Kategori  Utropspris
Visa endast deLuxe-varor Visa endast varor på valt språk Visa begagnade varor
Visa
   1 2 3  >> ListaGalleri Varor pr. sida
Beskrivning Utropspris Showroom Utlöpstid Nästa bud
Loose brilliant cut diamond 0.64ct
Loose brilliant cut diamond 0.64ct Colour: (E) River Clarity: SI Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5285242

SEK 30 334 BE, Antwerpen 27-03-2019
13:18:00
SEK 14 644
Loose diamond 0.65ct
Loose IGI certified and sealed round brilliant cut diamond 0.65ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: P1
Varunr: 5278624
SEK 8 368 BE, Antwerpen 27-03-2019
13:38:00
SEK 3 138
Loose brilliant cut diamond 0.57ct
Loose brilliant cut diamond 0.57ct Colour: (J) Crystal Clarity:VVS Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5245007

SEK 25 627 BE, Antwerpen 27-03-2019
13:54:23
SEK 12 552
Loose brilliant cut diamond 0.27ct
Loose brilliant cut diamond 0.27ct Colour: (E) River Clarity: SI Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5205386

SEK 7 845 BE, Antwerpen 27-03-2019
15:18:00
SEK 3 922
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.92 ct. J/SI2 GIA certifikat
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.92 ct. Farve: Crystal (J). Klarhed: SI2. Måler ca. 6,27 x 7,59 x 3,80 mm. GIA certifikat rapport nr. 2161790906. Dateret November 2014.
Varunr: 5268356
SEK 37 909 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:09:00
SEK 18 954
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.53 ct. H/SI. GIA certifikat
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.53 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI2. Måler ca. 5,08 x 5,10 x 3,23 mm. GIA certifikat rapport nr. 2161790896. Dateret November 2014.
Varunr: 5263343
SEK 17 550 DK, Vejle, Dandyvej 27-03-2019
20:12:00
SEK 8 705
Loose brilliant cut diamond 0.89ct
Loose brilliant cut diamond 0.89ct Colour: (D) River Clarity: VS Accompanied by a GIA certificate
Varunr: 5258857
SEK 83 680 BE, Antwerpen 27-03-2019
21:19:00
SEK 41 317
Loose brillliant cut diamond 0.61ct
Loose brillliant cut diamond 0.61ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: VVS Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5277868

21:47:00
SEK 12 552
Pärlcollier odlade saltvattenspärlor
COLLIER, doserade odlade saltvattenspärlor ca 3-7,5 mm, lås, silver, med dekor av pärla samt strass, längd ca 174 cm
Varunr: 5283366
SEK 2 000 SE, Stockholms Auktionsverk, Palermogatan 28-03-2019
11:00:00
Se mer
Loose brillliant cut diamond 0.61ct Colour: (I) Top Crystal Clarity: VS Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5277867

SEK 25 627 BE, Antwerpen 28-03-2019
12:46:00
SEK 12 552
Loose Brilliant cut diamond 0,24ct
1 Loose Brilliant cut diamond 0,24ctcolour: Natural Fancy Intense YellowClarity: I2
Varunr: 5196928
SEK 3 138 BE, Antwerpen 28-03-2019
13:07:00
SEK 471
Samling af løse facetslebne ædelsten.
Samling af facetslebne ædelstene bestående af en fireopal, 11.5 ct (Mexico) en sort opal 2.50 ct., og en halskæde af forgyldt sølv med et vedhæng prydet med en opal. mfl. ¤ hvide opaler (7)
Varunr: 5281566
SEK 2 527 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
16:05:00
SEK 1 193
Samling af løse facetslebne ædelsten bestående af ametyster, citriner, kvarts, tanzanit. perodot, tanzanit, En apatite på 4.93 ct., en ametyst på 15.63 ct. og ametyst på 5.33 ct. mfl.
Varunr: 5281539
SEK 3 370 DK, Herlev, Dynamovej 28-03-2019
17:07:00
SEK 1 966
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.51 ct. F/VS1. GIA certifikat
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.51 ct. Farve: Top Wesselton (F). Klarhed: VS1. Måler ca. 5,06 x 5,11 x 3,25 mm. GIA certifikat rapport nr. 5171093733. Dateret Marts 2015.
Varunr: 5263379
SEK 21 060 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2019
20:08:00
SEK 10 390
Varunr: 5277869

