Utropspris
12345...6»   Varor pr. sida   168 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Dreamroom. 18 stk. Starry Projector light, hvid (18)

Varunr: 6166168

SEK 1 941 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
16:03
SEK 693
To ældre bordlamper (2)
To ældre bordlamper iform af: Porcelænslampe dekoreret med blomstermotiver h. 23 cm excl. montering Lampe , oprindelige petroleumslampe, med messingmontering og håndtag h. 20 cm excl. montering. Der medfølger skærme. 20. årh. 1. halvdel. Fremstår med brugsspor og en def. ledning (4)

Varunr: 6172448
SEK 1 109 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2022
16:39
SEK 416

Varunr: 6166116

17:03
SEK 693

Varunr: 6166121

17:22
SEK 693

Varunr: 6166128

17:23
SEK 693
Par Heiberg bordlamper af porcelæn. (2)
Par Heiberg bordlamper af porcelæn med montering af messing. H. 56 cm. excl. fatning. Fremstår med alm. Brugsspor.

Varunr: 6210149
SEK 1 387 DK, Herlev, Dynamovej 23-05-2022
18:13
SEK 416

Varunr: 6166134

18:44
SEK 693
Fog & Mørup, 'Kongelys'. Bordlampe af messing
Fog & Mørup. 'Kongelys' bordlampe med stel af patineret messing, afbryder af bakelit. H. ca. 37 cm. Fremstår med brugspræg, herunder let irret stamme. Skærm medfølger ikke.

Varunr: 6205418
SEK 1 664 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
18:59
SEK 1 109
2 bordlamper af sortlakeret metal (2)
To bordlamper model Chili, sortlakeret metal, gennembrudt overflade, indvendigt guldfarvet. H. 22,5 cm. Ligger i org. emballage.

Varunr: 6145348

SEK 1 109 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2022
19:05
SEK 416
Cecilie Manz for Lightyears. 2 stk. Caravaggio Read bordlamper - Opalglas.(2)
Cecilie Manz for Lightyears. 2 stk. Caravaggio Read bordlamper - Opalglas. Mat hvid stel, skærm af opalgals. Glanslakeret aluminium. Højde: 51,7 cm. Fod Ø: 20 cm. Original emballage. Modelfoto. (2)

Varunr: 6195013

SEK 2 773 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
19:10
SEK 1 525
Cecilie Manz. 2 stk. bordlamper, model Caravaggio grå(2)
Cecilie Manz. 2stk. bordlamper, model Caravaggio, skærm af grålakeret metal. Designet af Cecilie Manz. Diameter 18 cm., Højde 51,7 cm. Fremstår nye i original emballage. Modelfotos.(2).

Varunr: 6211144

SEK 3 328 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
19:13
SEK 2 496
Cecilie Manz for Lightyears. Caravaggio Read bordlampe - Opalglas.
Cecilie Manz for Lightyears. Caravaggio Read bordlampe - Opalglas. Mat hvid stel, skærm af opalgals. Glanslakeret aluminium. Højde: 51,7 cm. Fod Ø: 20 cm. Original emballage. Modelfoto.

Varunr: 6211145

SEK 1 525 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
19:14
SEK 901
Et par Holmegaard bordlamper af opal-glas, model One (2)

Varunr: 6142787

SEK 1 525 DK, Roskilde, Store Hedevej 23-05-2022
19:25
SEK 1 109
De Lucchi & Fassina for Artemide. Bordlampe, model Tolomeo
Michele De Lucchi & Giancarlo Fassina. Bordlampe med stel og fod af forkromet metal, skærm af aluminium. Fremstillet af Artemide, model Tolomeo. H. udslået 115cm. Brugsspor

Varunr: 6211053
SEK 1 109 DK, Nivå, Stejlepladsvej 23-05-2022
19:33
SEK 555
Charlotte Perriand for Philips. 'Infraphil' i org. kasse samt reklameskilt
Charlotte Perriand for Philips. Bord/væglampe model 'Infraphil' 1960'erne. Type 7529 af beige lakeret metal og rødlakeret aluminiumsring, infrarød pære. Designet i 1960'erne. Fremstillet hos Phillips, H. 24 cm. Fremstår med brugsspor, original emballage. Hertil reklameskilt. Lauritz.com indestår ...

