Utropspris
12345...6»   Varor pr. sida   179 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
18 Troldekugler med glasdekoration (18)
18 Troldekugler, udført i sterling sølv, med forskellig farverig glasdekoration. (18)

Varunr: 6086756
SEK 1 778 DK, Odense, Kratholmvej 28-10-2021
07:35
SEK 1 231
Brillant -tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.00 ct
Brillant -tennisarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 71 brillantslebne diamanter, i alt ca. 2.00 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P1. Lås monteret med dobbelt sikkerhedshasp. Stemplet 750 samt logo. Ca. 2018. B. 0,2 cm. Vægt ca. 8,4 g. L. 18,5 cm. Minimale brugsspor.

Varunr: 6094671
SEK 27 356 DK, Vejle, Dandyvej 28-10-2021
11:50
SEK 21 885
Diamantarmbånd, 9 kt guld, 0.12 ct.
Diamantarmbånd udført af 9 kt guld monteret med små brillantslebne diamanter på tre ovale led samlet ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Variabel længde fra 15-17,5 cm. Vægt ca 2 gram

Varunr: 6100131

SEK 3 009 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-10-2021
11:54
SEK 2 325
House of Amber. To armbånd af sølv med rav. (2)
House of Amber. To armbånd af sølv med blandet rav. Samlet vægt 11,3 g. Længde 17 og 19 cm. Vejl. udsalgspris samlet 4.270 DKK/569 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret ...

Varunr: 6098966

SEK 1 094 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2021
12:28
SEK 616
Stjernearmbånd m/ diamanter, 9 kt guld, 0.11 ct
Stjernearmbånd udført af 9 kt guld prydet med 5 stjerner hvoraf de tre er monteret med 18 små brillanter, samlet ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Variabel længde fra 15-18 cm. Vægt ca. 2 gram.

Varunr: 6099992

SEK 3 283 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-10-2021
12:42
SEK 2 462
Efva Atling
Efva Atling " Carpe Diem' bracelet in 925 silver Length: 18cm

Varunr: 6103346

SEK 1 019 BE, Antwerpen 28-10-2021
14:12
SEK 408
Armlænke af 8 kt. guld
Armlænke udført i 8 kt. guld, moderne design, Længde er justerbar mellem 16 og 19 cm. Vægt ca. 11,5 gram.

Varunr: 5739531

SEK 5 471 DK, Odense, Kratholmvej 28-10-2021
14:37
SEK 3 009
House of Amber. Armbånd af rav, ca. 36 g
House of Amber. Armbånd af ovale og polerede stykker mørk cognacrav på bånd af elastik. Ø. ca. 5,5 cm. H. ca. 3,5 cm. Vægt ca. 36 g. Vejl. udsalgspris 5.595 DKK / 746 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. ...

Varunr: 5955037

SEK 2 188 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-10-2021
14:54
SEK 479
Randers sølv, snoet armring af sterling sølv
Randers Sølv, en snoet armring udført i sterling sølv, delvist oxideret. Omkreds ca. 21 cm. Bredde ca. 7 mm. Vægt ca. 37 gram. Vejl. pris er 2.375,-.

Varunr: 6105233

15:14
SEK 1 094
House of Amber. Armbånd med ravstykker, ca. 35 g
House of Amber. Armbånd med ovale polerede ravstykker af cherry farvet rav på elastikbånd, H. ca. 2,7 cm, Ø ca. 6 cm. Vægt ca. 35 g. Vejl. udsalgspris 5.595 DKK / 746 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er en del af en ...

Varunr: 5824435

SEK 2 462 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-10-2021
15:54
SEK 821

Varunr: 6086751

16:23
SEK 1 368
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 13,3 g.
House of Amber. Armbånd af cognac rav. 13,3 g. Indvendig dia. 5,5 cm. Vejl. udsalgspris 8.600 DKK./ 1.146 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret består af ca. 200.000 ...

