Godkännande av cookies på Lauritz.com

Försäljarannonser
Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 78  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Set Stühle der 1950/60er Jahre (4)
Set Stühle der 1950/60er Jahre. Konstruktion mit Gestell aus lackiertem Holz, Sitzbezüge aus rotem und schwarzem Skai. Gebrauchsspuren (4)
Varunr: 4872367
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-05-2018
08:56:20
SEK 386
Motorstyret projektorlærred, 120 tommer 16:9
Motorstyret projektorlærred, 120 tommer 16:9 format. Lærredet åbnes elektronisk via fjernbetjeningen eller kontrolboks. Bagsiden er lavet af lystæt sort beklædning, og hvidt lærred med kontrastforstærkende sort ramme. Lærredet har en gain på ca. 1,2. Betragtningsvinklen er på 160°. ...
Varunr: 4856140

SEK 2 590 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-05-2018
09:38:00
SEK 1 554
2 indfarvede vinrøde lammeskind (2)
2 indfarvede langhårede vinrøde islandske lammeskind. Mål: 87x66 cm. og 82x63 cm. Modelfotos. Bemærk stol og skammel medfølger ikke. (2)
Varunr: 4981572

SEK 1 425 DK, Odense, Kratholmvej 21-05-2018
09:47:00
SEK 777
Trip Trap. Minibar af teak
Trip Trap. Minibar af teak, front med to låger bag hvilke tre skuffer og køleskab. H. 80 cm. B. 89 cm. D. 51 cm. Udgået fra Trip Trap. Fremstillet til Admiral Hotel, København. Fremstår med mærker samt brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5002507
SEK 1 295 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
09:55:28
SEK 1 813
Spiegel mit barocken Snitzornament, bemalt.
Spiegel mit barocken Schnitzornament. Weichholz mit metallische Farbe bemalt. Schnitzornament älter (18. Jahrhundert). Spiegelglas alt. Maße ca. Spiegel) 55 x 45 cm. Rahmen: 77 x 67 cm. Zeitgemäße Gebrauchsspuren.
Varunr: 4982943
SEK 2 892 DE, Hamburg, Große Elbstraße 21-05-2018
09:58:54
SEK 1 060
Lounge havesæt, model Vanilla - Mocca
Havemøbelsæt, loungesæt til haven model Vanilla i farven Mocca, bestående af fritstående sofa, to stole B. 80/165 cm. D. 75 cm. H. 74 cm. samt sofabord i polyrattan med ben i teaktræ. Sofabord med hærdet glasplade. L. 90 cm. B. 60 cm. H. 41 cm. Hynder i lys grå vandafvisende UV/UVB beskyttet ...
Varunr: 4774662

SEK 12 951 DK, Odense, Kratholmvej 21-05-2018
10:00:00
SEK 3 885
Digsmed. Übertopf / Schale aus Teak. 1970er Jahre.
Digsmed. Übertopf / Schale aus Teak. 1970er Jahre. Unterseite mit Stempel der Marke 'Digsmed', Made in Danmark. Maße ca. 30 x 14 cm. Zeitgemäße Gebrauchsspuren. Die Firma Digsmed löste sich 1975 auf. Die Hersteller waren bekannt in der Herstellung Teak - Designobjekte.
Varunr: 5001514
10:00:18
SEK 386
Piet Hein / Bruno Mathsson. Rektangulært bord
Piet Hein/Bruno Mathsson. Rektangulært bord med hvid laminatplade og spændben af forkromet stålrør. Fremstillet hos Fritz Hansen. HxLxB: 70x120x80cm. Fremstår med ridser og slagmærker.
Varunr: 4933603
10:09:00
SEK 777
Air Breeze. Atlantic Nordic varmepumpe, model KCV 20-028 (2)
Air Breeze. Atlantic Nordic varmepumpe, model KCV 20-028, med varme, aircondition, affugtning og blæsefunktion. Fjernbetjening og manual medfølger. Mål på kasser: 54 x 80 x 27 og 35 x 86 x 25 cm. Fremstår ubrugt i original emballage. (2 kolli)
Varunr: 4904801

SEK 4 921 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-05-2018
10:10:18
SEK 2 849
Dansk møbelproducent. Sofabord m/ glasplade. hvid ask.
Dansk møbelproducent. Sofabord m/ glasplade. Stel udført i massiv hvidlaseret ask. Mål: H. 52. 65x65 cm. Udstillingsmodel.
Varunr: 4979935

