Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 378  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ubekendt kunstner. Skulptur i komposit
Ubekendt kunstner. Stor skulptur i komposit materiale form af kvinde h. 38 cm
Varunr: 5311075

SEK 3 080 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 20-05-2019
19:22:20
SEK 2 181
Børge Mogensen. Spisebord, model 'Asserbo', Oregon Pine
Børge Mogensen 1914-1972. Asserbo spisebord af massivt Oregon Pine med Rund plade. Fremstillet hos Karl Andersson & Søn. 1970'erne. H. 70, Ø 150cm, Fremstår nyrenoveret.
Varunr: 5328489
SEK 7 699 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-05-2019
19:22:44
SEK 6 929
Børge Mogensen. Par lænestole, model 2207, nybetrukket (2)
Børge Mogensen. Par lænestole betrukket med sort læder, løse dunhynder, ben af massivt ædeltræ. Formgivet 1972, fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2207. Fremstår nybetrukket med sort bøffellæder, udført ved anden dansk professionel møbelpolstrer i Danmark. (2)
Varunr: 5336306
SEK 29 514 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-05-2019
19:22:49
SEK 25 023
Redgreen damejakke, model Ane Short Jacket', str. XL
Redgreen damejakke, model 'Ane Short Jacket'. Str. XL. Ny & ubrugt. Vejl. pris er 2.799,-.
Varunr: 5276033

SEK 1 668 DK, Odense, Kratholmvej 20-05-2019
19:23:00
SEK 513
To hynder til Hans J. Wegners Y- stol (2)
To hynder til Hans J. Wegners Y- stol, betrukket med lyst læder. (2)
Varunr: 5332733
SEK 1 027 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2019
19:23:00
SEK 449
Walter Knoll. Lænestol, læder
Walter Knoll. Lænestol betrukket med sort læder. Monteret med ben og hjul. Mærker i læder. H. 77 cm. B. 58 cm. SH. 43 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5334499
SEK 1 283 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2019
19:23:00
SEK 513
'Club Chair' med stel af mahogni, overpolstret med mellembrunt skind.
'Club Chair' med stel af mahogni, overpolstret med mellembrunt skind. H. 91 cm. Sh. 45. B. 91 cm. Fremstår med kraftig brugsslitage.
Varunr: 5333299
19:23:00
SEK 1 219
Safirring af 18 kt guld
Safirring af 18 kt guld. Prydet med en safir og mindre diamanter. Ringstr. 55 ø 17.50 mm. Vægt: 2,4 gr.
Varunr: 5326446
SEK 1 283 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-05-2019
19:23:28
SEK 1 668
Pendler, model Mister, gul / orange (4)
Pendler, model Mister, gul / orange, filt finish, Ø 40, H. 40 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af varen ...
Varunr: 5232778

SEK 1 540 DK, Odense, Kratholmvej 20-05-2019
19:24:00
SEK 385
Dråbeformet sofabord i massiv eg
Dråbeformet sofabord i massiv eg. Bordplade og ben bejdset i farven Grey oak. Bordplade med affaset kant. Måler: L. 120 cm, H. 45 cm. Leveres usamlet og i original emballage.
Varunr: 5284037

