Kategori  Utropspris
12345...93» ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Sofabord med gråmalet stel
Sofabord med hvidmalet stel bordplade af bejdset træ. Hylde under bordplade. H. 48 cm. B. 126 cm. D. 66 cm. Modelfoto. ART21-26NM
Varunr: 5520366

SEK 1 853 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2019
14:18:00
SEK 428
Bernt Jonasson oljemålning
BERNT JONASSON (född 1936): Två Människor, signerad Bernt Jonasson, olja på duk, ca 110x102 cm
Varunr: 5525765
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-12-2019
14:18:00
Se mer
Soffa empirestil
SOFFA, empirestil, omkring 1900, gråmålad, dekor med lejonmaskaroner, Ferdinand Lundqvist Göteborg, längd 180 cm
Varunr: 5525766
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-12-2019
14:19:00
Se mer
Hay Loop, Dobbelt-sengeramme med Jensen Madrasser, 2 sideborde model Metro, May sengetæppe, 2 Left/Rigth lamper
Hay. Loop Bed, Dobbelt sengeramme i pulverlakeret jern i farven sort. Designet af Leif Jørgensen i 1987. Mål: B: 180 cm, 200 cm., H: 30 cm. Dertil 2 Jensen madrasser. samt Peter Johanson / Hay et par sideborde/skamler model "Metro" af sort lakret stål. H. 41 cm. B. 36 cm. D. 29 cm. Hay May Bed ...
Varunr: 5493008
SEK 5 702 DK, Odense, Kratholmvej 10-12-2019
14:19:00
SEK 570
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chair
Erwan & Ronan Bouroullec. Soft Shell Chair. Drejbare stol betrukket med læder, stel af forkromet stål. Fremstillet hos Vitra med label, stempel og fane herfra. H. 82/48 cm. Fremstår med mindre brugsspor, lette ridser på stel.
Varunr: 5478990
SEK 7 128 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2019
14:19:00
SEK 499
Bertil Vallien vas/flaska samt oljelampa
BERTIL VALLIEN, Blue Galaxy, vas/flaska samt oljelampa, blåmelerat glas med överfång i vitt och blått, osignerade, 2000-tal, Kosta Boda, höjder 29,5 respektive 9 cm
Varunr: 5525767
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 10-12-2019
14:20:00
Se mer
South Sea pearl earrings in14k gold
South Sea pearl earrings in14k yellow goldPearl in drop shapeSize: 10x11mmGold colorHigh lustre & clean surfaceJewellery box and an Authenticity Certificate to guarantee the source and quality of the pearls.
Varunr: 5499804

SEK 5 044 BE, Antwerpen 10-12-2019
14:20:00
SEK 584
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron, str. B
Donald Chadwick & William Stump. Multijusterbar kontorstol, model Aeron. Udført i aluminium og genbrugsplast. Formgivet i 1992. Fremstillet hos Herman Miller med logo herfra. Str. B. Fremstillet af 66% genbrugsmateriale, 94% af stolen er genanvendelig. Fremstår med alm. brugsspor, lette mærker.
Varunr: 5518395
SEK 5 702 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2019
14:20:00
SEK 1 069
Stolar 4 st krom
STOLAR, 4 st, ca 80-tal, kromad stomme, rygghöjd ca 107, bredd ca 53 cm
Varunr: 5525768
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 10-12-2019
14:21:00
Se mer
Jürgen Brodwolf
JÜRGEN BRODWOLF (1932): Collage, signerad och daterad Browolf -73, blandteknik, ca 21x17 cm
Varunr: 5525769
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-12-2019
14:22:00
Se mer
Arne Jacobsen. Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, cognacfarvet Calvados læder. Ny siddehøjde 46,5 cm. (6)
Arne Jacobsen (1902-1971). Et sæt på seks stole 'Syveren', model 3107, produceret af Fritz Hansen, nybetrukket med cognacfarvet Calvados læder, stel af forkromet stålrør. Ny siddehøjde 46,5 cm. Professionel nybetrukket. (6)
Varunr: 5493172
SEK 25 659 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2019
14:22:00
SEK 17 106
Bänk
BÄNK, 1900-tal, bemålad, löstagbart lock, höjd ca 47, 125x43 cm
Varunr: 5525770
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-12-2019
14:23:00
Se mer
GamFratesi studio for Gubi. Masculo stol, lys
GamFratesi studio for Gubi. Masculo stol betrukket med lyst stof. Sortlakeret stel af træ. H 72 cm. SH. 45 cm. Udstilingsmodel. Enkelte mærker og skrammer.
Varunr: 5515213

SEK 2 851 DK, Herlev, Dynamovej 10-12-2019
14:23:00
SEK 998
Tage Klee's hyldest til Dannebrog
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'hyldest til Dannebrog', digitalprint på en aludibond sandwichplade. Ingen ramme men monteret med alu ophæng, signeret. H. 76 x 100 cm. Nummereret 1/10. Tage Klee's hyldest til Dannebrog - der er bygget op af en knaldrød morgenhimmel isat et hvidt ...
Varunr: 5523940

