Utropspris
12345...6»   Varor pr. sida   165 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
100 charms med emaljedekoration (100)
100 Charms med kerne af sterling sølv, dekoreret med glas, eller emalje. Lille variation af perler kan forekomme. Modelfotos.(100)

Varunr: 5623790

SEK 1 112 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
14:21
SEK 417
Kurt Nielsen, Ripple armbånd af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, "Ripple" armbånd udført i sterling sølv, bred i en klassisk model. Bredde ca. 4 cm. Længde ca. 17 cm. Vægt ca. 75 gram. Vejl. udsalgspris er 4.490,-.

Varunr: 5724034

SEK 4 172 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
14:21
SEK 834
Björn Weckström for Lapponia. Armbånd
Björn Weckström for Lapponia, kraftig armbånd af bronze. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 5710910
SEK 1 669 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
16:19
SEK 765
Sølvsmed Kurt Nielsen, "Ripple" armbånd udført i sterling sølv, bred i en klassisk model. Bredde ca. 4 cm. Længde ca. 19 cm. Vægt ca. 71 gram. Ligger i gaveæske fra Kurt Nielsen. Vejl. udsalgspris er 4.490,-.

Varunr: 5691829

17:03
SEK 417
Kurt Nielsen, armlænke af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " KNDK22" Er monteret med skruelukke. Længde ca. 18½ cm. Bredde ca. 2,4 cm. Vægt ca. 94 gram. Vejl. udsalgspris er 6.700,-. Udstillingsmodel med minimale spor deraf.

Varunr: 5727969

18:42
SEK 1 182
Armlænke af 8 kt. guld
Armlænke udført i 8 kt. guld, moderne design, Længde er justerbar mellem 16 og 19 cm. Vægt ca. 11,1 gram.

Varunr: 5739509

SEK 5 562 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
19:15
SEK 487
Armlænke af 14 kt. guld, model Bismarck
Armlænke af 14 kt. guld, model Bismarck. monteret med dobbelt sikkerhedshaspe. Stemplet 585, JAA. Længde 18 cm. Bredde 0,5 cm. Vægt 7,6 g

Varunr: 5733453
SEK 3 337 DK, Herlev, Dynamovej 15-08-2020
19:21
SEK 2 086
Ankelkæde / Armlænke af 14 kt. guld, 23 cm
Ankelkæde / Armlænke af 14 kt. guld, Pansermønster. Længde ca. 23 cm. Vægt ca. 1,55 gram.

Varunr: 5689586

SEK 2 225 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
19:26
SEK 1 669
Chr. Veilskov. Bismarckarmlænke af 14 kt. guld - 27,3 g.
Chr. Veilskov. Bismarckarmlænke af 14 kt. guld med en lille 14 kt. guldcharm i form af kvindetegnet. Monteret med skjult kasselås med dobbelte sikkerhedshasper. L. 20,3 cm. B. 9,5 mm. Vægt: 27,3 g. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5713211
SEK 9 734 DK, Helsingør, Støberivej 15-08-2020
19:43
SEK 6 397
Sildebensmønstret armbånd af 14 kt. guld, 16.9 gram
Sildebensmønstret armbånd udført i 14 kt. guld med indstikslås monteret med sikkerhedskroge. 18 cm. Bredde: 6 mm. Vægt: 16.9 gram. Fremstår med brugsspor/ridser.

Varunr: 5720991
SEK 10 569 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
19:48
SEK 1 947
Bred armlænke af 14 kt. guld, 46.7 gram
Bred armlænke udført i 14 kt. guld monteret med indstikslås. Længde:18.5 cm. Bredde: 22 mm. Vægt: 46.7 gram. Fremstår med brugspræg.

Varunr: 5720996
SEK 25 031 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
19:49
SEK 904
Murstens armbånd af 14 kt. guld
Murstens armbånd udført i 14 kt. guld med indstikslås monteret med sikkerhedskroge. Længde: 18 cm. Bredde: 5 mm. Vægt: 11.8 gram. Fremstår med brugspræg.

Varunr: 5721000
SEK 6 953 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
19:49
SEK 4 728
Georg Jensen, Offspring armlænke af sterlingsølv med gulddetalje
Georg Jensen. "Offspring" armbånd udført i sterlingsølv med med et led i guld L. 20 cm. Vægt ca. 25.7 gr. Dessin nr. 433C (str.M/L) Formgivet af Jacqueline Rabun for Georg Jensen. Minimale brugsspor

Varunr: 5728751
SEK 5 562 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 15-08-2020
19:50
SEK 2 503
Armbånd af 14 kt. guld
Armbånd med gennembrudt mønster udført i 14 kt. guld med indstikslås monteret med sikkerhedskroge. Længde: 18.5 cm. Bredde: 8 mm. Vægt:24 gram. Fremstår med brugspræg.

Varunr: 5721014
SEK 11 959 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 15-08-2020
19:50
SEK 8 344
Armbånd med facetslebne sorte onyx perler, samt guldkugler og lås af 8 kt. guld
Armbånd med facetslebne sorte onyx perler, samt endekugle, gennembrudt pyntekugle samt lås af 8 kt. guld. Omkreds ca. 15½ cm.

Varunr: 5717797

SEK 3 616 DK, Odense, Kratholmvej 15-08-2020
19:51
SEK 487
Armring 14 k guld
ARMRING, 14 k guld, mittparti med smaragdslipad citrin, orientpärlor, repdekor, innerdiameter ca 52x48 mm, vikt 22,5 g

Varunr: 5738084
SEK 6 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 15-08-2020
19:58
Se mer
Ole Lynggaard. `My Little World´ dobbelt fjer - charm af 18 kt. sortrhodineret rødguld
Ole Lynggaard. 'My Little World' dobbelt fjer-charm i 18 kt. sortrhodineret rødguld prydet med en brillantsleben diamant på i alt 0,02 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS, monteret på sort justerbart bomuldsarmbånd med Ole L logo. H. inkl. øsken: 1,9 cm. Art. nr. A2810-402. Medfølges af ...