19:24:00
SEK 834
Samling fjernbetjente helikoptere og modelfly (7)
En samling helikoptere og fly bestående af: Helikopter E-sky Hobby RTF Honney bee CP2 med fjerrnbetj. (understel knækket) L. 51 cm, Helikopter E-sky, Co-Comanche m. fjernkontrol og instruktionsbog 43,5 cm, Helikopter E-sky LAMA V3 (understel defekt/mangler, lodstang bukket) uden brugsanvisning L....
Varunr: 5327217
SEK 3 850 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-05-2019
19:24:00
SEK 1 925
Perleringe af 14 kt hvidguld hvidguld med diamanter (2)
Ring af 14 kt hvidguld med akoya saltvandskulturperle prydet med enkelslebne diamanter i alt ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H) Klarhed: SI. Str. 56 ø 18 mm. Ring af 14 kt hvidguld med akoya perler og 4 mindre diamanter. Str. 58, (Opskåret ringskinne) (2)
Varunr: 5329273
SEK 2 566 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-05-2019
19:24:00
SEK 1 540
Arne Jacobsen. Kontorstol, model 3117, sort læder
Arne Jacobsen. Kontorstol 'Syveren', drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3117. Fremstår nybetrukket med sort af anden dansk professionel møbelpolster i Danmark
Varunr: 5336309
SEK 10 779 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-05-2019
19:24:00
SEK 5 390
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-108
Varunr: 5336311
SEK 6 416 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-05-2019
19:24:00
SEK 3 080
Armbånd med citriner, rosaguld-belagt sterling sølv,
Citrin armbånd udført af rosaguld-belagt sterlingsølv prydet med talrige hjerteslebne, gyldengule citriner. Variabel længde: 12- 24 cm. Vægt ca. 11 gram.
Varunr: 5279242

SEK 1 797 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-05-2019
19:25:00
SEK 1 219
Ilse Möbel, Barmöbel / Hausbar der 1950er Jahre
Barmöbel / Hausbar der 1950er Jahre von Ilse Möbel, Deutschland – unterseitig bezeichnet. Kastenförmige Konstruktion aus furniertem Holz, wohl Teak, farbigem Resopal und Metall. Mit ausschwenkbarer „Theke“, Kühl- und abschließbarem Barfach. Dieses mit hellem Holz, vermutlich Ahornfurnier, ...
Varunr: 5331560
SEK 4 780 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20-05-2019
19:25:00
SEK 2 390
Bing og Grøndahl samling porcelænsfigurer (4)
Bing og Grøndahl samling figurer af porcelæn bestående af: 1. sortering: citarspiller nr. 1600 H. 29 cm, guitarspiller nr. 1684 H. 24,5 cm, Tom og Willy nr. 1648 H. 19,5 cm, 3. sortering: læsende børn nr. 1567 H. 10 cm. I alt 4 figurer. (4)
Varunr: 5332963
SEK 1 540 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-05-2019
19:25:00
SEK 1 091
Geckeler Michels for Fredericia Furniture. Fire armstole, model Verve. (4)
Geckeler Michels for Fredericia Furniture. Fire armstole, model Verve. Firpasstel i indfarvet og stål, hhv. sort og hvid. En stol fuld polstret, de øvrige med polstret sædehynde. Fremstillet ved Fredercia Furniture. Udstillingsmodeller med minimale brugsspor. H. 75. Sædehøjde ca. 46 cm. (4)
Varunr: 5329504

SEK 3 850 DK, Esbjerg, Oddesundvej 20-05-2019
19:25:00
SEK 2 053
Dobbelt jalousiskab af teak, 1950'erne
Dobbelt jalousiskab af fineret teak, 1950'erne. H. 107, 88 x 38 cm. Nøgle medfølger. Alm. brugsspor, nogle ridser og skrammer.
Varunr: 5329522
SEK 1 027 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-05-2019
19:25:00
SEK 1 091
Norbert Beck for Rolf Benz, hjørnesofa model Plura.
Norbert Beck for Rolf Benz, hjørnesofa model Plura. Multi-indstillelig sofa med utallige muligheder, betrukket med antracitgråt møbelstof, samt 5 puder betrukket med lys grå møbelstof. L. 264x 190 cm. Udstillingsmodel, med minimale/ingen brugsspor. Vejl. butikspris 92.995,-
Varunr: 5144992

