Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
  ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 302 x 199 cm
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 302 x 199 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, farvenuancer, forstærkninger.
Varunr: 5285156
SEK 1 123 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:15:00
SEK 562
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 223 x 169 cm
Bokhara, 1900-tallets første halvdel. 223 x 169 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, farvenuancer, reparationer/forstærkninger på bagsiden.
Varunr: 5278639
20:30:00
SEK 632
Tre Bokhara tæpper samt nomade sadeltaske (4)
Tre Bokhara tæpper, det ene et fragment, de to andre med ophæng. Samt nomade sadeltaske. 1900-tallets første halvdel. Mindste til største: 88 x 30 cm - 112 x 113 cm. Fremstår med slitage og reparationer, sadeltasken med senere indvendige puder. (4)
Varunr: 5277229
20:51:00
SEK 421
To kelim tæpper (2)
To kelim tæpper. Persisk Senneh, 1900-tallets første halvdel. 139x134 cm. Anatolsk 170x110 cm. (2)
Varunr: 5255908
SEK 14 040 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-03-2019
15:49:00
SEK 7 020
To persiske tæpper, (2)
To persiske tæpper, Senneh 194x142 cm. samt Yazd 174x127 cm.
Varunr: 5255915
19:49:00
SEK 7 020
Antik kaukasisk Shirvan kelim. 300 x 90 cm.
Antik kaukasisk Shirvan kelim. Uld på uld. Fremstår med slitage. 300 x 90 cm.
Varunr: 5249769
SEK 8 424 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
20:09:00
SEK 4 212
Signeret Persisk Isfahan tæppe, 163x107 cm
Signeret Persisk Isfahan tæppe, kurkuld på silke. 163x107 cm
Varunr: 5255905
SEK 14 040 DK, Roskilde, Store Hedevej 30-03-2019
16:59:00
SEK 7 020
Persisk Kirman tæppe, 442x302 cm.
Persisk Kirman tæppe, syd Persien. Uld på bomuld. Fremstår med brugsspor. 442x302 cm.
Varunr: 5273135
SEK 11 232 DK, Herlev, Dynamovej 31-03-2019
16:21:00
SEK 5 616
To persiske tæpper, (2) Ghashghai og Qum
To persiske tæpper, Ghashghai 160x119 cm. og Qum, 203x138 cm. (2)
Varunr: 5255919
SEK 14 040 DK, Roskilde, Store Hedevej 31-03-2019
19:01:00
SEK 7 020