Utropspris
12345...6»   Varor pr. sida   155 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Jival. Charmsarmbånd af 14 kt. hvidguld
Jival. Charmsarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med 5 charms i form af snekrystal, roset, sommerfugl, guldsmed og dobbelthjerte alle sat med bittesmå hvide zirkoner samt enket rosetcharm med blå zirkoner, afslutte med carabinlås stemplet Jival 585. Let justérbar tynd kæde. Vægt ca. 3,1 g. L. 17,5 ...

Varunr: 6025102
SEK 3 273 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
10:12
SEK 614
Anker armlænke af 14 kt. guld, 25 cm
Armlænke udført i 14 kt. guld, Klassisk Ankermønster. Længde ca. 25 cm. Vægt ca. 6,06 gram

Varunr: 5977776

SEK 6 546 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
11:15
SEK 955
South sea pearl bracelet in 18kt gold
South sea pearl bracelet in 18kt yellow goldColor: GoldShape: OvalSurface: Clean

Varunr: 6040839

SEK 14 224 BE, Antwerpen 22-06-2021
12:09
SEK 711
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 34,9 g.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 34,9 g. Indvendig dia. 5,5 cm. Vejl. udsalgspris. 5.595 DKK / 746 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter,...

Varunr: 5770311

SEK 2 728 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
13:25
SEK 477
Armlænke af 8 kt. guld
Armlænke udført i 8 kt. guld, moderne design, Længde er justerbar mellem 16 og 19 cm. Vægt ca. 11,2 gram.

Varunr: 5739535

SEK 5 455 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:22
SEK 1 637
Armring med brillant, ca. 0.015 ct. 14 kt. guld
Armring udført i 14 kt. guld, satineret overflade, prydet med en brillant, ca. 0.015 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P1. Omkreds ca. 19 cm. Bredde ca. 61 mm. Vægt ca. 17,7 gram.

Varunr: 6030349

SEK 13 092 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:26
SEK 1 023
Randers Sølv, åben armring af sterlin sølv
Randers Sølv, åben armring udført i sterling sølv, omkreds ca. 20 cm. Vægt ca. 18 gram. Vejl. pris er 1.850,-.

Varunr: 5963469

SEK 1 364 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:43
SEK 546
Skrivers, vintage armring af 14 kt. guld
Skrivers , en vintage armring udført i 14 kt. guld, prydet med ciseleringer. Lukke er forsynet med sikkerheds hasper. Omkreds ca.18 cm. Bredde ca. 10 mm. Fremstår nypoleret.

Varunr: 5978222
SEK 10 910 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
14:45
SEK 3 000
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 46,9 g.
House of Amber. Armbånd af poleret cognac rav. H. 3,5 cm. Ø. ca. 6 cm. Vægt 46,9 g. Vejl. udsalgspris 9.800 DKK/1.306 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Varunr: 5770211

SEK 4 091 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
15:25
SEK 682
Kurt Nielsen, Leather Strap armbånd med 3 charms af sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, Leather Strap armbånd af brunt læder med 32 aftagelige charms udført i sterling sølv. Længde er justerbar på 39, 40 og 41½ cm. Skal 2 gange rundt om armen. Udstillingsmodel med små spor deraf.

Varunr: 6042025

SEK 1 091 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
15:48
SEK 409
House of amber. Armbånd af cognac rav, ca. 26 g
House of Amber. Armbånd af ovale, polerede stykker cognac rav med insekter på elastik. H. ca. 2,5 cm. Ø ca. 6 cm. Vægt ca. 26 g. Vejl. udsalgspris 8.150 DKK / 1.087 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er en del af en auktion over ...

Varunr: 5748975

SEK 2 728 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
16:18
SEK 477
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 17,7 g.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 17,7 g. Indvendig dia. 5 cm. Vejl. udsalgspris. 13.800 DKK / 1.840 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Varunr: 5958111

SEK 4 910 DK, Herlev, Dynamovej 22-06-2021
17:33
SEK 1 500
Armlænke af 14 kt. guld
Armlænke udført i 14 kt. guld, Længde ca. 18 cm. Vægt ca. 5 gram. Vejl. pris er 6.995,-.

Varunr: 6033681

18:45
SEK 614
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med Blue London topas og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med cabochonslebet Blue London topas og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. L (L. inkl. knude 41 og 40 cm). Art. ...

Varunr: 6024933

SEK 10 365 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
18:49
SEK 477
Brilliant- / tennisarmbånd af 14 kt hvidguld, 5.12 ct
Brillant- / tennisarmbånd af 14 kt hvidguld prydet med diamanter der er brillant slebet på i lat 5.12 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: VS-SI1. Vægt 7,9 gram. L. 18,2 cm, B. 2,88 mm. Stemplet 585 samt utydelige mester. Ligger i æske. Ny og ubrugt.

Varunr: 6043520

SEK 46 368 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:57
SEK 546
Brillant armbånd af 14 kt hvidguld, 0.35 ct
Armbånd af 14 kt hvidguld prydet med diamant, der er brillant slebet på 0.35 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI1. Kæden kan reguleres i længde 16,5-19 cm. Vægt 1,25 gram. Ligger i æske. Fremstår ny og ubrugt.

Varunr: 6043755

SEK 6 273 DK, Aalborg, Nibevej 22-06-2021
18:59
SEK 750
Designers M. Samling armbånd med løse perler
Designers M. ca. 90 armlænker af metal L. ca. 18 cm. Ca. 94 armlænker af læder L. 20-36 cm. Mange løse perler af metal medfølger. Mindre brugsspor.

