Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8 9  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Christina Watches, armlænke af sterling sølv, med 3 charms af forgyldt sterling sølv
Christina Watches armlænke af sterling sølv. Længde ca. 15 cm. prydet med 3 charms af forgyldt sterling sølv. Ligger i gaveæske fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5285132

SEK 1 123 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
08:34:08
SEK 491
50 armlænker med perler af lavasten
50 armlænker med sorte lava perler, med pynteperler og montering af stål. hovedparten eller alle er ca. 18 cm. Fremstår ubrugte.
Varunr: 5239195
09:36:00
SEK 562
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm i 18k
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop'-charm i 18k rhod hvid gylden frosk Vedhæng: 15 mm - aftagelig Grønfarvet læderarmbånd Original Ole Lynggaard og velour taske inkluderet
Varunr: 5282412

SEK 9 414 BE, Antwerpen 27-03-2019
11:29:00
SEK 4 707
Brillant- tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld
Brillant- tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 39 brillantslebne diamanter i runde rosetter, i alt ca. 0.35 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 8 g. Roset Ø 0,48 cm. L. 19 cm.
Varunr: 5272069
SEK 9 547 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
11:44:00
SEK 4 774
50 armlænker med sorte lava perler, med pynteperler og montering af stål. hovedparten eller alle er ca. 17-18 cm. Fremstår ubrugte.
Varunr: 5239237
SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
12:32:00
SEK 491
Armlænke af sterling sølv med cubic zirkonia
Armlænke udført i sterling sølv, sammensatte stiliserede hjerteformede led, prydet med cubic zirkonia. Længde ca. 19 cm. Ligger i en gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5271558

13:25:52
SEK 421
Armlænke af sterling sølv
Armlænke udført i sterling sølv, i form af sammensatte kvadratiske led. skiftevis polerede og satinerede. L. 18½ cm. Bredde ca. 2 cm. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5268359

SEK 1 404 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
13:45:00
SEK 632
Christina Watches, armbånd af sort skind med 5 forgyldte sterling sølv charms
Christina Watches, armbånd udført i sort skind med 5 forgyldte sterling sølv charms og forgyldt magnetisk lukke. L. 70 cm. Ligger i en gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5267211

SEK 2 246 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
15:19:00
SEK 1 334
Armband 18 k vitguld diamanter
ARMBAND, 18 k vitguld, halvledad länk, mittparti med 14 briljanter totalt ca 1,50 ct, kvalité ca TCr-TCa(I-K)/SI, Juvelfabriken AB, stämplade mellan åren 1939-1958, Stockholm, årsstämpel saknas, längd 16 cm, vikt ca 12,7 g
Varunr: 5281897
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
16:02:00
Se mer
Armlænke af 8 kt. guld
Armlænke udført i 8 kt. guld, skiftevis blanke og satinerede led. Længde ca. 18 cm. Vægt ca. 3,2 gram. Fremstår ubrugt. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5275775
SEK 2 106 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
18:11:00
SEK 772
Tennisbracelet with brilliant cut diamonds 3.00ct
Tennisbracelet in 14kt white rhod gold set with brilliant cut diamonds approx; 3.00ct Colour: (H) Wesselton Clarity: VS Length: 17.5cm
Varunr: 5205553

SEK 47 593 BE, Antwerpen 27-03-2019
18:29:00
SEK 22 489
Bismarck armlænke af 14 kt. guld.
Bismarck armlænke af 14 kt. guld. Monteret med kasselås med dobbelt sikkekerhedshaspe L. 19,5 cm, B. 0,6 cm. Vægt 12 g, Brugsspor.
Varunr: 5247014
SEK 3 089 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:20:00
SEK 3 089
Vintage-armlænke af 14 kt. guld.
Vintage-armlænke af 14 kt. guld. Stemplet, Backhausen. L. 18,5 cm. B. 2,9 cm. Vægt 37 g.
Varunr: 5247001
SEK 8 424 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:23:00
SEK 6 178
Armlæmke. Ankerkæde af 14 kt. guld.
Armlænke, ankerkæde af 14 kt. guld monteret med dobbelt sikkerhedshaspe med to 8-taller. Stempel: CHL 585. L.20 cm. Vægt: 25 gr. Fremstår med almindelige brugsspor.
Varunr: 5247012
SEK 6 178 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
19:23:00
SEK 4 774
Christina Watches armlænke med charm, samt par ørestikker, sterling sølv
Christina Watches armlænke med charm, samt par ørestikker, udført i sterling sølv med hvide topaser. Længde ca. 16½ cm. Vejl. pris er samlet 1.197,-. Ligger i én gaveæske fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5269640

19:33:00
SEK 421
Murstens armlænke af 14 kt. guld.
Armlænke af 14 kt guld, model mursten. Længde: 19 cm. Bredde: 0,5 cm. Vægt ca.11,3 g.
Varunr: 5257660
19:35:00
SEK 2 106
Ole Lynggaard. Sweet Drops armbånd, str. M
Ole Lynggaard. Design armbånd til Sweet Drops i vinrød læder, str. medium. L. ca. 39 cm.
Varunr: 5272231

