Utropspris
12345...9»   Varor pr. sida   255 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Georg Jensen armbånd i matteret sterling sølv
Georg Jensen armbånd i matteret sterling sølv. konkav formet. Fremstår med minimale brugsspor. Stemplet Georg Jensen, 925S, Danmark. Originale kasser i god stand medfølger.

Varunr: 6228546
SEK 5 638 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
20:53
SEK 3 383
Tennisarmbånd 14kt med brillantslebne diamanter 3.15ct
Tennisarmbånd i 14 karat hvidguld prydet med 56 brillantslebne diamanter i alt 3.15ct Farve: (F-G)-Top Wesselton Klarhed:VS og enkelte SI Længde: 18.5cm Vægt: 12.5gr

Varunr: 6213227

SEK 60 900 BE, Antwerpen 29-06-2022
20:58
SEK 33 600
Safirarmlænke i 8 kt. guld og sølv
Ældre armlænke prydet med syv ovale, facetslebne safirer og klare facetslebne sten, alle fattet i sølv og med lænke i 8 kt. guld. Vægt 8,7 g. L. 17,3 cm, B. guldlænke 3,5 mm, maks. B. på sten 9 mm. Ustemplet men syretestet. Fremstår med brugsspor, tre af de klare sten med små afslag og chips.

Varunr: 6228095
SEK 7 047 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
20:58
SEK 5 638
Christine Bukkehave armring af sterling sølv med lapis lazuli
Christine Bukkehave armring udført i sterling sølv, cross-over design, prydet med lapis lazuli. Omkreds ca. 18 cm. Vægt ca. 23 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6229941

SEK 1 550 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
21:33
SEK 987
Ole Lynggaard. 'Snakes' armring af 18 kt. guld med brillanter, i alt 0.06 ct.
Ole Lynggaard. Mini 'Snakes' armring af 18 kt. rødguld prydet med 5 brillantslebne diamanter, i alt 0,06 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS. Armringen er med fleksibel åbne-anordning. Model nr. A2793-402. 50-års jubilæums-model 1963-2013. Indvendigt mål: 6x4,7 cm. Vægt: ca. 16,9 gr. ...

Varunr: 6204693
SEK 42 282 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
11:47
SEK 33 826
Diamond bracelet in 14kt gold total 0.50ct
Bracelet in 14kt white gold set with 24 brilliant cut diamonds. Total 0.50ct Colour: (F-G) Top Wesselton Clarity: SI Length adjustable: 15-17.5cm Weight: 2.4gr Handmade in Antwerp

Varunr: 6145771

SEK 9 975 BE, Antwerpen 30-06-2022
12:01
SEK 4 988
Armringe og armbånd af sterlingsølv (3)
To armringe og et armbånd udført i sterlingsølv. Armbånd: længde 19 cm., bredde 5 mm. Dobbelt snoet armring, bredde 9 mm. Åben armring, bredde 3 mm. Vægt: 70.9 gram. Udstillingsmodeller. (3)

Varunr: 6213928

SEK 2 537 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
12:31
SEK 1 691
Diamonds by Frisenholm. Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld
Diamonds by Frisenholm. Diamantarmbånd af 14 kt. hvidguld med brillantslebne diamanter ialt ca. 1.03 ct. Farve: Top Wesselton- Wesselton (G-H). Klarhed SI. Længde 17,5 cm. B. 0.4 cm. Vægt 7,9 g.

Varunr: 6149060

SEK 17 617 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
12:36
SEK 14 094
Armbånd af sterlingsølv (3)
Et armbånd og to armringe udført i sterlingsølv: Leddelt armbånd, længde: 25 cm., bredde: 12 mm. Åben armring prydet med snoet bort, bredde: 9 mm. og klassisk glat armring, bredde: 8 mm. Vægt: 100 gram. Udstillingsmodeller. (3)

Varunr: 6213921

SEK 2 819 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
12:43
SEK 1 691
Armringe, sterlingsølv (3)
Tre armringe udført i sterlingsølv: Armring prydet med hjerte, armring i tre dele samt armring i klassisk design med indstikslås. Bredde: 2-16 mm. Vægt: 60.7 gram. Udstillingsmodeller. (3)

Varunr: 6213833

12:44
SEK 1 691
Åben herre armring af sterling sølv
Åben massiv herrearmring af sterling sølv, satineret overflade. Omkreds. 19 cm. B. 6 mm. Vægt. 32 g. Vejl. pris er 1.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6221039

SEK 1 691 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
12:48
SEK 1 339
Tennisarmbånd 18kt med brillantslebne diamanter 3.30c
Tennisarmbånd i 18kt gult guld prydet med brillantslebne diamanter 3.30ct Farve: (F-G) Top Wesselton Klarhed: VS Længde: 18cm

Varunr: 6208508

SEK 63 000 BE, Antwerpen 30-06-2022
12:59
SEK 35 175
Samling armbånd med ædelsten (12)
Elleve armbånd og en armring udført i forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne ædelsten: Rosakvarts, rubin, cubic zirkon, ametyst m.v. Regulerbar længde på armbånd: 16-19 cm. Medfølges af smykkeposer. (12)

