Utropspris
   Varor pr. sida   16 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Walt Disney. Hall of fame, Carl Barks Jul m.fl. (7)
Samling Walt Disney udgivelser på dansk 1. udgave 1. oplag bestående af: Hall of fame Carl Barks Jul (1. udg. 2. opl), Disneys Juleaften, Fra eventyrverdenens skatkammer, Anders And 70 fantastiske år, Hall of Fame Carl Barks og bilerne i Andeby (fremstår med skade på ryg), Walt Disney 100 år ...

Varunr: 6063646
SEK 1 097 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2021
18:31
SEK 1 029
Walt Disney. Udvalgte serier af Don Rosa. Joakim von And. Her er dit liv
Walt Disney. Udvalgte serier af Don Rosa. Joakim von And. Her er dit liv. 1. udg. 1. opl. Stand Near Mint-.

Varunr: 6063652
SEK 1 372 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2021
18:31
SEK 617
Walt Disney Hall of fame Don Rosa, Carl Barks m.fl (5)
Samling Walt Disney Hall of fame bestående af Carl Barks og bilerne i Andeby (Mint Condition - ubrudt folie). Don Rosa 1, Don Rosa 2, Vicar, Romano Scarpa. 1. udgave 1. oplag. Alle stand Near Mint med mindre andet nævnt. (5)

Varunr: 6063655
SEK 2 469 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2021
18:32
SEK 686
Vintage tegneserier. Elverfolket og Conan barbaren (8)
Samling vintage tegneserier bestående af sjældent udbudt Elverfolket 1 Ulverytterne udg. af Williams forlag 1980 1. udg. 1. opl., Elverfolket 1 Ulverytterne 2. udg. 1. opl. Elverfolket 6 Alle stand Very fine/Near Mint Desuden Barbaren Conan nr. 1, 2, 3, 4, 5. 1. udg. 1. opl. Stand Very Fine. ...

Varunr: 6063832
SEK 1 646 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2021
18:34
SEK 412
Jodorowsky, Moebius. John Difool 1 til 6 m.fl. 1. udg. 1 opl. (8)
Jodorowsky, Moebius. John Difool Den sorte inkal, Den lysende inkal, Nedenunder, Ovenover, Den femte substans 1. del, Den femte substand 2. del. John Difools Hemmelighed, Den Sidste Inkal. 1. udg. 1 opl. Alle stand Near Mint -. (8)

Varunr: 6063668
SEK 2 744 DK, Aalborg, Nibevej 04-08-2021
18:52
SEK 480
Morris & Goscinny Lucky Luke Luxusbind 1-9.
Morris & Goscinny Lucky Luke Luxusbind 1-9. Near Mint. Bind ni med 'medfødt' fejl på guldtryk på ryg. (9)

Varunr: 6063614
18:53
SEK 892
Samling glansbilleder
Samling glansbilleder med motiver af dyr, børn, jul, blomster mm. 1900-tallets slutning til 2000-tallet. Fremstår med varierende brugsspor.

Varunr: 6061217
SEK 1 097 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 04-08-2021
19:02
SEK 412
Samling Anders And blade samt Jumbo bøger. 1969 - 1999.
Samling Anders And blade samt Jumbo bøger. Bestående af udgaver fra 1969 - 1999. Første udgave fra 1949 er en kopi fra 1983. Flere blade med kraftige brugsspor herunder skrevet navn på og tegnet på med kuglepen/ tusch. (3 kasser). Bemærk vogn medfølger ikke.

Varunr: 6049528
SEK 1 372 DK, Esbjerg, Oddesundvej 04-08-2021
20:02
SEK 412
To huspostiller fra 1700-tallet(2)
To huspostiller fra 1700-tallet: Mads pedersøn Kofoed katechismus over Evangelierne og skrifterne Hus- og Rense postill ... 1735. Med forurd af Thomas Kingo 1699. 992 sider. I originalt hellæderbind 22x17 cm. Bogspænder mangler. D Casp. Erasmi Brochmann. Biskop over Sjællands Stift. Huus ...

Varunr: 6052860
SEK 1 372 DK, Aalborg, Nibevej 06-08-2021
19:37
SEK 412
Prospekter af Danske Herregaarde fra 1844-68 (8)
Ferdinand Richardt og landskabsmaler og Professor C.A.Becker: 'Prospecter af danske herregaarde', 8 bøger i halvfolio format, halvlæderindbinding bind 1 til 20 samt Skåne bind 1 til 6. Selve prospekterne 25 x 33 cm. Udgivet 1844-68. Aldersrelateret stand med brugsspor, sider med misfarvning, ...

Varunr: 6063501
SEK 4 115 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-08-2021
17:47
SEK 617
Mappe med Møbeltegninger Mappe med Møbeltegninger :
Mappe med Møbeltegninger: Børge Mogensen, Mølgaard, Finn Juhl m. fl. I alt 96 tegninger fra Frederiksbergs tekniske skole, 1966

Varunr: 6064269
SEK 1 372 DK, Roskilde, Store Hedevej 07-08-2021
19:41
SEK 1 372
Bernard Picard. 'Ceremonies et Coutumes religieuses de tous les peuples du monde',
Bernard Picard. 'Ceremonies et Coutumes religieuses de tous les peuples du monde'. Seconde partie du tome premier. (206 p.) J.F. Bernard, Amsterdam 1723. Indbundet forrest med Dissertation sur le culte Religieux. (XLII p.) Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, defekt ryg.

Varunr: 6059031
SEK 4 115 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-08-2021
SEK 480
Arnoldus Montanus. 'A memorable Embassy to the Emperor of Japan'
Arnoldus Montanus (1625?-1683). 'A memorable Embassy to the Emperor of Japan'. 1670/71. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, nogle manglende sider, manglende plancher, defekt indbinding.

Varunr: 6052115
SEK 5 487 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 07-08-2021
20:30
SEK 686
Walt Disney: Den Store Anders And mfl. (6)
Walt Disney: Den Store Anders And, Fedtmule, Ståland, Mickey Mouse, Onkel Joakim samt Rip, Rap, Rup. Alle i pæn stand med papomslag. (6)

Varunr: 6060930
SEK 2 744 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 08-08-2021
15:26
SEK 1 235
Anders And blade, 1970'erne og frem i kassetter, kasse med ekstra blade, ca. 2500 stk.
Anders And blade, ca. 2500 stk fra 1970'erne og frem sorteret i kassetter efter årgange, dertil kasser, bl.a. en kasse med ekstra blade/ doubleer. Bemærk, gul vogn medfølger ikke.

Varunr: 6058968
SEK 1 646 DK, Esbjerg, Oddesundvej 09-08-2021
12:51
SEK 480
Tegneserie. Eric Hedspore nr.1-8 Carlsens forlag. (8)
Eric Hedspore. Tegneserie af François Craenhals nr. 1-8 udgivet ved Carlsens forlag, 1970'erne. (8)

Varunr: 6063116
SEK 1 097 DK, Esbjerg, Oddesundvej 10-08-2021
20:51
SEK 412