Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 76  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Steen Bille. Marine, olie på lærred, cd
Steen Bille (1890-1953). Marine med København i baggrunden, olie på lærred, sign. St. Bille. 98x150 cm(112x164 cm). Fremstår med enkelte afskalninger og krakeleringer, samt lille reparation.
Varunr: 5329453
SEK 1 027 DK, Kolding, Trianglen 20-05-2019
08:30:10
SEK 449
Samling bijouteri-smykker. Armbånd & charms (ca. 510)
Samling bijouteri-smykker, metal & læder, bestående af: 10 lava armbånd, 100 armbånd, 100 armbånd, 100 charms, samt 200 charms. NB: Kasse medfølger ikke. (ca. 510)
Varunr: 5240120
SEK 1 027 DK, Odense, Kratholmvej 20-05-2019
08:49:00
SEK 577
Diverse sølvtøj (38)
Diverse sølvtøj, best. af: Georg Jensen Konge kagegaffel, 4 andre kagegafler, 13 middagsskeer (to mønstre), 3 dessertskeer, 12 teskeer, 5 andre bestikdele. Samlet vægt 1030 g. Flere dele med privatgravering. (38)
Varunr: 5328561
SEK 1 925 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-05-2019
09:09:25
SEK 2 438
Charmsarmbånd af 9 kt. hvidguld med 13 charms
Charmsarmbånd af 9 kt. hvidguld med 13 charms i form af masker, delfiner, svane, hjerter, N, klovn med bevægelige led og prydet med to små facetslebne safirer, henholdsvis blå, hvid samt lille rubin, hest, stigebøjler, sko, kamel og Nuser. Monteret med sikkerhedskæde. Vægt i alt ca. 18,2 g. L. 19...
Varunr: 5305484
SEK 4 620 DK, Vejle, Dandyvej 20-05-2019
09:25:00
SEK 2 310
Christina Watches, armring med 12 charms, sterling sølv
Christina Watches armring af sterling sølv med 12 charms, udført i forgyldt sterling sølv. Str. M Vejl. pris er samlet 4.923,-. Ligger i én gaveæske fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5305668

SEK 3 593 DK, Odense, Kratholmvej 20-05-2019
09:27:00
SEK 1 668
Ukendt, herrecykel, 5682
Ukendt herrecykel stel str. 52. Stel nr. WBL26284N. 7 gear. Fremstår med brugsslitage og mærker. Fejl og mangler må forventes. Kan evt. være aflåst/ulåst. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher
Varunr: 5321196
SEK 1 027 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2019
09:28:00
SEK 385
Hagstrom højtaler, samt to hjemmebyg højtaler. (3)
Hagstrom højtaler med XLR indput.. H. 92, B. 60, D. 29,5 cm. Samt to hjemmebyggede højtalere i "flightcase". Tre diskanter, to fullrange højtalere. XLR input. H. 71, B. 81, D. 43 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (3)
Varunr: 5317738
SEK 1 540 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2019
09:30:00
SEK 513
Toftegaard, par solitaire ørestikker med brillant, ca. 0.18 ct. W/VS
Toftegaard, par solitaire ørestikker udført i 14 kt. guld, hver prydet med brillant på ca. 0.09 ct. Samlet ca. 0.18 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Ligger i gaveæske. Vejl. pris er 8.575,-.
Varunr: 5302563

SEK 6 416 DK, Kolding, Trianglen 20-05-2019
09:32:00
SEK 3 336
Hundevad. Reol i palisander
Hundevad. Vintage reol udført i palisander med drejede, skråtstillede ben professionel efter-monteret af møbelsnedker. H. 153 B. 138 D. 31 cm. 1960'erne.
Varunr: 5326134
SEK 5 133 DK, Kolding, Trianglen 20-05-2019
09:37:00
SEK 3 336
Christina Watches, 3 ringe samt par ørestikker af rosaforgyldt sterling sølv, str. 53
Christina Watches, 3 ringe samt par ørestikker udført i forgyldt sterling sølv, ringene samt ørestikker er prydet med topaser, alle str.17,00 = str. 53. Samlede vejl. pris er 2.246,-. ( Display medfølger ikke.) Ligger i silkeposer fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i ...
Varunr: 5296016

SEK 1 283 DK, Kolding, Trianglen 20-05-2019
09:39:00
SEK 577
Brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld. London 2011
Klassisk brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på 0.33 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: P1. Flankeret af 36 meget små brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.04 ct. Bemærk: én lille brillant mangler i siden. Stemplet med London gold Hallmarks 2011. Vægt ca. ...
Varunr: 5327528
SEK 6 416 DK, Vejle, Dandyvej 20-05-2019
09:40:00
SEK 3 336
Dansk møbelproducent. Skab i palisander med barindretning
Dansk møbelproducent. Skab udført i palisander med barindretning og hyldeplads bag de to låger. Nøgle medfølger. H. 118 B. 100 D. 30 cm. Fremstår med alm. brugsspor, klargjort til vægfastgørelse.
Varunr: 5330037
09:43:00
SEK 3 080
En samling bijouteri. (550)
En samling bijouteri, bestående af: 50 armbånd af sort læder med div. charms, 100 armbånd med hjerteformet charm, 200 kugleformede charms. 200 cylinderformede charms. Fremstår ubrugte. (550)
Varunr: 5317824
09:48:00
SEK 449
To væghængte vitrineskabe. Sort antikbemalet. (2)
To væghængte vitrineskabe. Udført i sort antikbemalet træ. Profileret top, greb af patineret messing. Vendbare. Glaslåge hvor bag hylder. H. 60 cm. B. 50 cm. D. 22,5 cm. Modelfoto.
Varunr: 5319334

