Utropspris
12345...45»   Varor pr. sida   1346 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Lågvase af patineret bronze
Lågvase af patineret bronze, hanke udsmykket med drueklaser, låg med kogle. H.41 cm. Af nyere dato.

Varunr: 6036611
SEK 1 360 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2021
15:27
SEK 408
Deszine Talks. Ompolstrings sæt til Safari stol, Cognac Læder.
Deszine Talks. Ompolstrings sæt til Safari stol bestående af sæde, ryglæn, stropper til armlæn samt til ben, samt siddepude, H. ca. 5 cm. Udført i cognac læder.

Varunr: 6039048

SEK 4 079 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:28
SEK 476
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Cognacfarvet læder (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Bruno Mathssons lænestol 'Jetson'. Fremstillet i cognacfarvet dybhæftet læder. Modelfoto. (2)

Varunr: 6040301

15:29
SEK 476
Par væglamper (2)
Par sakselamper af patineret metal, til vægmontering, skærm Ø21 cm. H. 40 cm. Fire skruer medfølger. (2)

Varunr: 6060702
SEK 1 360 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28-07-2021
15:30
SEK 1 224
Diederik van Apple. 'Steve McQueen' (cd)
Diederik van Apple (Holland, f. 1985). 'Steve McQueen'. Mixed media, epoxy/alu. 1/10. Sign. på bagsiden Van Apple. 122 x 122 cm. URVaren er en del af temaauktionen "Art World ApS under konkurs" med i alt 108 auktioner med "Pop Kunst", primært udført af hollandske og europæiske nutidskunstnere som...

Varunr: 6041838
SEK 6 799 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2021
15:30
SEK 5 439
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole, sæt på 4 stk. (4)
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´erstole (model 3107), 4 stk.. Betrækkene er udført af sort anilin læder, indvendigt med skum (pu). Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (4)

Varunr: 6039264

SEK 3 263 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:30
SEK 408
Deszine Talks. Daybed med cognac læder
Deszine Talks. Daybed polstret med knapsyet cognacfarvet læder, runde tilspidsede ben af træ. H. 38, L. 178, D. 71 cm. Modelfoto.

Varunr: 6039874

SEK 6 799 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:31
SEK 476
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole, sæt på 6 stk. (6)
Deszine Talks. Læderovertræk til Arne Jacobsens 7´er stole (model 3107). Betrækkene er udført af sort semi anilin læder, indvendigt med skum (pu). Bemærk: modelfoto, stol medfølger ikke. (6)

Varunr: 6039247

SEK 4 895 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:32
SEK 408
Hans. J. Wegner. Skalstol model CH-07
Hans. J. Wegner. Skalstol af formspændt sortlakeret træ, sæde og ryg betrukket med sort læder. Formgivet i 1963. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn, model CH-07. H. 74, Sh. 35, B. 92 cm. Enkelte overfladiske mærker.

Varunr: 6058951
SEK 19 036 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:33
SEK 11 422
3-personers sofa, model Johan.
3-personers sofa, model Johan betrukket med møbelstof, Ben og stel af massivt træ. Højde ca. 82 cm. Bredde 202 cm. Dybde 93 cm. SH. 43 cm. Udstillingsmodel.spor efter opbevaring.

Varunr: 6058958

SEK 5 439 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2021
15:34
SEK 612
5914 Centurion damecykel
Centurion damecykel. Str. 52 cm. Stelnr. WAK40625U. Fremstår låst, med brugsspor, defekte gear, slidt greb, rust på skruer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Varunr: 6046875
SEK 1 088 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:34
SEK 408
Par Samsung Galaxy A3 mobiltelefoner 'sort' (2)
Par Samsung Galaxy A3 mobiltelefoner model SM-A300FU. 'sort' Fremstår i original emballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.(2)

Varunr: 6050391

15:35
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, cognacfarvet læder.
Deszine Talks. Hyndesæt til H. J. Wegners gyngestol, model J16, af cognacfarvet skind. Vendbare med stropper i kernelæder. Med dansk produceret skum: 4 cm 50kg/m3 i sæde og 3 cm 30kg/ m3 i ryg. Modelfoto, stol medfølger ikke.

Varunr: 6039786

SEK 2 719 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:35
SEK 408
Bjørn Wiinblad skål, Nymølle mm (13)
Bjørn Wiinblad (1918-2006) Skål no. V13-73 (med to små afslag) to indrammede tryk 22x31 cm, Jacob E.Bang for Nymölle. Stage nr. 3313-468, BW. Nymölle cylinderformet vase nr. 3157-1315, kantet fyrfadsstage h. 13 cm, nr. 9795. De fire årstider platter Ø35.5 cm (forår med afslag bagpå) fad Ø22 cm...

Varunr: 6030580
SEK 2 040 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2021
15:35
SEK 544
Tv-skænk, hvidlakeret træ.
Tv-skænk udført i delvis massiv hvidlakeret træ. Front med hylder samt låge. Bagbeklædning med huller for ledningsgennemføring. Greb i metal. H. 61. L. 164. D. 48 cm. Udstillingsmodel med få brugsspor. Fremstår i original embl.