Varunr: 5772560

SEK 3 830 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2021
17:26
SEK 479
House of Amber. Armbånd af polerede ravperler, ca. 11 g
House of Amber. Armbånd med runde polerede og cognacfarvede ravperler i forløb, Ø ca. 5,5 cm, perler Ø ca. 1 cm. Vægt ca. 12 g. Vejl. udsalgspris 6.695DKK / 892 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere...

Varunr: 5903648

SEK 2 736 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-10-2021
17:52
SEK 957
Finsk Armbånd. Patineret messing.
Finsk rustikt armbånd. Leddelt, udført i patineret messing. L. 18 cm, B. 18 mm, monteret med integreret lås og sikkerhedshaspe. Stemplet Made in Finland. Vægt ca. 39 gram.

Varunr: 6093732
SEK 1 094 DK, Esbjerg, Oddesundvej 28-10-2021
18:10
SEK 684

Varunr: 6086757

18:25
SEK 1 231
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med Blue London topas og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt hvidguld prydet med cabochonslebet Blue London topas og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. L (L. inkl. knude 41 og 40 cm). Art. ...

Varunr: 6105345

SEK 10 395 DK, Vejle, Dandyvej 28-10-2021
18:51
SEK 7 660
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt rødguld prydet med onyx og brillant samt to armbånd i silke og læder (3)
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop' charm af 18 kt. blankt rødguld prydet med cabochonslebet onyx og en brillantsleben diamant på 0.01 ct., farve: Top Wesselton (G), klarhed: VS1. H. 2,3 cm. Endvidere to Ole Lynggaard-armbånd i hhv. læder og silke, str. M og S (L. inkl. knude 39 og 36 cm). Art. nr. hhv. ...

Varunr: 6105355

SEK 6 565 DK, Vejle, Dandyvej 28-10-2021
18:54
SEK 5 198
Tennisarmbånd med brillanter af 18 kt. hvidguld, ca. 2.64 ct TW/VS
Tennisarmbånd med brillanter af 18 kt. hvidguld, ialt ca. 2.64 ct. Farve: Top Wesselton. Klarhed VS. L. 18,0 cm. Vægt 14,4 g. Minimale brugsspor. Etui og smykkecertifikat fra Dirks medfølger

Varunr: 6087806
SEK 51 976 DK, Roskilde, Store Hedevej 28-10-2021
19:04
SEK 38 298
Brillant armbånd af 14 kt hvidguld, 0.35 ct
Armbånd af 14 kt hvidguld prydet med diamant, der er brillant slebet på 0.35 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI1. Kæden kan reguleres i længde 16,5-19 cm. Vægt 1,25 gram. Ligger i æske. Fremstår ny og ubrugt.

Varunr: 6071092
SEK 5 471 DK, Aalborg, Nibevej 28-10-2021
19:06
SEK 4 377
Kurt Nielsen armlænke model Crayfish
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " Crayfish" Længde ca. 19½ cm. Bredde ca. 2,2 cm. Vægt ca. 77 gram. Vejl. udsalgspris er 5.900,-. Udstillingsmodel med små spor deraf. Ligger i gaveæske fra Kurt Nielsen.

Varunr: 6105255

SEK 4 103 DK, Odense, Kratholmvej 28-10-2021
19:09
SEK 3 009
Brillant armbånd af 14 kt guld, 0.54 ct
Armbånd af 14 kt guld prydet med diamant, der er brillant slebet på 0.54 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: P1. Kæden kan reguleres i længde 16,5-19 cm. Vægt 1,25 gram. Ligger i sort velourpose. Ny og ubrugt

Varunr: 6081029
SEK 6 839 DK, Aalborg, Nibevej 28-10-2021
19:20
SEK 5 471
House of Amber. To armlænker af sølv med rav. (2)
House of Amber. To armlænker af sølv med rav. Samlet vægt 23 g. Længde 18 og 19 cm. Enkelte perler fremstår matte. Vejl. udsalgspris samlet 3.090 DKk/412 EUR. (2) Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om ...

