,04 cm. Ringstr. 53/17. Lettere brugsspor på ...

Varunr: 6121108
SEK 44 199 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:02
SEK 34 530
Polello. Brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.90 ct
Polello. Brillantring af 18 kt. hvidguld front prydet med talrige større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.90 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Stemplet Polello 750 med italienske gold Hallmarks. Vægt ca. 7,6 g. Front B. 1 cm. Ringstr. 56,5/18. Brugsspor på hvidguld.

Varunr: 6135977
SEK 15 884 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:16
SEK 12 431
Hans J. Wegner. Armstol model JH 713
Hans J. Wegner 1914-2007. Armstol med stel af lakeret eg, betrukket med sort læder. H. 90 cm. B. 64 cm. SH. 42 cm. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Johannes Hansen, model JH-713. Fremstår med brugsspor, mærker på armlæn.

Varunr: 6032484
SEK 13 812 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:47
SEK 11 050
Armbånd i 18 kt. guld med diamanter ca. 1.25 ct.
Armbånd i 18 kt. rød- og hvidguld i moderne design prydet med brillant slebne diamanter på samlet ca. 1.25 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton-G/H. Klarhed: VS/SI. B. 1.0 cm. L. 18 cm. Vægt 11.6 gr.

Varunr: 6129702
SEK 20 718 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
08:55
SEK 13 812

Varunr: 6032478
08:58
SEK 11 050
Johannes Andersen. Høj skænk, palisander
Johannes Andersen. Høj skænk af fineret palisander, front med tre skuffer, udtrækkelig afsætningsplade samt fem skydelåger bag hvilke barindretning, hylder og udtræksbakker, runde tilspidsede ben. 1960'erne. Fremstillet hos Skaaning Møbler. H. 128 B. 200 D. 50 cm. Fremstår med brugsspor herunder ...

Varunr: 6143434
SEK 13 812 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
09:47
SEK 9 668
Plantation Ping X Trinidad 26 YO Rom
Plantation Ping X Trinidad 26 YO Rom, Michael Madsen, No 137/200 70 cl.

Varunr: 6135252
SEK 17 956 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
09:56
SEK 11 326
1 flaske Lombard, Jewels of Scotland whisky, distilled at the Port Ellen distillery
1 flaske Lombard, Jewels of Scotland whisky, distilled at the Port Ellen distillery. Distilled 1982, bottled 2001, cask 1387. 70 cl. 50 %.

Varunr: 6112442
SEK 8 287 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
10:20
SEK 6 354
1fl. Port Ellen 22 års vintage whisky 1976. No.34/282
Whisky. 1fl. Port Ellen 22 års vintage 1976. No.34/282 Cask:4795. Destilled 28-9-1976. Bottled 30-7-1999. 55,1%. 70cl. Flasken er i blå fløjlsæske.

Varunr: 6112333
SEK 10 221 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
10:23
SEK 8 287
Caol Ila single malt whisky, limited edition, 20 år
Caol Ila single malt whisky, limited edition - nummereret flaske, 20 år, 75 cl., 61.18%.

Varunr: 6140433
10:38
SEK 9 668
1 flaske Lagavulin. Single Islay Malt Whisky. 1816 Isla. 16 års.
1 flaske Lagavulin. Single Islay Malt Whisky. Lagavulin Distillery. EST. 1816 Isla. 16 års. 1 ltr. 43%.

Varunr: 6139038
SEK 6 906 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
11:02
SEK 5 249
Poiray Paris. Diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.70 ct. F-G/VVS-VS
Poiray Paris. Diamantring af 18 kt. hvidguld front prydet med 13 større og mindre baguetteslebne diamanter, i alt ca. 0.70 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VVS-VS. Stemplet Poiray 750, 75870, Vægt ca. 11,5 g. Front B. 0,9 cm. Lille ringstr. 50/16. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6146860
SEK 12 431 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
11:47
SEK 9 668
Kaare Klint. Et par safaristole samt skammel, nybetrukkede (3)
Kaare Klint (1888-1954). Et par safaristole samt skammel med stel af ask, betrukket patineret cognacfavet læder. Syede armlæn. H. 80 B. 57 sædehøjde 38 cm. Formgivet 1933. Fremstillet hos Rud Rasmussens Snedkerier. Fremstår med kraftig patina, en udskiftet side pind, sprunget strop, samt røglugt....