SEK 1 123 DK, Hørsholm, Hammervej 1 27-03-2019
19:35:00
SEK 842
Ole Lynggaard 'Hyldeblomst' armbånd i 18kt guldguld
Ole Lynggaard 'Hyldeblomst' armbånd i 18kt guldguld Armbånd består af 28 samlet hyldeblomster Clasp sæt med en brillantslebet, limegrønfarvet diamant, 0,02 ct. klarhed: VS. Stemplet Ole L 750. L. ca. 19,5 cm. Vægt: 20.5g -Designet af Charlotte Lynggaard .Gaveaeske medfolger.
Varunr: 5255773

SEK 30 334 BE, Antwerpen 27-03-2019
19:40:00
SEK 14 644
Armband guld
ARMBAND, 18 k guld, fantasilänk, Stockholm 1940-tal, otydliga stämplar, säkerhetskedja ej öppningsbar, längd ca 19 cm, vikt ca 15,8 g
Varunr: 5282008
SEK 5 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
19:43:00
Se mer
Christina Watches armlænke med 2 charms, samt par ørestikker sterling sølv
Christina Watches armlænke med 2 charms, samt par ørestikker af sterling sølv. Længde på amlænke er 22 cm. Ligger i én gaveæske fra Christina. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5269642

19:52:00
SEK 491
BNH snoet armlænke af 8 kt. guld
BNH armlænke udført i 8 kt. guld, i form af sammensatte snoede led. Længde ca. 22,5 cm. Vægt ca. 4,9 gram. Vejl. pris er 2.195,-. Ligger i gaveæske. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5261227

SEK 1 966 DK, Odense, Kratholmvej 27-03-2019
20:10:00
SEK 1 334
David-Andersen, Norge. Armring af 14 kt. guld i vikinge-stil
David-Andersen, Norge. Armring af 14 kt. guld, udført i vikinge-stil efter jordfund dateret til ca. 300 e.Kr. Indvendige mål: ca. 59 x 67 mm. Vægt: ca. 47,1 gr. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5246797
SEK 19 656 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:13:00
SEK 9 828
Giovanni Balestra. Retro armlænke af 18 kt. guld med rosenkvarts og perler
Giovanni Balestra. Retro armlænke af 18 kt. guld med gennembrudte perler af guld samt perler af rosenkvarts og ferskvandskulturperler. L. 19 cm. Vægt 12,3 g.
Varunr: 5280741
SEK 3 370 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:15:00
SEK 2 668
Bræmer-Jensen. Diamantarmring af 14 kt. hvidguld
Oplukkelig armring af 14 kt. hvidguld fra Bræmer-Jensen, prydet med 2 brillantslebne diamanter på tilsammen 0.03 ct. Omkreds 18 cm. Vægt.4,6 g.
Varunr: 5248956
SEK 2 808 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:23:00
SEK 491
Klassisk brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld
Klassisk brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 65 brillantslebne diamanter, i alt 1.30 ct. Farve: Top Wesselton- Wesselton (G-H). Klarhed: VS. Stemplet GBL med Israelsk lyre 585. Vægt ca. 10,6 g. B. 0,28 cm. L. 18,3 cm.
Varunr: 5287554
SEK 21 060 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:30:00
SEK 10 390
Orientalisk armlænke af 22 kt guld, 49 gr.
Orientalisk armlænke af 22 kt guld. Bredde: 3 cm. Brugsspor. Lås med gravering. 49 gr.
Varunr: 5261710
SEK 16 848 DK, Herlev, Dynamovej 27-03-2019
20:33:00
SEK 10 390
Armband 18 k
ARMBAND, 18 k guld, Ceson Guldvaru AB, Göteborg 1966, längd 19 cm, vikt 45,2 g
Varunr: 5282060
SEK 16 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 27-03-2019
20:35:00
Se mer
Hugo Grün, København. Bred armlænke af 14 kt. guld
Hugo Grün, København. Bred armlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "H.Gr. 585". L. 19 cm. B. ca. 1,2 cm. Vægt: ca. 34,6 gr. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5247019
SEK 12 636 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:39:00
SEK 6 178
Klassisk brillant tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 56 brillantslebne diamanter, i alt 1.70 ct. Farve: Top Wesselton- Wesselton (G-H). Klarhed: VS-SI. Stemplet GBL med Israelsk lyre 585 samt samlet carat er stemplet i armåndet. Vægt ca. 12,3 g. B. 0,33 cm. L. 18,4 cm.
Varunr: 5275103
SEK 22 464 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:40:00
SEK 11 232
Mads Ziegler, Armring, model Treasure med Akoya Saltvands Kulturperler
Mads Ziegler, armring model Treasure, åbent design, udført i sterling sølv, prydet med 2 hvide Akoya Saltvands Kulturperler. Str. Medium. Omkreds ca. 16½ cm.
Varunr: 5275698

SEK 1 404 DK, Kolding, Trianglen 27-03-2019
20:42:00
SEK 421
 1 2 3 4 5 6 7 8 9  >>