Utropspris

12345...27»   Varor pr. sida   794 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Boucheron 'Reflet'. Dameur i 18 kt. guld med brillanter, ca. 2000'erne
Damearmbåndsur fra Boucheron, model Reflet, i rektangulær urkasse af 18 kt. guld, prydet med 32 brillantslebne diamanter, Farve: River - Top Wesselton (D-G). Klarhed: IF-VS., gylden skive med brillantbesat punktindeks, optrækskrone med cabochonslebet blå safir, safirglas, monteret med original ...

Varunr: 6214917
SEK 36 644 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
22:06
SEK 29 597
Naturlig Fancy Pink diamantarmbånd af 14 kt. rosaguld, ca. 2.42 ct.
Naturlig Fancy Pink diamant blomsterarmbånd af 14 kt. rosaguld prydet med talrige naturlige brillantslebne Light Pink diamanter på i alt ca. 2.42 ct. Klarhed: Overvejende VS-SI, enkelte P. Længde: 18 cm. Bredde: 4 mm. Monteret med integreret lås. Vægt: 9,6 g. Eteui medfølger. Fremstår uden ...

Varunr: 6174957
SEK 42 282 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:20
SEK 33 826
Danmark samling skillingsmærker AFA 1-21 stemplet
Danmark samling skillingsmærker AFA 1-21 stemplet . bl.a. 44 stk. 4 RBS i alle tryk - 1 2 RBS tæt derudover er alle værdier repræsenteret 2-3-4-8-16 og 48 skilling - AFA ca. 100.000.

Varunr: 6203181
SEK 17 617 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:35
SEK 14 094
Hans J. Wegner. Model CH29. Seks savbukkestole af eg (6)
Hans J. Wegner (1914-2007). Model CH29. Seks savbukkestole af eg, sæder betrukket med stof. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH29, mærket herfra. H. 81, Sh. 45 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mærker på stel. (6)

Varunr: 6209949
SEK 33 826 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:37
SEK 25 369
Arne Vodder. Lænestol, indian red læder
Arne Vodder. Lænestol, betrukket med patineret originalt indian red læder, løs hynde med dunfyld, tilspidsede ben af massivt teaktræ. Formgivet 1953. Fremstillet hos Tapeserermester Ivan Schlechter, mrk herfra. H 80 cm. Sh. 37 cm. B. 70 cm. Fremstår med patina samt ny betrukket sædehynde hvid ...

Varunr: 6089613
SEK 32 416 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:40
SEK 25 369
Ole Wanscher. Senator serien, model 166, Tre-pers. sofa
Ole Wanscher. Senator serien, model 166, Tre-pers. sofa med stel af massiv teaktræ, løse hynder betrukket med sort anilin læder. Fremstillet hos P. Jeppesen Møbelfabrik L. 180 cm. H. 73 cm. D. 70 cm. Sh. 45 cm. Fremstår professionelt nypolsteret med sort Envy anilin læder fra Arne Sørensen.

Varunr: 6096197
SEK 26 779 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:48
SEK 21 141
Samling Danmark postfrisk/ubrugt 1851-2000
Samling Danmark postfrisk/ubrugt 1851-2000 med skillingsmærker og tidlige bogtryksmærker (mange tofarvede) samt senere udgaver.

Varunr: 6203182
SEK 14 094 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:55
SEK 11 275
Nanna Ditzel. Lænestol, model ND83
Nanna Ditzel (1923-2005). Lænestol med stel af teaktræ, formbøjet ryg og sæde, betrukket med uld. Formgivet 1952. Fremstillet hos Søren Willadsen, model ND83. SH. ca. 36 cm. Fremstår med brugsspor samt slitage/hul på ene armlæn.

Varunr: 6206893
SEK 26 779 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
09:26
SEK 21 141
Charles Eames. Model EA119 armstol.

Varunr: 6145213
SEK 19 732 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
09:28
SEK 14 799
Persisk Nain. Håndknyttet tæppe, 370 x 247 cm
Persisk Nain. Stort håndknyttet tæppe udført af uld på bomuldstrend. Lys bund rigt dekoreret med blomster og bladranker samt stjernemedaljon i beige, lyse- og mørkeblå samt rødbrune og enkelte grønne garner. Skiftende farvenuance alt efter lysindfald, 370 x 247 cm. Bemærk: Nyt tæppe, dog med ...

Varunr: 5253805
SEK 25 369 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
09:48
SEK 19 732
Brillant solitairering, 18 kt guld, 1.01 ct fra Juwelier Menzel
Brillant solitairering udført i 18 kt massiv guld med brillantsleben diamant på ca. 1.01 ct. Frave: Top Wesselton (G). Klarhed: SI. Ringstr. ca. 17,25 mm/ 54. Stemplet 750 mm. Vægt ca. 11,7 gram. Leveres i org. smykkeetui fra Guldsmed Mahlberg. Fremstår ny / ubrugt.