Varunr: 6116472
SEK 20 718 DK, Esbjerg, Oddesundvej 22-01-2022
12:01
SEK 16 574
1 flaske Lagavulin. Special release. lgv. 4/465. The Distillers Edition. 1981
1 flaske Lagavulin. Double Matured Single Islay Malt Whisky. Special release. lgv. 4/465. The Distillers Edition. Distilled 1981, Bottled 2000. 'By Appointment To Her Majesty The Queen. Scotch Whisky Distillers White Horse Distillers LTD Glasgow'.

Varunr: 6139076
12:20
SEK 5 249
Omega. Herrearmbåndsur, 'Seamaster Aqua Terra', stål med blå skive, Ø 39 mm
Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra fra 2004 ref. 2517.80.00, cal. 1538, serienummer 5798XXXX. Urkasse af stål, blå skive med stregindeks, dato ved 3" position, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål, quartz urværk. Ø 39 mm. Der medfølger inder- og...

Varunr: 6139777
SEK 20 718 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
13:14
SEK 16 574
Børge Mogensen . Tremmesofa model 1789
Børge Mogensen (1914-1972). Tremmesofa model 1789 med stel af lakeret bøg. Hyndesæt betrukket med stof i hestedækken. Formgivet 1945. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 82 cm. L 164 cm. D. 70 cm . Fremstår med defekte gjorder , knækket læderstrop og slitage på betræk .

Varunr: 6143756
SEK 16 574 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
13:53
SEK 19 337
Erik Buch. Fritstående 'V-System' reol / bogreol, teak
Erik Buch. Fritstående reol / bogreol med stel af massivt tapsamlet teaktræ samt fire fineret justerbare hylder og enkelt magasinholder, to skabsmoduler med hhv. fire skuffer og to skydelåger bag hvilke hylder. Sjælden udbudt model V-system, fremstillet hos Brouer møbelfabrik i 1950/60'erne. H. ...

Varunr: 6140547
SEK 27 624 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
14:29
SEK 22 099
Ole Lynggaard. Halskæde med hjertevedhæng 0.14 ct.
Ole Lynggaard, Halskæde med integreret pavéfattet brillanthjerte udført i 18 kt. guld, hjerte prydet med 14 klare hvide brillanter samlet ca. 0,14 ct. Farve: Top Wesselton/G. Klarhed: VS1. Længde ca. 39,5 cm. Æske medfølger. Bemærk kort kæde. Denne vare er en del af en udsøgt temaauktion over ...

Varunr: 6145176
SEK 13 812 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
14:37
SEK 12 431
Islandssamling
Islandssamling i album, pænt besat med blandt andet: 4 skilling 1873, Zeppeliner sæt, Komplet stemplet 1930 overtryk Pjónustumerki.

Varunr: 6138739
14:47
SEK 8 287
Movado '1881'. Herreur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1990'erne
Herrearmbåndsur fra Movado, model 1881, nr.658, ref.nr.: 40.A8.620, i kraftig urkasse af 18 kt. guld, lys skive med arabertal og stregindeks, riflet optrækskrone, safirglas, monteret med rem af 14 kt guld, manuelt optræk. Mål: 23 x 45 mm. Vægt inkl. værk og armlænke 78,5 g. Originalt etui ...

Varunr: 6139817
SEK 26 243 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
14:51
SEK 20 718
Kay Bojesen, sjælden skønvirke opsats af hammerslået sølv
Kay Bojesen (1886-1958). Sjælden skønvirke opsats af hammerslået sølv, blomsterformet skål med indvendig carneol, gennembrudt fodstykke med olivenslebet ravstykke i midten,18 sidet fodstykke med stiliseret bladmønster m.m. stemplet KBS, Kay Bojesen stempel og 830 S. H.15 cm Ø 14,5 cm, vægt 297,5 ...

