Utropspris
   Varor pr. sida   5 resultat ListaGalleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Fransk bordur
Fransk messing bordur H 44 cm. Hvid emaljeskive Garapin A Orleans. Nøgle medfølger. Brugsspor.

Varunr: 6053181
SEK 5 487 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 05-08-2021
08:15
SEK 4 115
Marmor taffelur
Marmor taffelur med hus af sort marmor. Hvid urskive med romertal. ca. 1900. pendul og nøgle medfølger H 28 cm. b 25 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

Varunr: 6061158
SEK 1 097 DK, Aalborg, Nibevej 06-08-2021
18:46
SEK 412
To kaminure af zink, ene med Frederik VII, 1800 tallet (2)
To kaminure af guldbronceret zink, det ene med Frederik VII, 1800 tallets anden halvdel. H. ca.35 cm. Fremstår med brugsspor, ene ur mangler pendul, uret med Frederik VII mangler et bagben samt knækket viser og enkelte skader/mangler på dekoration, ingen optræksnøgler.

Varunr: 6063495
SEK 1 372 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 07-08-2021
13:00
SEK 480
Kaminur af sort marmor ca.1900
Kaminur af sort marmor med støbte detaljer af mørkpatineret metal, urskive med romertal af messing, pendul men ingen optræksnøgle. Ca.1900. H.28,5 x 48 x 19 cm. Aldersrelateret stand med brugsspor, enkelte mindre afslag på marmor.

Varunr: 6063496
20:51
SEK 480
Stort konsolur af bronze fra Miller & Sons. H. 72 cm.
Stort konsolur af bronze fra Miller & Sons nr. 16753 ca. 1900 med stor figur med pen og papir. Sokkel af marmor. Urskive med Romertal, time og minutvisere, meget utydelig logo. H. inkl. sokkel ca. 72 cm., B. 51 cm., D. 26 cm. Vægt ca. 40-50 kilo. Fremstår med alm. brugs / aldersspor, slid på ...

Varunr: 6060983
SEK 27 436 DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej 08-08-2021
20:44
SEK 19 205