SEK 1 295 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-05-2018
10:18:00
SEK 389
Et par sideborde / sofaborde i japansk itakura træ (2)
Et par sideborde / sofaborde udført i japansk itakura træ med underliggende hylde. H. 49 cm. Ø 50 / 60 cm. Fremstår med enkelte håndteringsspor. (2)
Varunr: 4995376

SEK 3 885 DK, Kolding, Trianglen 21-05-2018
10:45:00
SEK 2 849
Kasper Nyman. Par barstole, model Pause bar stool. (2)
Kasper Nyman. Par barstole af sort lakeret egetræ. Messing montering på fodhviler. Fremstilet hos WOUD, model Pause bar stool. H. 95 cm. Sh. 75 cm. Udstillingsmodel. Vejl. udsalgspris 5798 kr.
Varunr: 4947295

SEK 2 849 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-05-2018
10:55:29
SEK 842
Georg Jensen. Delta Classic Mekanisk Automatisk herre ur. Model 3575605
Georg Jensen. Delta Classic Mekanisk Automatisk herre ur. Model 3575605 Schweizisk urværk. Stål urkasse, som måler 42 mm i diameter. Klassisk Stållænke med sort pvd..Uret fremstår nyt og ubrugt og kommer med original Georg Jensen yder- og inderboks. Vejl. udsalgspris DKK 14.950,-
Varunr: 4999544

SEK 10 360 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-05-2018
11:11:00
SEK 5 439
H. Espinouze. Le hameau rose. 1962.
Henri Espinouze (1915-1982). Le hameau rose. 1962. Öl auf Leinwand. Rechts unten signiert und datiert. Maße ca. 73 x 100 cm. Gerahmt. Die Leinwand ist beschädigt und restaurierungsbedürftig. Riss über ca. 4 cm sowie kleine Nadellöcher im Darstellungsbereich.
Varunr: 4997562
11:12:03
SEK 578
Carl Christian Andersen. To kompositioner. Olie på lærred (2)
Carl Christian Andersen. To kompositioner. Olie på lærred. Sign. 93 x 67 cm. (111 x 84,5 cm) 64 x 74 cm. (73,5 x 83 cm)
Varunr: 5002660
SEK 1 036 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
11:19:33
SEK 453
Leif Sylvester. Komposition, cd
Leif Sylvester (f. 1940). Komposition, litografi, 9/250. Sign. Sylvester 92. 48 x 62 (68 x 78) cm.
Varunr: 4992812
11:23:00
SEK 971
Helsides annonce i Ekstra Bladet
Helsides annonce i Ekstra Bladet - 6 spalter á 365mm - som skal indrykkes i avisen på en hverdag eller lørdag, senest en måned efter hammerslag. Annoncen placeres bedst muligt i avisen. Auktionsvinder leverer trykklart materiale, og overholder deadlines. Se: Materialekrav ...
Varunr: 4886394

SEK 16 836 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-05-2018
11:30:00
SEK 4 144
Laboremus. Sofa af egetræ
Sofabord af massivt egetræ på medeben. Fremstillet hos Laboremus, Viborg med brændestempel herfra. H. 48,5 cm. 100x100 cm. Brugsspor samt ridser.
Varunr: 5001571
SEK 1 036 DK, Odense, Kratholmvej 21-05-2018
11:34:03
SEK 453
18kt blue diamond ring approx. 0.90ct
18kt blue diamond ring approx. 0.90ct 18kt rhod.white gold, hallmarked Ring decorated with brilliant-cut diamonds approx. 0.45ct Also adorned in center with 1 emerald-cut blue (treated) diamond approx. 0.45ct P1 Colour: Top Wesselton-Wesselton (G-H) & blue Clarity: P1 Total weight: 2.61 ...
Varunr: 5002578

