Kategori  Utropspris
12345...7» ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Armband 18K
ARMBAND, 18K, rödguld, modell Bismarck, integrerat kistlås med säkerhetskedja och ögla, vikt ca 10.3 g
Varunr: 5558135
SEK 4 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Malmö 19-01-2020
10:28:00
Se mer
100 charms med emaljedekoration (100)
100 ass. charms med kerne af sterling sølv, prydet med emaljedekoration.
Varunr: 5541372

SEK 1 122 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2020
11:33:15
SEK 561
Kurt Nielsen, armlænke model KNDK22, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " KNDK22" Er monteret med skruelukke. Længde ca. 17 cm. Bredde ca. 2,4 cm. Vægt ca. 85,7 gram. Vejl. udsalgspris er 6.700,-. Udstillingsmodel med minimale spor deraf. Ligger i gaveæske.
Varunr: 5539697

SEK 4 208 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2020
13:20:00
SEK 421
Kurt Nielsen, armlænke model Dew Drop, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " Dew Drop" Længde ca. 19 cm. Bredde ca. 3 cm. Vægt ca. 121 gram. Vejl. udsalgspris er 6.900,-. Udstillingsmodel med små spor deraf.
Varunr: 5485135

SEK 5 330 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2020
13:22:00
SEK 491
Armlænke af 10 kt. hvidguld og med baguette slebne diamanter i alt ca. 1,0 ct
Armlænke af 10 kt. hvidguld og prydet med talrige baguette slebne diamanter i alt ca. 1,0 ct. Farve:Crystal (J), klarhed: P1-P3. Længde ca. 18,4 cm
Varunr: 5530025
SEK 4 208 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2020
13:28:00
SEK 561
Armbånd af 14 kt guld, ca. 14 g
Armbånd af 14 kt guld monteret med dobbelte sikkerhedshasper. Stemplet 585, BH. Længde: 18,5 cm. Bredde: 1,0 cm. Vægt ca. 14 g
Varunr: 5551912
SEK 4 769 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2020
14:22:00
SEK 2 525
Safirarmring. Hvidguldsbelagt sterling sølv, 32 gram.
Safir armring udført af hvidguldsbelagt sterling sølv fattet med talrige mangefarvede safirer. Ø. ca. 5,3 cm monteret med integreret lås med to sikkerhedshasper. Vægt ca. 32 gram.
Varunr: 5546990

SEK 2 385 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2020
14:35:00
SEK 561
Tanzanit armbånd, rosaguldbelagt sterlingsølv, Variabel længe.
Armbånd udført af rosaguldbelagt sterlingsølv prydet med talrige tanzanitter. L ca. 18,5 cm. Vægt ca. 6,2 gram.
Varunr: 5466581

SEK 1 823 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2020
15:23:00
SEK 561
Brillantarmbånd, 9 kt hvidguld, variabel længde, 0.20 ct.
Armbånd udført af 9 kt hvidguld monteret med 30 små brillanter på tre ovale led samlet ca. 0.20 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: SI. Variabel længde fra 15-17,2 cm. Vægt ca. 2 gram.
Varunr: 5552998

SEK 2 244 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2020
16:36:00
SEK 631
Armband guld
ARMBAND, 18k guld, Italien, fantasilänk, längd ca 19 cm, vikt ca 27 g
Varunr: 5558359
SEK 10 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 19-01-2020
18:36:00
Se mer
27 armlænker af forgyldt sterling sølv, uden låse (27)
27 armlænker udført i forgyldt sterling sølv, dog uden låse, uden stempler men er syreprøvet. Ass. tykkelser og ass. længder mellem 14½ og 20½ cm. Samlet vægt ca. 142 gram. (27)
Varunr: 5541364