Varunr: 6191147
SEK 56 376 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
09:49
SEK 42 282
Hans Hansen ´Arvesølv 4´ Bestiksæt i sterling sølv (51)
Hans Hansen, Kolding. "Arvesølv 4". Bestiksæt bestående af 12 Middagsgafler 12 Frokostgafler 12 Dessertskeer 12 Kaffeskeer 1 Kartoffelske 1 Kompotske 1 Soveske 1 flødeske Alle dele stemplet: Hans Hansen, Sterling Denmark. samlet vægt 2136 gram. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6223581
SEK 22 550 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
10:42
SEK 16 913
Omega Constellation 'Pie Pan'. Herrearmbåndsur i stål med guldkappe
Herrearmbåndsur fra Omega. Model Constellation 'Pie Pan', ref. nr. 168.005, serienr. 19.670.XXX, ca. år 1962. Urkasse i stål med guldkappe, lys pie pan skive med crosshair, datovisning, kantet krone med logo, bagkasse med observatorie, mekanisk urværk med automatisk optræk, cal. 561, chronometer ...

Varunr: 6187955
11:33
SEK 11 275
Dansk møbelproducent, høj skænk af teak 1950-60'erne
Dansk møbelproducent, høj skænk fineret med teak, massive koniske ben, front med fire skydelåger og fem skuffer, indvendig med hylder, bestikskuffer og barindretning med spejl. H.121 x 200 x d.42 cm. 1950-60'erne. Fremstår med alm. brugsspor, barindretning mangler en glasplade. En låge med meget ...

Varunr: 6231455
SEK 4 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
11:54
SEK 2 819
Armlænke af 14 kt. guld
Armlænke udført i 14 kt. guld, klassisk dobbelt stråmønster. Lukke er forsynet med sikkerheds hasper. Længde ca. 18½ cm. Bredde ca. 13,10 mm. Vægt ca. 34 gram. Er stemplet 585 BH.

Varunr: 6200411
SEK 19 732 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
13:15
SEK 13 812
Carl M. Cohr / Cohr. Herregaard. Bestik af sølv (44)
Carl M. Cohr / Cohr. Herregaard. Bestik af sølv, bestående af: 6 middagsknvie L. 24,5 cm - alle m/ gravering 2 middagsknvie L. 22,5 cm 8 middagsgafler L. 20 cm 8 spisegafler L. 19 cm 2 dessertgafler L. 17 cm 11 kagegafler L. 13,5 cm 3 middagsskeer L. 20 cm - alle m/ gravering 1 spiseske ...

Varunr: 6203448
SEK 10 430 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
13:23
SEK 8 174
Herrearmbåndsur fra TAG Heuer, model Aquaracer 300 M Calibre 5
Herrearmbåndsur fra TAG Heuer, model Aquaracer 300 M Calibre 5, ref.nr. WAB2010 serie nr. BA0804 cal. 5. Urkasse af stål, sort skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, safirglas, calibre 5 urværk. Uret er med originalt monteret med lænke af stål ( der medfølger ekstra lænke) Ø. 41 ...

Varunr: 6231969
SEK 16 913 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
13:30
SEK 11 275
Dansk kårdebajonet forsøgsmodel 1886 med skede
Dansk kårdebajonet forsøgsmodel 1886 med skede. Blev brugt til Remington-Lee (.315 cal), "Dansk førsøksrepetergevær I", "Dansk førsøksrepetergevær II". TL 59 cm. Skede med defekt syning. Blankvåbentilladelse påkrævet. Se beskrivelsen på Arma Dania.

Varunr: 6226036
13:32
SEK 11 557
Robert Jacobsen. Fire skulpturer i jern (4)
Robert Jacobsen (1912-1993). Fire samhørende skulpturer i sort-, blå- samt rødbemalet jern. H. største: 20 cm, sokkelmål 11 x 11 cm, næststørste: 28,5 x 18 x 12,5 cm, dertil to mindre, mål hhv: 10 x 15 x 14 cm og 9 x 15 x 11 cm. Signeret RJ under bund. Fire stk. Proveniens: Værket hidhører fra ...

