Utropspris
12345...63»   Varor pr. sida   1882 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris  Showroom Utlöpstid Nästa bud
Porsche 911 Carrera 4S.
Porsche 911 Carrera 4S. Uden afgift. Bud er inklusive moms, som kan fratrækkes ved køb af en virksomhed i Danmark. Stelnummer: wp0zzz99zhs112034 Tidligere nummerplade: CU34139 Km.tal: 56.602 km Årgang: 2015. Farve: Sort. Antal døre : 2 Drivkraft: Benzin Effekt: 420 HK (309 kw) ...

Varunr: 6279772
SEK 1 159 732 DK, Herlev, Dynamovej 10-10-2022
14:38
SEK 732 081
Skoda Octavia combi 1,4 Tsi Aut.
Skoda Octavia combi 1,4 Tsi Aut. Stelnummer: tmbhj61z692056798 Km.tal: 188.889 km Årgang: 2009. Farve: lys grågrøn metal. Antal døre : 5 Drivkraft: Benzin Effekt: 122 HK (90 kw)) Gear: Automat Stålfælge Anhængertræk : Ja Sort/gråt stof i kabine Batteri Afladt Nøgle ...

Varunr: 6280737
SEK 43 490 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
20:49
SEK 21 745
Toyota Aygo 1.0 Vvt-i.
Toyota Aygo 1.0 Vvt-i. Stelnummer: jtdkg10c70n708690 Km.tal: 99.748 km Årgang: 2012. Farve: Rød. Antal døre : 5 Drivkraft: Benzin Effekt: 68 HK (50 kw) Gear: Manuelt Stålfælge Anhængertræk : Nej Sort/gråt stof i kabine Batteri Afladet Nøgle medfølger. Fremstår med ...

Varunr: 6280736
SEK 28 993 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
19:49
SEK 28 993
Peter J. Lassen. Montana opstilling, D. 30 - 38 cm. (12)
Peter J. Lassen. Montana opstilling bestående af: Seks model 6161, der hver er med et åbent rum. H. 35,4 cm.x B. 35,4 cm. x D. 38 cm. Seks model 6118, der hver er med et åbent rum samt en låge. J. 35,4 cm. x B. 69,6 cm. x D. 30 cm. Modulerne er produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med ...

Varunr: 6281219
SEK 14 497 DK, Aalborg, Nibevej 09-10-2022
SEK 797
Peter J. Lassen. Montana Mega, model 201803, D. 38 cm
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Mega modul, model 201803. Modulet er med fire låger, tre åbne rum samt to skuffer. Skufferne er med massive skuffesider samt fuldt udtræk. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 135 Monarch. H 103,8 cm. x B. 115,2 cm. x D 38 cm. ...

Varunr: 6281350
SEK 11 597 DK, Aalborg, Nibevej 08-10-2022
19:59
SEK 2 609
Kaj Gottlob. Par sjældent udbudte karmstole ca. 1915 (2)
Kaj Gottlob, 1887-1976. Par sjældent udbudte karmstole ca. 1915. Fremstillet i mahogni med indlægninger af lysere træsort. Tilspidsede forben afsluttende i buet form øverst ved karmstykke. To buede tremmer mellem sæde og karm. Senere polstring i lys sømbeslået læder. Uoriginal plade under sæde. ...

Varunr: 6281667
SEK 8 698 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-10-2022
14:00
SEK 580
Arne Jacobsen, 'Svanen', Lænestol model 4325
Arne Jacobsen (1902-1971). 'Svanen'. Lænestol model 4325, med stel af formbøjet teak, betrukket med sort læder. Udført hos Fritz Hansen i et mindre antal i perioden 1960-1967. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, patina på betræk, defekt/knækket ryg, samt betræk gået op i syningerne. ...

Varunr: 6274549
SEK 8 698 DK, Herlev, Dynamovej 09-10-2022
19:14
SEK 1 087
Danmark guldmønter m.v.
Danmark 10 kroner 1909, 20 kroner 1916 og 2 stk fra serien Verdens mindste guldmønter fra henholdsvis Palau og Siera Leone. Alle mønter i guld.