SEK 1 403 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2020
19:02:00
SEK 421
Panser armlænke af 14 kt. guld
Klassisk Panser armlænke udført i 14 kt. guld. Lukke er monteret med sikkerheds hasper. Længde ca.19½ cm. Vægt ca. 14,1 gram. Er stemplet SVG 585. slitage i led.
Varunr: 5553035
SEK 5 050 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2020
19:10:00
SEK 3 086
Armring af 14 kt. guld med graveringer
Armring af 14 kt. guld, prydet med graveringer i form af bladværk, lås med sikkerhedshasp. Stemplet K.He. for Knud Hejl, Randers.6,2 x 6,7 cm. Vægt ca. 18,7 gr. Fremstår med brugsspor og trykmærker, indvendigt med graveringer.
Varunr: 5551060
SEK 3 647 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2020
19:14:00
SEK 3 647
Kurt Nielsen, armlænke model Crayfish, sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, en klassisk armlænke udført i sterling sølv, model " Crayfish" Længde ca. 17½ cm. Bredde ca. 2,2 cm. Vægt ca. 70 gram. Vejl. udsalgspris er 5.900,-.
Varunr: 5434083

19:17:00
SEK 421
Armring i 18 kt. hvidguld med diamanter ca. 1.35 ct.
Armring i 18 kt. hvidguld. Front prydet med 89 runde brillanter på samlet ca. 0.65 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed P1 samt 96 Trapez slebne diamanter på samlet ca. 0.70 ct. Farve: Wesselton/H. Klarhed: P1-P2. Vægt 20.2 gr. Indskudslås med dobbelt sikkerhedshasp. Indvendigt mål ca. 6.5x5.3 cm. ...
Varunr: 5526821
SEK 18 235 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 19-01-2020
19:20:00
SEK 631
Armring med ravindsats, 14 kt. guld
Armring udført i 14 kt. guld, åbent design, prydet med en ravindsats Vægt ca. 9,6 gram. Omkreds 18 cm. Vejl. pris er 9.995,-.
Varunr: 5522796

SEK 7 013 DK, Kolding, Trianglen 19-01-2020
19:22:00
SEK 4 208
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop Frog' i 18kt
Ole Lynggaard. 'Sweet Drop Frog' i 18kt hvid rhod guld. Ledsaget af et OL mørkbrunt satin armbånd Vejl.butikspris : 14.800DKK
Varunr: 5557807

SEK 9 928 BE, Antwerpen 19-01-2020
19:24:00
SEK 5 748
Tennisarmbånd m/ diamanter, 14 kt hvidguld, 3.01 ct
Tennisarmbånd udført af14 kt hvidguld prydet med talrige brillanter på tilsammen ca. 3.01 ct. Farve: Top Wesselton/ Wesselton (G-H). Klarhed: SI. Længde ca. 17,6 cm. monteret med integreret lås med sikkerhedshasper. Vægt ca. 7,5 gram. Stemplet 585/ FHP for Diamonds by Frisenholm. Leveres i ...
Varunr: 5504517

SEK 56 107 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2020
19:26:00
SEK 28 054
16 armlænker af orgyldt sterling sølv, hver med 2 charms (16)
16 armlænker med sikkerhedskæde og hver med 2 chamr med kerne af sterling sølv om emaljedekoration. Omkreds ca. 21 cm. (16)
Varunr: 5541363

19:28:00
SEK 491
Vintage guldarmbånd 18 kt. - 23,6 g.
Vintage, leddelt armbånd af 18 kt. guld med riflet overflade. Monteret med skjult kasselås med enkelt sikkerhedshaspe. L. 20,6 cm. B. 1,1 cm. Vægt: 23,6 g. Ca. 1950erne.
Varunr: 5547376
SEK 9 819 DK, Hørsholm, Hammervej 1 19-01-2020
19:30:00
SEK 6 172
Varunr: 5541361

