Utropspris
12345...8»   Varor pr. sida   231 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
18 Troldekugler med glasdekoration (18)
18 Troldekugler, udført i sterling sølv, med forskellig farverig glasdekoration. (18)

Varunr: 6086751
SEK 1 757 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2021
16:41
SEK 1 352

Varunr: 6086747
17:20
SEK 1 352
To armringe af sterling (2)
To armringe af sterling. Vægt henholdsvis: 20,5 og 22,9 g. (2)

Varunr: 6124857
SEK 1 352 DK, Herlev, Dynamovej 02-12-2021
18:52
SEK 676
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt., to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. urhodineret og satineret hvidguld prydet med dråbeformet onyx. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. M (L. inkl. knude 39 og 38 cm). Art. nr. hhv. A2633-502, A2518-002 og A2537-002. Medfølges af Ole Lynggaard-æske. ...

Varunr: 6105351

SEK 6 758 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
19:22
SEK 5 407
Kongearmlænke i 14 kt. trefarvet guld
Kongearmlænke i 14 kt. hvid-, rød- og gulguld. L. 19 cm. B. 0,35 cm. Vægt 13,7 g. Fremstår med alm. brugsspor.

Varunr: 6117014
SEK 5 947 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
19:28
SEK 4 596
Georg Jensen. Armlænke af sterling, dessin 452
Georg Jensen. Armlænke af sterling, dessin 452. Vægt: 74 g. Original æske medfølger

Varunr: 6124851
SEK 4 055 DK, Herlev, Dynamovej 02-12-2021
19:45
SEK 2 974
Dobbeltradet brillantarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 4.08 ct
Dobbeltradet brillantarmbånd af 14 kt. hvidguld prydet med 102 brillantslebne diamanter i to rækker, i alt ca. 4.08 ct. Farve: Wesselton - Top Crystal (H-I). Klarhed: SI-P1. Lås med sikkerhedshasp. Vægt ca. 16,6 g. B. 0,6 cm. L. 18,3 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 6109353
SEK 32 440 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
19:48
SEK 24 330
Sonja og Katia Gaydamak. Brillant- stand- out kostumehåndring af 18 kt. hvidguld
onja og Katia Gaydamak. Brillant- stand- out kostumehåndring af 18 kt. hvidguld, front prydet med talrige brillantslebne diamanter. i alt ca. 1.25 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Stemplet med Gaydamak for Sonja og Katia Gaydamak samt 750, M samt sat med lille rubin på indersidenVægt ca. ...

Varunr: 6094490
SEK 27 034 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
19:48
SEK 20 275
C. Brumberg Hansen. Moderne armlænke af 14 kt. guld
C. Brumberg Hansen. Moderne armlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, stemplet "CBH 585". L. ca. 18 cm. B. ca. 11 mm. Vægt: ca. 27,7 gr. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6113178
SEK 13 517 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
19:48
SEK 10 002
Brillant-tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.92 ct.
Tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med 56 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 1.92 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: VS. L. 17,5 cm. B. 0,3 cm. Vægt 12,2 g. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6100592
SEK 31 089 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
19:56
SEK 24 330
Georg Jensen. Armring af sterling, dessin 58A
Georg Jensen. Armring af sterling, dessin 58A. Vægt: 29,5 g.

Varunr: 6124856
19:59
SEK 879
Kongekæde armlænke halskæde med hjertevedhæng samt Pandora armlænke af sterling sølv
Kongekæde armlænke af sterling sølv. Længde ca. 24½ cm. Bredde ca. 6,8 mm. Vægt ca. 56 gram. Samt halskæde med hjertevedhæng. Længde 51 cm. Vægt ca. 28 gram. Samt Pandora armlænke af sterling sølv med forgyldt lås. Længde ca. 20½ cm. Pandora med brugsspor på lukke.

Varunr: 6085991
SEK 2 703 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2021
19:59
SEK 1 622
Hermann Siersbøl m.fl. Bismarck armlænke med charms samt et par øreringe af 14 kt. guld (3)
Hermann Siersbøl m.fl. Bismarck armlænke af 14 kt. guld, prydet med fem charms, L. 16 cm. samt et par øreringe af 14 kt. guld med kugler, L. 2,8 cm. Samlet vægt: ca. 9,5 gr. Fremstår med brugsspor. (3)

Varunr: 6114447
SEK 4 055 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
20:06
SEK 3 244
Armbånd med ferskvands kulturperle og brillant, 14 kt guld
Armbånd udført i 14 kt. guld, prydet med en barok hvid ferskvands kulturperle, samt en brillant på ca. 0.06 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: SI. Længde er justerbar mellem 17½ og 19½ cm. Vægt ca. 5,6 gram. Vejl. pris er 10.800,-.

Varunr: 6109772

SEK 6 488 DK, Odense, Kratholmvej 02-12-2021
20:08
SEK 5 136
Armbånd. Aagaard, From Soldier to Soldier (2)
Armbånd. Par "From Soldier to Soldier", flettet line og Sterling sølv. Fremstår ubrugt, ene armbånd i original æske (2)

Varunr: 6119742
SEK 1 081 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-12-2021
20:10
SEK 473
Sonja og Katia Gaydamak. Brillantbesat Line stand-out håndarmring af 9 kt. hvidguld
Sonja og Katia Gaydamak. Brillantbesat Line stand-out håndarmring af 9 kt. hvidguld prydet talrige små hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS - SI. Stemplet Gaydamak 375. S. Vægt ca. 7,6 g. B. 0,21 cm. indvendig omkreds 18 cm.

