Utropspris
12345...6»   Varor pr. sida   162 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Bordlamper af messing, metal og fajance (4)
Bordlamper af messing, metal og fajance. Heraf eet par af messing i barokstil, samt en Heiberg lampe af fajance. Stedvise brugs- og aldersspor, herunder enkelte småbuler. H. 23, 42, 37 cm. incl. fatninger (4)

Varunr: 6229202
SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
12:55
SEK 423
Dreamroom. 18 stk. Starry Projector light, hvid (18)

Varunr: 6166211

SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 29-06-2022
14:57
SEK 705
Bordlamper, model Marala, hvid med otte-kantet skærm (2)
Bordlampe, model Marala, m/ stenbrune otte-kantede skærme, stamme af hvidlakeret og forkromet metal. H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emballage. (2)

Varunr: 6208100

SEK 3 946 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
15:31
SEK 1 691
Henry Heerup . Bordlampe fra Holmegaard af mørkegrønt glas
Henry Heerup 1907-1993. Bordlampe fra Holmegaard af mørkegrønt glas, dekoreret med motiv med Leda og svanen. Højde uden fatning 40 cm. Ø. ca. 30 cm. Udført i forbindelse med Heerup's 70 års fødselsdag. Nr. bevis medfølger

Varunr: 6229955
SEK 4 228 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
18:14
SEK 1 832
Lyfa. Tre-skærms bordlampe, 1930/1940'erne
Lyfa. Tre-skærms bordlampe med stamme, top og fatningshus af bruneret messing, over- og mellemskærm af orig. rødlakeret metal, underside guldbronzeret, inderskærm af etlags matglas. H. 53 cm. Ø. 40 cm. Fremstår med alm. aldersrelateret patina. Senere ledning med afbryder.

Varunr: 6226255
SEK 11 275 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-06-2022
19:01
SEK 8 456
Verner Panton 'Pantella' bordlampe
Verner Panton. 'Pantella' bordlampe af hvidt akryl plast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 55 cm. Fremstår med mindre brugsspor

Varunr: 6229915
SEK 2 819 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 29-06-2022
19:14
SEK 2 114
Verner Panton for Louis Poulsen. Bordlampe, model 'Panthella'
Verner Panton. 'Panthella' bordlampe af hvidt akrylplast. Formgivet i 1971. Fremstillet hos Louis Poulsen, model 'Panthella'. H. 70 cm, Ø. 50 cm. Fremstår med gulnet stel, ridser og mærker.

Varunr: 6226767
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 29-06-2022
19:27
SEK 916
Bordlamper. model Marala Antique Messing (2)
Bordlamper, model Marala, lamper med slank stamme i antique Messing look/sort indlæg samt runde sorte chintz skærme. H. 59 cm. inkl. Skærme. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2)

Varunr: 6172939

SEK 1 691 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
SEK 846
Tommaso Barbi. Bordlampe i form af cobraslange fra 60'erne
Tommaso Barbi. Bordlampe i form af cobraslange af hvid porcelæn, fra 60'erne. H. 64 cm, B. 34 cm. Fremstillet af Tommaso Barbi med signatur i bund. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor.

Varunr: 6144131
SEK 25 369 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
20:32
SEK 18 322
Poul Henningsen / Louis Poulsen. PH 2/1 ravfarvet bordlampe
Poul Henningsen. PH 2/1 bordlampe, skærmsæt af mundblæst ravfarvet trelagsglas blankt på ydersiden, sandblæst på indersiden, topplade, fod og stander af børstet ubehandlet messing, monteret med brun tekstilledning, Limited Edition, fremstillet i begrænset udgave. H. 35,5. Ø. 20 cm. Usamlet i ...