Varunr: 6216889

SEK 3 101 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
13:21
SEK 1 128
Samling armbånd med farvede ædelsten (12)
Tolv armbånd udført i forgyldt sterlingsølv prydet med facetslebne ædelsten i form af ametyst, rubiner, månesten, onyx, røgkvarts, rosakvarts og mabéperle. Regulerbar længde: 15-21 cm. Medfølges af smykkeposer. (12)

Varunr: 6216869

SEK 3 383 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
13:22
SEK 1 128
Armring af sterling sølv, punslet satineret overflade
Armring af sterling sølv punslet silkeoverflade. Omkreds. 19,5 cm. B. 5 mm. Vægt. 13 g. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6221069

SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
13:30
SEK 634
4 forskellige armbånd (4)
4 forskellige armbånd, bestående af 2 Kranz & Ziegler Story armbånd, begge er 3-radet med læder og stene. Samt wirearmbånd af sterling sølv med synt. katteøje og en armlænke med stjerner af sterling sølv. Længde/omkreds ca. 18 cm. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt...

Varunr: 6216140

SEK 1 409 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
13:39
SEK 423
Samling armbånd af diverse sten og læder (10)
Samling armbånd med perler af diverse sten og metaller samt læder. (10)

Varunr: 6197228

SEK 2 114 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
13:47
SEK 1 409
Armring af forgyldt sterling sølv
Armring af forgyldt sterling sølv. "Grenformet" Omkreds.17 cm. Vægt. 9 g. Kan åbnes. Er forsynet med en sikkerheds hasp. Vejl. pris er 1.995,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6226885

13:53
SEK 775
Randers Sølv armring af sterling sølv
Randers Sølv, armring udført i sterling sølv " dobbelt/spejlvendt" Omkreds ca. 20½ cm. Vægt ca. 53 gram. Vejl. pris er 3.550,-.

Varunr: 6226059

SEK 2 537 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
14:21
SEK 1 409
Herre armring af sterling sølv
Herre armring udført af sterling sølv, delvis oxideret. Omkreds ca. 19 cm. Vægt. 18 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6220848

SEK 1 550 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
14:26
SEK 1 198
4 forskellige armbånd (4)
4 forskellige armbånd, bestående af 2 Kranz & Ziegler Story armbånd, begge er 3-radet med læder og stene. Samt armlænke med plakette af sterling sølv og en armlænke med hjerter af sterling sølv. Længde/omkreds ca. 19 cm. Dette varenr. er en del af en større samling smykker fra en ophørt ...

Varunr: 6216148

14:26
SEK 493
Armbånd af sterling sølv
Armbånd af sterling sølv. L. 19 cm. Vægt. 9 g. Vejl. pris 1295,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6224500

14:28
SEK 987
Armring af sterling sølv
Armring af sterling sølv, prydet med "nitter. Omkreds 18 cm. Vægt 17 gram. Bredde ca. 5 mm.

Varunr: 6224490

14:35
SEK 775
Sæt armbånd af sterlingsølv (3)
Tre armbånd udført i sterlingsølv. Længde: 18.5-20 cm. Vægt: 46.1 gram. (3)

Varunr: 6210157

14:36
SEK 1 691
Armring af sterling sølv
Armring af sterling sølv med forgyldt kugle. Omkreds. 18 cm. Bredde ca. 3 mm. Vægt. 25 g. Armringen kan åbnes. og er monteret med en sikkerheds hasp. Vejl. pris er 2.195,-. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6220865

14:40
SEK 1 057
Hermann Siersbøll m.fl. Armbånd af sterlingsølv (2)
Hermann Siersbøll. Armbånd med organisk udtryk udført i sterlingsølv med delvis satineret overflade. Bredde: 3-21 mm. Armring af blank sølv med kugler hele vejen rundt. Bredde: 1-5 mm. Vægt: 36.4 gram. (2)

Varunr: 6200220

14:41
SEK 1 409
Åben armring med Rutil Quartz af 8 kt. guld
Armring udført i 8 kt. guld, åbent design, prydet med 2 cabochonslebne Rutil Quartz. Omkreds ca. 18 cm. Vægt ca. 8,9 gram. Denne vare hidrører en ophørt smykkeforretning.

Varunr: 6230758

SEK 5 356 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
14:52
SEK 3 946
Bred armlænke af 18 kt. guld
Bred armlænke udført i 18 kt. guld med indstikslås monteret med sikkerhedskrog. Længde: 18.5 cm. Bredde: 2 cm. Vægt: 37.3 gram. Fremstår med ridser.

Varunr: 6201689
SEK 23 960 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
14:55
SEK 19 027
H. Siersbøll m.fl. Armringe, sterlingsølv (2)
H. Siersbøll: Armring af sterlingsølv med matteret rustik front, indstikslås med sikkerhedskrog. Bredde: 2-20 mm. Firkantet armring af sterlingsølv med matteret overflade, indstikslås, bredde: 7 mm. Indvendig mål: 47x55 mm. Vægt: 57.3 gram. (2)

Varunr: 6213762

14:56
SEK 1 128
To armringe udført i børstet sterlingsølv, bredde: 4-10 mm. og leddelt armbånd prydet med blomster med hhv. blank og mat overflade, længde: 18.5 cm., bredde. 25 mm. Vægt: 53.1 gram. (3)

Varunr: 6213564

14:57
SEK 1 691
12345...9»