Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3 4 5 6 7  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Et par Holmegaard bordlamper af opal-glas, model One (2)
Varunr: 5272974

SEK 1 583 DK, Roskilde, Store Hedevej 21-09-2019
21:23:00
SEK 576
Lampe / Leuchte / Tischleuchte, Ananas, 1970er Jahre
Lampe / Leuchte / Tischleuchte, Ananas, 1970er Jahre. Korpus aus Porzellan, partiell goldfarben lackiert, cremefarbener Stoffschirm, eine Brennstelle, H.51cm, D.43cm, altersgemäße Gebrauchs- und Reibespuren, kleine Kratzer sowie lecichte Ablösung der unteren Borte.
Varunr: 5390885
SEK 1 608 DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr 21-09-2019
21:25:00
SEK 429
Kaare Klint / Le Klint. Bordlampe / væglampe, 'Kiplampe' model 306
Kaare Klint / Le Klint, model 306, Kip bordlampe / væglampe af mat messing, med plisseret skærm H. inkl. montering 40 cm. Fremstår med brugsspor, skærm med enkelte buler og gulnet.
Varunr: 5441333
SEK 1 439 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
12:04:00
SEK 1 367
Bordlamper, model Madrid m/ bomulds skærme (2)
Bordlamper, model Madrid m/ bomulds skærme, antik kobber m.m., H. 49 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen. Da udleveringen af ...
Varunr: 5281343

SEK 1 439 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
12:21:00
SEK 432
Par AB Rydèns bordlamper (2)
To AB Rydèns bordlamper med stamme og fod af lakeret metal og messing. Fatning med afbryder. Monteret med hvis skærm af stof. H. 68 cm. Fremstår ubrugte i original emballage. Led pære medfølger. (2)
Varunr: 5435746
13:24:00
SEK 432
Poul Henningsen. Reservedele, 1930'erne
Poul Henningsen. Reservedele best. af tre underskærme matteret gulmalet glas, to blindskærme medfølger. Ø 8 cm. To mellemskærme Ø 14 cm. En med gennemgående revne og en med større afslag. Senere bemalet overskærm af bemalet metal Ø 33,5 cm. Tre trådstel, heraf to mrk. PH 2/2 patented og en PH 3/2...
Varunr: 5437115
SEK 5 180 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:38:19
SEK 2 590
Galotti & Radice bordlampe
Galotti & Radice bordlampe af klart glas, løs fod af messing, Model: Bolle, Ø: 25 cm. H: 29 cm. Fremstår med minimale brugsspor. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Varunr: 5437184
SEK 5 756 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:38:34
SEK 2 302
El Corte Inglés. Bola De Cristal Con Luz. (7)
El Corte Inglés. Bola De Cristal Con Luz. Bordlamper i to størrelser med tilhørende remote control. lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. (7)
Varunr: 5435710
SEK 2 590 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:40:49
SEK 432
Esben Klint. Par bordlamper af egetræ, model 327 (2)
Esben Klint. Bordlampe med stamme og fod af massivt egetræ. Fremstillet hos Le Klint, model 327. H. 44 cm. Fatningshuse med mangler og defekt. (2)
Varunr: 5438643
SEK 1 151 DK, Aarhus, Egå Havvej 22-09-2019
13:54:38
SEK 791
Lampe, Dulton, forkromet
DULTON CO LDT. Bordlampe. Fremstillet af forkrommet metal. Justerbar svingarm. H. 83 B. 28 cm. Leveres usamlet i original emballage
Varunr: 5442652

SEK 4 317 DK, Helsingør, Støberivej 22-09-2019
14:10:46
SEK 1 583
Poul Henningsen. PH 3/2 bordlampe af messing, ravfarvet glas, Limited Edition
Poul Henningsen for Louis Poulsen. 'PH 3-2' bordlampe. Limited Edition / ravfarvet glas Poul Henningsen for Louis Poulsen. 'PH 3-2' bordlampe. Skærmsæt af 3-lags ravfarvet mundblæst glas, stamme og fod af let børstet messing. Ø 29, H. 45 cm. Bordlampen er en Limited Edition af Poul Henningsens ...
Varunr: 5327689

SEK 17 267 DK, Vejle, Dandyvej 22-09-2019
15:05:00
SEK 11 224
Lampe, Dulton, forkromet
Varunr: 5391992

15:15:27
SEK 432
Poul Henningsen PH 2/1 bord lampe, med skærme af opal glas
Poul Henningsen (1894-1967), PH 2/1 bordlampe med skærme af opalglas, stamme, fod samt fatningshus af forkromet stål, monteret med 2/1 skærmsæt af hvidt opalglas. Fremstillet hos Louis Poulsen. H. 36 cm. Ø. 20 cm. Fremstår med brugsspor, i form af defekt fatning, samt ridser på fod og en knækket ...
Varunr: 5442389
SEK 4 029 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
15:39:00
SEK 2 590
Ukendt lampeproducent. Industriel varmelampe
Ukendt lampeproducent. Industriel varmelampe af metal. H. 53 cm. 1950/60'erne. Fremstår med brugsspor herunder ridser, mærker, pletter.
Varunr: 5351803
15:40:00
SEK 504
Bordslampor 1 par
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets senare del, cylinderformad stomme i metall, märkt undertill Handelshuset Cylinder II, höjd inkl skärm 62,5 cm
Varunr: 5441785
SEK 1 500 SE, Stockholms Auktionsverk, Stockholm Ö 22-09-2019
16:26:00
Se mer
Georg Jensen. Cafu lampe, stor model
Georg Jensen. Cafu lampe, stor model, af blankpoleret stål. Skærm i blåt struktureret tekstil. Sort 3,5 m stofledning. H: 50,4 cm. Ø: 34 cm. I original æske.
Varunr: 5398008