Varunr: 6043997
19:41
SEK 409
Vintage armlænke af 14 kt. guld
Vintage armlænke udført i 14 kt. guld. Lukke er forsynet med sikkerheds hasp. Længde ca. 18½ cm. Bredde ca. 6,2 mm. Vægt ca. 8,7 gram. Fremstår med brugsspor og trykmærker. Er nypoleret.

Varunr: 5978243
SEK 4 364 DK, Odense, Kratholmvej 22-06-2021
19:43
SEK 2 182
House of Amber. Armbånd med ravperler, ca. 31 g
House of Amber. Armbånd med runde polerede cognacfarvet ravperler i forløb, Ø ca. 5,5 cm, perler Ø ca.1,6 cm. Vægt ca. 31 g. Vejl. udsalgspris 35800 DKK / 4773 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om ...

Varunr: 5747773

SEK 12 274 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-06-2021
20:17
SEK 1 091
Vivianna Torun Bülow-Hübe for Georg Jensen. 'Dew Drop' armring af sterlingsølv med sort agat
Vivianna Torun Bülow-Hübe (1927–2004) for Georg Jensen. 'Dew Drop' armring af sterlingsølv, prydet med cabochonsleben sort agat, dessin nr. 203A. Indvendige mål: ca. 45 x 60 mm. Vægt: 65 g. Fremstår med alm. brugsspor.

Varunr: 6014186
SEK 6 819 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
20:21
SEK 546
Pandora. Armbånd med lås i 14 kt. guld
Pandora. Armbånd med lås i 14 kt. guld. L. 18 cm. Vægt 16,8 g. Alm. brugsspor samt let misfarvet skjold.

Varunr: 6043980
SEK 8 183 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:22
SEK 1 500
Ole Lynggaard. Stor 'Filigran Dew Drop' charm i 18 kt. urhodineret hvidguld med onyx og brillanter
Ole Lynggaard. Stor 'Filigran Dew Drop' charm i 18 kt. delvis satineret og urhodineret hvidguld prydet med dråbeslebet onyx samt 3 brillantslebne diamanter på i alt 0,03 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Design: Charlotte Lynggaard. Art. nr. A2635-502. H. 2,8 cm. Vægt 6,5 g. Medfølges ...

Varunr: 6007037
SEK 13 092 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:29
SEK 477
Ole Lynggaard. 'Life' knyttet armbånd med lås i 18 kt. guld
Ole Lynggaard. 'Life' knyttet armbånd i farven 'Tropic' med kroglås i 18 kt. blankt rødguld. L.16 cm. Tykkelse 3 mm. Vægt 3,1 g. Ole Lynggaard-velourpose medfølger. Alm. brugsspor.

Varunr: 6043966
SEK 4 910 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:32
SEK 4 364
Christina Bendix. Brillantarmlænke i 18 kt. rødguld, 0,36 ct.
Armlænke i 18 kt. rødguld prydet på front 12 enkeltvist fattede brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.36 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), klarhed: SI. Justerbar L. 17 og 19 cm. Vægt 2,9 g. Fremstår med brugsspor, slidt stempel (tilskrivning usikker).

Varunr: 6044012
SEK 6 819 DK, Vejle, Dandyvej 22-06-2021
20:42
SEK 886
Tre armbånd med ædelsten (3)
Tre armbånd med henholdsvis facetslebne turkis, lapis lazuli, samt turmaliner i pink, grøn/blå og brune nuancer, med låse af forgyldt metal. Bredde: 2,9-3,6 mm. Længde: 18,5 cm. (3)

Varunr: 5911218
SEK 1 773 DK, Nivå, Stejlepladsvej 22-06-2021
20:50
SEK 409
Tennis bracelet in 14K with brilliant-cut diamonds 2.35ct
Tennis bracelet in 14K yellow gold set with brilliant-cut diamonds 2.35ctColour: (H) Wesseltonclarity: VS Length: 18.5 cm

Varunr: 5987652
SEK 38 608 BE, Antwerpen 23-06-2021
11:04
SEK 19 304
Tennisarmbånd af 14 kt. guld - ca. 4.55 ct.
Klassisk tennisarmbånd af 14 kt. guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 4.55 ct. Farve: Crystal (J), Klarhed: VS-SI1. Monteret med kasselås med sikkerhedshaspe. Længde: 18,5 cm. Bredde: 2,8 mm. Fremstår nyt. Æske medfølger.

Varunr: 6028046

SEK 46 368 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-06-2021
11:40
SEK 818
Bracelet 18k with brilliant cut diamonds approx.1.25ct
Diamond Bracelet in 18k white rhod gold set with brilliant cut diamonds approx.1.25ct Colour:(F-G) Top Wesselton Clarity: VS Weight: 45gr

Varunr: 5933307
13:32
SEK 19 304
House of Amber. Amrbånd med ravperler, ca. 13,3 g
House of Amber. Armbånd med runde perler af mælkerav på elastik. Ø på perler ca. 1,1 cm. Ø på armbånd ca. 5,5 cm. Vægt ca. 13,3 g. Vejl. udsalgspris 13.800 DKK / 18.40 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. ...

Varunr: 5795110

SEK 5 455 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-06-2021
13:33
SEK 1 159
Vintage armring med ciseleringer, 14 kt. guld
Vintage armring udført i 14 kt. guld, prydet med ciseleringer på kanten. Lukke er forsynet med en sikkerheds hasp. Fremstår med kraftig slitage, stedvise gennemslid. Vægt ca. 18,7 gram. Omkreds ca. 18½ mm. Bredde ca. 12 mm.

Varunr: 6045917
SEK 2 455 DK, Odense, Kratholmvej 23-06-2021
14:10
SEK 3 000
12345...6»