Utropspris
12345...6»   Varor pr. sida   164 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt rødguld prydet med onyx og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt rødguld prydet med cabochonslebet onyx og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. M og S (L. inkl. knude 39 og 36 cm). Art. nr. hhv. ...

Varunr: 6057965

SEK 6 585 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2021
08:36
SEK 2 332
Retro safir- og rubinarmbånd af 18 kt. guld, i alt ca. 17,30 ct. 1970-80erne
Safir- og rubinarmbånd af 18 kt. guld prydet med 30 carréslebne safirer i let konvekse led på tilsammen ca. 10,50 ct., flankeret af 5 cabochonslebne rubiner, i alt ca. 6.80 ct., monteret med sikkerhedshasp. 1970-80erne. Vægt ca. 27,8 g. B. 0,65 cm. L. 18 cm.

Varunr: 6061596
SEK 37 039 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2021
09:15
SEK 18 519
Nordic seasons for House of Amber. Armbånd af sterlingsølv med mælkerav. 3,5 g.
Nordic seasons for House of Amber. Armbånd af sterlingsølv med mælkerav. Vægt ca. 3,5 g. L. 17,5 cm. Vejl. udsalgspris 1.695 DKK/226 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Varunr: 6060239

SEK 1 097 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
10:19
SEK 480
Armbånd med ferskvands kulturperle og brillant, 14 kt guld
Armbånd udført i 14 kt. guld, prydet med en barok hvid ferskvands kulturperle, samt en brillant på ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde er justerbar mellem 17½ og 19½ cm. Vægt ca. 5,8 gram. Vejl. pris er 10.800,-.

Varunr: 6034954

SEK 6 585 DK, Odense, Kratholmvej 03-08-2021
15:02
SEK 2 195
Tennisarmbånd 14kt med brillantslebne diamanter 2.30c
Tennisarmbånd i 14kt hvidguld med brillantslebne diamanter 2.30ct Farve: (F-G) Top Wesselton Klarhed: SI Længde: 18cm

Varunr: 6050914

SEK 35 770 BE, Antwerpen 03-08-2021
15:08
SEK 17 374
House of Amber. Armlænke af poleret rav i flere farver 14,8 gr
House of Amber. Armlænke af poleret rav i flere farver 14,8 gr. Vejl. udsalgspris 8.800 DKK/1.173 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter, der ...

Varunr: 5768892

SEK 3 841 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
15:15
SEK 960
House of Amber. Armbånd af cognac rav 13,0 gr.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. Vægt 13,0 g. Indvendig dia. 5 cm. Vejl. udsalgspris 7.800 DKK./ 1.040 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Varunr: 5916644

SEK 3 567 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
16:15
SEK 754
Klassisk smalt brillant-tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt 0.30 ct
Klassisk smalt brillant-tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige små hvide brillantslebne diamanter i rosetter, i alt ca. 0.30 ct. Samlet carat er stemplet i armbåndet. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Stemplet TP 750. Vægt ca. 4,9 g. B. 0,2 cm. L. 17 cm.

Varunr: 6037881
SEK 12 346 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2021
16:45
SEK 5 762
Håndlavet tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld med brillanter, 2.10 ct.
Håndlavet tennisarmbånd udført i 18 kt. hvidguld prydet med 120 brillanter på tilsammen 2.10 ct. Farve: Wesselton-Top Wesselton (H-G). Klarhed: Si. Armbåndet lukket med indstikslås med sikkerhedskroge i begge sider. Længde: 18.2 cm. Bredde: 7 mm. Vægt: 13.6 gram.

Varunr: 6029676
SEK 23 321 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-08-2021
17:42
SEK 480
Sonja og Katia Gaydamak. Brillantbesat armring af 9 kt. hvidguld monteret med ring
Sonja og Katia Gaydamak. Brillantbesat armring af 9 kt. hvidguld med åben front monteret med ring, prydet 141 små brillantslebne diamanter, i alt ca.1.30 ct. Stemplet Gaydamak 375. Vægt ca. 17,8 g. Omkreds ca. 15,5 cm. Ringstr. 56/18. Armring B. 0.21 cm. De kreative kræfter bag Gaydamak brandet ...

