Utropspris
12345...79»   Varor pr. sida   2347 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Poul Henningsen, PH5 pendel, hvid
Poul Henningsen (1894-1967) for Louis Poulsen, PH5 pendel af lakeret aluminium, Ø 50 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5705808
SEK 1 407 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:19
SEK 1 829
Lisa Hilland Myltha pall
LISA HILLAND: pall "Myltha", rödlaserad furu, sitthöjd ca 46 cm.
Pallen är utsedd till "Årets möbel 2019" av Form Magazine.

Varunr: 5707647
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 06-07-2020
14:20
Se mer
To pendler, model Olive, nikkel finish (2)
2 Pendler, model Olive, hammerslået metal med nikkel finish, Ø 21 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom.

Varunr: 5642000

SEK 1 407 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2020
14:20
SEK 422
Amethyst ca. 54.05 ct
Loser Amethyst ca. 54.05 ct, facettiert, Maße: ca. 26 mm x 20 mm.

Varunr: 5639683
SEK 3 406 DE, Hamburg, Große Elbstraße 06-07-2020
14:20
SEK 419
Patineret bronzeskulptur
Delvis patineret bronzeskulptur monteret med sokkel af sortbroget marmor h. 41 cm. Modelfoto

Varunr: 5462960

SEK 3 376 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-07-2020
14:20
SEK 1 829
House. Tre puder, velour (3)
House. Tre puder, velour, 40 x 60 cm. og 40 x 40 cm. Udstillingsmodeller. Vejl. udsalgspris samlet 3.797 DKK. (3) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra House CPH Aps under konkurs. Se og byd på alle varerne her.

Varunr: 5684400

SEK 2 532 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:20
SEK 1 196
Kaminur af forgyldt zink med glaskuppel ca.1880
Kaminur af forgyldt zink med glaskuppel ca.1880. Optræksnøgle og pendul medfølger. H 36/45 cm. Brugsspor.

Varunr: 5706441
SEK 1 688 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-07-2020
14:20
SEK 1 055
Langbord af hårdt træ
Langbord af hårdt træ. H. 74,5 cm. L. 220 cm. D. 75 cm. Udstillingsmodel. Fremstår med mærker og brugsspor samt træet har givet sig og løftet sig nogle steder. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive designmøbler, belysning og boligtilbehør fra House CPH Aps under konkurs. Se og...

Varunr: 5702376
SEK 2 813 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:20
SEK 1 055
Afghansk Kelim Tæppe 316 x 222 cm.
Afghansk Kelim Tæppe. Uld på bomuld. 316 x 222 cm.

Varunr: 5509170

SEK 5 064 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:21
SEK 3 657
Glas Strikt design Bengt Orup
BENGT ORUP, 10+4 st, "Strikt", Johansfors, selterglas samt coupeglas, målad dekor av ränder i olika färger, höjd ca 9,5 samt 10 cm

Varunr: 5707648
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 06-07-2020
14:22
Se mer
Fire hvidmalede franske stole. (4)
Fire hvidmalede franske stole af bemalet egetræ, sæder betrukket med gråt møbelstof. H.98, Sh. 46 cm. Fremstår med brugsspor, maling slidt og afskallet. (4)

Varunr: 5674006
SEK 2 110 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:23
SEK 422
Skagerak Catania parasoll
SKAGERAK, "Catania", parasoll, stomme i meranti, vit textil, höjd ca 250, diameter ca 270 cm

Varunr: 5707649
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 06-07-2020
14:24
Se mer
Tre uindfattede brillanter ca. 0.33 ct. (3)
Tre uindfattede brillanter, ialt ca. 0.33 ct. Farve: Wesselton -Crystal (H-I). Klarhed: VS. (3)

Varunr: 5679766

SEK 3 095 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:24
SEK 2 251
Albert Bertelsen & Helge Ernst, figurkomposition / opstilling (2)
Albert Bertelsen (1921-2019) & Helge Ernst (1916-1991), figurkomposition / opstilling, indrammede litografier, begge sign. og nummeret i bly nr. 9/120, Albert Bertelsen-83, Helge Ernst-82, 27x35 cm. (28,5x35,5 cm). 37,5x29,5 cm. (40x30 cm). (2)

Varunr: 5704436
SEK 1 125 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2020
14:25
SEK 633
Tre pendler, model Silent, hvid (3)
Tre pendler, model Silent, hvid, keramik, Ø 15 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (3) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.(3)

Varunr: 5679368

14:26
SEK 422
Pyntebeholder af messing til bar.
Pyntebeholder af messing til bar monteret på rustfri stålplade med afløbshuller. 95 X 29 H.50cm. Fremstår med brugsspor. Beholderen har ingen funktion, slanger og trykmåler er pynt.

