Utropspris
   Varor pr. sida   5 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Georg Jensen. Boligartikler (3)
Georg Jensen. Boligartikler. Lille skål af messing. Designet af Ilse Crawford. H. 6,2 cm. Ø. 12,5 cm. Bonbonniere af egetræ. Designet af Henning Koppel. H. 15,2 cm, Ø. 15,7 cm. Alfredo vase af mundblæst glas H. 20 cm. Ø. 20,4 cm. I originale æsker. (3)

Varunr: 5507256

SEK 3 499 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-05-2050
09:04
SEK 3 499
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (6)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal valnødsfinér, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (6)

Varunr: 5518332

SEK 18 991 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2056
19:00
SEK 7 034
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (4)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal valnødsfinér, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (4)

Varunr: 5324019

SEK 12 660 DK, Odense, Kratholmvej 11-07-2057
19:30
SEK 1 688
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal i finér af eg, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. (6)

Varunr: 5653356

SEK 18 078 DK, Odense, Kratholmvej 08-07-2050
19:27
SEK 556
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, sort original læder
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort original læder. Returdrej. Fempas stjernefod af aluminium. Forkromet. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2007. SH. 48 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 5546314
SEK 13 906 DK, Herlev, Dynamovej 27-08-2020
19:54
SEK 417