Varunr: 6046985
SEK 15 776 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2021
18:15
SEK 480
Bismark armbånd af 8 kt guld
Bismark armbånd af 8 kt guld med kasselås og dobbelt sikkerhedshaspe. L. 19 cm. B. 5 mm. Stemplet: Dobbelt mesterstemplet VP for Viggo Pedersen. Vægt 7 gram. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6061076
SEK 1 372 DK, Aalborg, Nibevej 03-08-2021
18:28
SEK 1 783
Bismark armbånd af 8 kt guld m. fem charms
Bismark armbånd af 8 kt guld med kasselås og dobbelt sikkerhedshaspe. Fem charms af firekløver, sko, musling med perle, hjerte og krone. L. 20 cm. Stemplet: Dobbelt mesterstempel Gifa. Vægt 10,70 gram. Fremstår med brugsspor, herunder manglende sikkerhedshasp.

Varunr: 6061074
SEK 1 509 DK, Aalborg, Nibevej 03-08-2021
18:30
SEK 1 783
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 22,1 g.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 22,1 g. Indvendig dia. 6 cm. Vejl. udsalgspris 13.995 DKK. / 1.866 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Varunr: 5918843

SEK 5 213 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
19:13
SEK 960
Christian Vejlskov. Armbånd i 14 kt. guld 39,7 g.
Christian Vejlskov. Leddelt armbånd i 14 kt. guld med indskudslås monteret med dobbelt sikkerhedshasp l. 19.3 cm B.1.3 cm. Vægt 39.7 gr. Alm. brugsspor

Varunr: 6053058
SEK 17 834 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-08-2021
19:13
SEK 1 509
Georg Jensen. 'Möbius' armring af sterlingsølv, dessin nr. 206
Georg Jensen. 'Möbius' armring af sterlingsølv, dessin nr. 206. Str. S. Design: Vivianna Torun Bülow-Hübe. Vægt: 48.1 gr. Fremstår med lette brugsspor

Varunr: 6062967
SEK 3 292 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-08-2021
19:15
SEK 892
House of Amber. Et par armbånd af cognac rav. 19,9 gr.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. Lås af forgyldt sterlingsølv.19,9 g. Indvendig dia. 4 cm. Vejl. udsalgspris 11.200 DKK/1.493 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret ...

Varunr: 5779934

SEK 4 390 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
19:17
SEK 754
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. hvidguld med onyx og brillant
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. hvidguld med cabochonslebet onyx, bund prydet med en brillantslebet diamant på 0,015 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS. Art. nr. A2559-508. H. inkl. øsken 2,2 cm. Vægt 4,3 g. Medfølges af Ole Lynggaard-velourpose. Vejl.udsalgspris: DKK 9.200,-

Varunr: 6057448
SEK 7 957 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2021
19:22
SEK 549
Tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld med brillanter
Tennisarmbånd udført i 14 kt. guld fattet med 67 brillanter på tilsammen ca. 3.35 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: Si. Længde: 18 cm. Bredde: 2 mm. Vægt: 8.8 gram.

Varunr: 6028413
SEK 27 436 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-08-2021
19:53
SEK 1 303
Tre armbånd med ædelsten (3)
Tre armbånd med henholdsvis facetslebne turkis, lapis lazuli, samt turmaliner i pink, grøn/blå og brune nuancer, med låse af forgyldt metal. Bredde: 2,9-3,6 mm. Længde: 18,5 cm. (3)

Varunr: 5911218
SEK 1 097 DK, Nivå, Stejlepladsvej 03-08-2021
20:02
SEK 480
Bikubemønstret armbånd i 14kt guld, 107,53 g
Bikubemønstret armbånd udført i 14 kt. guld med kassettelåst og to sikkerhedshaspe. Stemplet WJ. L. ca. 20 cm. B. 3,2 cm. Vægt 107,53 g. Aldersrelateret brugspræg i form af ridser.

Varunr: 6056701
SEK 41 154 DK, Roskilde, Store Hedevej 03-08-2021
20:13
SEK 23 321
House of Amber. Armbånd af cherry rav 23,9 gr.
House of Amber. Armbånd af poleret cherry rav 23,9 gr. Indendig dia.6,1 cm. Vejl. udsalgspris 17.200 DKK/ 2.293 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000...

