Utropspris
12345...48»   Varor pr. sida   1420 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
To franske plakater for Citroën, ca. 1970'erne (2)
To franske plakater for Citroën, offsettryk, ca. 1970'erne. 75 x 119 og 38 x 58 cm. Uden rammer. Fremstår med brugsmærker. (2)

Varunr: 6237547
SEK 1 704 DK, Vejle, Dandyvej 09-08-2022
08:15
SEK 426
René Tancula. Komposition (cd)
Rene Tancula (1949-2014). Komposition, litografi, sign. og dat. R. Tancula, 84. 1053/1400. 50 x 39 (65 x 48) cm.

Varunr: 6242458
SEK 1 136 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-08-2022
08:19
SEK 426
Koralhalskæder (4)
Fire halskæder med stave af koral i forskellige størrelser og længder. Tre halskæder med låse af metal, fjerde halskæde med lås af sølv. Længde: 40-45 cm. Enkelte mindre afslag. (4)

Varunr: 6239276
SEK 2 840 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-08-2022
08:22
SEK 1 207
Knud Laursen. 'Sommer på Herning egnen' (cd)
Knud Laursen (1924-2015). 'Sommer på Herning egnen', olie på lærred. Betitlet og sign. Knud Laursen. 65 x 80 (81 x 95) cm.

Varunr: 6242008
08:25
SEK 426
Gyngestol / klapstol, blomstret stof
Gyngestol / klapstol med stel af massiv bejdset træ, sæde og ryg betrukket med blomstret møbelstof. 1900-tallet. SH. 43 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, lettere løse skruer.

Varunr: 6244046
08:28
SEK 497
6715, Raleigh, dame el-cykel
6715, Raleigh, dame el-cykel med syv gear. 56 cm. stlnr. WN47097F. Fremstår låst med brugsspor. Mangler batteri, oplader og nøgle. Defekt sadel. Lauritz.com garanterer ikke funktionaliteten. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Varunr: 6248265
SEK 1 136 DK, Herlev, Dynamovej 09-08-2022
08:59
SEK 781
Stouby. Par lænestole med fodskamler, læder og bøgetræ (4)
Stouby. Par lænestole med to fodskamler, polstret med lyst læder og fempas fod af bøgetræ. Stole H. 103, SH 41 cm. Skamler H. 40 cm. Krakeleringer og ridser i læder, samt enkelte propper mangler, røglugt (4)

Varunr: 6235259
SEK 1 136 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09-08-2022
10:25
SEK 426
Robert Dudley Best . Bestlite gulvlampe / standerlampe, krom BL3
Robert Dudley Best (1892-1984). Bestlite gulvlampe / standerlampe BL3, krom. H. 145 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6247706
SEK 2 840 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09-08-2022
10:28
SEK 1 420
Reoler af teaktræ Horsens Møbelfabrik (4)
Reoler af teaktræ Horsens Møbelfabrik. Fire reoler af fineret teak hvor af en med låger "Bar"modul, med spejl og hylder. Fremstillet hos Hjørnebo, Horsens Møbelfabrik, 1960'erne. H. 30-60 cm. B. 86 cm. D. 26 cm. Fremstår med brugsspor. (4)

Varunr: 6247921
SEK 2 130 DK, Nivå, Stejlepladsvej 09-08-2022
10:29
SEK 497
Dansk møbelproducent. Kommode af teak
Dansk møbelproducent. Kommode af teak, front med fem skuffer, skade på nederste skuffes greb. H.104, B. 84, D. 46 cm. Fremstår med spor efter limning.

Varunr: 6246319
10:30
SEK 1 278
Fem kasser med div. lp-plader og singler. (5)
Fem kasser med div. lp-plader og singler. Forskellige genre.

Varunr: 6244505
10:31
SEK 426
Staffeli af fyrretræ
Staffeli af fyrretræ. H. ca. 223 cm, B. 75 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6250606
10:33
SEK 710
K. Hessel, motiv med hest
K. Hessel, motiv med hest, olie på plade, sign. K. Hessel, 63x75,5 cm. (74,5x86,5 cm).

Varunr: 6245726
SEK 1 136 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2022
10:42
SEK 426
Acapulco stol - sort.
Acapulco stol, sort, solid stål ramme med sortpulverlakering. PVC snor. Sh. 40 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6238985
SEK 1 420 DK, Herlev, Dynamovej 09-08-2022
10:58
SEK 426
6085, Sco, dame cykel
Sco damecykel med 3 gear. Str. 54 cm. Stelnr. WBL43740M. Fremstår låst, med brugsspor, defekt sadel, rust på skruer, kæde og pedalarm. Auktioner over hittegods, cykler, og koster fra Københavns Politi Se alle auktionerne her

Varunr: 6235015
11:01
SEK 497
To pers. sofa med chaiselong (2)
To pers. sofa med chaiselong, betrukket med grønt møbelstof, ben af sølvlakeret metal. H. 70 cm. B. 264 cm. D. 87- 155 cm. Fremstår med brugsspor, tværstiver under sofa defekt, pletter og snavs. (2)