Varunr: 6275312
SEK 8 698 DK, Aalborg, Nibevej 10-10-2022
20:30
SEK 6 958
Peter J. Lassen. Montana HiLow2 elektrisk hæve- sænke skrivebord
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana Hilow2 elektrisk hæve- sænke skrivebord, str. L. 200 x B. 80 /100cm. Bordplade i 19 mm MDF belagt med FORBO Linoleum farve 4132 Grey. Stel udført i sort lakeret stål, samt Linak DL11 elektriske motor ben med en løfte højde fra 60 - 125 cm. Kabelbakker er ...

Varunr: 6278766

SEK 8 698 DK, Aalborg, Nibevej 08-10-2022
19:30
SEK 652
Signeret Persisk Tabriz tæppe 418 X 309
Signeret Persisk Tabriz tæppe, 1900-tallets midte. Uld på bomuld. Fremstår med brugsslitage. Sign. Javan Amirkhiz. 418 X 309 cm.

Varunr: 6267589
SEK 7 248 DK, Herlev, Dynamovej 07-10-2022
20:10
SEK 1 015
Samling Märklin HO lokomotiver. (5)
Samling Märklin HO togbane, lokomotiver nr. 33641, 3075,

Varunr: 6278772
SEK 7 248 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-10-2022
20:10
SEK 2 030
Arne Jacobsen. 'Syveren'. Seks spisestole / armstole, model 3207 (6)
Arne Jacobsen. 'Syveren'. Seks spisestole / armstole af formbøjet hvidlakeret træ, forsidepolstret med blåt møbelstof, stel af forkromet stålrør. Formgivet i 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3207. SH. 44 cm. Fremstår med brugsspor herunder enkelte pletter på stof samt enkelte mærker i ...

Varunr: 6279586
SEK 7 248 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
09:44
SEK 7 828
Samling Modeltog skala N (+300)
Samling Modeltog skala N bl.a. af mærkerne Fleichmann, Arnold, MinitrixAubox, Roco, Piko, Hobby Train og Lima bestående af 10 lokomotiver, 86 vogne, 11 biler, et stort antal skinner, strømforsyninger og tekstil-underlag. En stor del stadig i originale æsker. Fremstår med brugsspor. (+300)

Varunr: 6280031
SEK 7 248 DK, Aalborg, Nibevej 08-10-2022
19:10
SEK 2 319
Dansk møbelproducent. Skænk af palisander
Dansk møbelproducent. Høj skænk af fineret palisander, profileret front med fire låger, bag hvilke hylder og bestikskuffer, herunder fire skuffer, stel af massivt palisander med tilspidsede ben. 1950-60'erne. H. 130 cm. L. 180 cm. D. 45 cm. Nøgle medfølger. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6281180
SEK 7 248 DK, Kolding, Platinvej 08-10-2022
19:45
SEK 1 450
Karin Mobring. Par lænestole model 'Amiral'. (2)
Karin Mobring. Par lænestole model 'Amiral'. Forkromet rørstel af metal monteret med cognacfarvet kernelæder. Designet 1969 for Ikea, Älmhult. H. 72 Sh ca. 40 cm. Læder med patina og brugsspor. Rustpletter på undelerstel samt en enkelt syning på 3 cm er gået ...

Varunr: 6280886
SEK 7 248 DK, Herlev, Dynamovej 08-10-2022
19:19
SEK 7 248
Fritz Hansen, tilskrevet. Tre-pers. banansofa, 1940'erne
Fritz Hansen, tilskrevet. Tre-pers. sofa betrukket med flerefarvet mønstret stof med løse sædehynder, svungen ryg og front, ovale ben af massivt bejdset bøgetræ. 1940'erne. L. 200 cm. Fremstår med med lettere brugsspor, dog mest på armlæn.

Varunr: 6280933
SEK 7 248 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-10-2022
20:45
SEK 507

Varunr: 6278522
SEK 7 248 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-10-2022
20:49
SEK 7 538
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord med bordplade af hvid laminat med aluminiumskant, fire spændben af forkromet stål, tre tillægsplader medfølger (dog kan kun to benyttes). Fremstillet hos Fritz Hansen i 1887, mrk herfra. H. 71 B.150-250 D. 100 cm. Fremstår med lettere brugsspor, ...