SEK 7 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 10-12-2019
14:23:00
SEK 3 991
Charles Eames. Armstol, model EA-108, Full Leather.
Charles Eames 1907 - 1978. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108 med drejbar stel og armlæn i forkromet aluminium. Deluxe udgave med betræk både foran og bagpå i vinrødt Premium læder. Formgivet 1958. Fremstillet hos Vitra. H. 83/46 cm. Fremstår med minimale brugsspor.
Varunr: 5424820
SEK 12 830 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2019
14:24:00
SEK 641
Kopparstick efter P P Rubens
PETER PAUL RUBENS, efter, H WITHOUC, gravör, Jesu korsfästelse, P P Rubens pinxit H Withouc sculpsit Anno 1638, kopparstick i tre delar senare uppfäst på papper, bildyta 61,5 x 125 cm. . Gravören Witdoeck/Witdouck/Withouck var född i Antwerpen 1604 eller 1615 och elev till Peter Paul Rubens (1577-1640) och graverade religiösa motiv.. Peter Paul Rubens originalmålning, en altartriptyk, finns i katedral Notre dame d'Anvers, Belgien
Varunr: 5525771
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-12-2019
14:24:00
Se mer
Christoffer Relander fotografi
CHRISTOFFER RELANDER (född 1986) "Jarred Old Tjikko" (2016), signerad samt daterad 2017, multipel exponering, 11/20 (3 AP), 40x34 cm
Varunr: 5525772
SEK 8 496 FI, Stockholms Auktionsverk, Helsinki 10-12-2019
14:25:00
Se mer
Bræmer-Jensen. Brillantring - ca. 0.03 ct.
Bræmer-Jensen. Brillantring af 14 kt. hvidguld prydet med tre brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS. Ringstr. 53/Ø16,8 mm. Bredde: 4 mm. Vægt: 7,7 g. Fremstår med mindre brugsspor.
Varunr: 5493011
SEK 4 277 DK, Hørsholm, Hammervej 1 10-12-2019
14:25:00
SEK 784
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 53, lyst læder
Lievore Altherr Molina. Kontorstol, model Catifa 53, stel af stål med fempasfod af aluminium afsluttet på hjul, højderegulering og drejefunktion, skal polstret med lyst læder. Fremstillet hos Arper, Italien. Sæde H. 44/57 cm. Fremstår med lette brugsspor.
Varunr: 5496041
SEK 3 706 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2019
14:25:00
SEK 998
Mona Morales-Schildt Ventana
MONA MORALES-SCHILDT (1908-1999), Ventana, 1 vas samt 1 äggformat objekt, delvis slipat glas med underfång, omkring 1900-talets mitt, Kosta, signerade, höjder ca 11-12 cm
Varunr: 5525773
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 10-12-2019
14:26:00
Se mer
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788, cognacfarvet knapsyet læder. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegner. Tremmestol, model 1788. Betrukket med cognacfarvet knapsyet læder. Polstret på koldskum. Bestående af en siddehynde samt en ryghynde. (2)
Varunr: 5425384

SEK 4 562 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2019
14:27:00
SEK 428
Sekretär
SEKRETÄR, 1950/60-tal, fanérad i teak, höjd 112, 85x44 cm
Varunr: 5525774
14:27:00
Se mer
Scarf
HERMÈS, scarf, siden, motiv med nycklar och tassels, ca 90x90 cm, ca 90x90 cm
Varunr: 5525775
SEK 1 800 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 10-12-2019
14:28:00
Se mer
Arne Jacobsen. Sæt på otte stole 'Syveren' model 3107 i bøg (8)
Arne Jacobsen 1902-1971. Et sæt på otte stole 'Syveren' model 3107 med skaller af formspændt bøg, monteret på stel af forkromet stålrør. Fremstillet og mærket hos Fritz Hansen. H. 77/45 cm. Fremstår med lette brugsspor. (8)
Varunr: 5509434
SEK 17 106 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2019
14:28:00
SEK 3 991
Rörstrand såsterrin
RÖRSTRAND, såsterrin, flintgods, 1800-talets början, med uppsvängda hänklar, höjd ca 17, längd 21 cm
Varunr: 5525776
14:29:00
Se mer
Varunr: 5425396

14:30:00
SEK 428
Ring with brilliant cut diamonds 0.40ct
Ring in 18k white gold set with brilliant cut diamonds 0.40ct Central diamond: 0.30ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: SI Also featuring14 side diamonds 0.10ct Accompanied by a IGI certificate Ringsize: 54/17.2
Varunr: 5310797

SEK 15 930 BE, Antwerpen 10-12-2019
14:30:00
SEK 690
14 mm benforlængere. Sæt til 6 stk. Arne Jacobsen stole
Varunr: 5468277

SEK 1 283 DK, Vejle, Dandyvej 10-12-2019
14:30:00
SEK 499
Panserarmlænke 14 kt. - 36,8 g.
Panserarmlænke af 14 kt. guld monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. L. 20,5 cm. Bredde: 9 mm. Vægt: 36,8 g. Stemplet HJ 585. Fremstår med brugsslitage.
Varunr: 5495255
SEK 11 404 DK, Helsingør, Støberivej 10-12-2019
14:30:00
SEK 9 123
Nimcha
NIMCHA, Marocko, klinga med två blodrännor, klingan stämplad Zaoué samt med kartusch, parerstänger i stål, kavel av horn, längd ca 103 cm
Varunr: 5525777
14:30:00
Se mer
12345...93»