Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7 8  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Armbånd af 14 kt. hvidguld med lyserøde topaser
Armbånd af 14 kt. hvidguld prydet med 10 større lyserøde topaser. Vægt ca. 26,1 g. B. 1,23 cm. L. 19,5 cm.
Varunr: 5291439
SEK 7 514 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
10:10:32
SEK 3 757
Brillanttennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, i alt 4.76 ct
Klassisk brillant -tennisarmbånd af 14 kt. hvidguld, prydet med 52 brillantslebne diamanter, i alt ca. 4.76 ct. Farve: Lys Champagne. Klarhed: SI-P1. B. 0,3 cm. Vægt ca. 9,5 g. L. 18 cm. Etui medfølger.
Varunr: 5326313
SEK 40 075 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
11:50:00
SEK 20 038
Brillantarmbånd af hvidguld med cirkler, ca. 0,13 ct
Brillant armbånd af 8 kt hvidguld prydet med runde led i forløb heraf tre led med pavéfattede brillanter ca. 0.13 ct. Justérbar længde ca. 15-17 cm. Vægt ca. 1,3 g.
Varunr: 5324815

SEK 1 753 DK, Herlev, Dynamovej 18-06-2019
12:30:00
SEK 814
Mads Ziegler, Armring, model Treasure med Akoya Saltvands Kulturperler
Mads Ziegler, armring model Treasure, åbent design, udført i sterling sølv, prydet med 2 hvide Akoya Saltvands Kulturperler. Str. Medium. Omkreds ca. 16½ cm.
Varunr: 5323539

SEK 1 002 DK, Kolding, Trianglen 18-06-2019
14:28:00
SEK 438
Ørestikkere. Lange multicolour ørestikkere, hvidguldsbelagt sterling. Et par (2)
Et par lange, mangefarvede ørestikkere udført af hvidguldsbelagt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne tanzanitter, turmaliner, citriner, granater, aventuriner samt ametyster. Mål ca.39 x 14 mm. (2)
Varunr: 5362234

SEK 1 503 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2019
14:36:00
SEK 438
Bvlgari. Armlænke af metal
Bvlgari. Armlænke af metal. L 20,5 cm. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5362920
SEK 1 252 DK, Aarhus, Egå Havvej 18-06-2019
17:57:57
SEK 438
Christina Watches, Sparkling Silver læderarmbånd med 5 charms
Christina Watches, Sparling Silver armbånd med magnetisk lukke, med 5 charms af oxideret sterling sølv. Armbåndet er ikke limet i den ene ende, så man kan selv kan tilpasse længde og lime. Bemærk af oxideret låsedel medfølger, selvom den ikke fremgår af fotos. Samlede vejl. pris er 2.494,-. ...
Varunr: 5357704

SEK 1 503 DK, Odense, Kratholmvej 18-06-2019
19:05:00
SEK 376
Ole Lynggard. Kuglelås i hvidguld med nøglevedhæng mm. (5)
Ole Lynggaard. Anker collier med dupsko af 14 kt hvidguld l. 42 cm, monteret med kuglelås af 18 kt hvidguld Ø15 mm. Lås monteret med nøglevedhæng af 18 kt hvidguld m. brillant på ca. 0.03 ct. Farve: Wesselton(H). Klarhed: VS1, samt aftagelig dråbeformet ferskvands kulturperle. Der medfølger et ...
Varunr: 5316349
SEK 31 309 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-06-2019
19:16:00
SEK 15 654
Armbånd 'blok' mønster 14 kt. guld 26 gr.
Leddelt "blok" armbånd af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelt sikkerhedshaspe, stemplet 585. L. 18.5 cm B. 1 cm. Vægt 26 gr. Alm. brugsspor
Varunr: 5357167
SEK 6 262 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-06-2019
19:23:00
SEK 5 260
Ole Lynggaard. Tre silkearmbånd (3)
Ole Lynggaard. Tre silkearmbånd, str. S (L. inkl. knude 36, 35 og 36,5 cm). Art. nr. hhv. A2543-001, A2542-001 og A2540-001. Medfølges af Ole Lynggaard-æske. Det røde armbånd fremstår med mærker efter charms til udstillingsbrug. (3) Samlet vejledende udsalgspris: DKK 4.650,-
Varunr: 5348387

