Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 55  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Pendler, model Chili, hvidlakeret, str. L (2)
Pendler, model Chili, dråbeformet, hvidlakeret metal indvendigt sølvlakeret, str. L, Ø 33 cm, H. 48 cm. Fremstår ubrugte i org. emb. (2) Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varunr: 5360991

SEK 1 519 DK, Kolding, Trianglen 24-07-2019
08:13:00
SEK 443
Royal Copenhagen. Porcelæn hus H.C. Andersen
Royal Copenhagen. Porcelæn hus H.C. Andersen. H.C. Andersen blev født i dette hus d. 2 april 1805. Bære stempel og nr. 1249285.
Varunr: 5382957
SEK 1 013 DK, Aarhus, Egå Havvej 24-07-2019
08:21:58
SEK 1 013
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. (5)
Hyndesæt til Børge Mogensens tremmesofa, model 1789. Betrukket med sort læder. Bestående af en lang siddehynde, to sidehynder, samt to ryghynder. Polstret på koldskum, 50kg pr. m3 i sæde og 30kg pr. m3 i sidehynder og ryg. Bemærk: Sofaen og læder stropperne medfølger ikke. (5)
Varunr: 5354800

SEK 5 063 DK, Kolding, Trianglen 24-07-2019
08:25:00
SEK 1 266
Christina Collect Magic, damearmbåndsur m/ lædersnore & T-bars, i æske
Christina Collect Diamonds Precious Stones, Magic dameur / dress watch af rustfrit stål - 333SWBL. Urskive m/ monogram & stregindeks, lynet m/ diamant - Top Wesselton/VVS brilliant, quartz værk m/ batteri, ur kasse Ø 32 mm inkl. krone, org. rem i sort præget lak L. 19 cm, 4 stk. Christina ...
Varunr: 5378344

SEK 4 050 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2019
09:00:00
SEK 506
2 europæiske lyse melede lammeskind (2)
2 europæiske lammeskind - lyse melerede. Tyk og blød kvalitet. Bemærk bænk medfølger ikke, 108x67 cm. 110x65 cm. Bemærk at det er et naturprodukt, så udtryk og nuance kan variere let. Der er ikke anvendt krom i garvningen af lammeskindene, da alle produkter anvendt i garvningen er EU godkendte,...
Varunr: 5368247

SEK 1 392 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2019
09:22:24
SEK 380
Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4)
Fire stk. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semianilin læder, indvendigt med skum (pu)Alle overtræk og lynlåse er testet. Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4)
Varunr: 5365280

SEK 3 038 DK, Kolding, Trianglen 24-07-2019
09:35:30
SEK 570
Et par solitaire brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.67 ct. (2)
Et par solitaire brillantørestikker med sikkerhedsskruer af 18 kt. guld, hver med cirkelformet detalje til eventuelt vedhæng, prydet med to brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.67 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: P1. Caraten er stemplet utydeligt i hver ørestik udvendigt på den runde ring. ...
Varunr: 5357426
SEK 7 341 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2019
09:36:00
SEK 3 797
DIA.Brillant-solitairering af 9 kt. hvidguld med brillant på 0.22 ct
DIA.Brillant-solitairering af 9 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant i alt ca. 0.22 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: P1. Stemplet DIA 375 dateret 2015. Vægt ca. 1,8 g. Ø incl. fatning 0,46 cm. Ringstr. 58/18,5.
Varunr: 5380429
SEK 3 038 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2019
09:42:00
SEK 759
Brillant-solitairering af 9 kt.guld
Brillant-solitairering af 9 kt.guld, prydet med brillantsleben diamant på 0.20 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: VS. Stemplet med carat i ringskinnen samt med Birmingham import gold Hallmarks. Vægt i alt ca. 1,7 g. Front B ca. 0,4 cm. Ringstr. 54/17,25.
Varunr: 5366689
SEK 3 797 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2019
09:49:00
SEK 2 025
Engelsk brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld, i alt 1.03 ct. London 2015
Engelsk brillant-solitairering af 18 kt. hvidguld prydet med større brillantsleben diamant på ca. 0.75 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: VS. Flankeret af 6 mindre brillantslebne og 4 smaragdslebne diamanter, i alt 0.28 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS-SI. I alt ca. 1.03 ct. Stemplet med ...
Varunr: 5365767
SEK 20 252 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2019
09:54:00
SEK 10 379
Brillantring af sterlingsølv med detalje af guld, i alt ca. 0.35 ct
Brillantring af sterlingsølv med detalje af guld, prydet med talrige brillantslebne og enkeltslebne diamanter, i alt ca. 0.35 ct. Farve: Crystal-- Cape (J-M). Klarhed: VS-P1. Vægt ca. 4,1 g. Front B. 0,92 cm. Ringstr. 56/17,75. Fremstår med aldersrelateret brugsspor.
Varunr: 5357436
SEK 5 063 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2019
09:55:00
SEK 2 532
Barstole i Amerikansk valnød finér (4)
Barstole betrukket med sort skai og beklædt med amerikansk valnød finér udvendigt. Ben af forkromet metal. Hæve/sænke højde 60/80 cm. Model 83. Fremstår i original emballage. (4)
Varunr: 5276848
SEK 2 785 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2019
10:00:00
SEK 570
Brillantring af 9 kt. guld og hvidguld, i alt 0.50 ct.
Brillantring af 9 kt. guld og hvidguld med rombeformet front prydet med talrige lyse champagnefarvede nuancer brillantslebne diamanter, i alt 0.50 ct. Samlet carat er stemplet i ringskinnen. Farve: Lys Champagne. Klarhed: SI. Vægt ca. 3,5 g. Front B. 1,05 cm. Ringstr. 54/17,2.
Varunr: 5389321
SEK 3 291 DK, Vejle, Dandyvej 24-07-2019
10:00:00
SEK 570
Berry Kurkkio tuschteckning
BERRY KURKKIO (född 1941): Landskap med renar, signerad Berry Kurkkio 1971, tusch, ca 102 x 42 cm
Varunr: 5391533
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 24-07-2019
10:00:00
Se mer
Figuriner Lisa Larson
LISA LARSON, "Kalle" & "Pelle", figuriner, 2 st, ur serien "Larssons ungar", Gustavsberg, formgivningsår 1962, stengods, delvis glaserade, undertill märkta stämpelmärkning Gustavsberg Sweden Johanna/ Malin Sweden LL/ Pelle Sweden LL, etikettmärkning, höjd ca 19-20 cm
Varunr: 5391534
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2019
10:04:00
Se mer
Ytterfoder/Jardiniere
YTTERFODER / JARDINIERE, mässing, 1900-talets början, längd ca 42 cm och höjd ca 23 cm
Varunr: 5391535
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 24-07-2019
10:08:00
Se mer
Börge Mogensen matbord
BØRGE MOGENSEN, "Shaker", matbord, Danmark, massiv bok, brännmärkt undertill, höjd ca 70, ca 200x89 cm
Varunr: 5391536
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2019
10:12:00
Se mer
Layered viskosmatta
LAYERED, "Viskos Triangle Midnight Blue", matta, samtida, viskos, 320x200 cm
Varunr: 5391537
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-07-2019
10:16:00
Se mer
Våddragter, m.m. Beklædning til sejlsport (4)
Våddragter, m.m. Beklædning til sejlsport: 2 stk. SLAM Kids Skiff Pants, str. L. vejl. pris 769 kr.; GILL, Hurakan Steamer-dragt, str. M; SLAM Skiff 3/4 Hiker Pants, 1695 kr. Str. L. Små brugs- / håndteringsspor (4)
Varunr: 5355851