SEK 1 283 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-05-2019
09:51:00
SEK 385
Barstole i Amerikansk valnød finér (4)
Barstole betrukket med sort skai og beklædt med amerikansk valnød finér udvendigt. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Model 83. Fremstår i original emballage. (4)
Varunr: 5276833
SEK 2 823 DK, Odense, Kratholmvej 20-05-2019
10:00:00
SEK 642
Janne tv bord 2 skuffer og 2 hylder hvid.
Janne tv bord 2 skuffer og 2 hylder hvid. MDF MP002 hvid, ben i ask WL100. Bredde cm 145,00 Højde cm 69,00 Dybde cm 42,00 Leveres Usamlet Vægt 51 kg. Der er huller i bagbeklædningen til kabler. Intern nr. 40-91764-2 OBS: vær opmærksom på, at denne vare befinder sig på et eksternt...
Varunr: 5169754

SEK 2 310 DK, Kolding, Trianglen 20-05-2019
10:00:00
SEK 449
Schreibtisch mit Büroschrank auf Rollen (2)
Schreibtisch mit Büroschrank auf Rollen (2) Tischplatte Holz Furnier. Stahlrahmen. Maße: ca. H. 78 cm, B. 100 cm, L. 250 cm. Büroschrank auf Rollen. Holz Furnier. Mit Steckdose. Maße: ca. H. 75 cm, B. 100 cm, T. 50 cm. Alters- und Gebrauchsspuren. (2)
Varunr: 5283306
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-05-2019
10:06:00
SEK 382
Antonio Citterio, Satz von Armlehn-Bürostühlen, für Vitra (2)
Antonio Citterio, Satz von Armlehn-Bürostühlen, für Vitra. Fünfsternfuß auf Rollen, mit Höhenverstellung, Rückenlehne und Sitzkissen mit Stoffbezug, an der Unterseite mit Vitralabel bezeichnet. H. ca. 94 - 106 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Kratzer und Bereibungen, teils kleine Bestoßungen, ...
Varunr: 5267462
SEK 1 625 DE, Hamburg, Große Elbstraße 20-05-2019
10:06:00
SEK 382
Niels Davernum, komposition
Niels Davernum (f. 1958). Komposition, blandet medie på lærred, sign. Davernum 19. H. 100 x 150 cm (101x152)
Varunr: 5315517
SEK 5 133 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-05-2019
10:17:00
SEK 1 925
Nishiki, herrecykel. 5757
Nishiki. Herrecykel. Str. 44. 7 gear. Stelnummer WN527363F. Fremstår med brugsslitage og mærke. Defekt bramser. Cyklen er ulåst. Uden støtteben. Fejl og mangler må forventes. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her
Varunr: 5327129
10:29:00
SEK 385
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i blank patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 19 cm. B. 13 cm.
Varunr: 5295654

SEK 2 566 DK, Kolding, Trianglen 20-05-2019
10:37:39
SEK 1 027
En stor kinesisk gulvvase af porcelæn, 1900-tallet
En stor kinesisk gulvvase af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med blomster og paladsscener i felter. Sign. under bunden. H. 92 cm.
Varunr: 5329437
10:37:53
SEK 770
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, i alt 0.75 ct
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld, prydet med talrige små hvide brillant og prinsesseslebneslebne diamanter, i alt ca. 0.75 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS-P1. Stemplet med London gold Hallmarks. Vægt ca. 3 g. H. 1,7 cm.
Varunr: 5305091
SEK 3 850 DK, Vejle, Dandyvej 20-05-2019
10:40:00
SEK 1 925
Jeppe Hagedorn-Olsen. Kompositioner, offsettryk(5)
Jeppe Hagedorn-Olsen (f. 1929). Fem kompositioner, offsettryk, nr. 73/300, alle sign. i bly J. Hagedorn-Olsen, dat. Rammemål 66,5x51 cm. (5)
Varunr: 5329173
10:42:53
SEK 449
Bronzeskulptur, poserende kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i delvist grønpatineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Aldo Vitaleh" i bronzen. Af nyere dato. H. 43 cm. B. 12 cm.
Varunr: 5291572

10:43:04
SEK 513
Bronzeskulptur, poserende halvnøgen kvinde
Bronzeskulptur, poserende kvinde, abstrakt stil i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 30 cm. B. 18 cm.
Varunr: 5143722

10:43:15
SEK 642
En samling kobbertøj, samovar og to kedler(3)
En samling kobbertøj: Kugleformet samovar af kobber og messing, hanke af porcelæn, H. 42 cm. Låg mangler lågknop. Kedel af kobberhank stemplet NR, H. inkl. hank 25 cm. Dertil kedel af kobber med fløjte, H. inkl. hank 17 cm. Fløjte med defekt. Fremstår med brugsslitage, herunder reparationer, ...
Varunr: 5329130
10:43:28
SEK 385
Bronzeskulptur, erotisk poserende kvinde i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. H. 18cm. B. 33 cm.
Varunr: 5295682

SEK 3 593 DK, Kolding, Trianglen 20-05-2019
10:43:39
SEK 385
Standerlamper / gulvlamper, model Young One (2)
Standerlamper / gulvlamper m/ en skærm, model Young One, sort lakeret, H. 148 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varunr: 5294349

10:43:49
SEK 385
Bronzeskulptur, forestillende Beethoven
Bronzeskulptur, forestillende Beethoven i patineret bronze monteret på sokkel af sort marmor. Sign. "Milo" i bronzen. Af nyere dato. B. 21 cm. H. 31 cm.
Varunr: 5303157

SEK 3 850 DK, Kolding, Trianglen 20-05-2019
10:44:05
SEK 1 925
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 76  >>