Varunr: 6096935

SEK 1 368 DK, Herlev, Dynamovej 28-10-2021
19:23
SEK 684
Randers sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv, en massiv armring udført i sterling sølv. Blank afrundet profil. Omkreds ca. 21 cm. Bredde ca. 11 mm. Vægt ca. 70 gram.

Varunr: 6105221

SEK 2 462 DK, Odense, Kratholmvej 28-10-2021
19:34
SEK 1 505
Stjernearmbånd m/ diamanter, 9 kt hvidguld, 0.11 ct
Stjernearmbånd udført af 9 kt hvidguld prydet med 5 stjerner hvoraf de tre er monteret med 18 små brillanter, samlet ca. 0.11 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Variabel længde fra 15-18 cm. Vægt ca. 2 gram.

Varunr: 6099995

19:44
SEK 2 462
Rubin- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld, hhv.6.12 og 0.62 ct.
Armbånd af 18 kt. hvidguld prydet med ovale, facetslebne rubiner på tilsammen ca. 6.12 ct. og brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.62 ct. i vekslende forløb. Diamanter farve: Wesselton-Top Cape (H-K/L), klarhed: VS og SI. L. 17 cm. B. 0.4 cm. Vægt 13,3 g. Fremstår med lette brugsspor.

Varunr: 6100619
SEK 30 091 DK, Vejle, Dandyvej 28-10-2021
19:48
SEK 23 936
Brillantarmbånd - ca. 2.35 ct. TW/VS-SI
Brillantarmbånd af 18 kt. guld med kvadratiske led, prydet med talrige brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 2.35 ct. Farve: Top Wesselton (F-G), Klarhed: VS-SI. Lås med sikkerhedshaspe. Længde: 18,0 cm. Vægt: 13,6 g. Fremstår med miniale brugsspor. Æske medfølger.

Varunr: 6086018
SEK 35 562 DK, Nivå, Stejlepladsvej 28-10-2021
20:11
SEK 24 620
Massiv diamantarmlænke af platin med Omega-ur, ca. 1960'erne
Vintage armlænke af platin, monteret med Omega urværk med sølvfarvet skive med stregindeks, plexiglas, optrækskrone med logo, mekanisk urværk med manuelt optræk. B. ca. 25 mm. L. ca. 19,5 cm. Vægt inkl. værk m.v.: ca. 131 gr. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com ...

Varunr: 6080729
SEK 95 745 DK, Vejle, Dandyvej 28-10-2021
20:19
SEK 76 596
Tennisarmbånd18kt med brillantslebne diamanter 2,20ct
Tennisarmbånd in18kt gult guld sat med brillantslebne diamanter 2,20ct Farve: (H) Wesselton Klarhed: VS Længde: 18cm Vægt: 10,3 gr

Varunr: 6098094

SEK 38 722 BE, Antwerpen 28-10-2021
20:27
SEK 21 908
Safir- og brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.69 ct
Smalt safir- og brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld, prydet med 4 større og 56 mindre runde facetslebne safirer, i alt ca. 2.47 ct., hvorimellem 60 små enketslebne hvide diamanter, i alt ca. 0.22 ct., integreret stiklås afsluttet med sikkerhedshasp. Vægt ca. 6,8 g. Front B. 0,3 cm. L. 18,5 cm. ...

Varunr: 6087210
SEK 19 833 DK, Vejle, Dandyvej 28-10-2021
20:27
SEK 15 730
Ole Lynggaard. Lille 'Sweet Drop' charm af 18 kt. urhodineret hvidguld med onyx
Ole Lynggaard. Lille 'Sweet Drop' charm af 18 kt. urhodineret hvidguld prydet med en dråbeslebet onyx. Art nr. A2633-502. H. inkl øsken 2,3 cm. Vægt 3,8 g. Medfølges af Ole Lynggaard-velourpose. Vejledende udsalgspris: DKK 9.200,-

Varunr: 6088991
SEK 7 933 DK, Vejle, Dandyvej 28-10-2021
20:31
SEK 6 292
12345...6»