Varunr: 6218454

SEK 14 094 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
20:37
SEK 10 711
Poul Henningsen. PH 3½/2 ½ bordlampe, 1930-erne.
Poul Henningsen 1894-1967. PH 3½/2 ½ bordlampe, stamme, stand og fod af bruneret messing med original gennemgående afbryder, monteret med originalt skærmsæt af etlags opalglas. Stemplet PH3-Patented. Fremstillet hos Louis Poulsen 1930-erne. H. 46 cm. Ø. 33 cm. Medfølgende 100 Watt pærer. Fremstår...

Varunr: 6225147
SEK 56 376 DK, Vejle, Dandyvej 29-06-2022
20:42
SEK 35 235
Bordlampe, model Marala, m/ sorte otte-kantede skærme, stamme af hvidlakeret og forkromet metal. H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emballage. Bemærk, skærme er fotograferet med folie. (2)

Varunr: 6208120

20:55
SEK 1 691
Større parti lamper (48)
Større parti lamper, model Helena fordelt på 3 farver. Fremstår nye og i original emballage på palle. Modelfotos. (48)

Varunr: 6222407

SEK 12 685 DK, Odense, Kratholmvej 29-06-2022
21:27
SEK 3 101
Bordlamper, model Marala, hvid med firkantet skærm
Bordlampe, model Marala, m/ brun firkantet skærm, stamme af hvidlakeret og forkromet metal. H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emballage.

Varunr: 6076386

SEK 1 973 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
08:01
SEK 846
Større parti lamper (ca. 79)
Større parti lamper fordelt på mange modeller samt farver. Modelfotos, der kan forekomme variationer af de enkelte lamper i forhold til billeder, samt enkelte lamper kan mangle skærm. Fremstår nye og i original emballage på 2 paller. (Ca. 79)

Varunr: 6222533

SEK 15 503 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
08:04
SEK 4 510
Bordlamper, model Indore (2)
Bordlamper, model Indore m/ sorte skærme, metal, H. ca. 94 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2)

Varunr: 6182132

SEK 3 946 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
08:08
SEK 1 550

Varunr: 6208121

08:10
SEK 1 691
2 bordlamper af sortlakeret metal (2)
To bordlamper model Chili, sortlakeret metal, gennembrudt overflade, indvendigt guldfarvet. H. 22,5 cm. Ligger i org. emballage.

Varunr: 6145348

SEK 1 128 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
08:14
SEK 423
Større parti lamper, Model Helena (42)
Større parti lamper, model Helena fordelt på 4 farver. Fremstår nye og i original emballage på palle. Modelfotos. (42)

Varunr: 6222499

SEK 11 275 DK, Odense, Kratholmvej 30-06-2022
08:17
SEK 2 819

Varunr: 6208101

08:19
SEK 1 550
Bordlampe af bronze med antikt sceneri i Louis Seize-stil
Vaseformet bordlampe af bronze med omløbende frise med optog / dansende personer i antikke gevandter. H. inkl. fatning 30,5 cm, H. inkl. lampeskærmsstativ 44 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6220251
SEK 1 128 DK, Vejle, Dandyvej 30-06-2022
10:00
SEK 423

Varunr: 6166188

SEK 1 128 DK, Herlev, Dynamovej 30-06-2022
11:11
SEK 705

Varunr: 6166103

11:34
SEK 705

Varunr: 6166194

11:40
SEK 705
Bordlampe, hvid porcelæn
Bordlampe af hvid porcelæn, todelt. H. inkl. fatning 65 cm. Fremstår med lettere brugsspor.

Varunr: 6215716
SEK 1 128 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 30-06-2022
11:44
SEK 423
Bordlampe af opalglas
Bordlampe af hvid opalglas H 45 cm ex fatning.

Varunr: 6229053
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 30-06-2022
11:57
SEK 916
Wendelbo. Meta Table Lamp

Varunr: 6027711

12:06
SEK 564

Varunr: 6166102

13:17
SEK 705

Varunr: 6166206

13:19
SEK 705

Varunr: 6166212

14:57
SEK 705
12345...6»