Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 69  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
2 europæiske lammeskind, hvide (2)
2 europæiske hvide lammeskind. Tyk og blød kvalitet. Puf medfølger ikke. Mål og farve kan variere lidt, da det er et naturprodukt, mål ca. mellem 110x80 cm. og 100x60 cm. Man kan frit vælge mellem 2 lammeskind i stakken.Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene. Der garves efter EU ...
Varunr: 5402296

SEK 1 439 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
09:28:00
SEK 648
Havemøbelsæt. Fire polyrattan stole samt bord med glasplade. (5)
Havemøbelsæt. Bestående af fire polyrattan stole med ben af beige/brun pulverlakeret aluminiumsstel, hynder betrukket med brunt vandafvisende stof. Bord med stel af brun/beige pulverlakeret aluminium. Derudover polyrattan samt 5mm hærdet glas plade på 5 mm. Stol mål: H.90xB60xD65xSH48 cm. Bord ...
Varunr: 5435850

SEK 5 756 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
09:33:00
SEK 3 166
Dobbeltlåget smedejernsport, guld spir
Dobbeltlåget smedejernsport. Porten består af to galvaniserede smedejernslåger, sortlakeret med guld spir og monteret med hjul, samt to stolper. H. 165 cm. B. 200 cm. pr. låge. Totalmål med stolper B. 410 cm. Obs! billederne er Modelfoto. Fremstår ubrugte, men der kan være mindre afslag på ...
Varunr: 5295723

09:40:00
SEK 3 453
Knud Kristensen. Byparti, vinter (cd)
Knud Kristensen (1915-1991). Landsbygade med huse en vinterdag. Olie på plade. Sign. Knud Kristensen. på bagsiden 1978-79. 29 x 37 cm.
Varunr: 5432080
SEK 1 151 DK, Aarhus, Egå Havvej 21-09-2019
09:44:09
SEK 504
Tre væghængte vitrineskabe
Tre væghængte vitrineskabe. Udført i hvid antikbemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge/sider samt glashylder. H. 50 cm. B. 30 cm. D. 15 cm. Modelfoto.
Varunr: 5319237

SEK 1 727 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
09:52:00
SEK 504
Sydhavsperlehalskæde i 18k gult guld
Sydhavsperlehalskæde i 18k gult guld Perler i rund form Størrelse: 12 mm Guldfarve God glans og ren overflade Vedhæng i 14k guld: 2.6cm. Kædelængde: 45cm Certifikat og gaveæske inkluderet
Varunr: 5427433

SEK 2 948 BE, Antwerpen 21-09-2019
10:00:00
SEK 2 412
Lucio Fontana
LUCIO FONTANA (1899-1968): Concetto Spaziale, litografi, 1950-tal, ej signerad, (se tidigare nr 613663), bildstorlek ca 54x42 cm.
Varunr: 5439383
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
10:00:00
Se mer
Crêpes- og pandekagemaskine
Crêpes- og pandekagemaskine i industriel kvalitet med justerbar varmeplade. Varmepladens Ø: 40 cm. Træskraber medfølger. Fremstår i original emballage.
Varunr: 5394555

SEK 2 590 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
10:01:00
SEK 791
Piedestaler / Fundament
PIEDESTALER / FUNDAMENT 2 par, 1900-tal, kvadratiskt fundament med dekor av putti, höjd ca 53, 21x21 cm
Varunr: 5439384
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
10:03:00
Se mer
Axel Olson akvarell
AXEL OLSON (1899-1986): Figurkomposition, signerad och daterad Axel Olson -60 (?), akvarell, 17,5x23 cm
Varunr: 5439385
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
10:06:00
Se mer
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt olieret egetræ 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt ' Natural ' Olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 69 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.
Varunr: 5383870

SEK 5 180 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 21-09-2019
10:08:00
SEK 576
F W Odelmark oljemålning
FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937): Skånegård, olja på duk, signerad F W Odelmark, ca 73x91 cm
Varunr: 5439386
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
10:09:00
Se mer
Golvvas Kina
GOLVVAS, porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformad, dekor av "dyrbara ting" i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, botten med sigillmärke, höjd ca 58 cm
Varunr: 5439387
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 21-09-2019
10:12:00
Se mer
Skeppsdagböcker
SKEPPSDAGBÖCKER, tillhörande fartyget S/S Drabant, 1941-42 resp 1944-1945, skeppsloggar detaljerandes väderförhållanden, torpedering, m.m, måt ca 29x41 cm
Varunr: 5439388
10:15:00
Se mer
Arman färgserigrafi
FERNANDEZ ARMAN (Frankrike, 1928-2005): färgserigrafi, signerad Arman, 16/100, oramat blad, bladmått ca 97x60 cm
Varunr: 5439389
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 21-09-2019
10:18:00
Se mer
Ljuskrona
LJUSKRONA, empire stil, 1900-talets mitt, 6 ljusarmar, höjd ca 90, diameter 56 cm .
Varunr: 5439390
10:21:00
Se mer
Loose brilliant cut diamond 0.55ct
Loose brilliant cut diamond 0.55ct Colour: (J) Crystal Clarity: VS Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5402234