Varunr: 5705915
SEK 3 894 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
19:59
SEK 834
Diamantprydet vedhæng i veneziaarmlænke af 14 kt. hvidguld
Firkløvervedhæng i 14 kt. hvidguld prydet med en lille enkelsleben diamant sat i veneziaarmlænke af 14 kt. hvidguld. H. vedhæng inkl. øsken 2 cm, L. armlænke 17,5 cm. Samlet vægt 3,7 g. Brugsspor.

Varunr: 5688474
SEK 1 947 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:05
SEK 1 043
Brillantbesat charm 'N' af 18 kt. hvidguld monteret på sort knyttet armbånd
Brillantbesat charm 'N' af 18 kt. hvidguld monteret på sort knyttet justérbart armbånd, Charm prydet med 14 små hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.07 ct. Charm B. 0,82 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 5718852
SEK 2 503 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:08
SEK 487
Tennisbracelet med briljantslebne diamanter 4.35ct.
Tennisbracelet i 18kt gult guld med 67 briljantslebne diamanter i alt ca.4.35ct. Farve: (I-J) Top Crystal-Crystal Klarhed: VS Længde: 18cm Håndlavet i Antwerpen

Varunr: 5476368

SEK 60 088 BE, Antwerpen 15-08-2020
20:17
SEK 30 044
Millé Copenhagen. 'Eternite' armring af håndsmedet sterlingsølv
Millé Copenhagen. 'Eternite' armring af håndsmedet sterlingsølv, indvendig L. af hver oval ring: ca. 7,5 og 8 cm. Vægt: ca. 114 gr. Fremstår med lettere håndteringsspor.Vejl.udsalgspris: DKK 9.900,-

Varunr: 5730249

SEK 8 344 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:28
SEK 695
Larry. Retro brillantarmbånd af forgyldt 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.68 ct
Larry. Retro brillantarmbånd af forgyldt 18 kt. hvidguld prydet med 21 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.68 ct. 20 brillanter Farve: Wesselton -Top Crystal. (H - I). Klarhed VS. Samt cognacfarvet brillant ved lås: Farve: Cognac. Klarhed: P1. Stemplet Larry 750. Vægt ca. 18,9 g. B. 0,49 cm. ...

Varunr: 5728830
SEK 30 593 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:46
SEK 487
Anders Møller. 'Knude'-armlænke af sterlingsølv
Anders Møller. 'Knude'-armlænke af sterlingsølv, monteret med karabinlukke, stemplet "SC 925". L. 19 cm. Vægt: ca. 48,5 gr. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 5738192
SEK 1 669 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
20:48
SEK 556
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af blomsterbi af 18 kt. hvidguld
Ole Lynggaard. 'My Little World' charm i form af blomsterbi af 18 kt. hvidguld, prydet med 10 pavéfattede, brillantslebne diamanter på i alt 0,10 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS. L. på bi: ca. 11 mm. Originalt bomuldsarmbånd samt etui medfølger. Art. nr. A2821-501.Fremstår med minimale ...

Varunr: 5679251
20:57
SEK 1 321
Klassisk brillant -tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt 4.78 ct
Klassisk brillant -tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 52 brillantslebne diamanter, i alt ca. 4.76 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: SI-P1. B. 0,3 cm. Vægt ca. 9,5 g. L. 17,5 cm. Etui medfølger.

Varunr: 5722964
SEK 45 890 DK, Vejle, Dandyvej 15-08-2020
21:10
SEK 22 945
Edition Nordic Zoltan Popovits Lilia Armring
ZOLTAN POPOVITS, Lilia, armring, Lapponia, 1993, stel öppningsbar armring, satinerad och polerad yta, integrerat lås, diam ca 65 mm, vikt ca 42.3 g, smyckespåse original medföljer

Varunr: 5738935
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16-08-2020
10:16
Se mer
Charmsarmbånd af 9 kt. hvidguld med 13 charms
Charmsarmbånd af 9 kt. hvidguld med 13 charms i form af masker, delfiner, svane, hjerter, N, klovn med bevægelige led prydet med to små facetslebne safirer, henholdsvis blå, hvid samt lille rubin, hest, stigebøjler, sko, kamel og hunden 'Nuser' fra Radiserne. Monteret med sikkerhedskæde. Vægt i ...

Varunr: 5729911
SEK 6 953 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2020
10:37
SEK 556
Kranz & Ziegler, Story
KRANZ & ZIEGLER, Story, collier och armband, granat respektive månsten, längd 60,5 och 20 cm

Varunr: 5738947
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Göteborg 16-08-2020
10:40
Se mer
Edition Nordic Regitze Overgaard Smithy Cuff
REGITZE OVERGAARD, Smithy Cuff, för Georg Jensen, sterlingsilver, stilren bred öppen armring, modell 561B, stl M, höjd ca 65 mm, vikt ca 80 g

Varunr: 5738967
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 16-08-2020
11:28
Se mer
Brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt 1.90 ct. G-H/VS-SI
Brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 49 brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.90 ct. Samlet carat er stemplet i armbåndet. Farve: Top Wesselton- Wesselton (G-H). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 13,8 g. B. 0,38 cm. L. 18 cm. Fremstår med minimale brugsspor.

Varunr: 5738156
SEK 22 945 DK, Vejle, Dandyvej 16-08-2020
11:30
SEK 417
12345...6»