Varunr: 6140020
SEK 27 624 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
14:52
SEK 13 812
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol originalt betrukket med lyst læder, fempas stjernefod af aluminium, monteret på hjul. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor, læder sluppet bag på ryg.

Varunr: 6140595
14:56
SEK 11 050
Par kinesiske tempelhunde i marmor (2)
Par kinesiske tempelhunde i hvid marmor. Mål ca. h. 100 x 60 x 43 cm. Anslået vægt pr. stk min. 300 kg. Står på paller, læsses for egen hånd. 1900/2000-tallet

Varunr: 6127590
15:30
SEK 6 906
Par brillantørehænge i 18 kt. hvidguld 2.90 ct. (2)
Par brillantørehænge i moderne design af 18 kt. hvidguld iform af sammensatte cirkler prydet med talrige brillanter. Total ca. 2.90 ct. Farve: Top Wesselton/Wesselton. G-H. Klarhed: SI. Total vægt ca 12,6 gr. L. ca 4,9 cm. Største cirkel Ø2 cm. Minimale brugsspor (2)

Varunr: 6129700
15:47
SEK 20 718
Børge Mogensen. 'Jagtstolen'. Lænestol model 2229, sort
Børge Mogensen. 'Jagtstolen'. Lænestol med stel af massivt sortlaseret egetræ, sæde og ryg udspændt med sort kernelæder. Formgivet i 1972. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 2229. Fremstår med alm. brugsspor, enkelte ridser/ mærker på læder samt stel.

Varunr: 6143433
SEK 41 436 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-01-2022
15:56
SEK 33 149
Arne Jacobsen for Fritz Hansen. 'Dråben'. Sæt på seks stole, model 3110 (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Stol 'Dråben' betrukket med lysegrønt uldstof, ben af lakeret metal. 'Brown label' fremstillet hos Fritz Hansen, model 3110, etiket herfra. Oprindelig designet til SAS Royal hotellet i København i 1958. H. 88,5 B. 47 Siddehøjde 47 cm. Alm. lette brugsspor, en stol med ...

Varunr: 6147379
SEK 22 099 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
16:40
SEK 16 574
Rolex 'Datejust Oysterquartz'. Herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1993
Herrearmbåndsur fra Rolex, model Oysterquartz Datejust, ref.nr.: 17000A, S-serie, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med Rolex-logo, safirglas, monteret med original Oysterquartz-lænke af stål, quartz urværk. Ø. 36 mm. Indvendig L. ca....

Varunr: 6144978
SEK 60 773 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
18:40
SEK 48 342
Cabochonslebet rubin- og diamantring af platin, i alt 7.06 ct
Rubin- og brillantrosetring af platin prydet med større oval cabochonsleben rubin på 5.85 ct., omkranset af talrige støre og mindre brillant- og baguetteslebne diamanter, i alt 1.21 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Caraten på både rubin og brillanter er stemplet i ringskinnen. Vægt ca. ...

Varunr: 6141967
SEK 18 646 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
18:43
SEK 14 503
Anne Ammitzbøll for Georg Jensen Aura halsring af sterling sølv
Georg Jensen. Åben halsring udført i sterling sølv model Aura. Dessin nr. 29A. Design Anne Ammitzbøll. Mål ca. 11,5x12 cm. Bredde åbning: 7,2 cm. Vægt ca. 120 gram.

Varunr: 6141879
SEK 9 668 DK, Odense, Kratholmvej 22-01-2022
18:48
SEK 6 354
Louis Vuitton. Håndtaske, model trouville tote multicolor
Louis Vuitton. Håndtaske, model trouville tote. Udført af klassisk multicolor monogram kanvas i hvid med besætninger af kernelæder samt nitter af forgyldt metal. Gyldent hardware. Indvendig opdelt i ét stort rum, heraf to mindre åbne sidelommer, en med plads til mobiltelefon. Rent interiør. ...

Varunr: 6122623
18:53
SEK 11 050
12345...32»