SEK 3 166 DK, Roskilde, Store Hedevej 22-09-2019
17:26:00
SEK 648
Bordlamper, model Marala, sort + 2 stk. buede skærme (4)
Bordlamper, model Marala, m/ buede skærme, lamper m/ nickel/sort, forkromet metal m.m., H. 56 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende ...
Varunr: 5234073

SEK 1 727 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
18:40:00
SEK 432
Bordlamper, model Marala, grå (2)
Bordlamper, model Marala, m/ kantede skærme, lamper m/ nickel/sort, forkromet metal m.m., H. 70 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende ...
Varunr: 5403305

SEK 2 014 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
18:53:00
SEK 432
Bordlamper, model Fresno, m/ hvide skærme (2)
Bordlamper, model Fresno, m/ hvide skærme, lamper af forkromet metal m.m., H. 47 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende udleveringen. Da ...
Varunr: 5253701

19:02:00
SEK 432
Bordlamper, model Berlin, sand (2)
Bordlamper, model Berlin med sand farvede kantede skærme, lamper i guld finish af metal m.m., H. 70 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende ...
Varunr: 5278653

19:02:00
SEK 432
Michael Bang for holmegaard to bordlamper '4- årstider' (2)
Michael Bang for holmegaard to bordlamper '4- årstider' H. 40 og 50cm. Fremstår i original emballage (2).
Varunr: 5439936
19:02:00
SEK 576
Bordlamper, model Berlin (2)
Bordlamper, model Berlin med sort/guld skærme, lamper i guld finish af metal m.m., H. 70 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com Odense vedrørende udleveringen....
Varunr: 5309954

19:03:00
SEK 432
Bordlamper, model Sarasota, brun / hvid og sort skærm (3)
Bordlamper, model Sarasota med brun / hvid og sort skærm, lamper af metal, H. 32 cm. Fremstår ubrugte & i original emballage. (3)Denne vare er en del af et større konkursbo over lamper, lampeskærme og pærer.
Varunr: 5308156

SEK 2 878 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:04:00
SEK 432
Bordlamper, model Sarasota m/ brune skærme (4)
Bordlamper, model Sarasota m/ brune kantede skærme, lampe af metal, H. 32 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (4) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende udleveringen. Da ...
Varunr: 5240564

SEK 4 029 DK, Odense, Kratholmvej 22-09-2019
19:15:00
SEK 432
Varunr: 5271709

19:19:00
SEK 432
Tischleuchte / Schreibtischleuchte, 1930er Jahre
Tischleuchte / Schreibtischleuchte, 1930er Jahre. Lampenschirm aus emalierten Metall. Höhenverstellbar. Mit schwerem Metallfuß. Porzellanschalter. D.R.P. gestempelt. H. ca. 60 cm, T. 42 cm. Alters- und Gebrauchsspuren, Lackabrieb. Lauritz.com übernimmt keine Gewähr für die Funktion.
Varunr: 5432219
SEK 2 680 DE, Hamburg, Große Elbstraße 22-09-2019
19:25:00
SEK 750
Bordlamper, model Marala, hvid (2)
Bordlamper, model Marala, m/ hvid kantet skærm, nickel, forkromet metal m.m., H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emb. (2) Vedrørende eftersyn så er de enkelte lamper udstillet i Lauritz.com Odenses showroom. Efter hammerslag bedes køber kontakte Lauritz.com, Odense vedrørende udleveringen. Da ...
Varunr: 5232719

19:27:00
SEK 432
Bordlamper. model Marala (2)
Varunr: 5403303

19:29:00
SEK 432
Bordlampe fra Frandsen Lighting, Model Plain.
Bordlampe fra Frandsen Lighting, Model Plain. Konstruktion af metal og stof skærm. H: 46,5 cm, Skærmdiameter: 24 cm, Lyskilde: E27(medfølger ikke), Fatning: E27, Ledning: Sort. Udstillingsmodel.
Varunr: 5417340

19:31:00
SEK 432
Just Andersen, bordlampe, diskometal, dessin nr. 1859
Just Andersen, bordlampe af diskometal Just Andersen, bordlampe af diskometal på firsidet fodstykke, kanneleret korpus. Stemplet monogram Just samt Denmark, dessin nr. 1859. Første halvdel 1900-tallet. H. 35-37 cm. Fremstår med brugsspor og slitage på brunering.
Varunr: 5441538
SEK 2 878 DK, Herlev, Dynamovej 22-09-2019
19:37:00
SEK 791
 1 2 3 4 5 6 7  >>