Utropspris
12»   Varor pr. sida   44 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel, red.
Thomas Bernstrand for Muuto. Pendel model Studio af rødlakeret aluminium. H: 29 cm Ø: 39 cm. Vejledende udsalgspris 2.495 DKK. Original emballage. Modelfoto.

Varunr: 5831157

SEK 1 368 DK, Herlev, Dynamovej 10-04-2021
15:24
SEK 410
Bordlampe, Menu spaces, model Peek 'sort'

Varunr: 5744592

SEK 2 052 DK, Herlev, Dynamovej 10-04-2021
16:14
SEK 410

Varunr: 5744601

17:42
SEK 479
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel - hvid
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel - hvid. Aluminium & Glas. Højde: 29 cm. Ø: 39 cm. Modelfotos, original emballage. Vejledende udsalgspris 2.495 DKK.

Varunr: 5757629

18:03
SEK 410
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel, Grey.
Thomas Bernstrand for Muuto. Studio Pendel. Højde: 29 cm. Ø: 39 cm. Fremstår i original emballage. Vejl. udsalgspris 2.495 DKK. Modelfotos.

Varunr: 5757573

18:29
SEK 410
Seeddesign. Par Sonate pendler, hvid (2)
Sonate pendler, Seeddesign. Stål og hvid nylon. 3 pærer medfølger. L. 120 cm. (2)

Varunr: 5887037

SEK 3 009 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-04-2021
19:01
SEK 479
Half Moon Seeddesign Par bordlamper, hvid (2)
Half Moon Seeddesign Par bordlamper af hvidlakeret metal. Sort stofledning. Højde 60cm. (2)

Varunr: 5941386

SEK 2 462 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 10-04-2021
19:55
SEK 410
Italiensk pendel, model 'Sputnik' i forkromet stål
Italiensk pendel, model 'Sputnik' i forkromet stål med 32 lyskilder. Ledninger er IKKE monteret, skal samles og monteres. H. 94 cm, Ø. ca. 114 cm. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 5937280
SEK 5 471 DK, Vejle, Dandyvej 10-04-2021
20:30
SEK 684

Varunr: 5757631

SEK 1 368 DK, Herlev, Dynamovej 11-04-2021
09:38
SEK 410
Focus-lighting. Loftslampe / væglampe, model H+M
Focus-lighting. Loftslampe / væglampe af sorlakeret metal, H. 7 cm, Ø 38 cm. Ubrugt i brudt original emballage. Vejl. udsalgspris DKK 2537. Lauritz.com Herlevs temaauktion over eksklusiv belysning og designlamper. Se og byd på alle udstillingsmodeller her.

Varunr: 5819244

10:10
SEK 410
Thomas Bernstrand for Muuto. Pendel model Studio, red.

Varunr: 5757598

14:10
SEK 410
Iskos-Berlin for Muuto. Hvid pendel model Under the Bell. Ø. 82 cm.
Iskos-Berlin for Muuto. Pendel model Under the Bell. Ø. 82 cm. Farve: White. Original emballage. Udstillingsmodel, ridser og mærker kan forekomme. Modelfoto. Vejl. udsalgspris 4.495 DKK.

Varunr: 5847816

SEK 4 103 DK, Herlev, Dynamovej 11-04-2021
15:26
SEK 410
Verner Panton. Et par bordlamper, model Panthella Mini, orange og rød. (2)
Verner Panton. Et par bordlamper, model Panthella Mini, af orange og rødlakeret metal. Fremstillet for Louis Poulsen. Ø. 25 cm. H. 35 cm. Original emballage. Modelfotos. (2)

Varunr: 5878097

SEK 6 565 DK, Vejle, Dandyvej 11-04-2021
15:30
SEK 2 599
Rewired / Frandsen , To Backbeat pendler i aluminium.
Rewired , To Backbeat pendler i aluminium. LED teknologi. Farve: Alu. H. hhv. 15 og 18 cm. Design: Frandsen Projekt. Ubrugte , dog med enkelte opbevaringsspor.

Varunr: 5738796
SEK 2 736 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 11-04-2021
17:57
SEK 410
Mario Nanni, Tischleuchte / outdoor lamp Modell Big feet für Viabizzuno, Italy
Tischleuchte / outdoor lamp Modell Big feet. Italienisches Design von 1995 durch Mario Nanni für Viabizzuno. Konstruktion mit Gehäuse aus silberfarben lackiertem Aluminiumguss und Diffusorscheibe aus schlagfestem, satiniertem, grünlichem Glas. Die Leuchte hat die Schutzklasse IP 66, könnte also ...

Varunr: 5778265
SEK 2 548 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-04-2021
19:55
SEK 408
Kalmar Franken KG, stor loftslampe fra 1970'erne
Meget stor loftslampe fra 1960'erne/70'erne, fremstillet hos Kalmar Franken KG. Kraftig konstruktion af metal med 101 støbte glaselementer, udstyret med 17 E 27-fatninger. Mål ca. H. 30 cm, Ø 66 cm, indbygningsdybde 25 cm. Fremstår med meget lette aldersrelaterede brugsspor, glaselementerne ...

Varunr: 5890046
SEK 8 152 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-04-2021
20:02
SEK 459
Stor lampe til indbygning i loft fra 1960'erne/70'erne, fremstillet hos Kalmar Franken KG. Kraftig konstruktion af metal med 101 støbte glaselementer, udstyret med 17 E 27-fatninger. Mål ca. H. 30 cm, Ø 66 cm, indbygningsdybde 25 cm. Fremstår med meget lette aldersrelaterede brugsspor, ...