Varunr: 6212325
SEK 169 128 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
16:15
SEK 112 752
Robert Jacobsen. Komposition, 51 x 65 cm
Robert Jacobsen (1912-1993). Komposition. Akryl på papir indrammet i passepartoute bag glas, sign. Robert Jacobsen, 51 x 65 cm, (70x83). Proveniens: Værket hidhører fra Robert Jacobsens private atelier/ samling. Læs kunstnerprofil her

Varunr: 6212320
SEK 9 866 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
16:25
SEK 7 047
Cadeaux. Brillant armring, 18 kt guld, 0.32 ct
Cadeaux armring udført i 18 kt guld prydet med 17 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.32 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VVS. Ø. / indvendigt mål ca. 5,6 cm, Stemplet 750/0.32/ RH for Niels Rudy Hansen (1981-). Vægt ca. 19,2 gram. Leveres i gaveæske. Udstillingsmodel. Ny/ ...

Varunr: 6126822
SEK 33 826 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
16:36
SEK 22 550
Bulgari Diagono Scuba. Herrearmbåndsur i stål
Herrearmbåndsur fra Bulgari. Model Diagono Scuba, ref. nr. SD38S, serienr. L4XXX. Urkasse i stål, drejekrans, safirglas, sort skive med punktindeks og arabertal, datovisning, riflet krone, mekanisk urværk med automatisk optræk, chronometer certificeret, monteret på gummirem med butterflyspænde. ...

Varunr: 6189920
SEK 25 369 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
16:39
SEK 19 732
Patek Philippe Calatrava. Herrearmbåndsur i 18 kt. guld
Herrearmbåndsur fra Patek Philippe. Model Calatrava, ref. nr. 3420, serienr. 425XXX. Urkasse i 18 kt. guld, skive med stregindeks, separat sekundviser, mekanisk urværk med manuelt optræk, cal. 12-400, monteret på sort læderrem med originalt spænde i 18 kt. rosaguld. Klarlund etui og ...

Varunr: 6189916
SEK 67 651 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
16:40
SEK 53 557
Hans J. Wegner. Armstol model JH 513
Hans J. Wegner 1914-2007. Armstol med stel af lakeret eg, betrukket med sort læder. H. 90 cm. B. 64 cm. SH. 42 cm. Formgivet i 1960. Fremstillet hos Johannes Hansen, model JH-513. Fremstår med brugsspor, mærker på armlæn.

Varunr: 6032478
16:53
SEK 11 275
Karen & Ebbe Clemmesen. Et par safaristole model 4305 (2)
Karen & Ebbe Clemmesen. Et par safaristole model 4305 med sortlakeret stel, armstropper af læder, sæde betrukket med nevotex barnum bouclé. SH. ca. 38 cm. Formgivet i 1959 og udført hos Fritz Hansen. Litt. Danish Chairs, Noritsugu Oda, s. 149. Fremstår med mindre brugsspor. (2)

Varunr: 6228362
SEK 28 188 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
16:55
SEK 22 550
Erik Rasmussen for Paustian, modulsofa med alcantara (8 dele)
Erik Rasmussen for Paustian. Sofa i 8 moduler betrukket med alcantara. 7 moduler: H. 70 cm. L. 85 cm. B. 85 cm. 1 modul: H. 38 cm. 61x61 cm. Fremstår med brugsspor samt alcantara med slid og pletter. (9 dele)

Varunr: 6225470
SEK 14 094 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
17:20
SEK 11 275
Tre pers. sofa, sort læder.
Tre pers. sofa betrukket med sort læder, ben af mørkt træ. L.175 cm. H.80 cm .Sh.38 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6174144
SEK 21 141 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
17:37
SEK 5 638
Christian Louboutin. Taske, model 'Paloma'
Christian Louboutin. Taske, model 'Paloma', af sort, rødt og lyst læder, gyldent hardware, sider med leopardprint og nitter. Aftagelig skulderrem af sort og rødt læder. Fire nitter under bund. Indvendigt tre rum, samt to lommer med lynlås betrukket med ruskind. Dustbag medfølger. L. 34 cm., H. 31...

Varunr: 6200624
18:17
SEK 11 275
Hans J. Wegner. Lufthavnsstolen
Hans J. Wegner (1914-2007). Lufthavnsstolen betrukket med sort læder, monteret på stålstel. H. 78, B. 59, Sh. 37 cm. Fremstår med brugsspor og let anløben fod.

Varunr: 6223736
SEK 11 275 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
18:21
SEK 8 456
Hans J. Wegner, armstole af massiv eg, sjælden variant af CH21 (6)
H. J. Wegner. Armstole af massiv eg, sæde betrukket med uld, sjælden model, variant af CH-21 formgivet i 1969. Alle med etiket fra Carl Hansen & Søn. Ref. Hans J. Wegner 100 chairs side 191 i stregtegning. H.69,5 x b.55 cm, sh.44 cm. Alm. brugsspor.

Varunr: 6231768
SEK 25 369 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
18:22
SEK 14 094
12345...27»