Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 475  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Herresmykker af stål
Herresmykker af stål, bestående pengeclips, par manchetknapper og 2 slipsekæder, dene en med ankerkæde, den anden med Venezia. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5333008

SEK 1 027 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2019
16:54:00
SEK 449
2 loftlamper / armaturer til lysstofrør, sortlakerede (2)
2 loftlamper / armaturer til lysstofrør, sortlakeret metal. L. 250. 35 x 30 cm. Brugsspor (2)
Varunr: 5333064
16:56:00
SEK 385
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ, 210 cm.
PremiumOak. Dansk produceret bænk / plint af massivt ' Invisibel' olieret egetræ i olietype der ikke ændre egetræets lyse farve. H. 45 cm., B. 210 cm., D. 42 cm., tykkelse på planker ca. 35 mm. Premiumoak er Dansk produceret af Dansk bæredygtigt PEFC certificeret egetræ Lev. i uåbnet original ...
Varunr: 5337569

SEK 5 390 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-05-2019
16:58:00
SEK 2 566
Dinosaurieägg fossil
DINOSAURIEÄGG, fossil, sitter delvis i bergartsmatrix, ca längdxhöjd ca 17x11 cm
Varunr: 5338277
SEK 3 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Baltzarsgatan 24-05-2019
17:00:00
Se mer
Serveringsvagn
SERVERINGSVAGN, skivor med laminat, flaskställ, handtag i trä, ca 1970-tal, höjd ca 70, 72x40 cm
Varunr: 5338278
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-05-2019
17:02:00
Se mer
Ole Lynggaard
Ole Lynggaard "Blonde" lås i 18kt rhod guld med 12 brillantslebne diamanter ca 0.22ct Farve (F-G) Top wesselton Klarhed: VS Ole Lynggaard guldkæde 18kt Diameter: 1,5x2cm længde: 80cm Vægt: 29g
Varunr: 5278703
SEK 47 800 BE, Antwerpen 24-05-2019
17:03:00
SEK 20 554
Ramar 1900-tal ovala
RAMAR med krön, Norge 1900-tal, 8 st, ovala, förgyllda, ca 58x44 cm vardera
Varunr: 5338279
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-05-2019
17:04:00
Se mer
Stort parti lysstofrør, bla. Sylvania og Philips
Stort parti lysstofrør i div. fatningstyper, heriblandt. Sylvania og Philips, bla. TLD 58 watt 33/640, TLD 20 watt/83RS og køleskabspære rør 22 65E14, 15 watt. Lauritz.com garanterer ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5325979
SEK 1 283 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2019
17:05:00
SEK 385
David Rosén byrå samt skåp
DAVID ROSÉN, byrå och skåp ut Futura-serien, fanerade i mahogny, mässingshandtag, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft, byrån brickmärkt, höjd ca 74, 60x40 cm/st. . 1 nyckel medföljer
Varunr: 5338280
17:06:00
Se mer
Herrfickur i 14 k guld
FICKUR, 14 k guld, 1900-talets första hälft, innerlock i metall, ankargång, boettnr. 57108, diameter 50 mm, vikt ca 85 g
Varunr: 5338281
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-05-2019
17:08:00
Se mer
M Pyk
MADELEINE PYK (född 1934): "Vännerna i Nice", signerad och numrerad, M Pyk, 203/250, färglitografi, bladmått ca 64x50 cm
Varunr: 5338282
17:10:00
Se mer
Ljusstake 1800-tal
LJUSSTAKE, mässing 1800-tal, höjd ca 55,5 cm
Varunr: 5338283
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-05-2019
17:12:00
Se mer
Ingmar Relling sidobord riopalisander
INGMAR RELLING; sidobord fanerad i Riopalisander (Dalbergia Nigra), etikettmärkt 'Brödrene Blindheim Sykkylven, Made in Norway', H ca 37 cm, ca 53x48 cm
Varunr: 5338284
SEK 1 200 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 24-05-2019
17:14:00
Se mer
Bordslampa 1900-tal
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft, mässing med rödmålad metall, höjd ink skärm ca 72 cm
Varunr: 5338285
SEK 1 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Makadamgatan 24-05-2019
17:16:00
Se mer
Hyndesæt til 'Folkestolen', Børge Mogensen model J39. Sort læder. (6)
Varunr: 5212303

