Kategori
Tid
Utropspris
Showroom
Nyproducerade varor
Spara lista   Upprätta sökmotor
   Varor pr. sida   11 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (6)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal valnødsfinér, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (6)

Varunr: 5518332

Nyproducerad vara
SEK 19 679 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2020
19:00
SEK 656
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (4)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal valnødsfinér, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (4)

Varunr: 5324019

Nyproducerad vara
SEK 13 119 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2020
19:05
SEK 583
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (6)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal i finér af eg, ben af sorte pulverlakeret stålrør. SH 77cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale brugsspor. (6)

Varunr: 5653356

Nyproducerad vara
SEK 18 950 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2020
19:20
SEK 437
Arne Jacobsen, Munkegaard/Myggen barstol (6)
Arne Jacobsen 1901-1971. Munkegaard/Myggen barstole med formspændt skal valnødsfinér, ben af hvide pulverlakeret stålrør. SH. 63 cm. Fremstillede hos hos Howe, Middelfart. Udstillingsmodel med minimale/ingen brugsspor. (6)

Varunr: 5646906

Nyproducerad vara
SEK 19 679 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2020
19:25
SEK 510
Arne Jacobsen, Munkegaardsstole, rød læder (2)
Arne Jacobsen. Munkegaards stole, model 3105 'Myggen' af formspændt finér originalt betrukket med rød (Col. 5200) Panama læder fra Italienske Gruppo Dani, monteret på ben af forkromet stål. Fremstillet hos Howe, Middelfart. Fremstår uden brugsspor, dog uden original emballage. (2)

Varunr: 5450542

Nyproducerad vara
SEK 11 662 DK, Odense, Kratholmvej 02-06-2020
19:55
SEK 583
Iskos-Berlin, for Muuto. Visu Lounge chair.
Iskos-Berlin, for Muuto model 'Visu Lounge chair' Stel af træ, sæde skål af komposit. Farve model Dusty Green H. 74,4 B. 60 D. 69 Sh. 38 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5320864

Nyproducerad vara
SEK 7 289 DK, Helsingør, Støberivej 03-06-2020
14:09
SEK 656
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, sort original læder
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med sort original læder. Returdrej. Fempas stjernefod af aluminium. Forkromet. Formgivet 1965. Fremstillet hos Fritz Hansen 2007. SH. 48 cm. Fremstår med få brugsspor.

Varunr: 5546314
SEK 14 577 DK, Herlev, Dynamovej 05-06-2020
20:35
SEK 1 603
Arne Jacobsen. Bestik og tatøj (37)
Arne Jacobsen for Georg Jensen, bestik af mat rustfrit stål bestående af 8 skeer, 8 gafler, 8 knive, 8 teskeer. Samt et salatsæt, et serveringssæt og en kagekniv. Designet i 1957. I originale æsker (37)

Varunr: 5572056

Nyproducerad vara
SEK 4 082 DK, Roskilde, Store Hedevej 06-06-2020
13:37
SEK 510
Thomas Bentzen for Muuto, Enfold Sideboard
Thomas Bentzen, for Muuto. model 'Enfold Sideboard Low' Skænk af metal sider og ryg, samt låger. To hylder bag to låger. Top og bund af lakeret træ. H. 62 L. 124,5 D. 45 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 5451976

Nyproducerad vara
SEK 11 662 DK, Helsingør, Støberivej 06-06-2020
14:07
SEK 2 332
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt olieret egetræ 120 cm.
PremiumOak. Dansk produceret sofabord af massivt 'patina' behandlet olieret egetræ. H. 45 cm., B. 120 cm., D. 69 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ.

Varunr: 5371506

Nyproducerad vara
SEK 2 915 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 06-06-2020
14:38
SEK 437
Eero Saarinen. 'Womb chair', lounge lænestol med skammel, betrukket med 'Cato' uldstof (2)
Eero Saarinen 1910-1961. Lounge hvilestol, 'Womb chair' med tilhørende skammel, betrukket med 'Cato' uldstof (80% Woll / 20% Viscose), løse hynder i sæde og ryg, stel af sortlakeret stål. Formgivet 1946. Fremstillet hos Knoll med logo præget i stel. H. 95/42. B. 105. D. ca. 95 cm. Litteratur: ...

Varunr: 5410190

Nyproducerad vara
SEK 67 055 DK, Vejle, Dandyvej 07-06-2020
20:32
SEK 33 528
Mina sökmotorer