SEK 2 278 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2019
10:17:08
SEK 443
To persiske tæpper (2)
To persiske tæpper, Tabriz og Arak, 151 x 101 & 128 x 67 cm. Brugsspor og nuanceforskelle. (2)
Varunr: 5392065
SEK 1 519 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2019
10:18:00
SEK 633
Horn af messing
Horn af messing. Stemplet 'Couesnon Paris'. H. 50 cm. B. ca. 60 cm. Fremstår med anløb samt brugsspor.
Varunr: 5392068
SEK 1 013 DK, Herlev, Dynamovej 24-07-2019
10:19:00
SEK 380
Albert Ernst Mühlig
ALBERT ERNST MÜHLIG (1862 - 1930): "Marz abend in Erzebirge", blandteknik, signerad A.Mühlig, 27x34 cm
Varunr: 5391538
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 24-07-2019
10:20:00
Se mer
SLAM, marinetøj / sejlertøj, bukser og 2 jakker (3)
SLAM, marinetøj / sejlertøj, bukser og 2 jakker. Gul Spray Top junior, ubekendt børnestr, (str. 6).; Rød Spray Top str. L.; samt grå Sejlerbuks str. M. Vejl. priser er henholdsvis 1995,- og 1.395,- og 849,- (3)
Varunr: 5360100

SEK 1 519 DK, Odense, Kratholmvej 24-07-2019
10:23:25
SEK 759
Soffa 1940-tal
SOFFA, 1940-tal, stomme i lackerad bok, stoppad rygg och sittplymå klädd i rosa sammetstextil, djuphäftad rugg, sitthöjd ca 38 cm, bredd ca 136 cm
Varunr: 5391539
10:24:00
Se mer
Trattgrammofon
TRATTGRAMMOFON, Nordiska Phonograph AB, 1900-talets första hälft, chassi i betsat lövträd, tratt i bemålad plåt, höjd ca 72 cm
Varunr: 5391540
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2019
10:28:00
Se mer
Weaver Green matta
WEAVER GREEN, Herringbone Recycled Sand Haze, matta, samtida, tillverkad av återvunna petflaskor, 340x245 cm
Varunr: 5391541
10:32:00
Se mer
Karmstol 1800-talets slut England
KARMSTOL, 1800-talets slut, England, mahogny, klädsel i tagel, sitthöjd 44 cm
Varunr: 5391542
10:36:00
Se mer
Ældre legetøj /reservedele af blik og træ
Ældre legetøj / reservedele af blik og træ. Diverse biler, brandbil, fly, tog mm. Fremstår med slitage og defekter. Eftersyn tilrådes.
Varunr: 5390152
SEK 1 013 DK, Kolding, Trianglen 24-07-2019
10:36:01
SEK 1 899
Udda silverföremål
TALLRIKAR/ FAT, 16 st, ASKFAT, SKÅLAR, 4 st, VASER/ BÄGARE, 4 st, POKALER, 7 st, silver, udda utföranden och storlek, varav 2 fat/ tallrikar samt mindre vas Borgila, totalvikt ca 2370 g, ett udda lock medföljer
Varunr: 5391543
SEK 8 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-07-2019
10:40:00
Se mer
Peder Duke färglitografi
PEDER DUKE (1938-2003): 2 kompositioner uppfodrade på pannå, signerade och daterad Peder Duke 1991 resp -90, A.P., färglitografi, 62x53 cm
Varunr: 5391544
10:44:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 55  >>