SEK 82 126 DK, Odense, Kratholmvej 20-05-2019
19:25:00
SEK 32 081
Felix von Altersheim, Chromax Deluxe 14-farvet pigmenttryk, mat, på aluminium-sandwichplader/mat, titel: Miss Twiggy - Dadaismus - Urban
Felix von Altersheim, Chromax Deluxe 12-farvet pigmenttryk, mat, på aluminium-sandwichplader/mat, titel: Miss Twiggy - Dadaismus - Urban. Signeret, dateret og nummereret på bagsiden. Limiteret til 50 eksemplarer, 2018. Mål: 130 x 130 cm. Medium/teknik: aluminium-sandwichplader på 3 mm ...
Varunr: 5292901
SEK 7 170 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 20-05-2019
19:25:00
SEK 3 585
Dansk møbelproducent. Sofabord, massivt teaktræ
Dansk møbelproducent. Sofabord med rektangulær plade af massivt teaktræ, v-formet ben af massivt teaktræ. 1950/1960'erne. H. 50 L. 160 B. 58 cm. Fremstår med brugsspor og skjolder.
Varunr: 5335823
SEK 5 646 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-05-2019
19:25:00
SEK 2 823
Persisk Beluch tæppe, 275x140 cm.
Persisk Beluch tæppe, uld på bomuld. 275x140 cm.
Varunr: 5289830

SEK 3 080 DK, Roskilde, Store Hedevej 20-05-2019
19:25:00
SEK 513
Dansk kurvemester. Sofa samt lænestol i bambus (2)
Dansk kurvemester. Sofa samt lænestol i bambus flet, mål hhv. H. 77 B. 112 SH. 38 cm. og H. 77 B. 67 SH. 38 cm. Fremstår med alders- og brugsspor; herunder bl.a. enkelte fletdefekter. (2)
Varunr: 5332450
SEK 1 797 DK, Herlev, Dynamovej 20-05-2019
19:25:00
SEK 1 668
Poul Henningsen. PH5 pendel, hvid
Poul Henningsen 1894-1967. PH 5 pendel med skærme af lakeret aluminium. Formgivet omkring 1958. Fremstillet hos Louis Poulsen. Ø 50 cm. Fremstår med alm. brugsspor.
Varunr: 5329263
19:25:00
SEK 1 412
Par pendler, model Lucy wood (2)
Par pendler, model Lucy, metal og lakering i imiteret træ, Ø. 20 cm. Nye og i ubrudt emballage. (2)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer. Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber ...
Varunr: 5227590

SEK 2 566 DK, Odense, Kratholmvej 20-05-2019
19:26:00
SEK 385
Arne Vodder. Skænk, palisander, 1960'erne
Arne Vodder. Skænk af fineret palisander, front med to jalousilåger samt en låge, bag hvilke hylder og udtræksbakker, stel med runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 80 L. 225 D. 47 cm. Fremstillet hos Sibast Furniture. Fremstår med lettere brugsspor, et greb med reparation, uoriginale hylder.
Varunr: 5287945
SEK 48 762 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-05-2019
19:26:00
SEK 24 381
Charles Eames. Armstol fra serien 'Aluminium Group' model EA-107
Varunr: 5283112
SEK 5 133 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-05-2019
19:26:00
SEK 2 566
Arne Jacobsen, kontorstol med armlæn, model 3217, vegetabilsk læder
Arne Jacobsen. Kontorstol med armlæn. Monteret på drejelig fempasfod af forkromet stål på hjul, højdejusterbar med gaspatron. Formgivet 1955. Fremstillet hos Fritz Hansen, model 3217 i 2018. Fremstår nybetrukket hos anden dansk professionel møbelpolster i Danmark med vegetabilsk læder.
Varunr: 5279601
SEK 19 248 DK, Aarhus, Egå Havvej 20-05-2019
19:26:00
SEK 9 496
Samling piber samt pibebrædt (19)
Samling piber bestående af: Stanwell Bordeaux nr. 190, Stanwell Royal Prince nr. 29, Georg Jensen nr. 21, Pimpernel nr. 5, BBB Christmas 1987, Georg Jensen Admiral nr. 20, Georg Jensen nr. 931, Mayfair M nr. 539, Benner, Georg Jensen Antik nr. 612, Orlik De Luxe m. revne ved mundstykke, Bachelor ...
Varunr: 5333263
19:26:00
SEK 962
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 378  >>