Utropspris
   Varor pr. sida   21 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Ravkæde i forløb med olivenformede ravperler L. 52 cm.
Ravkæde i forløb med delvis olivenformede ravperler L. 52 cm., vægt ca. 37 gram. Største ravstykke 24 mm. x 20mm.

Varunr: 6044171
SEK 4 091 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 22-06-2021
19:07
SEK 546
House of Amber. Planche med ravklump med mos/gren
House of Amber. Ravklump med flue isat i planche. Planchen måler 18 x 18 cm. Ravet kan være porøst efter lys fra montre. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra ...

Varunr: 6042188

SEK 1 091 DK, Herlev, Dynamovej 23-06-2021
18:02
SEK 477
Poleret ravkugle ca. 13,4 g
Poleret kugle af delvis transparent rav. Ø ca. 2.7 cm. Vægt ca. 13,4 gr.

Varunr: 6016264
SEK 4 364 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
18:10
SEK 477
Poleret ravstykke med insekt
Poleret ravstykke med insekt mål ca. 3.5 x 2.3 cm. Vægt 2.4 gr.

Varunr: 6016323
SEK 4 091 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-06-2021
18:11
SEK 477
Poleret ravstykke med insekter
Poleret ravstykke med insekter mål ca. 2,5 x 1.6 cm, vægt 1.7 gr.

Varunr: 6016327
SEK 6 819 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 24-06-2021
12:47
SEK 477
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af mælkerav og 14 kt. guld, ca. 14,5 g.
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af mælkerav med øsken af 14 kt guld. 14,5 gr. H. 5,5 cm. B. 3 cm. Vejl. udsalgspris 14.995 DKK/1999 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ...

Varunr: 5738803

SEK 5 455 DK, Roskilde, Store Hedevej 24-06-2021
19:44
SEK 750
Stor ravklump af blårav ca. 2760g
Stor ravklump af blårav ca. 2760g. Mål: ca. 12 x 23 x 20 cm. Fremstår med jordrester og enkelte små afslag

Varunr: 5981198
SEK 54 550 DK, Herlev, Dynamovej 25-06-2021
09:51
SEK 27 275
House of Amber. Ravklump, ca. 15 g
House of Amber. Ravklump (Blue Indonesian Sumatra). Mål ca. 2,9 x 4,3 cm. Vægt ca. 15 g. Vejl. udsalgspris 5.650 DKK / 753 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret består af...

Varunr: 6018549
SEK 2 455 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-06-2021
12:24
SEK 546
Ravklump af poleret mælkerav ca. 104 g.
Ravklump af poleret mælkerav. Vægt ca. 104 g. 115 x 70 x 25 mm.

Varunr: 6029260
SEK 9 546 DK, Herlev, Dynamovej 25-06-2021
12:41
SEK 546
House of Amber. Figur i form af gris udskåret af mælkerav
House of Amber. Figur i form af gris udskåret af mælkerav 11,3 gr. H. 2,5 cm. B. 4,5 cm. D. 1,5 cm Fremstår med knækket øre. Vejl. udsalgspris 13.600 DKK/1.814 euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om ...

Varunr: 5816725

SEK 6 819 DK, Herlev, Dynamovej 25-06-2021
16:30
SEK 546
House of Amber. Perle af rav, ca. 7,6 g
House of Amber. Perle af cognacrav. Ø ca. 2,5 cm. Vægt ca. 7,6 g. Vejl. udsalgspris 9.200 DKK / 1.226 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her. Varelageret består af ca. 200.000 effekter, ...

Varunr: 5915163

SEK 3 273 DK, Roskilde, Store Hedevej 25-06-2021
19:25
SEK 682
Dansk Rav, 3 ravklumper på henholdvis 100, 59 gram og 27 gram. Fundet ved Vesterhavet (3)
Dansk rav. 3 ravklumper på henholdsvis ca.100 gram. Mål ca. 8x6x4 cm. og en ravklump 59 gram. Mål ca. 9x5,5x4 cm. og en ravklump på 27 gram. Mål 5,5x3,5x3 cm. Fundet ved Vesterhavet fra Agger til Hirtshals. (3)

Varunr: 5848219
SEK 10 910 DK, Odense, Kratholmvej 25-06-2021
21:25
SEK 614
House of Amber. Hest af udskåret mælkerav 42,6 gr.
House of Amber. Hest af udskåret mælkerav 42,6 gr. H. 7 cm. B. 9 cm. Fremstår med reparation på ene ben. Vejl. udsalgspris 50.000 DKK./6.666 euro. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . ...

Varunr: 6045676

SEK 17 047 DK, Herlev, Dynamovej 26-06-2021
10:01
SEK 955
Fire polerede ravkugler 18,1 gr.
Fire kugler af transparent poleret rav mål Ø ca. 2.0 cm. Samlet vægt ca. 18.1 gr.

Varunr: 6016255
SEK 5 455 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
13:49
SEK 409
Poleret ravkugle, ca. 4.9 gr.
Poleret kugle af transparent rav. Ø ca. 1.9 cm. Vægt ca. 4.9 gr.

Varunr: 6016274
SEK 3 546 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
13:50
SEK 409
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af poleret mælkerav med montering af guld, 6,2 g.
House of Amber. Dråbeformet vedhæng af poleret mælkerav med montering af guld, 6,2 g. Mål ca. 4 x 2 cm.Vejl. udsalgspris 4.800 DKK / 640 EUR. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker fra House of Amber under konkurs. Læs mere om auktionen her . Varelageret...

Varunr: 5745420

SEK 1 909 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-06-2021
16:03
SEK 614
Poleret ravstykke med insekt
Poleret ravstykke med insekt mål ca. 3,0 x 2.3 cm. Vægt 3 gr.

Varunr: 6016325
SEK 2 728 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
16:09
SEK 409
Seks polerede ravkugler ca. 24,1 gr.
Seks kugler af transparent poleret rav mål Ø ca. 1,9 cm. Samlet vægt 24.1 gr.

Varunr: 6016260
SEK 6 001 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 26-06-2021
16:20
SEK 477
Samling store ravstykker med meget synlige insekter. (50)
Samling store ravstykker med meget synlige insekter. L 1-3,5 cm. Monteret i plastæsker med indbygget lup i låget. (50)

Varunr: 6039859
SEK 8 183 DK, Aalborg, Nibevej 26-06-2021
18:46
SEK 409
House of Amber. Figur af udskåret rav i form af gris, ca. 12 g.
House of Amber. Figur af udskåret mælkerav i form af gris. L. 4,5 cm. Vægt ca. 12 g. Vejledende udsalgspris 15600 DKK / 2080 EUR. Proveniens: Har været udstillet og ejet af museet House of Amber i København. Denne vare er en del af en auktion over eksklusive ravgenstande og ravsmykker ...

Varunr: 5746864

SEK 5 455 DK, Roskilde, Store Hedevej 26-06-2021
19:02
SEK 546
Ravklump af upoleret mælkerav fra Nordsøen
Ravklump af upoleret mælkerav fra Nordsøen. Vægt 178 g. H. 5 cm. B. 10,5 cm. D. 7 cm.

Varunr: 6043781
SEK 5 455 DK, Aalborg, Nibevej 26-06-2021
19:25
SEK 409