Varunr: 6048109
SEK 1 360 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-07-2021
15:36
SEK 408
Lav skænk af teaktræ
Lav skænk af fineret teaktræ. Front med to låger samt fire skuffer. Nøgle medfølger. H. 64 cm. B. 155 cm. D. 35 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6042000
SEK 8 158 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:36
SEK 748
5911 Centurion damecykel
Centurion damecykel med 7 gear. Str. 52 cm. Stelnr. WAK44361Z. Fremstår med brugsspor, slidt greb, låst styr, løs bagskærm, rust på skruer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Varunr: 6046872
15:37
SEK 408
Sæt på otte indbygnings loftlamper (8)
Sæt på otte indbygnings loftlamper af hvidlakeret metal. H. 22 cm. Ø. 25 cm. H. 22 cm. Ø. 25 cm. Fremstår med mærker ridser og brugsspor. Bundskærme medfølger ikke. (8)

Varunr: 6025548
15:38
SEK 408
Deszine Talks. Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK22, cognac læder
Deszine Talks. Betræk til Poul Kjærholm hvilestol PK-22. Cognac læder. Kanvas medfølger. Bemærk. Stolen medfølger ikke. Strips/Snore medfølger ikke til montering af kanvas/betræk.

Varunr: 6039944

15:39
SEK 408
Token MTB, 17 tommer
Token MTB med 9 gear. Str. 17 tommer. Mekanisk skivebremse bag og V-bremse for. Rock Shox Dart2 forgaffel. Fremstår med brugsspor og stedvis overfladisk rust på bolte. Anbefaling: straks ved køb bør køber notere stelnummer til eget forsikringsbrug.

Varunr: 6051040
15:40
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Cognac læder. (8)
Deszine Talks. Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sæt på otte hynder, betrukket med cognac læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. Bemærk stol medfølger ikke. (8)

Varunr: 6039581

SEK 3 807 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:40
SEK 408
House of Amber. Balance By Bukkehave. Halskæde af sterlingsølv med mælkerav. ca. 8,1 g.
House of Amber. Balance By Bukkehave. Halskæde af sterlingsølv med mælkerav. L. 49,5 cm. Vægt ca. 8,1 g. Vejl. udsalgspris 2.095 DKK/279 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varunr: 5922883

15:41
SEK 476
5901 Centurion herrecykel
Centurion herrecykel. Str. 50 cm. Stelnr. WAK37375X. Fremstår med brugsspor, defekte gear, huller i sadel, malertape på greb, rust på skruer. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Varunr: 6043249
15:42
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegner's armstol model 1788 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Wegner's armstol model 1788. Sort knapsyet læder. (2)

Varunr: 6039691

15:43
SEK 408
Tage Klee 'Efterår på Oltidsvejen tæt ved Præstø'
Tage Klee f.1950, prisbelønnet kunstfotograf. 'Efterår på Oltidsvejen tæt ved Præstø', digital galleritryk på silkemat acryl monteret på Dibond sandwichplade. Uden ramme, men monteret med alu. ophæng på bagsiden. Signeret. H. 60 x 90 cm

Varunr: 5832913

SEK 5 439 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 28-07-2021
15:43
SEK 408
Pouf / skammel. Moderne design.
Pouf / skammel. Moderne design. Mål. 92x82x40 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6043977

SEK 1 088 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-07-2021
15:44
SEK 476
Anderssen & Voll for Muuto. Tre-personers sofa, model 'Outline'
Anderssen & Voll for Muuto. Tre-personers sofa, model 'Outline'. betrukket med lyst blåt møbelstof stående på sortlakerede metal ben. Mål: H: 69, 5 cm. SH: 49 cm. B: 250 cm. D: 84 cm. Udstillingsmodel med få brugsspor.

Varunr: 6039495

SEK 16 317 DK, Herlev, Dynamovej 28-07-2021
15:44
SEK 7 071
Ad Verstijnen. To figurer, 'Master Chef' (cd)(2)
Ad Verstijnen (Holland, f. 1946). 'Master Chef'. To figurer af kunstmateriale. 'Master Chef I', 49/200 og 'Master Chef 2', 49/200. Sign. Ad. H. 21 cm. Originalemballage. Udstillingsmodeller. Den ene med defekte briller. (2)Varen er en del af temaauktionen "Art World ApS under konkurs" med i alt ...

Varunr: 6048375
15:45
SEK 408
Deszine Talks. Hyndesæt til H.J. Wegner lænestol
Deszine Talks. Hyndesæt til H.J. Wegner lænestol fra Getama model GE 290. Sæde og ryghynde med skumfyld fra, betræk af sort læder. Modelfoto. Bemærk: består af ét sæt med sæde og ryg. Modelfoto. Stol medfølger ikke.

Varunr: 6047327

15:45
SEK 408
Deszine Talks. Bænk i knapsyet koskind og træ ben.
Deszine Talks. Bænk. Polstret med hynde af knapsyet koskind. Skråtstillet ben af massivt træ. H. 35 cm. B. 122 cm. D. 48 cm.

Varunr: 6039464

15:46
SEK 476
12345...45»