SEK 19 296 BE, Antwerpen 21-09-2019
10:25:11
SEK 10 720
Allan Karms, baggårdsmiljø
Allan Karms f. 1933, baggårdsmiljø, olie på lærred, sign. Allan Karms, 32x64 cm. (49x81 cm). Fremstår med afskalninger, krakeleringer samt enkelte buler i lærred.
Varunr: 5439925
SEK 1 151 DK, Odense, Kratholmvej 21-09-2019
10:25:20
SEK 504
Guy Odon Carborundumetsning
GUY ODON (Guy Houdouin): "Overnight", carborundumetsning i färg, signerad, daterad 2000 och numrerad 6/20, oramat blad, bladstorlek ca 63 x 90 cm
Varunr: 5439391
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 21-09-2019
10:27:00
Se mer
Peter Barreth, for Versus. Pudesæt model Bouclé. (3)
Peter Barreth, for Versus. Pudesæt model Bouclé. Tre puder polstret i creme/grå, lysblå og rødt stof. Mål ca. 52 x 28 cm. samt 2 stk. 57 x 29 cm. Udstillingsmodeller. Ene pude med fire mindre huller på stof. (3)
Varunr: 5365407

SEK 1 439 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
10:27:03
SEK 648
Brillant-solitarering af 18 kt. hvidguld på 0.41 ct. London 2016
Brillant-solitarering af 18 kt. hvidguld med brillantsleben diamant på 0.41. Farve: Lys Champagne. Klarhed: P1. Stemplet DGL med London gold Hallmarks 2016. Vægt ca. 2,9 g. Ø inkl. montering 0,48 cm. Ringstr. 51/16,25.
Varunr: 5430636
SEK 8 058 DK, Vejle, Dandyvej 21-09-2019
10:30:00
SEK 2 158
Figur Tom Wilsson Bo Fajans
TOM WILSSON, figur, stengods, Bo fajans, 1961-67, tjur, etikettmärkt och stämplad, längd 33 cm
Varunr: 5439392
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Norrköping 21-09-2019
10:30:00
Se mer
Bertil Fridhagen
BERTIL FRIDHAGEN, byrå, för Bodafors, 1960-tal, 4 lådor, höjd ca 65 cm, 90x45 cm,
Varunr: 5439393
10:33:00
Se mer
Soveværelsesmøblement fra Hay, 2 senge, med 2 Jensen madrasser, 2 sengeborde og et sengetæppe
Hay. Loop Bed, 2 sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 90 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Hay May Bed Cover. sengetæppe af 100% uld. Design by Anne Heinsvig. Mål: 240x225 cm. Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler ...
Varunr: 5433573

SEK 4 605 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
10:34:00
SEK 648
Skulptur porfyr
SKULPTUR, porfyr, i form av fyr, höjd 17 cm
Varunr: 5439394
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 21-09-2019
10:36:00
Se mer
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (4)
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på fire hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (4)
Varunr: 5430303

SEK 2 302 DK, Kolding, Trianglen 21-09-2019
10:37:40
SEK 504
Trumpetvas Kina samtida
TRUMPETVAS, porslin, Kina, samtida, dekor av qilin samt bananplanta i underglasyrblått, höjd ca 42 cm
Varunr: 5439395
10:39:00
Se mer
Havemøbelsæt. Teaktræ (9)
Havemøbelsæt af ubehandlet teaktræ, sættet består af ét bord med udtræk og otte foldestole. H. 75. L. 180/240 B 100 cm. Fremstår i original emballage. Emballagestr.: 102 x 182 x 21 cm. + 8 x 114x48x10 cm. (9)
Varunr: 4950350

SEK 6 331 DK, Esbjerg, Oddesundvej 21-09-2019
10:40:00
SEK 3 453
Glasservis Gerda Strömberg
GERDA STRÖMBERG, "Hörningsholm", glasservis, 58 dlr, Strömbergshyttan, formgivningsår 1937, bestående av 12 champagneskålar, 15 vinglas, 16 selterglas, 15 starkvinsglas
Varunr: 5439396
10:42:00
Se mer
Trix Ekspress , elektrisk togsæt
Trix Ekspress, elektrisk togsæt bestående af 7 lokomotiver, 23 vogne, 2 transformatorer, 37 sporskift eller kryds samt diverse skinnemateriel. Størrelse 1:87. Aldersrelateret slitage. Lauritz. com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5440857
10:45:08
SEK 791
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 69  >>