Utropspris
   Varor pr. sida   15 resultat Lista Galleri
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Marianne Leonhard Ring: Bronze skulptur (2)
Marianne Leonhard Ring (f. 1958). Bronze skulptur H 36 cm vægt 9,3 kg. Signeret MLR. Piedestal af bemalet træ H 114 cm. Brugsspor. (2)

Varunr: 6207507
SEK 35 235 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
13:25
SEK 21 141
Morter i messing 1800-tallet (2)
Morter i messing med tilhørende pistel h. 17 cm. Ø14 cm. Med aldersrelaterede brugsspor (2)

Varunr: 6196957
SEK 1 128 DK, Næstved, Gl. Holstedvej 03-07-2022
19:02
SEK 423
Kandelabre samt 1 vægstage (3)
Kandelabre samt 1 vægstage af marmor, messing og tinlegeringer. Fransk Napoleon III-stil og andre stilarter, forskellige aldre, H. 62-50-26 cm. Fremstår med brugsspor samt ene kandelabre med mindre skævhed. (3)

Varunr: 6232191
SEK 1 691 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
15:39
SEK 423
Design Asmussen, sæt på 3 dråbestager, 1, 2 og 3 dråber (3)

Varunr: 6170952

SEK 5 074 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
15:57
SEK 3 101
Gruekedel af kobber, 1800-tallet
Gruekedel af kobber med hanke, stemplet på det ene hankebeslag, 1800-tallet. H. (målt på hanke) 50 cm, B. (målt på hanke) 58 cm, Ø 46 cm. Fremstår med brugsspor og aldersrelateret patina.

Varunr: 6230750
SEK 1 409 DK, Vejle, Dandyvej 04-07-2022
19:16
SEK 423
Design Asmussen, sæt på 2 dråbestager, 1 dråbe (2)

Varunr: 6112788

SEK 2 819 DK, Odense, Kratholmvej 04-07-2022
21:21
SEK 1 409

Varunr: 6170965

SEK 2 819 DK, Odense, Kratholmvej 05-07-2022
12:07
SEK 1 691
Design Asmussen, sæt på 2 dråbestager, 2 dråber (2)

Varunr: 6170966

SEK 3 383 DK, Odense, Kratholmvej 05-07-2022
12:23
SEK 2 114
Samling af kobbertøj, 1800-tallet (6)
Samling af kobbertøj bestående af: Kedler, gryder og lågkrus. Fremstår med brugsspor. (6)

Varunr: 6224150
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 05-07-2022
19:23
SEK 423
Et par franske væghængte lysestager i forgyldt metal fra 60'erne (2)
Et par franske væghængte 3-armede lysestager i forgyldt metal fra 60'erne. H. 47 cm, B. 27 cm. Fremstår med brugsspor. (2)

Varunr: 6116966
SEK 4 228 DK, Vejle, Dandyvej 05-07-2022
19:36
SEK 2 819

Varunr: 6170951

SEK 5 074 DK, Odense, Kratholmvej 06-07-2022
13:56
SEK 3 101
Jens Harald Quistgaard, tre messingstager (3)
Jens Harald Quistgaard, tre messingstager. H. 18 cm. (3)

Varunr: 6228156
SEK 1 128 DK, Nivå, Stejlepladsvej 07-07-2022
12:52
SEK 634
Vase samt fad med indlagte ametyster(2)
Vase samt fad med indlagte ametyster. Vase med glasindsats H 20 cm. Fad med dekoration i form af heksagram ca. 28 x 28 cm.. (2)

Varunr: 6200726
14:47
SEK 423
Robert Welch bestik af blank stål (185)
Robert Welch bestik af blank stål ( to forskellige typer) bestående af : 24 middagsgafler 20 cm 24 Frokostgafler 17,5 cm 12 middagsskeer 19,5 cm 11 dessertskeer 17,5 cm 12 grillknive 24,5 cm 16 middagsknive 24,5 cm 16 frokostknive 21,5 12 kagegafler 14 cm 12 ' dessertskeer 18 cm ( med...

Varunr: 6231727
SEK 4 228 DK, Nivå, Stejlepladsvej 07-07-2022
19:24
SEK 2 114
Samling kobbertøj og gryder (8)
Samling kobbertøj og gryder nogle med greb af messing. Primært franske. Patina og brugsspor (8)

Varunr: 6232815
SEK 1 409 DK, Nivå, Stejlepladsvej 07-07-2022
19:44
SEK 493