SEK 3 256 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
19:25:00
SEK 2 004
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med ametyst og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med cabochonslebet ametyst og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. L og M (L. inkl. knude 39 og 37 cm). Art. nr. ...
Varunr: 5340110

SEK 10 019 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
19:31:00
SEK 5 009
Mads Ziegler, armring model Dome med brillanter
Mads Ziegler - Dome armring str. S, udført i sterling sølv, satineret overflade med polerede kugler, samt en med brillanter. Samlet ca. 0.07 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: VS. Diam. Ø 55 mm. Vejl pris er 3.800,-.
Varunr: 5324071

SEK 1 378 DK, Kolding, Trianglen 18-06-2019
19:32:00
SEK 501
Peridot armbånd udført i rodineret sølv.
Håndsmedet peridot armbånd, udført i hvidgulds rhodineret sølv 925, sat med 135 klare ovale facetslebne grønne peridoter. Længde ca. 17,5 cm. Bredde ca. 2,3 cm. Indskudslås monteret med to Sikkerhedshaspe.
Varunr: 5340764
SEK 2 505 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 18-06-2019
19:32:00
SEK 877
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. satineret hvidguld prydet med Swiss Blue topas samt to armbånd i silke (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. satineret hvidguld prydet med dråbeformet Swiss Blue topas. H. 2,4 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i silke, str. M (L. inkl. knude 39 og 38 cm). Art. nr. hhv. A2633-515, A2545-002 og A2540-002. Medfølges af Ole Lynggaard-æske. Silkearmbåndet ...
Varunr: 5341350

SEK 12 523 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
19:38:00
SEK 6 262
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med Blue London topas og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med cabochonslebet Blue London topas og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. L (L. inkl. knude 41 og 40 cm). Art. ...
Varunr: 5340044

SEK 13 776 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
19:45:00
SEK 6 763
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med røgkvarts og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med facetslebet røgkvarts og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder (enkelt) og silke (dobbelt), str. L og M (L. inkl. knude 22 og ...
Varunr: 5348327

19:46:00
SEK 5 009
Motyle. Armring i forgyldt sterlingsølv med vedhæng
Oval armring i forgyldt sterlingsølv med tre vedhæng ligeledes i forgyldt sterlingsølv hvoraf ét prydet med en facetsleben røgkvarts og ét med et stykke poleret rav. Omkreds ca. 19 cm. Vægt 29 g. Fremstår med lette håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør.
Varunr: 5360245
SEK 1 879 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
19:49:00
SEK 501
Ole Lynggaard. Æblelås af 14 kt guld, 0.02 ct
Ole Lynggaard, Æblelås udført i 14 kt. guld, punslet overflade og er prydet i stilk med en diamant, der er brillantslebet på ca. 0,02 ct. Farve: Top Wesselon (G) Klarhed VS. Mål ca. 13 x14 mm. Stemlpet Ole L samt 585. Vægt ca. 6,6 gram, hertil fem radet armbånd af sølv og guld med dupsko af guld ...
Varunr: 5362504
SEK 7 514 DK, Aalborg, Nibevej 18-06-2019
19:53:00
SEK 6 763
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt rødguld prydet med onyx og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt rødguld prydet med cabochonslebet onyx og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. M og S (L. inkl. knude 39 og 36 cm). Art. nr. hhv. ...
Varunr: 5340086

19:54:00
SEK 5 009
Christina Watches, sort læderarmbånd med 5 charms
Christina Watches, sort læderarmbånd med magnetisk lukke, med 5 charms af sterling sølv. Armbåndet er ikke limet i den ene ende, så man kan selv kan tilpasse længde og lime. Der medfølger magnetisk låsedel, selvom den ikke fremgår af fotos. Samlede vejl. pris er 2.244,-. Ligger i gaveæske. ...
Varunr: 5357698