SEK 11 568 BE, Antwerpen 21-05-2018
11:38:00
SEK 8 194
Samling Bing & Grøndahl/Royal Copenhagen figurer og Lyngby Porcelæn (11)
Samling Bing & Grøndahl og Royal Copenhagen figurer og Porcelæn. Royal Copenhagen Nr. 527, 1024, 057, 2609. B&G Limited 2003, Victor, limited 2003, 1909, 1133, 1019. 1 Cocker spaniel fra lyngby porcelæn nr. D85 (11)
Varunr: 5002718
SEK 2 590 DK, Herlev, Dynamovej 21-05-2018
11:40:26
SEK 1 684
Apples. Bælte samt rejsetaske. (2)
Apples. Rejsetaske i brun læder med talrige rum. Forrest lille rum med lynlås. Praktisk som "håndbagage" ved flyvning. Kraftige lynlåse. Rum bl.a. med plads til mobiltelefon, penne, og kreditkort. Teleskophåndtag samt hjul. H. 40. cm. B. 40 cm. Længde med teleskophåndtag 105 cm. Dertil bælte/ ...
Varunr: 4806701

SEK 1 943 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-05-2018
11:42:00
SEK 583
Casala Design, Stühle, Frankfurter Stuhl, Bauhaus (2)
Paar Casala Design Frankfurter Stühle, Bauhaus, Konstruktion aus Holz, H.74cm, B.40cm T.36cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, partielle Bestoßungen und Kratzer.
Varunr: 5001547
SEK 1 157 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-05-2018
11:42:44
SEK 386
Sigurd Ressel, par Falcon lænestole med læder (2)
Sigurd Ressell. Par lavrygget lænestole, model Falcon, betrukket med knapsyet læder. Stel af formbøjet mørkbejdset træ. Sæder ophængt i remme af læder. Fremstillet hos Vatne møbler. H. 76 cm. Sædehøjde 44 cm. Brugsspor samt læder med defekter ved ophæng. (2)
Varunr: 5001251
SEK 5 180 DK, Odense, Kratholmvej 21-05-2018
11:45:12
SEK 2 590
Industrielt skrivebord fra tandlægeklinik, 1900-tallets midte
Industrielt skrivebord fra tandlægeklinik af lakeret metal, H. 86, D. 63, B. 78 cm. 1900-tallets midte. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5002753
11:50:02
SEK 453
Tri-ang. Cirkusbil
Tri-ang. Cirkusbil af blik med anhænger. L. 63 cm. Fremstår med brugsspor, rust og manglende forskærm.
Varunr: 5002764
11:54:06
SEK 453
To Islandske hvide lammeskind (2)
2 hvide bøde tykke langhårede Islandske lammeskind med let krøl. Mål ca. 82x 59 og 80x 67cm.
Varunr: 4970013

SEK 1 295 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-05-2018
11:56:00
SEK 453
Bruno Mathsson, tre Eva lænestole af bøg, DUX (3)
Bruno Mathsson (1907-1988) 3 'Eva' lænestole af formbøjet bøg, sæde/ryg udspændt med flettede gjorder. Fremstillede hos DUX, stempel herfra. Brugsspor og stedvis slitage (3)
Varunr: 4997036
SEK 3 885 DK, Odense, Kratholmvej 21-05-2018
11:59:00
SEK 2 072
Brillantringe / Solitär / Verlobungsringe (2)
Das Los besteht aus folgenden Positionen: 1 Ring gefertigt aus 18kt. Weißgold (punziert), besetzt mit einem Brillanten von ca.: 0.15ct. Farbe: Top Cape (L), Reinheit: P. Ringgröße ca.: 59, Durchmesser ca.: 18,8 mm. Gewicht ca.: 3,3 g. 1 Ring gefertigt aus 14kt. Gold (punziert), besetzt ...
Varunr: 5002519
SEK 2 892 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-05-2018
11:59:44
SEK 723
Spiegel mit Perlstab Dekor
Spiegel mit Perlstab Dekor, Rahmen gefertigt aus Holz, gold gefasst. Maße ca.: H.123,5 cm, B. 78 cm, T. 3 cm. Altersgemäßer Zustand mit geringfügen Gebrauchspuren.
Varunr: 5002603
SEK 1 928 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 21-05-2018
12:00:00
SEK 434
Earrings in 18k with Triangular cut diamonds 1.00ct
Earrings in 18k white rhod gold set with Triangular cut diamonds approx 1.00ct Colour:(F-G) Top Wesselton Clarity: SI1-P1
Varunr: 4987194

SEK 39 522 BE, Antwerpen 21-05-2018
12:03:10
SEK 3 133
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 78  >>