Varunr: 5702805
14:26
SEK 492
Matgrupp i rokokostil
MATGRUPP, 1900-tal, rokokostil, bemålat, skuren dekor, bordets höjd 74, diameter 120, sitthöjd 47, 2 iläggsskivor vardera 50 cm

Varunr: 5707650
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 06-07-2020
14:26
Se mer
Sæt vielsesringe af 14 kt. guld og hvidguld (2)
Sæt vielsesringe udført i 14 kt. guld og hvidguld, massive ringskinner. Bredde ca. 6 mm. Ringstr. Ø 17 mm. = str. 53 og 19,75 mm. = str. 62. Samlet vægt ca. 17,6 gram. (2)

Varunr: 5573587

SEK 12 098 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2020
14:27
SEK 492
Mandolin Banjo
MANDOLIN-BANJO, tidigt 1900-tal, märtk BJ, originalskinn, flertalet träslag, medföljer original-hardcase, längd ca 60 cm

Varunr: 5707651
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 06-07-2020
14:28
Se mer
Maxxum, herrecykel, aluminium 7100 serie.
Maxxum herrecykel, matsort lakeret med 24 gear, håndbremser. Stelnr. WIH2990C. Fremstår med brugspor, og let smuds samt flade dæk . Cyklen er aflåst, der medfølger ikke nøgle. Dækstr. 26. Denne vare er en del af auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Fyns Politi, der vil løbende den ...

Varunr: 5704279
SEK 1 688 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2020
14:28
SEK 1 125
Batavus, herrecykel. 5956
Herrecykel fra Batavus med syv gear. Fremstår med brugsspor, rust på skruer og kæde. Stel nr. WTVS588882V Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne herher

Varunr: 5704114
SEK 1 125 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:30
SEK 774
Sekretär
SEKRETÄR 1800-talets första del, gustaviansk, mahognyfanér, lådinredning bakom skrivklaff, höjd 107 cm, 65x57 cm

Varunr: 5707652
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Helsingborg 06-07-2020
14:30
Se mer
Persisk Kelim, 150x247 cm
Persisk Kelim, uld på bomuld. Nyvasket. 150x247 cm.

Varunr: 5654370
SEK 3 376 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:31
SEK 563
Ib Thaning cd. Akvarel.
Akvarel af Illustrator og tegner Ib Thaning (1916-2007) 'familien kikker i ugebladet fra Aller' h. 39 x 29 cm (61x49) sign. Thaning.

Varunr: 5699672
SEK 1 407 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-07-2020
14:32
SEK 563
Tod's loafers i svart skinn med vita stickningar
TOD'S, loafers i svart skinn med vita stickningar och spänne i vitmetall, IT storlek 38

Varunr: 5707653
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 06-07-2020
14:32
Se mer
Earrings with brilliant cut diamonds 0.44ct
Earrings in 14kt yellow gold with brilliant cut diamonds 0.44ct Colour: (K) Top Cape Clarity: P

Varunr: 5674051

SEK 8 384 BE, Antwerpen 06-07-2020
14:33
SEK 576
Frukostservis
TESERVIS, 25 dlr, Copeland Spode's Italian England, bestående av 6 tekoppar med 6 tefat, 6 assietter, gräddsnipa, sockerskål med lock, 4 tallrikar samt fat

Varunr: 5707654
SEK < 1,000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 06-07-2020
14:34
Se mer
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole, sæt på 4 stk. (4)
Deszine Talks. Læderovertræk til 7´er stole (model 3107), 4 stk. Betrækkene er udført af sort semi anilin læder, indvendigt med skum (pu). Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 5540997

14:35
SEK 492
Sofabord i massiv genbrugs cedertræ
Sofabord i massiv genbrugs cedertræ med metal nitter. Stående på savbukke stel. Bordpladen er voksbehandlet. L. 110 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Modelfoto. DIA287NN

Varunr: 5519145

SEK 1 547 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2020
14:35
SEK 422
Jesper Ståhl Ritz Ire soffbord
JESPER STÅHL, "Ritz", soffbord, för Ire, samtida, stomme i vitpigmenterad ask, höjd ca 52 cm

Varunr: 5707655
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm S 06-07-2020
14:36
Se mer
12345...79»