Varunr: 6239310

SEK 2 130 DK, Herlev, Dynamovej 09-08-2022
11:04
SEK 426
Par Fritz Hansen stole. (2)
Par Fritz Hansen stole med ben af forkromet stål, sæde af formspændt finer betrukket med sort skai. H.87 cm. Sh.44 cm. Fremstår med brugsspor, ben med let rust. (2)

Varunr: 6239017
11:10
SEK 497
Par tremmestole af bøg. (2)
Par tremmestole af bøg, sæder med sort skai. H.80/70 cm. Sh.45/48 cm. Fremstår med brugsspor, lille hul i polstring på en stol. (2)

Varunr: 6239010
11:11
SEK 497
Ubekendt kunstner, blomstermotiv
Ubekendt kunstner, blomstermotiv, indrammet akvarel, sign. 35x43 cm. (50,5x57,5 cm).

Varunr: 6245030
11:19
SEK 426
Carl Christian Ulrik Pelck, søslag
Carl Christian Ulrik Pelck, søslag, olie på lærred, sign. malet i 1923. 163x258 cm. (180x277 cm. Fremstår med flere ridser, krakeleringer og afskalninger.

Varunr: 6243500
SEK 2 840 DK, Odense, Kratholmvej 09-08-2022
11:24
SEK 497
Skønvirke spisebord samt hjørneskab, hvidmalet og guldstafferet (2 + 5)
Skønvirke spisebord og hjørneskab af hvidmalet og guldstafferet træ, spisebordet med oval plade med udtræk, H. 78, L. 140, B. 120 cm, med 5 tillægsplader, Hjørneskabet med buet front med låge bag hvilken hylder. H. 176, B. 65, D. 70 cm. Nøgle medfølger. Alt med brugsspor, hjørneskab fremstår ...

Varunr: 6230221
SEK 2 130 DK, Vejle, Dandyvej 09-08-2022
11:26
SEK 568
Komplot Design for Gubi. Sæt på tre barstole (3)
Komplot Design for Gubi. Sæt på tre barstole, sæde betrukket med orange møbelstof, stel af forkromet metal. Fremstillet hos Gubi. H. 88, Sh. 74 cm. Fremstår med brugsspor og pletter på solbleget betræk, samt en stol med løst sæde. (3)

Varunr: 6227680
11:27
SEK 497
Ubekendt kunstner, gipsfigur
Ubekendt kunstner, gipsfigur af barn der kigger på en frø, mærket B12N. H.52 cm.

Varunr: 6244369
SEK 1 136 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 09-08-2022
11:29
SEK 426
Dreamroom. Fem LED corner gulvlampe, hvid (5)

Varunr: 6165733

11:31
SEK 426
Skalstole/stabelstole, formbøjet finer, metalben (6)
Seks skalstole/stabelstole af cremefarvet formbøjet finer med ben af lakeret metal. 2000'erne. Sh. 46 Fremstår med brugsspor, fire stole med små krakeleringer på sæde. (6)

Varunr: 6248281
11:52
SEK 426
Peter J. Lassen. Par moduler, hvidlakeret MDF (2)
Peter J. Lassen. Par moduler af hvidlakeret 12 mm MDF. Front med åbne rum. Fremstillet for Montana. H. 70 L. 70. D. 30 cm. Fremtår med brugsslitage, herunder ridser og mærker, skruer på topplader, uoriginale skruehuller på bagplade. (2)

Varunr: 6248219
SEK 1 704 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 09-08-2022
11:52
SEK 568
Dansk møbelproducent. Puf af læder.
Dansk møbelproducent. Puf af sandfarvet læder med opbevaringsrum og på sorte ben. H. 47 cm. B. 100 cm. D. 65 cm. Fremstår med brugsspor og enkelte ridser.

Varunr: 6201391
11:53
SEK 426
Johannes Foersom & Peter Hjort Lorentzen, Hay model Blow (2)
Johannes Foersom & Peter Hjort - Lorenzen. Hvilestol betrukket med petroleumsfarvet møbelstof, drejesokkel af plast. Formgivet 2005. Fremstillet hos Hay, model Blow. H. 62. Ø. 90 cm. Fremstår med brugsspor, pletter på sæder. (2)

Varunr: 6250906
11:53
SEK 497
Christian Blache, kystparti
Christian Blache (1838-1920), kystparti, olie på lærred, sign. Chr. Blache, 33x53 cm. (44,5x64,5 cm).

Varunr: 6248392
11:58
SEK 639
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ
Stort sofabord med top af genbrugs fyrretræ, stående på dark grey patineret metal stel. L. 130 cm. B. 70 cm. H. 40 cm. Sofabordet er delvist håndlavede. Derfor kan variationer i farve, finish og størrelse forekomme. Dette er ikke fejl i produktet men en del af møblets unikke look. KFH10121NG

Varunr: 5518904

SEK 1 846 DK, Herlev, Dynamovej 09-08-2022
11:59
SEK 426
12345...48»