20:10:00
SEK 12 552
Loose brilliant cut diamond 1.11ct
Loose brilliant cut diamond 1.11ct Colour: (E) River Clarity: VS Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5254698
SEK 94 140 BE, Antwerpen 28-03-2019
20:23:00
SEK 46 024
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.70 ct. H/SI1. GIA certifikat
Uindfattet brillantsleben diamant på 0.70 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI1. Måler ca. 5,48 x 5,54 x 3,52 mm. GIA certifikat rapport nr. 6167790899. Dateret November 2014.
Varunr: 5268393
SEK 26 677 DK, Vejle, Dandyvej 28-03-2019
20:45:00
SEK 13 198
Loose brilliant cut diamond 0.56ct
Loose brilliant cut diamond 0.56ct Colour:(J) Crystal Clarity: VVS Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5196913

SEK 20 920 BE, Antwerpen 28-03-2019
21:16:00
SEK 10 460
Loose diamond 0.37ct
Loose brilliant cut diamond 0.37ct Colour: (F) Top Wesselton Clarity:SI Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5262711
SEK 6 799 BE, Antwerpen 29-03-2019
13:39:00
SEK 3 400
Uindfattet brillant, 0.50 ct. Fancy Brown, VVS2.
Uindfattet brillantsleben diamant i farven Fancy Brown, klarhed: VVS2 med god slibning og excellent symmetri. Bredt bælte. mMedfølgende IGL certifikat nr. 9706851.
Varunr: 5280535
SEK 15 444 DK, Esbjerg, Oddesundvej 29-03-2019
15:02:00
SEK 7 582
Loose brilliant cut diamond 0.50ct
Loose brilliant cut diamond 0.50ct Colour:(J) Crystal Clarity: VVS Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5196912

SEK 18 828 BE, Antwerpen 29-03-2019
15:16:00
SEK 9 414
Loose brillliant cut diamond 0.57ct
Loose brillliant cut diamond 0.57ct Colour:(E) River Clarity: VS Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5277872

SEK 27 196 BE, Antwerpen 29-03-2019
15:45:00
SEK 13 598
Løs brillant på 0.55 ct.
Løs brillant på 0.55 ct. Farve: Cape (M) Klarhed: P1.
Varunr: 5260974
SEK 4 774 DK, Roskilde, Store Hedevej 29-03-2019
19:11:00
SEK 2 387
Loose brillliant cut diamond 0.63ct
Loose brillliant cut diamond 0.63ct Colour: (I) Top Crystal Clarity:(IF) Internally flawless Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5277866

SEK 33 472 BE, Antwerpen 29-03-2019
20:09:00
SEK 16 736
Loose brillliant cut diamond 0.36ct
Loose brillliant cut diamond 0.36ct Colour: (G) Top Wesselton Clarity: SI Accompanied by a IGI certificate
Varunr: 5277863

SEK 8 368 BE, Antwerpen 29-03-2019
20:47:00
SEK 4 184
Loose brilliant cut diamond 0.31ct
Loose brilliant cut diamond 0.31ct Colour(H) Wesselton
Varunr: 5244947

SEK 7 322 BE, Antwerpen 30-03-2019
13:06:16
SEK 3 661
Triplet opal på ca. 14,33 ct
Triplet opal på 14,33 ct. Mål ca. 23x13 mm. Denne vare er del af konkursboet Guldsmedien i Otterup.
Varunr: 5287558

SEK 1 123 DK, Odense, Kratholmvej 30-03-2019
14:43:00
SEK 421
To uindfattede marquiseslebne diamanter ca 0.61 ct
To uindfattede marquiseslebne diamanter ca 0.61 ct. Farve: Light yellow Klarhed: SI - P1. (2)
Varunr: 4978587
SEK 2 106 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2019
19:03:00
SEK 491
Uindfattet brillant på ca. 0.41 ct
Uindfattet brillant på ca. 0.41 ct, Farve: Top Crystal (I) Klarhed: P2.
Varunr: 5288149
19:04:00
SEK 421
To uindfattede brillanter på ca. 1.17 ct
To uindfattede brillanter på ca. 1.17 ct, Farve: Wesselton (H), Klarhed P2. (2)
Varunr: 5288151
SEK 5 616 DK, Herlev, Dynamovej 30-03-2019
19:06:00
SEK 2 808
 1 2 3  >>