Utropspris
Mina sökmotorer   Spara lista   Upprätta sökmotor
12345...59»   Varor pr. sida   1767 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
To ringe af 14 kt. hvidguld med brillanter (2)
To ringe af 14 kt. hvidguld prydet med brillanter ialt 0.77 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: SI. Ringstr. 50 ø 15,8 mm. Samlet vægt ca. 3,6 g. Certifikat medfølger (2)

Varunr: 6048640

SEK 18 646 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:00
SEK 14 503
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt.hvidguld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt.hvidguld prydet med en brillant på 0.05 ct. omkranset mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 54, Ø 17,1 mm. Vægt 1,5 g.

Varunr: 6094380

SEK 2 486 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:01
SEK 1 934
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Dining Table. Rektangulært spisebord
Norm Architects for Menu. Model Snaregade Dining Table. Rektangulært spisebord med plade af lysegrå linoleum, stel af sort pulverlakeret stål. Fremstillet hos Menu, model Snaregade Dining Table. H. 73, B. 200, D. 90 cm. Fremstår med hak på kant og mærker på plade og under kant.

Varunr: 6134730

SEK 6 077 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:02
SEK 4 144
Safir- og brillantring af platin, i alt ca. 4.88 ct
Safir- og brillantring af platin, prydet med større oval facetsleben violblå safir på ca. 2.69 ct. Måler ca. 9,89 x 7,60 x 4,40 mm., omkranset og flankeret af 120 små hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.48 ct. Vægt ca. 4 g. Rosetmål 1,23 x 1,04 cm. Ringstr. 53/17. Lettere brugsspor på ...

Varunr: 6121108
SEK 44 199 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:02
SEK 34 530
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med mindre brillanter, ialt ca. 0.06 ct. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Vægt 1,5 g.

Varunr: 6122398

08:03
SEK 1 796
Tre pers. sofa, model Henry
Tre pers. sofa, model Henry. Betrukket med 'Talent cool grey'. Ben af valnød. H. 83, B. 206, Sh. 45 cm. Udstillingsmodel, fremstår med mindre brugsspor.

Varunr: 6138991

SEK 4 144 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:04
SEK 2 762
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld.
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld med front udformet som et hjerte prydet med mindre brillantslebne diamanter på ialt ca. 0.12 ct. Ringstr. 51, Ø 16,2 mm. Vægt 1,8 g.

Varunr: 6094446

SEK 3 315 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:05
SEK 2 486
Ubekendt kunstner. Kvadratisk fad af stentøj

Varunr: 6098561
SEK 1 105 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:06
SEK 414
Halskæde med perler af iolit og vedhæng af rutilkvarts
Halskæde trukket med perler af iolit og ferskvands kulturperler prydet med et vedhæng af rutilkvarts fattet i 14 kt. guld h. incl. øsken 3 cm. Lås i forgyldt sterlingsølv l. 40 cm.

Varunr: 6130010
SEK 4 144 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 22-01-2022
08:07
SEK 2 762
Sofabord, rektangulært, beton
Rektangulært sofa bord, med plade af støbt beton stående på træben. H. 40 B. 60 L. 90 cm. Fremstår med afslag på hjørne.

Varunr: 6039898

08:07
SEK 1 657
Tre-pers.chaiselong sofa, model Astha
Tre-pers.chaiselong sofa, model Astha. Todelt. Betrukket med 'Sorrento Steel blue'. Ben i sortlakeret metal. H. 77, B. 290X154, Sh. 45 cm, chaiselong bredde 100 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6138989

SEK 9 668 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:08
SEK 6 906
Saga. Pelsfrakke med halstørklæde. Ca. str. 42 (2)
Saga. Pelsfrakke af mink med krave, hægtelukning og stiklommer. Længde 114 cm. Ærmelængde 57 cm. Brystmål 102 cm. Ca. str. 42. Tilhørende halstørklæde af mink medfølger. Fremstår med brugsspor samt mindre hul ved nederste hægtelukning. (2)

Varunr: 6132292
SEK 4 972 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:09
SEK 2 762
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld i form af champagneskål
Brillantvedhæng af 18 kt. hvidguld i form af champagneskål prydet med 30 brillantslebne diamanter på ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Samt lille facetsleben grøn tasavorit, integreret kæde af 18 kt. hvidguld med italienske og engelske gold Hallmarks. Vægt ca. 2,8 g. Vedhæng H. ...

Varunr: 6135900
SEK 6 354 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:09
SEK 4 972
Skab med polstret bagside
Skab med polstret bagside, monteret på justerbar ben, låger med lås bag hvilke hylder, sortlakeret træ. Nøgler medfølger. H. 111, B. 81, D. 39 cm. Fremstår med brugsspor og ridser.

Varunr: 6126680
08:10
SEK 552
Hans J. Wegner. Spisebord af eg model AT312
Hans J. Wegner (1914-2007). Spisebord eg med hollandsk udtræk, runde tilspidsede. Fremstillet hos Andreas Tuck, model AT312. H. 72, L. 140/240, B. 90 cm. Fremstår med brugsslitage.

