Utropspris
   Varor pr. sida   9 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Samling bajonetter, 18-1900-tallet (4)
Samling bajonetter, 18-1900-tallet fra diverse lande. L: 50-67 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet. (4)

Varunr: 6226006
SEK 1 128 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
19:55
SEK 564
Dansk knivbajonet forsøgsmodel 1867 uden skede
Dansk knivbajonet forsøgsmodel 1867 uden skede. Blev brugt til Remington 1867. TL 32 cm. Blankvåbentilladelse påkrævet. Se beskrivelsen på Arma Dania.

Varunr: 6226034
SEK 28 188 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 02-07-2022
16:52
SEK 21 846
Musketerkårde M1748 med Frederik d. 5´s monogram
Musketerkårde M1748 med Frederik d. 5´s monogram samt indgraveret årstal 1757. Totallængde: 94 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet.

Varunr: 6226038
SEK 19 732 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:01
SEK 14 799
Karolinsk Infanterivärja model 1685
Karolinsk Infanterivärja model 1685. Klinge stemplet med blandt andet P. Greb beviklet med snoet messingtråd og parerplade med tombøjle. TL 99 cm. Blankvåbentilladelse påkrævet.

Varunr: 6226039
SEK 42 282 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:02
SEK 32 416
Tre dekorationssværd (3)
Tre dekorationssværd i skeder. TL 65/84 cm. Brugsspor, dupsko mangler. Blankvåbentilladelse påkrævet. (3)

Varunr: 6231224
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
15:35
SEK 423
Dansk kårdebajonet forsøgsmodel 1886 med skede
Dansk kårdebajonet forsøgsmodel 1886 med skede. Blev brugt til Remington-Lee (.315 cal), "Dansk førsøksrepetergevær I", "Dansk førsøksrepetergevær II". TL 59 cm. Skede med defekt syning. Blankvåbentilladelse påkrævet. Se beskrivelsen på Arma Dania.

Varunr: 6226036
SEK 16 913 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 04-07-2022
13:32
SEK 11 557
Samling bajonetter, (5)
Samling bajonetter. fra forskellige lande bl.a. Artilleria m.m. L. 40-57,5 cm. fremstår med aldersrelaterede brugsspor. Blankvåbenstilladelse påkrævet. (5)

Varunr: 6220792
SEK 2 114 DK, Nivå, Stejlepladsvej 04-07-2022
19:52
SEK 423
Samling bajonetter. (5)

Varunr: 6231262
21:02
SEK 423
Særlig Kommandersergentsabel M1854
Særlig Kommandersergentsabel M1854 med påloddet gymnastikemblem på skeden, samt tidsvarende forstærkning til bæreringen. Portepé og brunt lædergehæng medfølger. L: 96 cm. Klingen stemplet Weyersberg Kirschbaum Solingen. Fæstet stemplet 18B 2. Fingerstrop ved grebet er bevaret. Fremstår med ...

Varunr: 6227795
SEK 15 503 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2022
20:24
SEK 12 121