Utropspris

12345...19»   Varor pr. sida   548 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Vacheron Constantin 'Harmony'. Retro herreur i 18 kt. guld og stål - cert. 1986
Herrearmbåndsur fra Vacheron Constantin, model Harmony, ref.nr.: 71201/939, i urkasse og med original lænke af 18 kt. guld og stål, gylden skive, optrækskrone med logo, safirglas, quartz urværk. Mål: 23 x 30 mm. Indvendig L. ca. 18 cm. Medfølges af ekstra led samt originalt certifikat fra ...

Varunr: 6006940
SEK 19 774 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
08:04
SEK 15 683
Retro brillantcocktailring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.55 ct
Retro brillantcocktailring af 18 kt. hvidguld oval front prydet med 103 større og mindre brillant- og baguetteslebne diamanter, i alt ca. 1.55 ct. Farve: Wesselton - Top Crystal (H-I). Klarhed/ VS-SI. Vægt ca. 10,5 g. Frontmål 2 x 1,75 cm. Ringstr. 50/16. Fremstår omlavet i ringstørelsen, ...

Varunr: 5985529
SEK 23 184 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
08:07
SEK 546
Zenith 'Port Royal V Elite'. Herreur i stål med sort skive, 2000'erne
Herrearmbåndsur fra Zenith, model Port Royal V Elite, ref.nr.: 01/02.0450.682, cal. 682, i urkasse af stål, sort, two-tone skive med arabertal og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, separat sekundviser, safirglas, monteret med original læderrem med spænde af stål, automatisk urværk. Ø. ...

Varunr: 5998994
SEK 25 911 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
08:20
SEK 20 456
Brillant- og diamantkors af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.50 ct
Brillant- og diamantkors af 18 kt. hvidguld prydet med 4 større carréslebne diamanter, i alt ca. 0.60 ct., flankeret af 62 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.90 ct., i alt ca. 1.50 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VVS-VS. Vægt ca. 7,7 g. H. 4,37 cm. Lettere brugsspor.

Varunr: 6028283
SEK 22 502 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
08:21
SEK 750
Italiensk rosetkædering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.70 ct
Italiensk rosetkædering af 18 kt. hvidguld front med syv rosetter prydet med 42 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.70 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS- SI. Stemplet med italienske gold Hallmarks. Vægt ca. 4,7 g. Front B. 0,7 cm. Ringstr. 50/16. Lettere brugsspor.

Varunr: 6037624
SEK 12 274 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
08:29
SEK 546
Tudor 'Prince Oysterdate'. Midsize herreur i stål med lys skive, ca. 1993
Midsize herrearmbåndsur fra Tudor, model Prince Oysterdate, ref.nr.: 72034, i urkasse af stål, lys skive med romertal, datoangivelse ved 3" position, safirglas, optrækskrone med Rolex-logo, monteret med original lænke af stål med foldelukke, mekanisk urværk med selvoptræk. Ø. 32 mm. Indvendig L. ...

Varunr: 6026168
SEK 19 093 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
08:31
SEK 13 638
Et par klassiske brillant-rosetørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt 1.50 ct. (2)
Et par brillant-rosetørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med 14 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 3,2 g. Ø 0,85 cm. Fremstår med lettere brugsspor. (2)

Varunr: 6024305
SEK 16 365 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
08:43
SEK 2 318
Porsche Design 'Flat Six'. Herreur i behandlet stål med karbon-skive, 2010'erne
Herrearmbåndsur fra Porsche Design, model Flat Six, ref.nr.: P6351.43, i urkasse af PVD/DLC-belagt stål, mørk karbon-skive med arabertal, datoangivelse ved 3" position, safirglas, monteret med original gummirem, automatisk urværk. Ø. 40 mm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på ...

Varunr: 6021232
08:44
SEK 12 274
Brillantrosetring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.46 ct
Brillantrosetring af 18 kt. hvidguld prydet med større brillantsleben diamant på ca. 0.90 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS. omkranset af talrige mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.56 ct. Farve: Top Wesselton (H). Klarhed: VS-SI., i alt ca. 1.46 ct. Stemplet med London gold ...

Varunr: 6025284
SEK 54 550 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
08:45
SEK 27 275
Vintage opaline smykkesæt med diamanter og perler af 14 kt hvidguld (4)
Vintage opaline smykkesæt prydet med rosenslebne og enkeltslebne diamanter og akoya saltvandskulturperler. Bestående af et par øreklips med mindre diamanter. L. 2,2 cm. Et par clips af 14 kt hvidguld prydet med diamanter, ialt ca. 0.32 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I). Klarhed VS-SI. L. ...