19:54:44
SEK 376
Motyle. Armlænke i oxideret sterlingsølv med hjerteled i 14 kt. guld samt led i labradorit
Armlænke i oxideret sterlingsølv med et hjerteformet led i 14 kt. guld samt et led med en facetsleben labradorit. L. 16,5 cm, hjerteled 3,2 x 1,9 cm. Vægt 8 g. Fremstår med lette håndteringsspor. Hidrører fra virksomhedsophør.
Varunr: 5360314
SEK 2 755 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
19:59:00
SEK 501
Brillant-tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt 2.25 ct
Brillant-tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 75 brillantslebne diamanter på hver ca. 0.03 ct., i alt ca. 2.25 ct. Farve: Crystal- Top Cape (J-K). Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 6 g. B. 0,22 cm. L. 17,2 cm.
Varunr: 5343921
SEK 16 907 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
20:00:00
SEK 9 017
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med Lemon kvarts og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med facetslebet Lemon kvarts og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder (enkelt) og silke (dobbelt), str. M og S (L. inkl. knude 20...
Varunr: 5341602

20:01:00
SEK 5 009
Hjerte armbånd m/ brillanter, 9 kt hvidguld, 0.10 ct
Hjertearmbånd udført af 9 kt hvidguld prydet med 8 hjerter med diamanter på tilsammen ca. 0.10 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Længde ca. 18 cm, monteret med sikkerhedshaspe. Stemplet 375/ FHP for Diamonds by Frisenholm.
Varunr: 5331339

SEK 4 258 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2019
20:07:00
SEK 2 254
Ole Lynggaard. 'My Little World' blomsterbi-charm af 18 kt. satineret rødguld og sort-rhodineret guld med brillanter
Ole Lynggaard. Blomsterbi-charm fra My Little World-serien af 18 kt. satineret rødguld og sort-rhodineret guld prydet med to brillanter på tilsammen 0.02 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS, monteret på sort justerbart bomuldsarmbånd med Ole L logo. H. inkl. øsken 1,5 cm. Art. nr.: ...
Varunr: 5325724

SEK 3 507 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
20:07:00
SEK 1 127
Stjerne armbånd m/ diamanter, 9 kt rosaguld, 0.11 ct
Armbånd udført af 9 kt guld prydet med 5 stjerner hvoraf de tre er monteret med 18 små brillanter, samlet ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Variabel længde fra 15-17,5 cm. Vægt ca. 2 gram.
Varunr: 5331357

SEK 1 753 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2019
20:08:00
SEK 438
Tennisarmbånd m/ diamanter, 14 kt rhod. guld, 1.04 ct
Tennisarmbånd udført af 14 kt rhodineret guld prydet med talrige brillanter på tilsammen ca. 1.04 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI1. Længde ca. 19,2 cm monteret med sikkerhedshaspe. Vægt ca. 6,1 gram. Stemplet 585/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Fremstår med brugsspor. Ny ...
Varunr: 5335822
SEK 12 523 DK, Esbjerg, Oddesundvej 18-06-2019
20:11:00
SEK 6 512
Ole Lynggaard leddelt armlænke i organisk form, 14 kt guld
Ole Lynggaard leddelt armlænke med otte led i organisk form, 14 kt guld, L. 19 cm. Vægt ca. 14 gr. Fremstår med lettere brugsspor.
Varunr: 5362329
SEK 5 009 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
20:13:00
SEK 4 759
Tennisarmlænke med brillanter, ca. 0.66 ct, 14 kt. guld
Tennis armlænke udført i 14 kt. guld, prydet med 132 brillanter. Samlet ca. 0.66 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P. Lukke er monteret med sikkerheds hasp. Længde ca. 18½ cm. Vægt ca. 4 gram. Fremstår ubrugt. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5344465
SEK 13 776 DK, Odense, Kratholmvej 18-06-2019
20:14:37
SEK 6 763
Brillant-tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld
Brillant-tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 64 brillantslebne diamanter hver ca. 0.02 ct., i alt ca. 1.28 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: SI. Vægt ca. 12,2 g. B. 0,28 cm. L. 18,5 cm.
Varunr: 5343971
SEK 14 402 DK, Vejle, Dandyvej 18-06-2019
20:15:00
SEK 7 013
 1 2 3 4 5 6 7 8  >>