Utropspris
12345...83»   Varor pr. sida   2478 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Eileen Gray. Sidebord, model E 1027
Eileen Gray 1878-1976. Justerbart sidebord, model E 1027. Stel i forkromede stålrør, løs bordplade af klar krystal glas. Formgivet 1927. Fremstillet hos ClassiCon med label herfra. H. ca. 68/98. Ø. 51 cm. Fremstår med mindre brugsspor

Varunr: 6221920
SEK 7 047 DK, Vejle, Dandyvej 03-07-2022
23:29
SEK 5 356
Aluminia, Lillerød mfl. Samling figurer og keramik(5)
Aluminia, Lillerød mfl. Samling figurer og keramik. Aluminia børnehjælpsfigur. Lillerød keramik: Stribet krus og barselspotte, mærket Lillerød i bund. Etienne van Wonterghem (1923-1986) Krus i blåt sign. E.v.W. i bund. Ubekendt kunstner figur i sandsten H. 18 cm Sign. E lo. 1941. Mærket DST i ...

Varunr: 6227688
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-07-2022
07:45
SEK 423
SaysWho for Dansk møbelproducent, armstole model Ø48 (8)
SaysWho for Dansk møbelproducent, armstole med skal polstret med møbelstof, model Ø48 med sortlakerede asketræs ben. SH 45 cm. Fremstår i original emballage. (8)

Varunr: 6182144

SEK 16 913 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
08:00
SEK 11 275
Footrest/Puff. Model Ellis.
Footrest/Puff. Model Ellis. Betrukket med 'Fabio Grey Green'. Ben af sort metal. H. 40 cm. B.88 cm. D. 50 cm. udstillingsmodel. Fremstår med håndteringsspor.

Varunr: 6212914

SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:00
SEK 423
Harry Østergaard. Et sæt på seks stole i palisander, model 61 (6)
Harry Østergaard. Et sæt på seks stole i palisander med tremmeryg, sæder betrukket med cognacfarvet vintage anilin læder. Fremstillet hos Randers Møbelfabrik. Model 61. Litt. Mobilia1961. H. 76 Sh. ca. 44,5 cmcm.Fremstår nybetrukket med cognacfarvet vintage anilin læder af dansk møbelpolstrer i ...

Varunr: 6098811
SEK 24 664 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:00
SEK 19 732
Jacques Auriac. Stor, fransk plakat for skomærket Bally, 1981 (cd)
Jacques Auriac (1922–2003). Stor, original, fransk reklameplakat for skomærket Bally, uden tekst, sign. i trykket, serigrafisk trykt hos Imp. I.P.A., Paris 1981. 145 x 117 cm. Uden ramme. Fremstår med foldemærker.

Varunr: 6175506
SEK 2 537 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
08:00
SEK 1 691
Hynde Anilinlæder til Wegners kinastol FH 4283
Hynde til Wegners kinastol i cognac Anilinlæder til FH 4283. Stol medfølger ikke.

Varunr: 6188860

SEK 2 819 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
08:00
SEK 1 691
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol og skammel. Cognac (5)
Hyndesæt til Bruno Mathssons Pernilla-stol. Betrukket med cognac læder. Komplet bestående af fem dele: sæde/ryg-hynde, nakkepude og to armlæn, samt en hynde til fodskammel. Bemærk: Modelfoto, stolen medfølger ikke. (5)

Varunr: 6158557

SEK 6 765 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:01
SEK 5 356
Poul Hundevad. Skænk, palisander
Poul Hundevad. Skænk af fineret palisander, front med to låger bag hvilke hylder, runde tilspidsede ben af massivt palisander. H. 81 L. 110 D. 40,5 cm. 1960'erne. Fremstår med lette aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6215137
SEK 5 638 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:01
SEK 3 383
Chaiselong modul. Model Vincent.
Chaiselong modul. Model Vincent. Betrukket med velour Lux Petro, løse hynder, monteret på fem ben af matlakeret sort stål. H. 65 cm. SH. 40 cm. B. 178 cm. D. 110 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6224260

08:01
SEK 1 973
Norm Architects for Menu. Harbour lounge table
Norm Architects for Menu. Harbour lounge table. Bordplade af Kunis Breccia stenart. Stel af sortlakeret stål. H. 50, Ø. 60 cm. Udstillingsmodel, fremstår med afslag på bordkant.

Varunr: 6094664

SEK 4 228 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:02
SEK 2 537
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sort læder. (4)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på fire hynder, betrukket med sort læder. Ca. 3 cm i tykkelse. (4)

Varunr: 6140474

SEK 2 678 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
08:02
SEK 1 409
Sofabord af genbrugs elmetræ
Sofabord af genbrugs elmetræ, med patineret kraftig metal stel. Bordpladen er voksbehandlet. H 45 x L 110 x D 55 cm. Vægt 85 kg. Møblet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. ...