Varunr: 5776092

SEK 6 036 DK, Herlev, Dynamovej 03-08-2021
20:14
SEK 1 029
Backhause. Armbånd af 14 kt. guld
Backhause. Armbånd udført i 14 kt. guld med indstikslås monteret med sikkerhedskroge. Længde: 17 cm. Bredde: 13 mm. Vægt: 23 gram. Se også varenummer 6044872.

Varunr: 6049657
SEK 10 426 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 03-08-2021
20:14
SEK 1 509
Diamantarmring af 18 kt. rosa guld, i alt ca. 0.95 ct.
Halvåben tennis diamantarmring af 18 kt. rosa guld prydet med talrige brillantslebne diamanter i forløb, ca. 0.95 ct. Carat stemplet i skinnen. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI1. Armringen er udstyret med ankerkæde, hvorpå der er monteret karabinlås. Stemplet med London gold Hallmarks. Mål, ...

Varunr: 6062174
20:20
SEK 480
Klassisk brillant- tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld
Klassisk brillant- tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med 34 runde led hver prydet med brillantsleben diamanter, i alt ca. 2.38 ct. Farve: Top Crystal - Crystal (I-J). Klarhed: VS-SI. Ca. 2015. Monteret med sikkerhedshasp.Vægt ca. 22,7 g. Led Ø. 0,49 cm. L. 18 cm.

Varunr: 6063366
SEK 39 783 DK, Vejle, Dandyvej 03-08-2021
20:32
SEK 19 891
Tennisarmbånd, 18 kt hvidguld, ca. 3.60 ct. River/ Top Wesselton.
Brillant tennisarmbånd udført af 18 kt hvidguld prydet med 45 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 3.60 ct. Farve: River-Top Wesselton (E-F). To diamanter dog Top Crystal (I). Klarhed: VS-SI. Længde ca. 16,5 cm, monteret med integreret lås og to sikkerhedshasper. Stemplet 750 mm. Fremstår ...

Varunr: 6041285
SEK 54 872 DK, Esbjerg, Oddesundvej 03-08-2021
20:59
SEK 35 667
Armlænke af 8 kt. guld
Armlænke udført i 8 kt. guld, moderne design, Længde er justerbar mellem 16 og 19 cm. Vægt ca. 11,1 gram.

Varunr: 5739534

SEK 5 487 DK, Odense, Kratholmvej 04-08-2021
13:14
SEK 412
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 9,9 g.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 9,9 g. Indvendig dia. 6 cm. Vejl. udsalgspris 3.150 DKK./ 420 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 effekter, ...

Varunr: 5768573

SEK 1 097 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2021
16:48
SEK 686
Armring med ciceleringer af 14 kt. guld 19,1 gram.
Armring udført i 14 kt. guld, rigt dekoreret med ciseleringer. Lukke er forsynet med en sikkerheds hasp. Indvendige mål ca. 6x6,5 cm. Bredde ca. 10 mm. Vægt ca. 19,1 gram. Fremstår med enkelte mindre buler, alm. brugsspor.

Varunr: 6062531
SEK 9 054 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-08-2021
18:07
SEK 3 841
Brilliant armbånd af 18 kt guld, 0.90 ct
Brilliant armbånd af 18 kt guld prydet med diamanter i flere størrelser, der er brillant slebet på i alt 0.90 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI-SI2, Fleksibel armbånd med kasselås omkreds invendig 60,3 og 48,7 mm. L. 18 cm.. Stemplet PHR samt 18 K, syretestet til 18 kt guld. Vægt 6 gram. Ny ...

Varunr: 6041488
SEK 23 321 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2021
18:28
SEK 686
House of Amber. Armbånd af cherry rav 24,3 gr.
House of Amber. Armbånd af poleret cherry rav. Vægt 24,3 gr. Indvendig dia.6 cm. Vejl. udsalgspris 17.200 DKK/ 2.293 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. ...

Varunr: 5919173

SEK 6 036 DK, Herlev, Dynamovej 04-08-2021
18:49
SEK 892
12345...6»