Varunr: 6210184
SEK 1 109 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
19:42
SEK 416
Bordlamper, Louis Poulsen, 'PH 3½-2½' af Poul Henningsen i org. æske, Limited Edition (2)
Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH 3½-2½ bordlamper med stel af blankpoleret kobber med to topskærme, bestående af en opalglas og en af kobber med hvidmalet underside, samt mellem- og underskærm af opalglas. H. 45 cm. Ø. 33 cm. Fremstillet hos Louis Poulsen, 'Limited Edition' i org. emb. ...

Varunr: 6207876
SEK 34 664 DK, Odense, Kratholmvej 23-05-2022
SEK 27 732

Varunr: 6166126

20:04
SEK 693
Poul Henningsen . Bordlampe PH 4,5/3 ca. 1930
Poul Henningsen (1894-1967). PH 4,5/3. Bordlampe med stel og fatningshus af bruneret messing, gennemgående afbryder i bakelit, O4,5 ( ø. 45 cm.) overskærm af gul bemalet zink, mellem og underskærme ( M3 og U3) af et-lags opalglas. Mærket 'PH4 Patented' Udført hos Louis Poulsen ca. 1930. H. 55 cm....

Varunr: 6210431
SEK 20 799 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 23-05-2022
20:30
SEK 33 278
Poul Henningsen. PH gulv- /standerlampe, 1930'erne
Poul Henningsen. PH gulv- /standerlampe med stamme af forkromet metal, fod af sortlakeret metal, fatningshus / trebensstel/, topdæksel og topskrue af forkromet metal, et lag gulmalet mellemskærm, uoriginal topskærm medfølger. 1930'erne. H. 159 cm. Ustemplet. Fremstår med brugsslitage/afskalninger...

Varunr: 6208704
SEK 16 639 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 23-05-2022
20:55
SEK 11 925

Varunr: 6166089

21:22
SEK 693

Varunr: 6166117

SEK 1 941 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2022
08:19
SEK 693
Bordlampe, beige
Bordlampe med forkromet flexstamme, skærm og fod af lakeret metal i beige, H. ca. 53 cm. Fremstår med kraftige brugsspor samt rust.

Varunr: 6199140
SEK 1 387 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2022
08:53
SEK 832

Varunr: 6166140

09:23
SEK 693

Varunr: 6166159

09:36
SEK 693
Bordlamper, model Marala, hvid med otte-kantet skærm (2)
Bordlampe, model Marala, m/ sorte otte-kantede skærme, stamme af hvidlakeret og forkromet metal. H. 90 cm. Fremstår ubrugt & i org. emballage. Bemærk, skærme er fotograferet med folie. (2)

Varunr: 6208120

SEK 3 882 DK, Odense, Kratholmvej 24-05-2022
10:02
SEK 1 664
Bordampe, Dulton, forkromet
Dulton Colt. Bordlampe. Fremstillet af forkromet metal. Justerbar svingarm. H. 83 B. 28 cm. Fremstår med brugsspor.

Varunr: 6209267
SEK 2 080 DK, Herlev, Dynamovej 24-05-2022
11:27
SEK 832

Varunr: 6166141

11:49
SEK 693

Varunr: 6166152

12:43
SEK 693
Tre lamper(3)
Tre lamper. ABC lampe af messing H: 35-49 cm. Fremstår med brugssspor.(3)

Varunr: 6206539
SEK 1 109 DK, Nivå, Stejlepladsvej 24-05-2022
12:49
SEK 416

Varunr: 6166167

13:27
SEK 693
12345...6»