Varunr: 6215808

SEK 1 832 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:03
SEK 423
Thomas Bentzen for Muuto. Loft Barstole (2)
Thomas Bentzen for Muuto. Loft Barstole. Udført af metal og træ. Sæder betrukket med møbelstof. Udstillingsmodeller. Mål. Sh. 75,6 cm. (2)

Varunr: 6158319

SEK 5 638 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
08:03
SEK 1 973
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Cognac læder. (2)
Hyndesæt til Hans J. Wegners Y- stol. Sæt på to hynder, betrukket med cognac farvet læder. Ca. 3 cm i tykkelse. Modelfoto. (2)

Varunr: 6040502

SEK 1 973 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:04
SEK 1 128
Persisk Patchwork tæppe, 302x210 cm.
Persisk Patchwork tæppe, fremstillet af ældre kelim-fragmenter. 302x210 cm.

Varunr: 6155542

08:04
SEK 1 691
Persisk Bakhtiari Tæppe 122 x 297 cm.
Persisk Bakhtiari Tæppe. Uld på bomuld. 122 x 297 cm. Nyvasket

Varunr: 6167139
SEK 3 383 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:05
SEK 2 537
Afghansk Kelim, 303 x 202 cm.
Afghansk Kelim, uld på bomuld. 303 x 202 cm.

Varunr: 6158025

08:05
SEK 4 228
Hyndesæt i Ole Wanschers lænestol, model PJ-112, cognac læder

Varunr: 6040451

SEK 2 819 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:06
SEK 2 255
Stor, fransk plakat, 'Virages', 1969
Stor, original, fransk filmplakat, 'Virages' (USA: Winning) med Paul Newman, offsettryk, 1969. 160 x 120 cm. Uden ramme. Fremstår med folder (disse plakater er altid blevet sendt sammenfoldet til biograferne).

Varunr: 6199315
SEK 3 383 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
08:06
SEK 2 537
Persisk kelim Patchwork, 310x220 cm.
Persisk kelim Patchwork, fremstillet af ældre kelim fragmenter. 310x220 cm.

Varunr: 6191788

SEK 6 483 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
08:06
SEK 3 946
ITS varmebuffet
ITS varmebuffet model SB-H 220 på 3 x 1500 Watt. H. 138 cm. B. 215 cm. D. 87 cm. Lauritz indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med smuds og brugsspor.

Varunr: 6220924
08:07
SEK 423
C. Holm. Fiskebestik af sølv til 12 pers. (24)
C. Holm. Fiskebestik af sølv bestående af 12 fiskeknive og 12 fiskegafler. Udført 1948. L. 20,5 og 18 cm. Samlet vægt ca. 1248 g. Fremstår med brugsspor. (24)

Varunr: 6214505
SEK 11 839 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
08:07
SEK 9 302
Nomad Dot modulsofa, betrukket med fløjl, grå (6)
Nomad DOT modulsofa betrukket med gråt fløjl. Monteret med sorte metalben. På ryg er monteret knapper af fløjl. Sofaen består af 6 moduler (3 hjørner og 3 sæder). Kan sammensættes på mange måder. Nomad sofaen er designet af Danske 2UP i 2011 © Produktinformation: Betræk: Fløjl Vedligehold: ...

Varunr: 6209580

SEK 16 913 DK, Roskilde, Store Hedevej 04-07-2022
08:07
SEK 13 248
Hübsch. Samling boligtilbehør(14)
Hübsch. Samling boligtilbehør. Bestående af Vase af gråt porcelæn H.20 cm. Vase af glas H. 21 cm. Tre grå cylinderformede porcelænsvaser. Pendel af glas og kork H. 42 cm. To sorte væglysestager H. 31 cm. Tepotte samt fem krus. Samlet vejl. udsalgspris 2744 kr. Nyproduceret.(14)

Varunr: 6092097

SEK 1 409 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:08
SEK 705
Ole Wanscher. Sofabord, Senator.
Ole Wanscher. Sofabord med stel af massivt palisander. Senator-serien. Fremstillet hos Frandsen og søn. H. 46, B. 60, L. 150 cm. Fremstår med få aldersrelaterede brugssporVær opmærksom på, at der kan være forskellige regler for handel og indførelse af palisander træ til andre lande. Ved udførsel...

Varunr: 6040741
SEK 9 020 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:08
SEK 7 047
Dreamroom. 18 stk. Starry Projector light, hvid (18)

Varunr: 6166089

08:09
SEK 705
Illum Wikkelsø. Tre-pers. modulsofa, model 'Plexus'
Illum Wikkelsøe (1919-1999). Plexus modul sofa af massivt eg med fransk rørflet i ryg og sider. Løse hynder betrukket med knapsyet uldstof. L. 192 cm. D. 70 cm. Sh. 38 cm. Fremstillet hos CFC Silkeborg, Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6211854
SEK 14 094 DK, Kolding, Platinvej 04-07-2022
08:09
SEK 10 711
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld
Diamonds By Frisenholm. Brillantring af 9 kt. guld prydet med dråbeslebne og brillantslebne diamanter med på ialt ca. 0.31 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed SI. Ringstr. 51 Ø 16,2 mm. Vægt 2,0 g.

Varunr: 6130485

SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:10
SEK 4 228
365° North for Wendelbo. Stol model Mono V2, sort
365° North for Wendelbo. Stol model Mono V2. Skal af sort plast, stel af sortlakeret stål. H. 80, Sh. 45, B. 56 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6027188

08:11
SEK 987
12345...83»