SEK 2 823 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2019
17:16:00
SEK 898
Karaff med 6 snapsglas
KARAFF, SNAPSGLAS, 6 st., bemålat glas, karaffens höjd ca 27 cm
Varunr: 5338286
17:18:00
Se mer
Nisse Strinning " High Tech" 7 trädgårdsstolar,
NISSE STRINNING, "High Tech", trädgårdsstolar, 7 st, Grythyttan, samtida, svartlackerat stål, etikettmärkta, stapelbara, sitthöjd ca 45 cm
Varunr: 5338287
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-05-2019
17:22:00
Se mer
Dricksglas 1800-tal
DRICKSGLAS, 18 dlr, 1800-talets början, bestående av vinglas, champagnestrut, starkvinsglas samt 1 sk. frimurarglas, 2 glas Cedersbergs glasbruk, slipad och graverad dekor, höjd ca 6-17cm
Varunr: 5338288
17:24:00
Se mer
Claes Giertta ringar 3 st
CLAES GIERTTA, ringar, 3 st, kombinerbara, 18 k vitguld, dekor av 6 briljantslipade diamanter, totalt 0,24 ct, Stockholm 1975, ringstorlek 16 mm, vikt 9,1 g
Varunr: 5338289
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-05-2019
17:26:00
Se mer
Sigvard Bernadotte puderdosa
SIGVARD BERNADOTTE, puderdosa, sterlingsilver, för Georg Jensen, signerad, design nr 278, diamater 8 cm, total vikt 117 g
Varunr: 5338290
17:28:00
Se mer
Futura offsetprint
FUTURA, offsett print, "The year of the Ramm", numbered in pencil 194/250, signed in ink, 2015, 28x28 cm, accompanied by vinyl record:The Rammellzee, "How´s my girlfriends?"
Varunr: 5338291
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-05-2019
17:30:00
Se mer
Kyrkbössa/ fattigbössa
KYRKBÖSSA/ FATTIGBÖSSA, 1700-tal, spår av bemålning, beslag av smide, medföljande invändig etikett "Denna fattigbössa, som jag fick av min mor Lisa 1944 trodde hon kom från Delsbo Kyrka", undertill märkt med årtalet 1765, 14, 22x14 cm
Varunr: 5338292
17:32:00
Se mer
Ljusstakar
LJUSSTAKAR, tenn, 1842, sengustavianska, fyrkantig fot på fötter, godronnerad ljuspipa, höjd ca 17 cm
Varunr: 5338293
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-05-2019
17:34:00
Se mer
Vitrineskab, delvist massivt rød eg.
Vitrineskab udført i delvist massivt rød eg. Profileret top. Greb af patineret messing. To glaslåger hvor bag hylder. H. 212 cm. B. 148 cm. D. 44 cm. Modelfoto. Fremstår i orginal emballage.
Varunr: 5331035

SEK 7 699 DK, Esbjerg, Oddesundvej 24-05-2019
17:35:00
SEK 3 850
Mario Chiccorro, tusch
MARIO CHICHORRO, född 1932,signerad Chichorro -68, tusch på papper, 46x105 cm
Varunr: 5338294
SEK 6 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-05-2019
17:36:00
Se mer
Rullmålning Kina 1900-tal.
RULLMÅLNING, Kina, 1900-tal, målningens mått 105x52 cm, totalt pappersmått 180x63 cm
Varunr: 5338295
17:38:00
Se mer
Gehstock aus Holz.
Gehstock aus Holz. geschnitzt mit afrikanischer Darstellung. Maße ca. L. 98 cm. Gebrauchsspuren.
Varunr: 5336569
SEK < 1,000 DE, Hamburg, Große Elbstraße 24-05-2019
17:40:00
SEK 382
Golvlampa från Reymyre armaturfabrik
REYMYRE ARMATURFABRIK, golvlampa, 1900-talets andra hälft, 5 armad, rund marmorsockel, höjd 190 cm
Varunr: 5338296
SEK 2 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Slakthusgatan 24-05-2019
17:40:00
Se mer
Konvolut Objekte aus Stein. China (7)
Konvolut Objekte aus Stein. China. Maße max. ca. H. 5 cm B. 5 cm. Gebrauchsspuren. (7)
Varunr: 5336564
17:41:00
SEK 574
Skål med lock Kina
SKÅL MED LOCK, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), dekor av figurer och fjäril vid frukträd i emaljfärg, järnoxid samt sepia, botten med märke, diameter ca 27, höjd 17 cm
Varunr: 5338297
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 24-05-2019
17:42:00
Se mer
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 475  >>