Utropspris
   Varor pr. sida   20 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Anderssen & Voll for. Muuto Five Pouf-large. Grøn.
Anderssen & Voll for. Muuto Five Pouf-large betrukket med Remix 933. H. 45 cm. B. 88 cm. D. 45 cm. Udstillingsmodel i original emballage.

Varunr: 6110239

SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
17:07
SEK 2 255
Nichetto studio for Wendelbo. 2,5-pers. sofa, model Lilin
Nichetto studio for Wendelbo. 2,5-pers. sofa, model Lilin. Polstret med 'Maple col. 542 PG6', stel af sort pulverlakeret stål. H. 71, Sh. 41, B. 205, D. 93 cm. Udstillingsmodel med lettere brugsspor.

Varunr: 6055920

SEK 19 732 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
18:39
SEK 7 047
Mika Tolvanen for Muuto. 'Visu Lounge Chair',
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair' stående op lys olivengrøn laseret asketræs ben. Sæde med skål af træfiner ligeledes lys olivengrøn asketræs finer. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6013031

SEK 4 228 DK, Herlev, Dynamovej 03-07-2022
20:14
SEK 1 128
Cocktailring med aquamarin og brillanter, 14 kt. hvidguld
Cocktailring af 14 kt. hvidguld, prydet med større fancy- cut aquamarin, omkranset af talrige brillanter. Samlet ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton/H-Top Crystal/I. Klarhed: Overvejdende VS, men også SI. Ringstr. Ø 16½ mm. Ø = str. 52. Vægt ca. 6,1 gram.

Varunr: 6122350
SEK 16 913 DK, Odense, Kratholmvej 03-07-2022
20:41
SEK 10 993
Anderssen & Voll for Muuto. Echo Pouf.
Anderssen & Voll for Muuto. Echo Pouf. Betrukket med møbelstof. Mål. 56x38 cm. Udstillingsmodel. Vejledende udsalgspris

Varunr: 6157339

SEK 2 819 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-07-2022
21:04
SEK 1 128

Varunr: 6110246

SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
08:53
SEK 2 255
To italienske olietryk på lærred (2)
To italienske landskaber med nymfer, olietryk på lærred, mærket 'Made in Italy' hhv. no. 6323 og 6324, 1900-tallets første halvdel. 91 x 40 cm. Uden rammer. Fremstår med et større hul og flere små huller i kanten, gulnede. (2)

Varunr: 6135472
SEK 1 409 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
15:12
SEK 846
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair'
Mika Tolvanen for Muuto. Hvilestol model 'Visu Lounge Chair' Stående på massive lakerede egetræsben. Sæde med skål af træfiner betrukket med Refine læder i farven beige. H. 69 B. 60 D. 51 SH. 40 cm. Udstillingsmodel.

Varunr: 6109690

SEK 4 228 DK, Herlev, Dynamovej 04-07-2022
15:45
SEK 1 128
Smykkesæt, af 8 kt. guld, vedhæng og par ørestikker, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Smykkesæt bestående af vedhæng og par matchende ørestikker, hver prydet med dråbeformet facetsleben blå sten, ant. topas. Samlet vægt uden kæde er 4,5 gram. Der til en lang halskæde af forgyldt sterling sølv. Længde ca 70 cm.

Varunr: 6109150

SEK 3 664 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
15:55
SEK 2 537
Anderssen & Voll for. Muuto Five Pouf-large
Anderssen & Voll for. Muuto Five Pouf-large betrukket med Remix 933 fra Kvadrat. Ø.80. H. 45 Udstillingsmodel.

Varunr: 6109604

SEK 4 228 DK, Herlev, Dynamovej 05-07-2022
14:52
SEK 1 409
Seguso. Blomsterformet loftslampe i lyseblå muranoglas
Seguso.Blomsterformet loftslampe i lyseblå muranoglas og hvidlakeret metal. Ø 38 cm, H. 17 cm. Fremstillet af Seguso, Venedig, Italien. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6143159
SEK 14 094 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2022
19:45
SEK 6 201
Katharina Welper. Komposition med peber, mosaik på plade (cd)
Katharina Welper (f. 1978). Komposition med peber, mosaik på træplade. Sign. og dat. Katharina Welper, 2021 på bagsiden. 81 x 70 cm. Fremstår med beslag til væghængt på plade. Katharina Welper er en eksperimenterende brasiliansk moderne kunstner, som er særligt kendt for sine mosaikker herunder ...

Varunr: 6226509
SEK 14 094 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 05-07-2022
20:56
SEK 8 456
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol
Arne Jacobsen. Oxford kontorstol betrukket med blåt stof. Fempas fod samt stamme af aluminium monteret på hjul. H. 98 cm. SH. 52 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen, mærkat herfra 2004. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6032874
SEK 6 201 DK, Herlev, Dynamovej 06-07-2022
13:04
SEK 4 510
Holger Lübbers. Marine med sejlskibe og slæbebåd
Holger Lübbers (1850-1931). Marine med sejlskibe og slæbebåd, olie på lærred, sign. H. Lübbers. 82 x 108 cm (115 x 141 cm). Fremstår med nogle reparationer.

Varunr: 6129408
SEK 14 094 DK, Vejle, Dandyvej 06-07-2022
20:13
SEK 9 866
Jean-Michel Folon. Fransk plakat, 'Galeries Lafayette', 1986
Jean-Michel Folon (1934-2005). Original, fransk reklameplakat, 'Galeries Lafayette', offsettrykt hos Bedos, Paris 1986. 80 x 120 cm. Uden ramme. Fremstår med midterfolder.

Varunr: 6135478
SEK 1 128 DK, Vejle, Dandyvej 06-07-2022
20:52
SEK 423
Iskos-Berlin, for Muuto. Tre Fiber side tube base. (3)
Iskos-Berlin, for Muuto.Tre stole, model Fiber Side Chair. Stel af grålakeret stålrør, sæde og ryg af fiberkomposit, betrukket med lysgrønt stof. H. 77 B. 49.5 D. 53 SH. 46 cm. Udstillingsmodeller. (3)

Varunr: 5846848

SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2022
08:25
SEK 2 114
Sofabord / Puf af knapsyet stof
Sofabord / Puf af knapsyet stof. H. 40 cm. B. 96 cm. D. 96 cm.

Varunr: 6040080

SEK 6 201 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2022
09:31
SEK 4 792
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', gul
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage'. gul lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 40 cm. Ø. 90 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfotos.

Varunr: 6050705

SEK 3 383 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2022
16:11
SEK 1 409
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage', grøn
Won Design for Wendelbo. Sofabord model 'Cage'. Grøn lakeret HDF plader. Sort pulver lakeret stel. H. 50 cm. Ø. 40 cm. Udstillingsmodel i original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6024864

SEK 2 819 DK, Herlev, Dynamovej 07-07-2022
16:21
SEK 1 057
Øreringe i 14kt med brillantslebne diamanter 1.70ct
Øreringe i 14kt rosaguld med brillantslebne diamanter 1.70ct Centrale diamanter 2 x0.65ct Farve: Lys Champagne

Varunr: 5897595

SEK 39 900 BE, Antwerpen 10-07-2022
14:48
SEK 24 150