Varunr: 6278526
20:56
SEK 1 377
Nanna Ditzel. Seks Trinidad spisestole, model 3298, bøgetræ (6)
Nanna Ditzel. Trinidad. Spisestole med skal af formspændt, fineret bøgetræ, stel af forkromet stål. Formgivet 1993. Fremstillet hos Fredericia Furniture. Model 3298. SH. 45 cm. Fremstår med lettere brugsspor, ridser. (6)

Varunr: 6278523
SEK 6 958 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
20:48
SEK 2 609
Dansk møbelproducent. Par hjørneskabe, teaktræ (2)
Dansk møbelproducent. Par hjørneskabe af fineret teaktræ, front med fire låger bag hvilke hylder, runde tilspidsede ben af massiv teaktræ. H. 163-164 B. ca. 91 cm. 1960'erne. To nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, mærker i træ samt bagerste hjørne af topplade med fugtskade. (2)

Varunr: 6182655
SEK 6 668 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-10-2022
21:49
SEK 580
Danmark samling mønter og medaljer mv.
Danmark samling mønter og medaljer med 6 stk jubilæumsmønter, komplet sæt 5 stk 10 kroner H.C.Andersen og 1 stk 10 kroner Polaråret. 18 stk medaljer fra serien Danmarks Regenter og 17 stk fra serien 200 året for H.C.Andersen. Æske med 1 og 2 krone, 3 jubilæusmønter, dansk 25 øre og Tysk 10 Euro ...

Varunr: 6268356
SEK 6 379 DK, Aalborg, Nibevej 10-10-2022
20:50
SEK 4 349
Dansk møbelproducent. Væghængt reolsystem, amerikansk valnød
Dansk møbelproducent. Væghængt reolsystem af massivt og fineret amerikansk valnøddetræ, best. af tre rammer/ vanger og 12 hylder. Mål ramme H. 173 B. 53 Hylde D. 27 cm. Beslag til hylder medfølger og skal eftermonteres. Der medfølger ikke beslag til ophæng af rammer. Fremstår med spor efter alm. ...

Varunr: 6254738
SEK 6 379 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-10-2022
15:13
SEK 3 189
Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 1118P, D. 46,8 cm (2)
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 1118P, der er med to heldækkende PUSH låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 141 Truffle. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 46,8 cm. Modulerne er monteret med ophængslister, vægbeslag ...

Varunr: 6277582
SEK 6 379 DK, Aalborg, Nibevej 08-10-2022
20:45
SEK 1 015
Arne Jacobsen. 'Syveren'. Fem spisestole / armstole, model 3207 (5)
Arne Jacobsen. 'Syveren'. Fem spisestole / armstole af formbøjet hvidlakeret træ, forsidepolstret med blåt møbelstof, stel af forkromet stålrør. Formgivet i 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3207. SH. 44 cm. Fremstår med brugsspor herunder enkelte pletter på stof samt enkelte mærker i ...

Varunr: 6279597
SEK 6 089 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 06-10-2022
20:43
SEK 7 248
Skafor blå våbenskab til ti våben
Skafor blå våbenskab til ti våben. To sæt nøgler medfølger. H 145 cm, B 65 cm, D 40 cm. Brugsspor.

Varunr: 6281541
SEK 5 799 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-10-2022
13:40
SEK 1 885
Lang alsisk folkestue bænk med original bemaling, 1800-tallets første halvdel
Lang alsisk folkestue bænk med original bemaling, ryg med udskæringer, i siderne armlæn, på tilspidsede ben hvorimellem sprosser, Ca. 1850. H. 81 cm. L. 287 cm. D. 38 cm. Delvis restaureret og udskiftede dele. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6281735
SEK 5 799 DK, Kolding, Platinvej 09-10-2022
20:06
SEK 435
Stor samling halskæder samt vedhæng, sterlingsølv
Stor samling halskæder af sterlingsølv, enkelte af stål og læder med diverse vedhæng - flere med sten. Forskellige længder og modeller. Udstillingsvarer fra ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6264364
SEK 5 799 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 06-10-2022
19:41
SEK 580
Stor samling halskæder

Varunr: 6264347
20:34
SEK 652

Varunr: 6264363
SEK 5 799 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-10-2022
19:59
SEK 652

Varunr: 6264365
SEK 5 799 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-10-2022
09:57
SEK 652
12345...63»