Varunr: 6010161
SEK 5 182 DK, Herlev, Dynamovej 18-06-2021
08:53
SEK 682
Smaragd- og brillantring af 18 kt. guld
Smaragd- og brillantring af 18 kt. guld prydet med større oval cabochonsleben smaragd, front mål ca. 9,30 x x 7,04 mm., lukket bagside. Flankeret af 2 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.66 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: VVS- VS. 1900-tallets anden halvdel. Vægt ca. 3,9 g. Front B 0.93 cm. ...

Varunr: 6006964
SEK 31 366 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
08:53
SEK 546
Hublot 'MDM Classic'. Dameur i 18 kt. guld og stål med dato, 1990'erne
Damearmbåndsur fra Hublot, model MDM Classic, i urkasse af 18 kt. guld og stål, sort skive med logo, datoangivelse ved 3" position, centreret sekundviser, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original gummirem med dobbelt foldespænde, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 16 ...

Varunr: 6006988
SEK 15 683 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
09:00
SEK 12 274
Cartier 'Santos'. Automatisk dameur i 18 kt. guld og stål med grå skive, 1990'erne
Damearmbåndsur fra Cartier, model Santos, i urkasse og med tilhørende lænke med foldespænde af 18 kt. guld og stål, grå satineret skive, datoangivelse ved 3" position, safirglas, automatisk urværk. Ø. 29 mm. Indvendig L. ca. 19 cm. Fremstår med brugsspor, slid på den syntetiske safir på ...

Varunr: 6022331
09:01
SEK 13 638
Henry Heerup. 'Biennalen Danmark 1972' cd
Henry Heerup (1907-1993). 'Biennalen Danmark 1972', oliekridt på papir. 27 x 41 cm. ( 48 x 60 cm. ) cm. Fremstår med fold i midten.

Varunr: 6024572
SEK 10 910 DK, Herlev, Dynamovej 18-06-2021
10:47
SEK 8 455
Bruno Zach, efter. 'The Riding Crop'
Efter Bruno Zach (1891 – 1935). 'The Riding Crop' art deco figur af poleret metal og kompositmateriale, betegnet Argentor - Wien på sokkel. H. 28,5 cm. Med reparation på hals, lille afslag på hænder og tørrerevner på korpus.

Varunr: 6034375
SEK 20 456 DK, Herlev, Dynamovej 18-06-2021
10:48
SEK 682
Andreas Schulenburg. Skuptur/lysekrone
Andreas Schulenburg. Lysekrone modificeret med filt figurer af skyer og fugl. H. ca. 110 cm., B. ca. 120 cm., D. ca. 90 cm. Ej testet. Fremstår med almindelige brugsspor.

Varunr: 5972091
SEK 27 275 DK, Herlev, Dynamovej 18-06-2021
11:01
SEK 409
Arne Jacobsen. Svanen hvilestol model 3320, lys skai
Arne Jacobsen. Svanen hvilestol model 3320 betrukket med lys skai, drejelig firpasfod af aluminium. SH. ca. 39 cm. Fremstillet ved Fritz Hansen, 2007 mærkat herfra. Fremstår med brugsspor, betræk slidt med mærker.

Varunr: 6031305
12:08
SEK 8 455
Smaragd- og brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt 2.55 ct
Smaragd- og brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med større smaragdsleben smaragd på ca. 1.85 ct., måler ca. 8,89 x 7,20 x 4,23 mm., omkranset af 14 brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.70 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Ca. 1960. Vægt ca. 5,5 g. Front B. 1,5 cm. Ringstr. 61/19,25. ...

Varunr: 6029638
SEK 20 456 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
18:44
SEK 546
V-formet safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.60 ct
V-formet safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med 11 runde facetslebne safirer, i alt ca. 0.55 ct., flankeret af 22 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.05 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med fransk import stemel i form af ugle på ydersiden af ringskinnen. Vægt ca....

Varunr: 6029878
SEK 13 638 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
18:52
SEK 477
Safir- og brillantring af 18 kt. guld og hvidguld, i alt 2.47 ct
Safir- og brillantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet større oval facetsleben safir på ca. 1.94 ct., flankeret af to brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.53 ct. Farve: Wesselton HI) Klarhed: VS-SI. Carater er stemplet i ringskinnen. Samt stemplet med Sheffield gold Hallmarks for 2007. Vægt ...