Varunr: 5890043
20:03
SEK 510
Achille & Pier Giacomo Castiglioni, bordlampe, model Snoopy touch, fremstillet hos Flos
Bordlampe, model Snoopy touch, italiensk design af Achille & Pier Giacomo Castiglioni, fremstillet hos Flos. Formgivet i 1967. Konstruktion med marmorfod, reflektor med grønlakeret metal. Betegnet med klæbemærkat. Mål ca. H. 37 cm, B. 39 cm. Ny vare i original emballage.

Varunr: 5987188

SEK 7 642 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-04-2021
20:10
SEK 6 114
Florian Schulz, standerlampe fra 1970'erne/80'erne, model Asis
Standerlampe fra 1970'erne/80'erne, model Asis. Formgivet af Florian Schulz, Tyskland. Konstruktion med sokkel og stænger i forniklet metal, hver stang med G4-fatning til lavvolts-halogenpære. Sokkel med trindæmper. Mål ca. sokkel: Ø 27,5 cm, H. 193 cm. Fremstår med lette brugsspor, ...

Varunr: 5739904
SEK 5 095 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 11-04-2021
20:48
SEK 408
Håndlavet pendel / gulvlampe af kobber, 'Green Antique' 35 cm
Håndlavet multifunktionel pendel/gulvlampe med skærm af hammerslået poleret kobber 'Green Antique'. Lampen kan benyttes som pendel eller som gulvlampe, en sokkel af sort plast medfølger. Ø. 35 cm. Fremstår med i lettere brugsspor og i emballage.

Varunr: 5924082
SEK 3 283 DK, Herlev, Dynamovej 12-04-2021
08:43
SEK 547
Jens Fager for Muuto. Et par 'Grain' pendler, grey og blue grey (2)
Jens Fager for Muuto. Et par pendler, model 'Grain pendant lamp'. Produceret i Bambusfiber og plast i farven Grey og blue grey. H. 18,5 Ø 21 cm. Udstillingsmodeller. (2)

Varunr: 5854783

SEK 1 368 DK, Herlev, Dynamovej 12-04-2021
10:36
SEK 479
Form Us With Love for Muuto. Tre pendler model 'Unfold', Clay Brown. (3)
Form Us With Love for Muuto. Tre pendler model 'Unfold' fremstillet i farven Clay Brown silikonegummi. Ø 32,5 cm., H. 29,5 cm. Original emballage, modelfoto. (3)

Varunr: 5847993

SEK 2 052 DK, Herlev, Dynamovej 12-04-2021
10:39
SEK 410
NYTA. Pendel af sortlakeret aluminium, model Tilt Conic
NYTA. Pendel af aluminium lakeret med matsort, indvendigt med hvid, lyseblå stofledning, justérbar position. Model Tilt Conic. Fremstillet af Nyta, Tyskland. Udstillingsmodel, mindre ridse. Vejl. udsalgspris DKK 2887. Lauritz.com Herlevs temaauktion over eksklusiv belysning og designlamper. Se og...

Varunr: 5820313

SEK 1 915 DK, Herlev, Dynamovej 12-04-2021
10:41
SEK 410
Par 'Manhattan' pendler, med kugletop. sort (2)
Par "Manhattan" pendler, med kugletop. Sort. H. 35 cm. Ø. 25 cm. Fremstår i original emballage. Emballage str.: 28 x 29 x 40 cm. (2)

Varunr: 5644228

11:36
SEK 410
Rewired / Frandsen , Backbeat XL pendel i aluminium
Rewired , Backbeat XL pendel i aluminium. LED teknologi. Farve: guld. H. 23,5 Ø. 10 cm. Design: Frandsen Projekt.Der medfølger to ekstra bunde i farven guld og sort. Ubrugt , dog med enkelte opbevaringsspor.

Varunr: 5738815
SEK 1 778 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 12-04-2021
18:41
SEK 410
Louise Campbell. Collage 600 pendel - Snow White

Varunr: 5881186
SEK 9 301 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 12-04-2021
20:05
SEK 616
Marco Acerbis, standerlampe, model Vertigo, fremstillet hos Candle/Fontana Arte
Standerlampe/uplight, model Vertigo, italiensk design fra 2005 af Marco Acerbis, fremstillet hos Candle/Fontana Arte, Italien. Med flere betegnelser. Konstruktion i mat elokseret aluminium og lakeret metal, udstyret med trædekontakt, R7s-lampefatning til højvolts-halogenpære. Mål ca. H. 194 cm,...

Varunr: 5450820
SEK 4 076 DE, Düsseldorf, Völklinger Straße 12-04-2021
20:30
SEK 510
Design by Us pendel. To loftslamper, Model Decadence (2)
Design by Us pendel. To loftslamper, Model Decadence i blank messing, H. 30 Ø. 12 cm. Orange ledning medfølger. Fremstår ubrugt i original emballage. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten og eventuelle mangler. Første modelfoto. (2)

Varunr: 5839939

SEK 4 103 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-04-2021
10:35
SEK 547
Broberg Ridderståle for Muuto. Standerlampe model Leaf
Standerlampe fra Broberg & Ridderstråle. Model 'Leaf floor lamp' i hvid. H. 118 cm. Fremstillet hos Muuto. Original emballage, udstillingsmodel, enkelte ridser kan forekomme. Modelfoto. Vejledende udsalgspris 2.495 DKK.

Varunr: 5846693

SEK 2 052 DK, Herlev, Dynamovej 13-04-2021
11:13
SEK 410

Varunr: 5949556

SEK 2 462 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 13-04-2021
14:40
SEK 410
12»