SEK 1 122 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2020
19:44:00
SEK 421
Diamant armbånd/ Blomster armbånd, 14 kt hvidguld, 5.00 ct
Diamantarmbånd udført i 14 kt. hvidguld fattet talrige brillantslebne diamanter fattet i blomsterform, i alt ca. 5.00 ct. Farve: Top Wesselton-Wesselton (G-H). Klarhed: VS-SI. Længde ca.17,5 cm. bredde ca. 6 mm. Stemplet 585/Gia/ 5.00 ct. Vægt ca. 10,4 gram. Leveres i smykkeæske.
Varunr: 5558053
SEK 42 081 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2020
19:48:00
SEK 29 456
Armband silver
ARMBAND, silver, bismarcklänk, längd ca 20 cm, vikt ca 69 g
Varunr: 5558420
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 19-01-2020
19:52:00
Se mer
Randers Sølv, armring af sterling sølv
Randers Sølv, armring udført i sterling sølv, kvadratisk, blankpoleret, som kan åbens. Bredde ca. 18 mm. Omkreds ca. 19 cm. Vægt ca. 36 gram.
Varunr: 5507892

SEK 1 683 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2020
19:59:00
SEK 491
Brillant tennisarmbånd, 14 kt hvidguld, 4.00 ct.
Tennisarmbånd udført af 14 kt hvidguld prydet med brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 4.00 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: SI1. Diamantfatning af hvidguld. Længde ca. 18 cm, bredde ca. 2,58 mm. Monteret med integreret lås og to sikkerhedshasper. Stemplet 585/ FHP for Diamonds by ...
Varunr: 5519697

SEK 67 329 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2020
20:02:00
SEK 33 664
Dansk guldsmed. Massiv armring af 14 kt. guld
Dansk guldsmed. Massiv armring af 14 kt. guld, utydeligt mesterstempel. Indvendigt mål: ca. 6,5 cm. Ø. ca. 2,4 mm. Vægt: ca. 12,8 gr. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5541007
SEK 5 611 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2020
20:08:00
SEK 3 366
Bred leddelt armlænke af 14 kt. guld, ca. 1960'erne
Bred, leddelt armlænke af 14 kt. guld, monteret med kasselås med dobbelte sikkerhedshaspe, udført ca. 1960'erne. L. 19 cm. B. ca. 18,5 mm. Vægt: ca. 42,1 gr. Fremstår med brugsspor.
Varunr: 5538835
SEK 19 638 DK, Vejle, Dandyvej 19-01-2020
20:16:00
SEK 561
Peridot Armbånd, hvidguldsbelagt sterlingsølv.
Peridot armbånd udført af hvidguldbelagt sterlingsølv prydet med talrige 7 x 5 mm oval slebne peridoter i alt ca. 15.00 ct. Længde ca. 18 cm.
Varunr: 5418584

SEK 1 683 DK, Esbjerg, Oddesundvej 19-01-2020
20:18:00
SEK 982
Kurt Nielsen, Ripple armbånd af 22 kt. forgyldt sterling sølv
Sølvsmed Kurt Nielsen, "Ripple" armbånd udført i 22 kt. forgyldt sterling sølv, bred i en klassisk model. Bredde ca. 4 cm. Længde ca. 19 cm. Vægt ca. 83 gram.Vejl. udsalgspris er 9.890,-.
Varunr: 5554912

SEK 5 611 DK, Odense, Kratholmvej 19-01-2020
20:19:00
SEK 491
Ole Lynggaard 'Love Band' armring af 18 kt. hvidguld med brillanter - 1.87 ct
Ole Lynggaard 'Love Band' armring af 18 kt. hvidguld med brillanter - 1.87 ct. Ole Lynggaard 'Love Band' armring af 18 kt. hvidguld, prydet med 125 brilliantslebne diamanter på i alt 1.87 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS. Let oval form, Indvendigt mål ca 19 cm. Bredde 2 mm. Str. M. ...
Varunr: 5539694
SEK 44 886 DK, Herlev, Dynamovej 19-01-2020
20:20:00
SEK 23 846
12345...7»