Varunr: 6023749
SEK 17 047 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
19:03
SEK 614
Omega 'Chronostop'. Vintage herreur i stål med grå skive, ca. 1969
Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Chronostop, ref.nr.: 146.009, cal. 920, i pudeformet urkasse af stål, grå skive med stregindeks, datoangivelse med 3" position, énknaps stopursfunktion, original plexiglas, monteret med senere læderrem med nyere Omega-stålspænde, mekanisk urværk med ...

Varunr: 6022311
19:14
SEK 10 910
Port Ellen Whisky. Douglas Laing old malt cask 1978-2001
Port Ellen Whisky. Douglas Laing old malt cask 2001. Dist.01-1978. Bott. 09-2001. One of 764. 23 years. 50%. I original emballage.

Varunr: 6039044
SEK 10 910 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 18-06-2021
19:20
SEK 6 819
Safir- og brillant tennis-brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt 1.80 ct
Safir- og brillant tennis-brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med 10 runde facetslebne safirer, i alt ca. 0.50 ct., flankeret af 70 brillantslebne diamanter i rørfatninger, i alt ca. 1.30 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet med engelske Sheffield gold Hallmarks for 2008. Vægt ...

Varunr: 6029481
SEK 21 820 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
19:29
SEK 3 273
Georg Jensen lågskål af hammerslået sterlingsølv, dessin 273
Georg Jensen lågskål af hammerslået sterlingsølv, lågknop i form af stiliseret bladværk, gennembrudt fodstykke med kugler. Udført efter 1945. Dessin 273. H. 15 cm. Ø 16,5 cm. Vægt ca. 647 gr. Fremstår med mindre stødmærke.

Varunr: 6032448
SEK 20 456 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 18-06-2021
19:41
SEK 17 047
Kraftig italiensk diamantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.80 ct.
Kraftig diamantring af 18 kt. hvidguld, trekantet design i front, prydet med talrige brillantslebne diamanter sat i pavé, i alt ca. 0.80 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet med italienske Gold Hallmarks. Frontmål: 2,1x1,1 cm. Ringstr.: 53/ 16,75. Vægt: ca. 11 gr. Fremstår med ...

Varunr: 6000806
SEK 18 411 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
19:47
SEK 409
Italiensk brillant-rosetvedhæng af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.83 ct
Brillant-rosetvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med større brillantsleben diamant på ca. 0.75 ct. Farve: Top Wesseltonl (G). Klarhed: P1. omkranset af 8 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.08 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI- P1. Monteret i integreret kæde af 18 kt. hvidguld. ...

Varunr: 6024496
19:51
SEK 409
Børge Mogensen. Fritstående vintage Kupésofa, model 2193
Børge Mogensen 1914 - 1972. Fritstående Tre-pers. Kupésofa, original polstret med sort patineret læder, løse hynder med dunfyld, ben i massiv teak. Formgivet 1971. Fremstillet hos Fredericia Furniture. Denne model 2193 produceres ikke mere. L. 216 cm. H 106 cm. Fremstår med patina.

Varunr: 6026348
SEK 73 643 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2021
19:53
SEK 36 821
Italiensk dråbeformet diamantvedhæng og collier af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 4.61 ct.
Venezia collier af 18 kt. hvidguld monteret med integreret vedhæng prydet med stor dråbeformet facetslebet orange-gul diamant, ca. 4.00 ct. Farve: Fancy Orange-Yellow. Klarhed: P2. Denne omkranset af femten brillantslebne diamanter, ca. 0.61 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Diamanter i ...

Varunr: 6001199
SEK 65 460 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
19:56
SEK 32 730
Børge Mogensen Lænestol i sort læder, model 2207. Originalt betrukket.
Børge Mogensen 1914-1972. Lænestol originalt betrukket med sort læder, ben af teak, ryghynde og sædehynde med dunfyld. Formgivet 1972, fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2207. Fremstår med patina.

Varunr: 6026280
SEK 17 047 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2021
19:56
SEK 477
Ebel 'Haute Joaillerie'. Dameur i 18 kt. hvidguld med brillanter - cert. 2009
Damearmbåndsur fra Ebel, model Haute Joaillerie, ref.nr.: 3157H28-301, i usædvanlig urkasse af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillanter, sart pink perlemorsskive med brillantbesat punktindeks, skjult optrækskrone, safirglas, monteret med original læderrem med spænde af 18 kt. hvidguld, ...

Varunr: 6016208
SEK 40 913 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2021
19:58
SEK 32 730
12345...19»