Varunr: 6121476
SEK 7 569 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
20:10
SEK 5 947
Diamant armbånd, 9 kt hvidguld, 0.25 ct
Diamant armbånd udført af 9 kt hvidguld prydet med små brillanter på tilsammen ca. 0.25 ct. Farve: Wesselton- Top Crystal (H-I), Klarhed: P2. Variabel længde fra 15,5 cm til 17,5 cm. Certifikat medfølger.

Varunr: 6108560

SEK 4 055 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-12-2021
20:18
SEK 3 244
Stenform. Toradet perlearmlænke med monteringer og lås af 14 kt. guld
Stenform. Toradet perlearmlænke med 48 saltvandskulturperler trukket på wire, prydet med monteringer og lås af 14 kt. tofarvet guld, stemplet "STE 585". L. ca. 18,5 cm. B. ca. 13,5 mm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 6119813
SEK 2 703 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
20:19
SEK 2 028

Varunr: 6124672
20:20
SEK 541
Vintage armring af 14 kt. tofarvet guld prydet med diamanter, ca. 1940'erne
Vintage diamantarmring af 14 kt. tofarvet guld prydet med 42 større og mindre enkeltslebne diamanter fordelt hele vejen rundt i let svungne kryds af hvidguld, i alt ca. 0.75 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Oplukkelig i siden med skjult skydelås. Ca. 1940'erne. Vægt ca. 20,9 g. B. 0,6 cm. ...

Varunr: 6104283
SEK 10 813 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
20:22
SEK 8 110
'Rainbow' tennisarmlænke af 18 kt. rosaguld med safirer i forskellige farver
'Rainbow' tennisarmlænke af 18 kt. rosaguld prydet med 46 runde facetslebne safirer i forskellige farver, i alt ca. 6.50 ct. Integreret skydelås monteret med dobbelt sikkerhedshaspe. Vægt ca. 11,7 g. B. 0,38 cm. L. 18,5 cm.

Varunr: 6101101
SEK 23 654 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
20:24
SEK 17 572
Brillant- og safirarmbånd af 18 kt. rosaguld, i alt 0.75 ct
Brillant- og safirarmbånd af 18 kt. rosaguld front i form af rund charm prydet med talrige brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Samt facetslebne safirer, i alt ca. 0.25 ct. Samlet carat på safirer og brillanter er stemplet på carabinlåsen,i alt 0.75 ct. ...

Varunr: 6109343
SEK 8 651 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
20:28
SEK 6 758
Diamantarmbånd i 9 kt hvidguld m/ dråber, 0.10 ct
Armbånd udført af 9 kt hvidguld prydet med 5 'dråber', hvoraf de tre er monteret med 15 små brillanter, samlet ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: S-P. Variabel længde fra 15-18 cm. Vægt ca. 2 gram.

Varunr: 6100035

SEK 2 703 DK, Esbjerg, Oddesundvej 02-12-2021
20:30
SEK 2 028
Quadrifoglio brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld
Quadrifoglio brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld med HB logo charm, front med tre let bevægelige rosetter og mellemled, i alt sat med 67 hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.50 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Armbåndet monteret med små hvidguldperler, elastisk og håndlavet med stræk ...

Varunr: 6121491
SEK 12 165 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
20:34
SEK 9 462
Brillant-armring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.58 ct.
Armring af 18 kt. hvidguld prydet med 50 brillantslebne diamanter monteret i tre, delvis forskudte forløb, i alt ca. 0.58 ct. Farve: Top Crystal-Crystal (I-J). Klarhed: VS-P1. Armringen er forsynet med indstikslås med dobbelt sikkerhedshasp. Indvendigt mål: 5,4x5,2 cm. Vægt: ca. 15,2 gr. Fremstår...

Varunr: 6107451
SEK 15 544 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
20:44
SEK 12 165
Karl Gustav Hansen for Hans Hansen. Moderne armring af sterlingsølv, ca. 1940'erne
Karl Gustav Hansen for Hans Hansen. Moderne armring af sterlingsølv, oval form prydet med bølget dekoration, udført ca. 1940'erne. Indvendige mål: ca. 6 x 6,8 cm. Vægt: ca. 34 gr. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6119797
SEK 2 028 DK, Vejle, Dandyvej 02-12-2021
20:59
SEK 1 352
Tennisarmbånd i 14kt med brillantslebne diamanter 4.00ct
Tennisarmbånd i 14kt gul guld med brillantslebne diamanter 4.00ct Farve: (F-G) Top Wesselton Klarhed: SI & enkelte P1 Længde: 18,5 cm

Varunr: 6117234
SEK 47 329 BE, Antwerpen 02-12-2021
21:15
SEK 26 182
Shamballa armbånd med kugle af 18 kt. hvidguld og to brillanter
Shamballa armbånd af knyttet sort snor, monteret med en kugle af 18 kt. rødguld prydet med to brillantslebne diamanter. I alt ca. 0.08 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS. Hertil 12 perler af Røgkvarts. Justerbar længde ca. 16-20 cm.

Varunr: 6105967
SEK 8 110 DK, Nivå, Stejlepladsvej 02-12-2021
21:44
SEK 5 407
Tennisbracelet 14kt with brilliant cut diamonds 4.55ct
Tennisbracelet in 14kt rosé gold set with brilliant cut diamonds 4.55ct Colour: (H-I) Wesselton-Top crystal Clarity: VS Length: 18cm

Varunr: 5927679
SEK 68 476 BE, Antwerpen 02-12-2021
22:29
SEK 35 245
Bismarcks armlænke af 14 kt. guld
Bismarcks armlænke af 14 kt. guld. Vægt 15,5 g. Længde 20 cm.

Varunr: 6104514
SEK 6 218 DK, Herlev, Dynamovej 03-12-2021
08:47
SEK 4 866
12345...8»