Varunr: 6133264
SEK 16 574 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:11
SEK 13 536
Alexander Butcher. 'Antisocial Extrovert'
Alexander Butcher (f. 1999). 'Antisocial Extrovert', akryl på lærred, sign. A. Butcher, på bagsiden sign. og dateret 2021. 120 x 100 cm. Uden ramme.

Varunr: 6118995
SEK 7 459 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:11
SEK 5 525
Susanne Butcher. Ripples series IV 10/12.
Susanne Butcher (f. 1966). Ripples series IV 10 /12. Figurkomposition. Akryl på lærred. Sign. SH Butcher. 60 x 70 cm. Uden ramme.

Varunr: 6083428
SEK 2 072 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:11
SEK 1 105
Patchwork Tæppe 293 x 212 cm.
Patchwork Tæppe. Fremstillet af ældre kelim fragmenter. 293 x 212 cm.

Varunr: 6111747

08:11
SEK 3 867
En samling LPer og singler med bla. Paul Mcartney, Gasolin m.fl. (250+260)
En samling LPer og singler bestående af bestående af både danske og udenlandske kunstnere, indenfor pop, jazz, rock, klassisk samt opsamlingsplader mm. bla. Paul Mcartney, gasolin m.fl. 250+260 stk. Fremstår i blandet stand, eftersyn pårådes.

Varunr: 6144436
SEK 4 144 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:12
SEK 2 072
Tysk haglbøsse med graveret sidelås
Tysk haglbøsse med graveret sidelås, Kruppstål, kal. 16/65. Vægt: 2.477 gram. Boret til stålhagl. Våbennummer: 3503. Pibelængde: 75 cm. Totallængde: 115 cm. Kolbe: 35 cm. Med klapopsigte. Aftrækkerbøjle af horn. Fremstår med brugsspor, stram og funktionel mekanik, rene og blanke men lettere ...

Varunr: 6138542
SEK 8 287 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:12
SEK 5 525
Mika Tolvanen for Muuto. Fire spisestole model 'Visu Chair', Grålaserede(4)
Mika Tolvanen for Muuto. Fire spisestole model 'Visu Chair', Grålaseret eg. H. 78.5 B. 50 D. 43 SH. 43 cm. Udstillingsmodeller.(4)

Varunr: 6105317

SEK 5 525 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:12
SEK 4 144
Sofabord, med plade og stel af massiv elmetræ
Sofabord, med plade og stel af massiv elmetræ, varm voksbehandlet. Bordplade fremstillet af genbrugselmetræ, tykkelse på ca. 5 cm. Stel fremstillet af sortbemalet elmetræ. Mål: H. 45 B. 140 D. 70 cm. Modelfoto. DIA219NB

Varunr: 5519128

SEK 1 381 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:13
SEK 1 105
To Nikon D2x med tilbehør (5)

Varunr: 6063027
08:14
SEK 7 735
Vintage ring i 14 kt. guld med koral
Vintage ring i 14 kt. guld prydet med en perle af koral. Front Ø2.2-2.5 cm. Ringstr. Ø56/17.75. Vægt 8.2 gr. Alm. brugsspor

Varunr: 6123356
08:15
SEK 3 315
Norm Architects for Menu. Model Norm Wall Mirror. Rektangulær spejl grå

Varunr: 6094152

SEK 1 657 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:15
SEK 1 105
Anderssen & Voll. Pouf model Outline.
Anderssen & Voll. Pouf model Outline med ben af poleret aluminium, betrukket med lyst læder. L. 195 x D: 78 x H: 40 cm. Udstillingsmodel med få brugsspor. Vejl.udsalgspris 29995,-

Varunr: 6015064

SEK 20 718 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:16
SEK 12 431
Polello. Brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.90 ct
Polello. Brillantring af 18 kt. hvidguld front prydet med talrige større og mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.90 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Stemplet Polello 750 med italienske gold Hallmarks. Vægt ca. 7,6 g. Front B. 1 cm. Ringstr. 56,5/18. Brugsspor på hvidguld.

Varunr: 6135977
SEK 15 884 DK, Vejle, Dandyvej 22-01-2022
08:16
SEK 12 431
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149 (2)
Deszine Talks. Hyndesæt til Ole Wansher stol model, PJ 149. Sort læder. Stropper af brunt læder. Modelfoto. Bemærk.! Stol medfølger ikke. (2)

Varunr: 6138981

08:17
SEK 1 934
Hübsch. Bordlamper/pendler. (4)
Hübsch. Fire bordlamper/pendler af forgyldt metal, L. 23 cm. Samlet vejl. udsalgspris ca. 1700 kr. Nyproduceret. (4)

Varunr: 6100206

08:18
SEK 622
Hübsch. Palle med boligudstyr. Lamper, vaser og lysestager(167)
Hübsch. Palle med boligudstyr. Bestående af 56 bordlamper af rødlakeret metal med pære H. 16,5 cm. Syv lysestager af sortlakeret metal H. 14 cm. 104 vaser af klart grønt glas H. 20,5 cm. Alt ubrugt i original emballage. Sælges på palle. Samlet vejl. udsalgspris 42580 kr.(167)

Varunr: 6135039

SEK 13 812 DK, Herlev, Dynamovej 22-01-2022
08:19
SEK 9 668
12345...59»